İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Sercan Eskin

Çok güzel ve orjinal gibi durmuş.. Ellinize emeğinize sağlık..

Güle güle kullanın :nazar:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Güzel olmuş. :nazar:

Işık şiddeti yeterliyse bal kaymak. Foto da pek belli olmuyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Osman abi aynı ürünü 2 yıldır kullanıyorum epey kaliteli. Monte edilen yer görsellik olarak harika...

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Osman abi aynı ürünü 2 yıldır kullanıyorum epey kaliteli. Monte edilen yer görsellik olarak harika...

Umarım bende sorunsuz kullanırım, zaten başka yerde yok.

3 adet seçenek vardı;

1- oem bi-xenon (Yaklaşık 2000TL. civarı olacaktı, yükseklik ayarı olmayacaktı, tüvtürk ile uğraşma işi olacaktı, arada arabayı kalabalık olarak kullanıyoruz bagaj falan yüklü milletin gözüne sokacaktım xenon ları)

2- Uzunlara dc/dc konvertör (bir sürü devre yaptık bir türlü içim ısınmadı ama onlar sürekli ısındı bir türlü sevemedim)

3- led (aslında işlevsel olarak en zayıfı, görsel olarakta 1 numaradan sonraki seçenekti)

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

usta uzun zamandır benimde niyetim var takmaya bir alt bölmeye

de şöyle bir sorun var

bunu takarsam zenon da takmam gerekecek diye rahatsız oluyorum

yukarısı sarı altı beyaz olmuyor

zenon da beni huzursuz ediyor sosyal olarak

senin farlar zenon mu

eğer öyleyse veya normalse farlarla sisleri de açıp (akşam ve gündüz) foto sunu eklermisin aracın sana zahmet olmazsa

güzel görünürse hemen takayım ben de

Parklar, farlar veya sisler yanınca bunlar sönüyor ilgileri yok.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Onlarda, farı yakınca, gündüz ledleri daha sönük yanıyor ama sönmüyor.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün

Anca bu kadar olur... Tebrikler...bağlantı nasıl yapıldı?

Yorum bağlantısı
Uğur Yılmaz2

çok şık durmuş. en kısa zamanda bende yaptırmayı düşünüyorum. güzel günlerde kulanın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orçun Çaprak

Merhabalar , olaya farklı bir boyut kazandırmak için ford focus 3'ün orjinal gündüz farlı resimlerini paylaşacağım. Bence üzerinde çok şık durmuş. Tek başına almak isterseniz 68 lira gibi bir fiyatla alıp, el beceriniz ve birazda montaj bilginiz varsa kendiniz bile montajını yapabilirsiniz. Uğraşamam derseniz 150 lira civarında montaj dahil takan yerler var.

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/drl-gunduz-ledi-gunduz-fari-led-sis-day-light-45046657

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Satış linki ile diğer linkteki ledlerin aynı olduğunu hiç sanmıyorum, satıştakiler, focus3 yokken bile satılan universal ledlerden, kısa sürede de su alabiliyorlar benden söylemesi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Çağlar Bey de konuya kısmen değinmiş, her DRL grubu aynı değil, kötü malı pahalıya almayın, ama iyi malı da ucuza bulmazsınız.

Bir ara biraz kafa yormuştum, birkaç düşünce:

1. Mümkünse farın içine entegre gelen DRL'leri kullanmak lazım. Bu orjinal Ford olacaksa mecburen Bi-Xenon ünite olacak ki onun da astarı yüzünden pahalı, Otosan resmi fiyatı çifti 3500 TL idi. Çıkma aranabilir ya da biraz daha sabredilip çekik gözlülerin Focus Mk3 için de yan sanayi üretmesi beklenebilir.

2. Harici ünite kullanılacaksa en iyi yer her iki yan çakma pancur kapağı. Bunların yerinden sökülmesi kolay, biraz el becerisi ile LED ünitelerine yer açacak şekilde kesmek ve silikonla yerine yerleştirmek ve sağlam bir yapıya kavuşmak mümkün.

Bu yapılanmada da en önemli sorunlar:

- Kullanılan DRL üniteleri kalitesiz, ya yetersiz ışık veriyor, ya da kısa sürede su alarak bozuluyor (ucuzlarda bu risk çok yüksek)

- DRL'nin amacı aslında görülebilmek, hal böyle olunca süs aydınlatması amaçlı üç-beş LED takmak için uğraşmayın, gerçekten etkin aydınlatma sağlayacak bir ünite seçin.

- Pancurlar eğik ve dışa dönük olduğundan montaj açısı ile ışığın yönü uymuyor, hafif yanlara doğru aydınlatınca da yeterince uyarıcı parlak aydınlatma olmuyor.

- Pancur içinde önceden belirlenmiş bir alana sığacak üniteyi almak lazım, özellikle derinlik sorun olabiliyor. Bunu da mutlaka almadan denemek lazım.

Bence trafikteki Focus sayısı arttıkça bu konuda hazır, özgün aksesuar sayısı da artacaktır.

Derme çatma gecekondu çözümler yerine biraz beklemekte yarar var.

Ayrıca hangi forumda rastladığımı hatırlamıyorum ama atölye işi çok başarılı çalışmalar vardı, bu arkadaşlar da fikir verecektir eminim.

Doğru yeri seçme adına minik bir montaj çalışması:

ff_senondbl.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Cemil Yalçınkaya
(düzenlendi)

Bende Style Plus var.

Acaba gündüz farlarını orjinal gibi her iki far çıkarılıp içine monte ettirebilir miyiz?

Yani ön far içine ulaşılabilir mi?

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
İletilerinizin tamamını büyük harf ile yazmayınız.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Çiloğlu

selam arkadaşlar 2012 focus 3 kullanıcısıyım daha önceki aracım 2005 model honda cıvıcti o araca farlar sislere xenon takmıştım.hiç bir sıkıntı çıkmadı ancak focusu aldıktan sonra phılıps xenon alıp takmak istedim almadan öncede bir foruma bakayım dedim baktım ki araç hata veriyormuş sonradan takılan xenonlarla bunu bu sitede öğrendim.hemen sanayideki oto elektrikçime gittim kendimde elektrik elektronik işleri ile uğraşıyoru üniversitesini okudum acaba birşeyler yapıp hatasını engellerye bilirmiyiz diye wattlık dirençlerle sonra elektrikçi arkadaşım phılps türkiyenin bu sorunun farkında olduğunu ve bir focus alıp denediklerini söyledi.bu dediklerim 2 hafta oldu ve dün bana telefon edip phılıpsın focusa göre xenon aparatı geliştirdiğini söyledi arıza yazısı ve kendi kendine kapatma kesinlikle yapmıyormuş bu tip bir xenon kullanan oldumu bu gerçekmidir diye sormak istedim saygılarımla

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlk defa duydum.

Philips'in çakma bir sistem için özel kit üreteceğini sanmıyorum, Ayrıca, bildiğim kadarıyla philipsin H7 xenon kiti yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Çiloğlu

far ayarını tam yukarı yapan kişilere bende küfrediyorum farların ayarını aşağı baktırdıktan sonra sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...