İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Mehmet Mercan

Resim eklerken dikkat etmk lazım. Mertol'un resimlerinde şifreler dolu. Pek hoşlandığıda söylenemez. Resim paylaşacak arkadaşların bu konuda resim sahibinden izin almalı diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Arkadaşlar İrfan beye katılıyorum benim aracım titanium bayiye gittim x paketli bir aracın farını söküp kendi aracımda denedim arıza verdi sorun yazılımsal.Mehmet Mercan beyin veridiği adresten orjinal mercekli far getirttim maalesef elimde kaldı aracıma her ne olursa olsun taktırmak istedim şuan taktırdım gelen farda sadece uzun far ampulleri mevcut sanırım Mehmet bey yanlış bilgilendirilmiş xenon ampuller üzerınde yok hemde pahalı üzerinde viraj aydınlatma mercek uzun gündüz ledleri ve sinyaller var.direk taktığımda çalışan yerler sınyaller ve uzunlar.kalan kısım çalışmıyor.soketlerı farklı orjinal zenonlarıda 35 watt.yani yine konu yazılımsal oluyor.araca x paket yazılımı yuklenırmı bilmem ama yuklensede fardan tam anlamıyla yararlanmak mumkun değil.ledler 2 kademeli bende tek çalışıyor.viraj aydınlatma algılayıcı nasıldır bilmem.sadece ledler için far takılırmı tercih meselesi.ben viraj aydınlatmayı sislere bağlattım sislerim ve viraj aydınlatmam zenon oldu mercekler tabi sönük kaldı.merak eden arkadaşlar varsa arasınlar başımdan geçenleri anlatayım.

0530 330 65 92...

Aldığın farlarını durumunu bilmiyorum. Almadan önce herzaman satıcı ile konuşmakta fayda var. Bizim aldığımız farlarda ampülleri üzerinde çıkmıştı. Paylaştığım resimdeki farda mevcut mesela. Birde tavsiyem elindeki farın orjinal balastını vs söktürme. Farklı bir balastta taktırma yönünde olacak. Farın orjinaliği açısından önemli. Senin yaşadığın problem şu. Senn aracın GEM modülü büxenon modülünü desteklemiyor. Arıza kodu o sebeple oluyor. Akım kontrolünü aşamıyorsun. Onun için OEM bir çözüm istrsen Titanium X GEM modülüne ihtiyacın olacak. Ama benimn bildiğim Mertol GEM modülünü değişitrmeden bu konuda çözüm oluşturdu. Resimdeki mavi focus 3 Mertol'un aracı. İyi bir Ford oto elektriksine ihtiyacın olacak. Tam yapılan işlemi bilmediğimden net bir paylaşım yapamıyorum.

Ben meseleyi anlayamadım.

Mesele şu Hüseyin hocam, Kamil arkadaşımız bir resim paylaşmış. Mertol'un aracına ait.Hem tanımıyor kendisini, hem müsade almamış hem resmini paylaşmış hemde hitabı çok komik :) Şimdi o resme dikkatli baktığımızda farklı bir forum sitesinin reklamı var :) Onun için paylaştığımız resimlerde dikkatli olmamız lazım hatırlatması yapmakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Fatih Gokluoglu

Bu far oem bir far ise balastları ve ampulleri üzerinde olması gerekir...

Bu detayı alırken konuşmamışmıydınız..

Xenon zaten 35 wattır...

Bu farı alanlar ledler için değilde, genelde mercek için alıyor...

Xenon oldu dediğiniz viraj aydınlatma nedir. ?

viraj aydınlatma farın içinde uzun farın yanında sağa sola dönüşlerde yanıyor...farın sadece zenon ampulleri ve ayakları yok.diger hersey üzerinde

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Osman Ünal

Ne zamandır yapsam mı diye düşünürken bu hafta sonu arabaya led takma işlemini yaptım.

Çalışması ise şu şekilde, kontak açıldığında yanmaya başlıyor parklar açıldığı zaman sönüyor.

Önce tampondaki parçaların hazırlığını yaptık.

fotoraf0114s.jpg

fotoraf0116.jpg

fotoraf0117opakb.jpg

Daha sonra led modülleri taktık.

fotoraf0118c.jpg

fotoraf01142.jpg

ve arabanın üstündeki durumları

fotoraf01143.jpg

fotoraf01152.jpg

Taktığımız modüller ise şunlar.

http://www.aliexpres.../105501791.html

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Güle güle kullanın başarılı bir çalışma.Güzelde durmuş

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Çok güzel olmuş. :nazar: Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Elinize kolunuza sağlık çok şık olmuş :) Ama belirtmek isterim ben olsam en alt ızgaraya ve en köşeye montajlardım. Orjinalinde varmış gibi olurdu :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Teşekkürler.

Ayrıca şunuda belirteyim linkte verdiğim park sensörünü de aldım, montajını yaptım fakat çalışma şeklini beğenmediğim için tekrar söktüm.

Beğenmeme sebebim şöyle, aracın arkasına yaklaşmaya başladığınızda ötmeye başlıyor fakat o sırada 1-2 saniyeliğine durursanız ötmeye son veriyor. Rahatlıkla aldanma şansı var onun için pek güvenli değil.

http://www.aliexpress.com/snapshot/105390646.html

Elinize kolunuza sağlık çok şık olmuş :) Ama belirtmek isterim ben olsam en alt ızgaraya ve en köşeye montajlardım. Orjinalinde varmış gibi olurdu :nazar:

Alta ve köşeye takmama sebebi parçanın mukavemetini zayıflatmamak için, kenarlarda ki tırnaklar tutunmayı sağlıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Elinize sağlık.

Güzel olmuş ama ben olsam X paket farı alır onu takardım ne de olsa orjinal hem de mercekli olurdu.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

eveeet f3 ler de kesilip biçilmeye başlandı :)

ellerinize sağlık uzaktan bence orjinalinde varmış gibi gözüküyor ... güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Elinize sağlık.

Güzel olmuş ama ben olsam X paket farı alır onu takardım ne de olsa orjinal hem de mercekli olurdu.

Tüvtürk le falan uğraşamam, her muayneye giderken sök tak falan bana göre işler değil. Ayrıca yükseklik ayarı falan da olmayacak insanlara kızarken kendimin uygulaması hoş değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Tüvtürk le falan uğraşamam, her muayneye giderken sök tak falan bana göre işler değil. Ayrıca yükseklik ayarı falan da olmayacak insanlara kızarken kendimin uygulaması hoş değil.

Xenon takmak zorunda değilsiniz ki.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Xenon takmak zorunda değilsiniz ki.

Bu sizinkiler gibi değil Murat bunların oem olanları bi-xenon, mecbursun xenon la dolaşmaya.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...