İçeriğe Yönlendir

Çok Acayip Bir Hararet Sorunu

Haydar Bakırcı-2

Recommended Posts

Fatih Bayram

bilmiyorum ama bozuk olsa belli hızla uzun süre tabi gittikten sonramı yapmaya başlar ya kalkar inmez ya kalkmaz diye düşünüyorum

Büyük ihtimalle ibre bozuk...takılıyor zaman zaman.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

ihtimal var tabi ama çoğunluk soğutma sisteminde hava var diyor iyi alınmalı diyor

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

evet anlıyorum peki havası tam nasıl alınacak aceba ve antifiriz derecesi kaç olmalı saf kırmızı antifiriz var aracımda

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

-25,-30 derece yeterli olur.Diyarbakır da olduğunuzu düşünürsek...Yoksa Ankara da -20 bile yeterli oluyor.Derece çok yüksekse sistem yine anormal çalışıyor.Su ile seyretilmesi gerekir.Hava alma konusuna gelince bu konuyla ilgili bir konu açacağım ve orada tarif edeceğim.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

yok 68 aksaray ilinde yaşıyorum diyarbakır görevim bitti şuan 1 haftalığına adanada izindeyim.ozaman 20-30 arasına düşecek şekilde ayarlattırıyım su derecesini

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

vallaha aynen yazdığı gibi alındı havası sonra dün yaptı tekrar sorun.bugün hava gene alındı bu şekilde ve fordun bilgisayarına bağlantı bilgisayarın göstereceği hiç bir arıza tespit edilmedi ama eskiye ait hararetle alakalı arıza kodları çıktı ve sildiler.aracı çok iyi bilen ustamın dediğini de yaptırdım bugün akünün eksisinden motora bağlı olan şaseyide en iyi kablo ile yenilettim bakalım artık ya allah umarım yapmaz birdaha,şaseyide ne alakası var ben bilmem ama ustama sonsuz güvendiğimden yaptırdım bi ümit,umarım yapmaz yaparsada kafayı yerim artık ne diyim hiç bi şekilde çözülmedi diye

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

vallaha ustam sen yeni bi motora şase çek işlem tamam rahat ol dediki 4 senedir aracımın her vidasını bilen adam umut fakirin ekmeği napıyım olurya dedim yaptırdım:D

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

hararet sensör mü müşür mü neydi onu değiştirmeniz gerekiyor..... kesin çözümü bu...

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

hararet sensör mü müşür mü neydi onu değiştirmeniz gerekiyor..... kesin çözümü bu...

hararet müşürünü dün adana oto koçtan aldım akşam eve umarım sorun çözüldü diye giderken tekrar yaptı ne yazıkki

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

İlk mesajımda da belirtmiştim. Sorun elektrikle ilgili diye. Hava yapma sorunu olsa, hararet gazdan ayak çekilince anında düşmez.

Bence motora çekilecek yeni bir şasi bağlantısı çözüm olabilir..

vallaha ustam sen yeni bi motora şase çek işlem tamam rahat ol dediki 4 senedir aracımın her vidasını bilen adam umut fakirin ekmeği napıyım olurya dedim yaptırdım:D

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

evet akünün eksi kısmından tekrar sağlam bir kablo ile motorda bulunan şasenın üzerine şase çekildi bakalım şimdilik şehir içinde birşey olmadı yarın iznim bitiyor ve aksaraya dönecem yapıp yamadığını en kısa zamanda paylaşıcam umarım yeni çekilen şase çözmüştür allahın izni ile

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şasi kablosundan olsa, sadece rampada değil her gaza yüklenmede yapması gerekirdi..

Şasi sorunu değildir..

Hava yapıyor bu motor...

Yorum bağlantısı
Ahmet Göksel

İlk mesajımda da belirtmiştim. Sorun elektrikle ilgili diye. Hava yapma sorunu olsa, hararet gazdan ayak çekilince anında düşmez.

Bence motora çekilecek yeni bir şasi bağlantısı çözüm olabilir..

valla benim daha önceki focusta da aynı sorun vardı, hararet müşürü değişince düzeldi, ama o da değilse mehmet beyin dediği olabilir, valla duruşuna yandığımın focusu şu kronik sorunları da olmasa bir numara araba ama şu kronik motor ve ön düzen sorunlarını halledemezsek sanırım ford dan vazgeçicem, bi yerini yaptırıyorum, başka bir şey başlıyor,

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

Rampada yapması benim arızaya benziyor.Aynı problem bende de vardı T kiti sayesinde problem çözüldü.Yapılanları forumda paylaştım.Bu olay termostatın kaloriferden gelen soğuk su ile baskılanmasından kaynaklanıyor.araştırmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Rampada yapması benim arızaya benziyor.Aynı problem bende de vardı T kiti sayesinde problem çözüldü.Yapılanları forumda paylaştım.Bu olay termostatın kalorüferden gelen soğuk su ile baskılanmasından kaynaklanıyor.araştırmanızı tavsiye ederim

İyi de ben şunu anlamıyorum.Motor aynı motor sizin araçta termostat,soğuk kalorifer suyu ile baskılanıyor da benim araçta neden baskılanmıyor.Buna sebep olan başka bir şey var.Asıl neden bu değil.Her focus da bu sorun yok.LPG bu soruna yol açıyorsa lpg bağlantıları düzeltilmeli...Belli ki o yanlış..

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

sayın abilerim arkadaşlarım sorunum devam ediyor bugün landirenzo türkiye disbiritörü adanada ve orda takıldı lpg ye gene de baktılar sorun yaratacak birşey bulamadılar.adana ford oto koça gittim havasını aldılar gene devam,motora çekilen yeni şasede çözmedi:(:(napıcam başka ben ya

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hararet ani çıkıp ani iniyorsa % 100 havadır...

Otokoç'a gidin, bununla ilgili tahminen 2002 yılında yayınlanmış (2001'de olabilir) bir TSB olduğunu söyleyin.. onu bulsunlar, gerekeni yapsınlar..

Yorum bağlantısı
Aytaç Bulgay

Devrem benim lpg cim bir focus da hararet ile sorun yaşadığını ne yaptıysa çözüm bulamadığını en sonunda servisten bir ustanın söylemesi üzerine devirdayım pompasının arkasında bulunan pervanenin değişimi ile hararet sorununu çözdüğünü söylemişti. Plastikmiş metal takmışlar. Bilmem işinize yararmı

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

Devrem benim lpg cim bir focus da hararet ile sorun yaşadığını ne yaptıysa çözüm bulamadığını en sonunda servisten bir ustanın söylemesi üzerine devirdayım pompasının arkasında bulunan pervanenin değişimi ile hararet sorununu çözdüğünü söylemişti. Plastikmiş metal takmışlar. Bilmem işinize yararmı

vallaha orjinal çıkan devirdaymın pervanesi metaldi sonra takılanınki pilastik ama şöle bişi devrem devirdaym değişmeden önce yapıyordu ondandır diye değişti zaten bu parçalar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...