İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Servet Aydın

Doğrudur, alternatöre binen her yük çekişi etkiler. Sizin akü derin deşarj döngüsüne girmiş, sürekli yüksek akım çekmiştir. Alternatör iyiymiş ki yanmamış

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Arkadaşlar 2006 model 1.6 TDCİ GHİA model arabamın ağır bakımları yapılacak.

Triger seti , devirdaim , V kayışı , bilyalar vs vs .

Bu bakımları hakkıyla yapabilecek işinin ehli önerebileceğiniz usta , servis var mı ?

769e8b1bedbf866bf5b3b437b4f22a7b.jpgee8ce4259e2cb7cb4860f98f1d4a1595.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar 2006 model 1.6 TDCİ GHİA model arabamın ağır bakımları yapılacak.

Triger seti , devirdaim , V kayışı , bilyalar vs vs .

Bu bakımları hakkıyla yapabilecek işinin ehli önerebileceğiniz usta , servis var mı ?

Konunuz birleştirilmiştir. Forumda arama yapmadan konu açmamanızı rica ederiz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

2006 model Ford Fiesta 1.6 tdci Ghia aracımın triger setini , V kayışını , devirdaim ve bilyalarını değiştircem. İşinin ehli Servis ya da usta tavsiyelerinizi bekliyorum.

,5fdbf71d7e7048095dc92faa5a291e18.jpg42fb687d12166c442c798476dd39a8dd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Tuncay Ustanın mekanının bilgilerini alabilirmiyim çok meth ediliyor fakat adından başka bir bilgiye sahip değilim:)

Yorum bağlantısı
Alper Aksakal

Forum da baya araştırdım ve yorumları tek tek okudum.

Tuncay usta hakkın da pozitif yorumlar var. Yarın çayını içmeye ve arabamı teslim etmeye gitcem.

İzlenimlerimi bende paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
caner gümüş
(düzenlendi)

arkadaşlar daha önce bir kaç usta gezdim ancak hep içime sinmedi daha sonra tavsiye üzerine bu iskitlerdeki ACL servis e gittim gerçekten oradan çok memnunum yetkili servis mantığında hizmet veriyorlar zaten çalışanların hepsi ford da eğitim almış,hemen yanlarında da orjinal yedek parçacıları var ve orasıda kendilerine ait,ben artık sürekli oraya gidiyorum 2 sene oldu para odaklı çalışmıyorlar güzel olan bu neyse onu yapıyorlar osman usta var orada ben hep onunla yapıyorum işimi iyi bir insan ve usta tavsiye ederim.

tarihinde caner gümüş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

arkadaşlar daha önce bir kaç usta gezdim ancak hep içime sinmedi daha sonra tavsiye üzerine bu iskitlerdeki ACL servis e gittim gerçekten oradan çok memnunum yetkili servis mantığında hizmet veriyorlar zaten çalışanların hepsi ford da eğitim almış,hemen yanlarında da orjinal yedek parçacıları var ve orasıda kendilerine ait,ben artık sürekli oraya gidiyorum 2 sene oldu para odaklı çalışmıyorlar güzel olan bu neyse onu yapıyorlar osman usta var orada ben hep onunla yapıyorum işimi iyi bir insan ve usta tavsiye ederim.

Buraya gitmiştim zamanında orjinal parçalar için fiyatları çok uygun yalnız işçilikleri tam anlamıyla dört dörtlük değil.
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Engin Karadayan

Yarın bir de ben gideyim Tuncay Ustaya.Benim araç bir haftalık orjinal  v kayışını parçaladı.Yenisini taktılar ama benim içime kurt düştü.Bir problem olmasa niye parçalansın ki??Kasnakların birinde yalpa var gibi geldi bana.Tuncay ustaya bir göstereyim :)

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Öğle arasında bizim mavişi bıraktık. Mesai çıkışı alacağım nasipse. Yağ değişimi, klima gazı,önde sallantı sesi gibi bir takım sorunlar vardı. Bakalım çıkışta sonuç ne olacak  :)

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Öğle arasında bizim mavişi bıraktık. Mesai çıkışı alacağım nasipse. Yağ değişimi, klima gazı,önde sallantı sesi gibi bir takım sorunlar vardı. Bakalım çıkışta sonuç ne olacak  :)

Öğle arası bende Tuncay Ustanın yayındaydım. Yarım saat kadar kaldım. Bir test sürüşüne çıktı. Maşallah dedi gönderdi. 

Çok araba vardı ama sizi  göremedim..

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Mavi Mondeo. Bende gittiğimde baya araba vardı. Bi Fiesta ile test sürüşü yaptı ama sizinki miydi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

29d5b791dd2aa0942d0bc8db8a16ed5c.jpg9ef373949346a5e39335d51261e5a424.jpg

Bugün Tuncay ustam ike buluşup tanıştık. Sağolsun yağ, yağ Filtresi, Klima gazı, önden gelen sesi halletti. Ben kendisinden ve işinden gayet memnun kaldım.[emoji106] Gideceklere kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada foruma üye olması konusunda da fikir verdim[emoji2]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bugün Tuncay ustam ike buluşup tanıştık. Sağolsun yağ, yağ Filtresi, Klima gazı, önden gelen sesi halletti. Ben kendisinden ve işinden gayet memnun kaldım.[emoji106] Gideceklere kesinlikle tavsiye ederim. Bu arada foruma üye olması konusunda da fikir verdim[emoji2]

Tuncay abinin foruma bakacak zamanı yokki :) adam ya telefonda ya bmw ile yarışta ya da tamirde :) eskiden ne güzel iki muhabbet ederdim şimdi aıra bekliyorum. yakında randevu alacagım... şaka bi yana iyidir Tuncay ustam
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Mavi Mondeo. Bende gittiğimde baya araba vardı. Bi Fiesta ile test sürüşü yaptı ama sizinki miydi bilmiyorum.

Neyse artık başka bir zamana kaldı tanışmak..Ama Tuncay Usta'nın ustalığını at kenara güler yüzü bile yeter..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Neyse artık başka bir zamana kaldı tanışmak..Ama Tuncay Usta'nın ustalığını at kenara güler yüzü bile yeter..

Ustalığı hiç kenara atılacak gibi değil. Yağı değişti arabanın sesi azaldı. Sağ kapıda sorun vardı o düzeldi. Önden ses geliyordu ve canımı çok sıkıyordu onu halletti. Daha ne olsun. Bundan sonra tüm işlemleri orada yaptıracağım nasipse.

Bana sorarsanız Ankara'da yaşayan hiç başka usta aramasın. Her yönüyle 5 yıldızlık. :good1:  Artık tanışma konusu başka zamana Yasir kardeşim.  :flowers:

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Geçen hafta çarşamba günü on ve arka takımlardan ses gelen yerlere baktık değişmesi gerekenler değişti mondim pamuk gibi oldu. Bundan sonra ustam Tuncay abidir.

Allah kendisine bol sabır ve sağlık versin.

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Arkadaşlar  aracımda katalik konvertör yok diye biliyorum  haftaya da muayene var gitmeden baktırayım diyorum. g.antep için tanıdığınız usta var mı ?

Yorum bağlantısı
Semih Özmen

Arkadaslar,

2006 focus aracıma takılı olan BRC kitiyle 100bin km.yi sorunsuz devirdim. Ancak gecen haftadan itibaren rolantide titreme ve cekiste dusus sonucunda motorun conta yaktıgını ogrenmis bulunuyorum. İsinin ehli bir usta arayısnda sizlerinde tavsiyesiyle aracımı Tuncay ustanın ellerine teslim ettim. Gayet sevecen bir insan, insallah isciligi ile de yuzumuzu guldurur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bugün hararet ve fan çalışmama sıkıntısı ile Tuncay ustaya gittim.

elektrikçiye yönlendirdi. fan soketini temizleyip yapıştırdı.20 tl aldı.

sonra Tuncay ustanın orada HASEN KARA ile görüştük beyaz mondisi ile gelmişti. biraz sıkıntısı var galiba .Allah kolaylık versin.

gelirken yolda hararet az çıkar gibi oldu.sonra düzeldi.

ulus a geldiğimde trafikte beklerken araba stop etmeye başladı.

4-5 defa yaptı. benzine alıp gazcıya gittim. ayar ve filtre değişiminden sonra düzeldi. 40 tl de orada gitti.

bir de arabanın karnını doyurdum öğleni ettik.

bugünlük beni çok yordu.

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Ben de uzun süredir gitmeyi planlayıp haftaya gitmeyi planladığım Öner Otoya, Tuncay Ustanın haftaya olmayacağını öğrenince  bu sabah gittim. Araç bayramda çok az da olsa su eksiltmeye başlamıştı, ayrıca aracın turbo, fren ve genel durumunu Tuncay ustanın görmesini istiyordum. Aracımı kazalı aldığımdan bazı sıkıntılarının çıkabileceğini biliyordum. Çok şükür turboda ve debriyajda sıkıntı yokmuş. Suyu alt tarafta kelepçenin bölgeden kaçırıyormuş, ancak hava filitresinin hortumu delinmiş onu değiştirdik. Ayrıca ABS'sinin çalışmadığını düşünüyordum, testte çalışmadığı görüldü. İnşallah müsait bir zamanda ona da baktıracağım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...