İçeriğe Yönlendir

Çok Acayip Bir Hararet Sorunu

Haydar Bakırcı-2

Recommended Posts

Haydar Bakırcı-2

artik ilk bahara kadar böyle binecem gittiği yere kadar bakalim yazin konyaya bi gidecem hem tavsiye edilen bir ford cu hemdee elektirikci allahin izni lle ozamana kadar umarim kötü bir sorun a.maz

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

vallaha hocam bende sasirdim kaldim napicami bilmiyorum.aksarayda bi arkadasin ustasina gittim bugün kesinlikle elektiriksel bir sorun vardir diyor böyle ani yükselip hizlaniyorsa diyor.onun icinde elektiriksel kacak vs bu tip sorunlardan cok iyi anlayan konya eski sanayisinde bir usta önerdi artik müsayit bir zamanda konyaya gidicem 110 km bulundugum ilceye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizin eski ustaya değil ford ustasına ihtiyacınız var..

Bunu diyen usta fordları tanımıyor demektir bence..

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

mehmet bey bu ustanin peki yaptigina ne diyorsunuz sizin hala görüsünüz neden yana sorun olarak aceba?usta fanin soketinin icinde soldaki fanin bagli oldugu kabloda erime deforme var dedi ve o kabloyu keserek direk bi kablo bagladi ona ve soketi yerine takti iki fanda devreye girer soldaki gimiyor bunun dedi bende soldakinin klimaya bagli oldugunu normalde sagdakinin girdigini ama sorunla ne alakasi oldugunu sordugumda deformeden saglikli giremedigini ve sorunun bununla cözülecegini söyledi.bi abimiz konyada bi ford özel servisi tavsiye etti aradim anlattim durumu kesinlikle ama kesinlikle hava var ve kolay kolay kimse onu alamaz dedi kendinden emin bi sekilde ne diyorsunuz bu konuda?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu havada sizin kullandığınız şartlarda zaten fan devreye girmez. Komple de sökseniz hararetin yükselmemesi gerekir..

Fan ile boşa oyalanıyorsunuz..

Sorun o kadar bilindik bir sorun ki.. Bu forumda kimseden alternatif bir cevap çıkmaz..

Ama piyasadaki ustalar eğer fordla haşır neşir değilse, hararetin ani değişimini elektronik arızaya veya gösterge arızasıan bile bağlayabilir.. Normalde akla ilk gelen de budur ancak bu forddur ve focus 1'dir. hararet ibresi ani yükseliyor ve ani düşüyorsa, sistem hava yapıyordur.. Başka yorum çıkmaz..

Havaya sebep olan, bir daralma, bir tıkanıklık veya ters bir bağlantı olabilir.. İyi bir ford ustası incelemeli.

Fanla, müşürle, tesisatla boşa uğraşıyorsunuz..

Yukarda söyledim..

Termostatınızı değiştirip 85'lik takın.. genleşme kabının kapağını değiştirin.. Tek satılır.. Lpg'li ise lpg bağlantılarını kontro ledin, T boru varsa T boruyu değiştirin, oksitlenmiş tıkanmış olabilir.. Suyu komple değiştirin..

Bunları yaptıktan sonra.

Israrla söylüyorum, aracın arkasını yükselterek havasını alın.. Bu bence çok önemli..

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

dediklerinizi konyada ki ustaya gittigimde uygulamasi icin gerekirse israr edicem hocam umarim bu sorun hava dir ve bende bu sorundan bununla kurtulurum insallah ama harcadigimiz parada artik yanimiza kar kalir:D

termostati 85 lik yaptiracam kesinlikle dediginiz gibi ve insallah hava ve bu degisimle sorunum kalkar allahin izni ile

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Servise gittiğimde liftte yarısı havada yarısı yerde bir f1 vardı; niye böyle kaldırdınız diye sordum ; kahrolasının havası başka türlü alınmaz dedi usta :D

Mehmet abinin dediklerini yabana atmayın ;) fazlada kurcalatmayın arabayı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Havadır da, havaya bir sebep varsa onun ortadan kaldırılması gerekir..

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

iste mehmet beyin dedigi gibi ford ustasi lazim bana harbisinden isinin ehli.yetkili servis dahil kactane ustaya aracin arkasinin havaya kalkmasi gerektigini söyledim adamlar öyle sacmalikmi olur dedi ukala bir sekilde.ozaman diger araclar neden normal aliniyor dediler .herkes usta ama herkes usta olamaz bana bi usta lazim oda en kisa zamanda lazim sanirim olmadi mehmet beyin yanina giderim varmi nevsehirde bu isi cözebilecek birisi mehmet bey?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nevşehir'de yok ama.. Aylar önce ben sana Yaşar Usta'yı tavsiye etmiştim...

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

Hayar bey dediğimi yaptırın kurtulacağınıza eminim.Aynı sıkıntıları bende yaşadım

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Haydar bey aracınızla ilgili son görüşüm şu yönde..Hava alınsa bile motorunuz tekrar hava yapıyor.Buna neyin sebep olduğu bulunmalı.Yoksa havası düzgün şekilde alınsa bile sorun tekrarlayacaktır.Mehmet abi'nin bahsettiği LPG nin T hortumları değiştirilmeli.Çünkü bence sizin motorunuz durduk yere hava yaptı ve sebep bu olabilir...

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2
(düzenlendi)

anlıyorum yakın zamanda konyaya gidicem lpg nin sistemini de ustaya bir gösteririm artık bakalım ne diyecek ama lpg takılalı daha 17 ay falan oldu sorun ise yaklaşık 1 senedir var

tarihinde Haydar Bakırcı-2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Acar

Forumdaşların söylediği hava olayı ya da antifiriz yoğunluğu bu olayın baş müsebbibidir. Çözenler de hep o yoldan giderek çözdü sorunu. Ben müşir değiştirdim, termostat değiştirdim, termostat gövdesi, t boru bilimum işlemleri yaptırdım çözülmedi. Antifiriz i seyreltince çözüldü sorun.

Bu arada bu foruma gelen üyelerin muhtelemen %20-30'u bu hararet sebebiyle bulmuştur burayı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

allah nasip ederse haftaya halletmeye konyaya gideceb bir usta buldum bakalım inşallah havadır yeterince masraf ettim zaten gerekli gereksiz

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

simdi bizim focus mk 1 ler su isi ile yansitmiyor müsür üst kapaktaki isiyi yansitiyor aceba asiri SIKMA ile alakasi olabilirmi cünki düzlükte yapmasi kesilde sadece rampalarda devam ediyor sorun ayhan beyin dedigi gibi aldiktan sonra hava olayini ve antifiriz derecesi suan -28 29 arasi

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

Haydar bey benim açtığım yokuşta hararet konusu var bakmanızı tavsiye ederim.Ben motor bile yaptırdım.İnşallah en kısa zamanda sorununuzu çözersiniz.

Yorum bağlantısı
Bekir Yığrık

Forumdaşların söylediği hava olayı ya da antifiriz yoğunluğu bu olayın baş müsebbibidir. Çözenler de hep o yoldan giderek çözdü sorunu. Ben müşir değiştirdim, termostat değiştirdim, termostat gövdesi, t boru bilimum işlemleri yaptırdım çözülmedi. Antifiriz i seyreltince çözüldü sorun.

Bu arada bu foruma gelen üyelerin muhtelemen %20-30'u bu hararet sebebiyle bulmuştur burayı.

+1

Yorum bağlantısı
Haydar Bakırcı-2

abilerim arkadaşlarım bugün konya eskı sanayisine gittim ve sorunu hallettik nasılmı.ford gurubunda sadece focus mk1 kasalar yapıyormuş bu sorunu tüp takıldıktan sonra her araçta olduğu gibi tüp soğutma sistemine direk bağlı ve buda bizim araçlarda devirdaimin görevini sağlıklı yapmasını engelliyormuş çok zaman ve soğutma sisteminin oraya bi T boru yapıldı havası alındı,adana pozantı tekir rampasını bilenler varsa konyada böyle uzun bir rampada 2 kere test ettik akşam 150 km aksaraya geri döndüm şimdilik en ufak oynama yapmadı allahın izni ile de kesin hallolduğunu söyledi usta bir abimin tavsiyesi ile gitmiştim zaten.şimdilik çok mutluyum haber ediyim dedim:D:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...