İçeriğe Yönlendir

Çok Acayip Bir Hararet Sorunu

Haydar Bakırcı-2

Recommended Posts

Haydar Bakırcı-2

anlamadım artık ama adam harbi esnaf ben onu gördüm dükkanda patron işci muhabbeti yok direk hepsi dost gibi,bana dediği bu ve bu şekilde civar şehirlerden de çok sayıda focus 1 in sorununu çözmüş bakalım şimdilik bişi yok rampada da düz yolda da denen di allahtan tek dileğim bu sorunun hallolmuş olması gerisi pek sorun değilçağlar abi:D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Öncelikle geçmiş olsun.Zaten biz bunu belirtmiştik.LPG li araçlarda lpd tesisatı kontrol edilmeli diye..Ancak hatırladığım kadarıyla lpg bağlantılarında sorun olmadığını söylemiştiniz.Bazı lpg ustaları bağlantıyı ters yerden yapıyor ve bu da dolaşımı etkiliyor.Motorun havası doğru alınmış olsa bile bu yüzden sistem tekrar hava yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sorunun bittiğine sevindim ama zaten konuda bu şekilde yaparsanız sorunun çözüleceği yazılmıştı.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

evet ama çözüm seçenekliri içindeydi ve sonunda bitti gibi bakalım allah izin verirse

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Guest Cihat Zincircioglu

Haydar Bey,

Ben Konya'dayım, sizin ustanın iletişim bilgilerini alabilir miyim? Hararet sorununu çözdüremedim, arabayı satmaya çıkardım.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

eski sanayide öz ford var sahibi mustafa bey aksarayın eskil ilçesinden yakın zamanda gelen polis memuru haydar dan aldım numaranı dersen o iş tamam mustafa abi ve kadrosu tam esnaf05323112238

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Haydar Bakırcı-2

yasin ben hasanı tanımıyodum haydar var olurmu :D :D kardeşim tüpün soğutma sistemine giren uygun herhangi bir yere atıyorlar bu T boruyu fakat bunu yaptıktan sonrasında bi işlem daha var meslek sırrıymış ustam söylemedi :D

bende adanalıyım adana gizerler,otokoç,ve sayılı sayısız bi çok usta çözemedi ve konyadaki tavsiye ile gittim konyada yaptırdım :good1:

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

vallaha ben diyadbakırdan 2011 yazında tayin oldum geldim aksaray iline öylelikle konyaya gittim zaten :D meslek ne hemşerim

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

kardeşim vallaha ben çözdüm sorunu allaha şükür :D konyada adanada inan gitmediğim yer kalmadı malesef şu değişecek,bu değişecek boş yere sağlam paralarım değişti olan mangırlara oldu.msn varsa özelden yolla ekliyim seni konuşuruz detayları :good1:

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Haydar Bey sorunu bende sizinle aynı şekilde çözdüm.Israrla lpg ci bağlantı doğru diyordu.Zar zor T'yi attırdım ve sorunu çözdüm.Siz T atıldıktan sonra bir işlem daha yapılıyor demişsiniz bu konuda bilgi verebilir misiniz?Elbistan'da yaşıyorum burda ancak ustaya sen yol göstereceksin o yapacak.Siz bilmiyorsanız servis hizmeti aldığınız yerin adını söyleyebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık

Geçen hafta sonu Ankara'ya giderken,şimdiye kadar bu başlık altında anlatılan sorunun aynısını yaşadım(hararetin kısa sürede yükselmesi,yine kısa sürede normale dönmesi).Yakın zamanda bakım yaptırmıştım.Gecenin bir saati bakım yapan usanın servisten numarasını buldum aradım hava olabileceğini söyledi anlattı yaptım düzelmedi.Ankara'ya gittim ustaya gösterdik o da havasını aldı düzelmedi.Antifirizi seyreltik düzelmedi.Adana'ya tekrar yola çıkmadan evvel tekrar bi kontrol ettiğimde yedek depo kapağında bi fıslama sesi duydum.Pazar günü olması dolayısıyla kapak alma imkanım olmadığından oraya teflon sardım.DÜZELMEDİ. :angry:.Şİmdi buraya yazılanları okuyunca maceranın daha yeni başladığını anladım.Arabada yaklaşık beş senedir lpg mevcut.Adana'da ağustos sıcağında yoğun kullanımda dahi yerinden kımıldamayan hararet Ankara'da -15 C'de dans etti.

Benim de ağustos sıcağında milim dahi ortadan kaymadı.

Soğukta yapıyor bunu...

Havalar biraz ısınsın, sisteme sadece su koyacam (böyle havasını sistem kendisi alır diye düşünüyorum) sonra daha önce anlatılan şekilde anrifiriz koyacam.

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2
(düzenlendi)

Haydar Bey sorunu bende sizinle aynı şekilde çözdüm.Israrla lpg ci bağlantı doğru diyordu.Zar zor T'yi attırdım ve sorunu çözdüm.Siz T atıldıktan sonra bir işlem daha yapılıyor demişsiniz bu konuda bilgi verebilir misiniz?Elbistan'da yaşıyorum burda ancak ustaya sen yol göstereceksin o yapacak.Siz bilmiyorsanız servis hizmeti aldığınız yerin adını söyleyebilir misiniz?

vallaha işin gerçeği o kısmını bende bilmiyorum mesleksırrı dedi ama eminimki yanlış aracıma zarar verecek birşey değil her neyse meslek sırrı :biggrin:

tarihinde Haydar Bakırcı-2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Serdar Özmen

ıyı akiamlar arkadaslar bende ilk arabamı aldım ama bu sıkıntı benımde başıma dert açtı neyse ki ben henuz cok masraf etmedım dırekt ınternete sarıldım ve yorumlarınızı gordum özellıkle mehmet beyın ve ayhan beyın çözümleri çok mantıklı ve sonucada götürüyo sanırım...ustam termostatı değiştirdi cıkan termostada delık acılmıştı yanı bu aracla daha onceden oynanmış bu konuda butun cok uzatmayım butun anlatılanlar benımde basıma geldı şu bozuktur,bunu değiştirelim dedı ler ama bılmedıgım halde yınede mantıklı gelmemişti bana benım arabam yaklaşık 12-13 km gittikden sonra çnce hararet tavan yapıyor,' İ ' harfının oldugu ışık yanıyor devamında 100-200 mt sonra arıza ışıgı yanıyor ve motor kendını korumaya alıp çekişi iyice azalıyor stop edıp tekrar calıştırınca yola devam sadece arıza ışıgı sönmuyo bı sure sonra oda tekrar sonuyor...benım anlamadım bırsuru sözde fordun ciğerini bilirim diyen ustalara gösterdım hıcbırı çözemedi ya da onlar işin maddi kısmındalar nasıl cok para kazanırız hesabındalar...ankaradayım 3 yerı aradım ikisi 100 tlye biri 200 tl ye sorununu çözerim dıyo ama yapılacak seyı solemıyolar acaba t mı atacaklar yoksa sadece hava mı aalacaklar güvenilebilir bı usta varsa ankarada bana yardımcı olun yarın bu sorunu çözmem lazım...hepinize şimdiden çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Serdar Bey, sadece bir yere yazın sorununuzu, çünkü her yeri okuyorlar...

Ayrıca yazı tipi ile oynamanıza gerek yok..

Hararet sorunu için yapılması gerekenleri defalarca yazmışızdır ama yine yazalım...

sorunlu parçalar tespit edilecek : Termostat, devirdaim, radyatör, genleşme kabı ve kapağı gibi..

Sorunlu parçalar değiştirilecek.

Su ve antifrizden oluşan karışımın derecesi yüksekse düşürülecek..

Lpg bağlantı hortumları hatalı ise düzeltilecek..

Havası olması gerektiği gibi düzgünce alınacak..

Yorum bağlantısı
Serdar Özmen

ıkı ayrı form olarak düşünmüştüm o yuzden ayrı ayrı yazdım yazı boyutunuda o kadar buyuyecegını tahmın etmemiştim ..

opetin antifirizini kullandı aracımda yanımda açtı kapağı hiç su karıştırmadı direkt boşalttı antifirizi,termostat değişmişti,bide müşürü değiştirelim demişti usta ona damı para vereyım yanı degınce değiştirelim yine yaparsa eskısını gerı takarız dedi yanı demekkı senınkıde saglam anlamına gelır dedı..değiştirdik ama yıne yaptı yarın onu geri vermeye gidecem gitmişkende başka bı yerde sorunumu cozdurmem gerek..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Antifrizin markası çok önemli değil, organik olup olmadığı önemlidir.. yani turuncu renkli olmalıdır..

Ankara için de derecesi en fazla 30 derece olsa yeter... Yüksek antifriz derecesinin de olumsuz etkiler yaptığını daha önceleri gördük..

Yorum bağlantısı
Serdar Özmen

antifiriz turuncu renkli...

pekı benım bu usta neden dırekt karısımsız antıfırız koydukı karışım yapılması gerektıgını bilmiyomu bu usta

öncekı cıkanda turuncuydu fakat kıvamı biraz koyuydu yag kıvamına yakın, bı ara acaba bırısı buraya yanlışlıkla yag koymus olabılırmı dıye düşünmüştük

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

pekı benım bu usta neden dırekt karısımsız antıfırız koydukı karışım yapılması gerektıgını bilmiyomu bu usta

Bunun bilemem ama antifriz konusunda bizim bildiklerimiz doğru...

Yorum bağlantısı
Serdar Özmen

bilgilerinizin doğru oldugu kesın cunku dedıklerınızı uygulayanlar sorunlarını cozmusler darısı benım basıma

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

grnt068i.jpg

modifiye.jpg

60 derecelik termostat takıldı hararet normal ama kalorüferi açınca hararet 100 ile 107 derece arasına çıkıyordu.Bunu engellemek için 2001 yılında yayınlanan TSB ye benzer olarak motordan radyatöre giden hortuma dirsekten önce sanayide yaptırdığımız ''T'' takıldı.Daha sonra termostat kapağından kalorüfere giden boruya ilk takılan ''T'' ye 15 cm uzaklıkta bir''T'' daha yapıldı ve bu iki''T'' birbirine bypass edildi.sonuç aracı ne kadar zorlarsak zorlayalım hararet 93 dereceyi geçmedi.Nedene gelince termostat kapağında 2 adet giriş var.Bir tanesi büyük;radyatöre giden, diğeri küçük (kalorüfere giden) termostat yeterli derecede ısndığında açılmak istiyor fakat kalorüfer sisteminden gelen soğuk su termostatı kapatmak istiyor bu nedenle termostat sağlıksız çalışıyorve motor soğutma suyu devir daimi tam gerçekleştiremiyor.Motorun daha sağlıklı çalışması için 74 derecelik termostat bulmam gerekiyor.Mutluyum!!!! (bu gibi sorunu olan arkadaşlara yardımcı olmayı çok isterim) :D :rofl: birde bunu inceleyin.74-89 gerecelık termostat takın.https://www.fordburada.com/default.asp?git=9&urun=53849#.ürünü bu linkten bulabilirsiniz.bu işlem sayesinde 3 yıldır sorunsuz ve hararetsiz kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Özmen

bu bağlantıyı bugun bende yaptırdım ama aracımım hararetı yıne bır kaz kez sona dayandı bı kerede ışık yandı ama hemen gerı sondu ve normale düştü önceden ısık yanınca uzun sure sönmuyodu ve peşinden arıza ısıgıda yanıyordu stop edene kadar da sönmüyordu t yı yaptırdıkdan sonra cok uzun süre kullandım aracı öncekı gibi hiç olmadı ama yıne ara ara hararetin tavan yaptığı oldu bunun sebebi nedir acaba...onuda çözmem gerek

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizin sorununuz yalancı hararet değil...

Acilen iyi bir tamirci bulun...

Yorum bağlantısı
Serdar Özmen

mehmet bey önceki gibi olmadı ama normalde ikinci ışık da yanıyordu ve ben mecburen duruyordum bı süre beklıyodum ışıklar sönsün diye yoluma devam ediyodum şimdi ise yukselıyo 3-4 sn ye sonra tekrar düşüyo ışıkda hemen sönüyo arıza ışıgı hıc yanmadı bu sure içinde normalde 8-9 km de ıkısıde yanıyodu duruyodum bugün 50 km yok yaptım rampalı ışıklar yanmadı ve eskısı gıbı rahatsız edici bi hararet olmadı şaşırdım bende iyice...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...