İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Semih Güney

Motor yıkama riskli bir işlem keşke yaptırmasaydınız. Neyse olan olmuş, farın arkasında silikon tarzında yumuşak kapaklar var, onları bir kontrol edin oralardan su sızmış olabilir. Servise başvursanızda kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamında işlem yapılmayabilir.

Fitil içinse durum tam olarak nedir? Yerinden çıkmış mı, çıktıysa serviste yapıştırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Binici

Motor yıkama riskli bir işlem keşke yaptırmasaydınız. Neyse olan olmuş, farın arkasında silikon tarzında yumuşak kapaklar var, onları bir kontrol edin oralardan su sızmış olabilir. Servise başvursanızda kullanıcı hatası diyerek garanti kapsamında işlem yapılmayabilir.

Fitil içinse durum tam olarak nedir? Yerinden çıkmış mı, çıktıysa serviste yapıştırabilirsiniz.

kapaklara baktım  kapaklari yerine iyice oturttum motor yıkatmamın sebebide asırı derecede çamur toz olmasıydı motor koruyucu ilaçla yıkadılar tazik seviyesi ayarlıydı  onlara dikkat ettim 

fitil yerinde takılı normalde ama özellikle bozuk yollarda o fitilin arasından ses geliyor elimle tutuyorum kesiliyor sadece o kapıda var servise konya götürmem gerek o zaman garantisi devam ediyor aracın 

Yorum bağlantısı
Çağlar Binici

arkdaşlar sorunum çözüldü farın arka kısmında ufak bi çatlak varmış orayı kapattık silikonla sorun halloldu teşşkürler yardımlarınız için diger sorunuda servis çözecek inşallah :) 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sabrii Özer

Bunu bende yaptirmak istesem iletisim icin yardim edermisiniz

Yorum bağlantısı

Bunu bende yaptirmak istesem iletisim icin yardim edermisiniz

Oktay Toker abimle iletişime geçerseniz far onun elinin emeği. Size yardımcı olacaktır. Eğer ulaşamazsanız cep numarasını özelden veriyim
Yorum bağlantısı
Ceyhun Gürler

Abisi Mondeo Mk2 yanında biraz yumuşak bakıyor sanki :p:D

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268235-mondeo-mk2-%C3%A7ift-merceku-halkaka%C5%9Fled-sinyal/

Mk2 Mondeo

4URUdPs.jpg

Focus F3

uy3a9dn.jpg

Harika olmuş ellerine

Abisi Mondeo Mk2 yanında biraz yumuşak bakıyor sanki :p:D

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/268235-mondeo-mk2-%C3%A7ift-merceku-halkaka%C5%9Fled-sinyal/

Mk2 Mondeo

4URUdPs.jpg

Focus F3

uy3a9dn.jpg

Harika olmuş ellerine sağlık
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kurtaran Kurt
Gökhan Ünal

Çin malı farlarda 1 yılı geçmeden merceklerde kararma olduğunu duymuştum. Ben önermiyorum açıkcası.

bu arabayı biliyorum 322.sokakta genelde köşede duruyor yanılmıyorsam :unsure2: .farlar çok güzel olmuş güle güle kullanın yukarıda bahsi geçen mk2 mondeo farları benim eski farlarım hatta geçenlerde sizin arabayı görünce aklıma benim farlar gelmişti  :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bu arabayı biliyorum 322.sokakta genelde köşede duruyor yanılmıyorsam :unsure2: .farlar çok güzel olmuş güle güle kullanın yukarıda bahsi geçen mk2 mondeo farları benim eski farlarım hatta geçenlerde sizin arabayı görünce aklıma benim farlar gelmişti :biggrin:

Ooo komşuymuşuz desene. Arada bir toplanalım şöyle yahu
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Aynen abi bende caminin yanında oturuyorum,şimdi şehir dışındayım,döndüğümde görürsem çağırırım aşağı: )

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ercan Çelik

S.a herkese merhabalar ford ailesine bende girmis bulunmaktayim burada gordugum kadariyla herkes birbirine cok iyi yapdimci oluyo bu guzel bisey bende yeni aldigim focus 3 aracima mercekli zenon far aramaktayim uygun fiyata orjinal cikma yada sifir nerede bulabilirim

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

S.a herkese merhabalar ford ailesine bende girmis bulunmaktayim burada gordugum kadariyla herkes birbirine cok iyi yapdimci oluyo bu guzel bisey bende yeni aldigim focus 3 aracima mercekli zenon far aramaktayim uygun fiyata orjinal cikma yada sifir nerede bulabilirim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-fort-fokus-on-far-xenon-139087009/detay

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Turunç

Bu xenon ne kadar sorunlu bir şeymiş ya. Taktırmak istiyordum hatta bu yüzden aküyü değiştirirken 80 amperlik akü taktırdım sağlam olsun diye :) Ama çalışma sıcaklığı bu kadar yüksek ise hiç bulaşmayayım. Ne de olsa fabrika çıkışı olmayacak. Konuyu da hortlattım ama geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı

Bu xenon ne kadar sorunlu bir şeymiş ya. Taktırmak istiyordum hatta bu yüzden aküyü değiştirirken 80 amperlik akü taktırdım sağlam olsun diye :) Ama çalışma sıcaklığı bu kadar yüksek ise hiç bulaşmayayım. Ne de olsa fabrika çıkışı olmayacak. Konuyu da hortlattım ama geçmiş olsun.

Sorunlu değil.sorun montaj ve ayar hatalarına yönelik oluşuyor.Defaatle tecrübe ile sabittir.

Bu fardaki bu sorun mercek ayarı en alt kademe kaldığı için oluşan bir sorun.Merceğin ve xenon kitin etkisi halojen ampulle aydınlatan fardan daha azdır.

Bi-xenon Mercekli farda oem ürünlerin kullanımı ile ön camdaki kılcal çatlakların oluşması daha geç oluyor,Aküden ilk an halojen 55 watt ampul kadar akım çeker saniyesinde stabil olarak 35watt akım çeker.akü değişimini bu derece etki edecek hiç bir akım fazlalığı yoktur.

Montaj doğru ise Halojen ampul kadar ısı olduğu tartışılmaz fakat daha az öz ısı ön cam kısmına etki ediyor.Isının en büyük kısmı farın arka kısmında yoğunlaşıyor ön kısıma ulaşan ısı arka kısımdan daha az yogun oluyor.Bundan dolayı sonradan takılan mercek montajlarındaki teknikte önem kazanıyor.

Meerceğin en yogun olduğu ısı kısmı camdaki odak noktası olan orta kısmında.Buradan ışık yogun olarak direk ileriye gidiyor ve merceğin reflektör kısmındaki yogun ısı oem farlarda tamamen denilecek oranda arka kısımda yogun oluyor.

Yeni nesil araçlarda arıza ışığı modülü olduğu için balast montajı roleli olarak kullanılırsa arıza ışığını kesen modulle aynı tesisata bağlanmayacak şekilde dizaynı önemli.

Üstteki hatadan dolayı xenon sistemi suçlamak hata çünki bu farda sonradan takılan kesilen biçilen bir sistem yok.Orijinal bir far ve hata doğru yapılmayan bir ayardan dolayı oluşmuş.

Konuyu bu şekilde bir yorum ile hortlatmanız güzel olmuş. :good1:  

Biraz uzun oldu ama işin özü:Doğru ürün,Doğru montaj,Dogru far ayarı,halojen sistem içinde sorunsuz kullanımı sağlar,xenon sistemide sorunsuz kullanımı sağlar.

Sizin yazdığınız mantık ile gitmek hata olur. .

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Sorunlu değil.sorun montaj ve ayar hatalarına yönelik oluşuyor.Defaatle tecrübe ile sabittir.

Bu fardaki bu sorun mercek ayarı en alt kademe kaldığı için oluşan bir sorun.Merceğin ve xenon kitin etkisi halojen ampulle aydınlatan fardan daha azdır.

Bi-xenon Mercekli farda oem ürünlerin kullanımı ile ön camdaki kılcal çatlakların oluşması daha geç oluyor,Aküden ilk an halojen 55 watt ampul kadar akım çeker saniyesinde stabil olarak 35watt akım çeker.akü değişimini bu derece etki edecek hiç bir akım fazlalığı yoktur.

Montaj doğru ise Halojen ampul kadar ısı olduğu tartışılmaz fakat daha az öz ısı ön cam kısmına etki ediyor.Isının en büyük kısmı farın arka kısmında yoğunlaşıyor ön kısıma ulaşan ısı arka kısımdan daha az yogun oluyor.Bundan dolayı sonradan takılan mercek montajlarındaki teknikte önem kazanıyor.

Meerceğin en yogun olduğu ısı kısmı camdaki odak noktası olan orta kısmında.Buradan ışık yogun olarak direk ileriye gidiyor ve merceğin reflektör kısmındaki yogun ısı oem farlarda tamamen denilecek oranda arka kısımda yogun oluyor.

Yeni nesil araçlarda arıza ışığı modülü olduğu için balast montajı roleli olarak kullanılırsa arıza ışığını kesen modulle aynı tesisata bağlanmayacak şekilde dizaynı önemli.

Üstteki hatadan dolayı xenon sistemi suçlamak hata çünki bu farda sonradan takılan kesilen biçilen bir sistem yok.Orijinal bir far ve hata doğru yapılmayan bir ayardan dolayı oluşmuş.

Konuyu bu şekilde bir yorum ile hortlatmanız güzel olmuş. :good1:

Biraz uzun oldu ama işin özü:Doğru ürün,Doğru montaj,Dogru far ayarı,halojen sistem içinde sorunsuz kullanımı sağlar,xenon sistemide sorunsuz kullanımı sağlar.

Sizin yazdığınız mantık ile gitmek hata olur. .

Ben aslında sonradan yapılan montajları kastetmiştim. Zira Türkiye'de işçilik kalitesi ortada. Fabrikasyon olan her şeye varım ama elektrik ile alakalı montajlara güvenemiyorum.
Yorum bağlantısı
Mehmet Akpınar

S.a..

Gökhan kardeşim aradığın kalite ile zaten görüşüyorsun farkında değilsin.. :shok:

Oktay TOKER doğru adres  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mithat Tuğrul

Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce focus 2012 titanium x araç satın aldım. Fotoğraflarını paylaşmaya fırsatım olmadı. Kısa far hatası yazısı çıkıyor ekranda.  h7 ampül mü almam gerekli, ben değiştirebilirmiyim? Hangi marka tavsiye edersiniz osram,philiphs vs vs  değiştirme videosu varsa paylaşırmısınız?

fiesta 2007 aracıma osram nıght breaker alıp kendım degıstırmıstım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Focus3'lerle demek far arızalarını yazmaya başlamış ford. İlk kez duydum, iyiymiş.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

F3 lerde var ama ciddi seviyede sıkıntı veren bir uyarı şekli yok.Diğer markalardaki gibi Ampul yerine balast yada farklı bişlerde bağlansa ciddi sıkıntı vermiyor.

Kısa far olarak H7 ampul kullanılıyor.Uzun hüzmede H1 var.

Mercekli far uzun hüzmesinde H7 ampul var.Dönüş farında H1 ampul var. 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...