İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Herşey Kontrol Edildi Motor Zor Çalışıyor

Eray Eski

Recommended Posts

Senin tek marş sorunun yok tek marşta çalışıyor fakat geç çalışıyor.Hortumlara falan güzelce baktır.Ecu ile falan daha oynatma elletme bunlarla lakalı bişi degil.Gerçekten ciddi sorun yaptıracaksın.

Yorum bağlantısı
Eray Eski
(düzenlendi)

borulari kontrol ettik Oktay abi. bi sorun gorunmuyor. sanki yakitla alakali gibi.

dun su konuyu okuduktan sonra http://www.fordclubt...__fromsearch__1

lpg enjektorlerinden manifolta giden borulari cikardim. 3 saat arac park halinde bekledi. tekrar sanayiye gidecegim zaman borulari taktim tekrar ve calistirdim, yine gec calisti. yani lpg enjektorleri de saglam ve gaz kacirmiyor.

evet beyini degistirip deneyecektik ama o uzun is biraz, hem baska biyerini bozmayalim birde. ayrica beyini aktardiktan sonra immobilizersiz calismiyormus, kodlanmis immobilizeride kullanarak calistirabiliyormusuz arabayi. o yuzden hic ugrasmadik o isle.

tarihinde Eray Eski tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kasım aynıda, 5. ileti kompresyon değerleri 10.5 ve 11 olarak yazmıştınız, bununla ilgili bir şey yapıldı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Eray kardeşim İnşallah düzeltirsin şu aracı dualarım seninle...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Kasım aynıda, 5. ileti kompresyon değerleri 10.5 ve 11 olarak yazmıştınız, bununla ilgili bir şey yapıldı mı?

evet carbon clean yaptik 2 kere Caglar abi. ve tum degerler 12-12-12-12 ye yukseldi.

Belki alakasız olabilir ama Akü değişip denediniz mi?

hayir akuyu denemedik hic Oktay abi. aku hizli ve bayilmadan mars cevirdigi icin gorevini yaptigini dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

bugun fiatci ustam lifterde sorun olsa kompresyon degerlerini olcemezdin dedi. kompresyonu motor sogukken olcmustuk, ve silindirde hemen basinc olusmustu.

biyerde gozden kacirdigimiz biseymi var acaba.......

ama artik biktim su sorunla ugrasmaktan. boyle binecem arabaya. cozumu olmayan bir sorun sanki. hersey yolunda gorunuyor.

motor sogukken gec calisacagina emin oldugum zaman sabah, enjektor kutugunden donus borusunu cikararak yakiti kontrol ettik yeterli basincta geliyor, 5-6 kere kontagi acip kaparatak benzin pompalattim, mars sirasinda bujiye elektirikde geliyor, enjektorde bir sorun olsa desek zaten degistirip saglam enjektorleri taktik...... geriye ne kaliyor o zaman, arizali olan ne ???????????

Yorum bağlantısı

Sonuçta araban çalışıyor ve yürüyor, ayrıca performansından da memnunum diyorsun. Birsürü masraf ettin ama sonuç aynı. Parana ve zamanına hatta psikolojine yazık. Kullan arabanı yazık etme zamanına. Basit ve çözülmemiş bir sorun için boşuna para harcayacağına benzin al rolling yap :)

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Sonuçta araban çalışıyor ve yürüyor, ayrıca performansından da memnunum diyorsun. Birsürü masraf ettin ama sonuç aynı. Parana ve zamanına hatta psikolojine yazık. Kullan arabanı yazık etme zamanına. Basit ve çözülmemiş bir sorun için boşuna para harcayacağına benzin al rolling yap :)

ugrasmaktan biktim artik ilkay abi. boyle bir sorun yokmus ve bu durum normalmis gibi davranip sorunu gormezden gelecez artik. baska care kalmadi. yoksa arabadan iyice sogumaya basladim. kasa olarak bu kadar temiz bir mondeo daha bulabilecegimi bilsem satip yine ayni kasa mondeo almayi bile dusunuyorum...

bu arada rolling ne demek ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

ugrasmaktan biktim artik ilkay abi. boyle bir sorun yokmus ve bu durum normalmis gibi davranip sorunu gormezden gelecez artik. baska care kalmadi. yoksa arabadan iyice sogumaya basladim. kasa olarak bu kadar temiz bir mondeo daha bulabilecegimi bilsem satip yine ayni kasa mondeo almayi bile dusunuyorum...

bu arada rolling ne demek ? :)

var ama satmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Üşenme, doğru İzmir' e Sabri ustanın yanına git...Problem falan kalmaz..:) Bir segmana bakar arabanın problemi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

aslinda izmir uzak yer degil.. su arabayi birde meshur Sabri usta gorse derdime care olur belki. :unsure2:

daha dusuk (10) kompresyon degeri olan baska bir mondeo da boyle bir sorun yoktu Serkan abi. tek marsta aninda calisiyordu sabahlari.

yani sekmanla bile duzelecek bisey degil gibi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bırak araba bizden korksun Eray...Benim ustamın bir sözüdür bu..Abi ne yaptıysak arızayı farkedemedik, ne dersin dediğimiz de bırakın da o sizden korksun derdi...Benim yapamayacağım makine ile Japon hiç uğraşmasın bile dediği olmuştu kulakları çınlasın...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Konu baya uzamış. Merak ettim mesela aracı benzine alarak stop ettirmek denenmişmiydi? Ertesi gün direk benzinle çalıştığında tepkisi ne oluyor. Benzer kapıya çıkacak işlemler var ama sanırım bu yapılmamış. Ustalarımız daha iyi bileceklerdir; örneğin şarj dinamosunun ilk çalıştırmaya etkisi var mıdır? Ya da şase yapan bir kablo geç çalışmaya meyil verebilir mi? Aracın tesisatının genel bir kontrolü belki yararlı olabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Konu baya uzamış. Merak ettim mesela aracı benzine alarak stop ettirmek denenmişmiydi? Ertesi gün direk benzinle çalıştığında tepkisi ne oluyor. Benzer kapıya çıkacak işlemler var ama sanırım bu yapılmamış. Ustalarımız daha iyi bileceklerdir; örneğin şarj dinamosunun ilk çalıştırmaya etkisi var mıdır? Ya da şase yapan bir kablo geç çalışmaya meyil verebilir mi? Aracın tesisatının genel bir kontrolü belki yararlı olabilir.

Saygılarımla.

valla biktim artik Evren abi bu ariza ile ugrasmaktan. konu hangi ayda acildi hala devam ediyor goruyorsun. baya bi uzadi. hatta konunun kapatilmasini rica edecem yoneticilerden.. cozumu bulunmayan bir sorun, yok saymaktan baska care yok simdilik. :(

aksamdan benzinde stop etsem bile sabah yine gec calisiyor. akunun sarji hep iyi durumda. hic bayilmadan hizli mars ceviriyor. aracta kisadevre olsa aku bosalmasi lazimdi. 3-4 gun hic kullanilmayan arabaya mars basinca gayet iyi ceviriyor aku yine. ama yinede kacak elektirik varmi yada kisa devre varmi diye bi kontrol ettirmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Dün bütün gece ingilizce olan forumlarda bu konuyu araştırdım. Bir çok bilgiye ulaştım derleyip yakında size aktaracağım...

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Dün bütün gece ingilizce olan forumlarda bu konuyu araştırdım. Bir çok bilgiye ulaştım derleyip yakında size aktaracağım...

emeklerine saglik Bora kardesim. insallah bize yardimci olacak biseyler vardir. merakla bekliyorum arastirma sonuclarini.......

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eray Eski

eray senin sorunun yurt dışındaki arkadaşlara göre kompresyon değerlerinin düşüklüğü, akü zayıflığı yeşil ışığı yansa bile iyi bir aküyle denemekte fayda var. Düşük ihtimalle buji kablolarından kaynaklanabilirmiş.

yurt disindan cevirdigin bilgileri aynen aktarabilirmisin buraya ?

Yorum bağlantısı
Eray Eski
(düzenlendi)

ariza akuden olacagini sanmiyorum cunku gayet hizli mars ceviriyor, daha iyi aku bundan daha hizli ve canli mars ceviremez. (kuzenim 97 mondeoyu satip 99 model glx benimkinin ayni bir mondeo aldi. onla mars sesini ve hizini kiyasladigimda benim aracimin marsi normal ve canli bence..)

buji kablolarini denemedim ama buji kablosu arizasi olsa herzaman yapar.

kompresyon degeri daha dusuk 97 model mondeo vardi kuzenimde. degerleri 10 civarindaydi ve gec calisma problemi yoktu. ama artik banada subablarla ilgili sorun varmis gibi geliyor........... baska ariza ihtimali kalmadi cunku.

bugun ecu hafiza sigortasini cikartip 10 dk bekleyip takip denedim. yine gec calisti.....

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Sorununun çözümü olarak bunları söylediler bana ingilterede ki mondeo forumundaki arkadaşlar. Genel kanı bu yönde başka araçların durumu nedir bilemem ama senin sorunun çözümü kesinlikle bu anlattıklarımda. Ecu hafızasını sıfırlamak yeni map oluşturmasını sağlamak için 1 buçuk saat beklemenin daha sağlıklı olacağına inanıyorum....

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Sorununun çözümü olarak bunları söylediler bana ingilterede ki mondeo forumundaki arkadaşlar. Genel kanı bu yönde başka araçların durumu nedir bilemem ama senin sorunun çözümü kesinlikle bu anlattıklarımda. Ecu hafızasını sıfırlamak yeni map oluşturmasını sağlamak için 1 buçuk saat beklemenin daha sağlıklı olacağına inanıyorum....

forumdan ilkay abi 5 dk beklemen yeterli demisti ecu hafizasini sifirlamak icin. ben garanti olsun diye 10 dk bekledim. en iyisi emin olmak icin simdi sokeyim sigortayi 2-3 saat bekleyip oyle takip deneyeyim..

Yorum bağlantısı
Eray Eski
(düzenlendi)

istanbul uzak ya :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...