İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Adaptif değil Mustafa. İçinde viraj aydınlatma lambası var. Direksiyon hareketine göre yanıyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Adaptif değil Mustafa. İçinde viraj aydınlatma lambası var. Direksiyon hareketine göre yanıyor.

hımm o doğrudur :D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
sayın ustalar

focus 3 aldım parasızlıktan x paket alamadık fakat farlarında gözüm kaldı.

mercekli farları normal farlara uydurma ve uygulama şansımız varmıdır.

Hayırlı olsun yeni aracınız . Öyle bir demişsiniz ki , parasızlıktan focus 3 yerine anadol aldık der gibi olmuş :D:)

Biraz daha bekleyin piyasaya düşşsün orjinal merceklisini alırsınız , Şahsen ben öyle yapmıştım zamanında

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Olup olmayacağı hiiiç belli olmaz. Belki uymayabilir. Piyasaya çıkma farlar bir düşsün yaşayıp görelim. :nazar:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hocam F3'e böyle birşey gitmez, 2002 BMW olsa tamam ama yeni model bir araç için çok amatör bir şey.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fiyat aşırı uçuk. böyle bir ürün alacaksanız 30-40 liralıkları var onladan alın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bence de bunu aracınıza takmayın. Tek olarak yaklaşık 4 yada 5 adet monte edilenleri var yuvarlak yuvarlak. Olacaksa onlardan olmalı.

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram

Fiyatta acayip uçuk...

Hemen hemen aynısını,belki deaynısını 45 liraya almıştım...daha sonra 23 gibi fiyatlara satılıyordu en son :i-ih: ...

Yorum bağlantısı
irfan Yücetürk

Bir süredir yazamadım ama amarikadan gerçek 55 watt ıso ve e-marck sertifikalı SPORTIVA Ivory Series SLIM AC Digital XENON HID Kit (12V/55W) xenon aldım ama diğer xenonlar gibi hata yapıp kapandı . Bunun üzerine düşündüm neden olabilir diye aklıma şu geldi kısa farlar beyin kontrolünde sigoetası yok beyin geçen akımı kontrol ediyor 55 watt xenonuda kapattığına göre xenonlar ilk saniyede 8-10 amper akımm çekip 1-2 dakika sonra akımor 3,2-4 ampere iniyor beyin akımdaki dalgalanmalardan dolayı ampülde hata var kabül edip kapatıyor olabilirmi? eğer böyle ise aklıma şöyle bir fikir geldi biz 50-55 wattlık bir cihaz yapıp sadece sabit akım çekip dalgalanma olmadan elektirik harcasın biz bu cihaza paralel röle bağlayıp röle aracılığı ile direkt aküden xenonları beslesek beyin dalgalanmaları algılamayacağı için xenon çalışır sanıyorum 50-55 watt lık cihaz ne olabilir çözümü sizden bekliyorum. bir elektronikle uğraşan arkadaşıma sordum telle sagı yapabileceğini söyledi bu kadar watı harcatabileceği cihazın sarım maliyetini yaklaşık 200 tl dedi. Şimdilik yaptırmadım sizce olabilirmi fikir almak istedim. Şu ana dek 4 tane xenon aldım zararım 700tl. benim yürüttüğüm mantık geçerliolabilirmi.

Yorum bağlantısı
irfan Yücetürk
Ampul :D

Ampül geçiçi denemek amaçlı olur ama araçda sürekli takılı kalamaz çünkü sıcak olacağı için sıkıntı olur. Isınmayan sıcaklık vermeyen ucuz malzeme ne olabili.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Focus 3'ün OEM bi-xenon farı varken hemde gündüz aydınlatmalı, hiç bu işle uğraşmazdım. 1000 TL sıfır ayarında hem mercekli far hemde balastları ampülleri üstünde.OEM gibisi varmı..

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
irfan Yücetürk
(düzenlendi)

Dün ford servisindeydim benim xenon istediğimi biliyorlar parça bölümündeki arkadaş bana yeni getirtdiği xenon modelini gösterdi 35 watt idi ben bunların çalışmadığını söyledim bana focus 3 ün orjinal xenonları var demedi var ise nerede satılıyor bilgi verirseniz sevinirim.

Gereksiz ALINTI.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Focus 3 orjinal xenonlu bir aracın beyin yazılımını aynen sizinkine yükleseler, yada ecu dan xenon var diye bir seçenek olsa, farlar kapanmaz belkide, bunu bir araştırmak lazım, o zaman direk xenonu takp gidersiniz gibime geldi, bu da olmadı o zaman uygun bir yere ampül takın gitsin, hem motor bölümüde aydınlanmış olur, mesela motor kaputunun ortasına takın, taunuslarda motor aydınlatması bu bölümde oluyordu. (Hey gidi taunus, elektronik ateşlemeli, motor ve torpidoda bile aydınlatması olan tank gibi arabaydı vallahi :D )

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Bencede. Fiyat fayda olayıda cabası. 1000 TL çiftini veriyor. Focus 3 olsa asla affetmem hemen alırdım. 8 çift filan var diye biliyorum.

IMG-20110928-00227.jpg

Be__ikta__-20110928-00230.jpg

farxenon.jpg

Yorum bağlantısı
irfan Yücetürk

Ben Samsun Çarşamba'dayım şahsın iş yeri veya cep telefonu var ise verirseniz görüşürüm teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ampül geçiçi denemek amaçlı olur ama araçda sürekli takılı kalamaz çünkü sıcak olacağı için sıkıntı olur. Isınmayan sıcaklık vermeyen ucuz malzeme ne olabili.

55 Watt akım çekip, ısı üretmeyecek bir şey düşünemiyorum ben.. :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fatih Gokluoglu

Arkadaşlar İrfan beye katılıyorum benim aracım titanium bayiye gittim x paketli bir aracın farını söküp kendi aracımda denedim arıza verdi sorun yazılımsal.Mehmet Mercan beyin veridiği adresten orjinal mercekli far getirttim maalesef elimde kaldı aracıma her ne olursa olsun taktırmak istedim şuan taktırdım gelen farda sadece uzun far ampulleri mevcut sanırım Mehmet bey yanlış bilgilendirilmiş xenon ampuller üzerınde yok hemde pahalı üzerinde viraj aydınlatma mercek uzun gündüz ledleri ve sinyaller var.direk taktığımda çalışan yerler sınyaller ve uzunlar.kalan kısım çalışmıyor.soketlerı farklı orjinal zenonlarıda 35 watt.yani yine konu yazılımsal oluyor.araca x paket yazılımı yuklenırmı bilmem ama yuklensede fardan tam anlamıyla yararlanmak mumkun değil.ledler 2 kademeli bende tek çalışıyor.viraj aydınlatma algılayıcı nasıldır bilmem.sadece ledler için far takılırmı tercih meselesi.ben viraj aydınlatmayı sislere bağlattım sislerim ve viraj aydınlatmam zenon oldu mercekler tabi sönük kaldı.merak eden arkadaşlar varsa arasınlar başımdan geçenleri anlatayım.

0530 330 65 92...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Bu far oem bir far ise balastları ve ampulleri üzerinde olması gerekir...

Bu detayı alırken konuşmamışmıydınız..

Xenon zaten 35 wattır...

Bu farı alanlar ledler için değilde, genelde mercek için alıyor...

Xenon oldu dediğiniz viraj aydınlatma nedir. ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Kuşaksız

bu merceklı fardan nerden bulabılırım arkadaslar? servıslere gelmısmıdır artık acaba yada baska yedek parca satan yer varmı ıstanbulda?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Basit bir far değişimi, bu kadar sıkıntılı olmamalı, focus3 ler bir gariğp mi? Komple gösterge sorunsunza değişebilirken hem de?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Bu işi netleştireceğiz kısa sürede. Az kaldı durun bakalım. :)

Araç şu an garajda kış uykusuna yattı, yaza yakın çıkacak ve kısmetse mercekli farlı olacak.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sefa abi ona yapılabilecek pek birşey yok maalesef. Forum bazı kelimeleri zararlı içerik veya kod olarak algılayıp göndermeye izin vermiyor. Ben de yaşadım aynı sıkıntıyı. Malesef.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...