İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

İlyas DEMİR

Ankara'da Ford Özel Servis olarak Tuncay Ustadan Sorulur... 

2014 Temmuz ayında 2000 Model Focus 1.6 Ghia aracımı alınca foruma üye oldum. İlk bakımlarını forumdaki tavsiyeler üzerine Öner Otomotiv'de yaptırmıştım. Triger seti değişimi, yağ bakımları, disklerin torna yapılması, bujilerin değişmesi gibi işlemler yapıldı. Tuncay Usta ile o tarihlerde tanışma fırsatım oldu. Gerek kişilik olarak, gerekse iş ahlakı olarak  Tuncay Ustamızdan gayet memnun kaldığımı belirteyim. 

158.000 km'de aldığım aracım ile bir yıllık sürede 11.000 km yol yaptıktan sonra 11 Temmuz 2015 tarihinde tekrar servise götürdüm. Araçta 1500 2000 devir aralığında silkelenme problemi ile kış sonrası klimanın devreye girmemesi ve soğutmaması sorunu vardı. Bununla birlikte kilometresi 170.000'e ulaştığı için baskı balata değiştirme düşüncem vardı. Tuncay usta yaptığı test sürüşü ve kontroller sonrasında baskı balatanın henüz değişmesine gerek olmadığını belirtti. Silkelenme sorununun buji kablolarından kaynaklandığı ve değiştirildiğine düzeleceğini söyledi. Klimanın gazının bittiğini tespit etti ve sorunun kaçak olmadığı takdirde gaz basılınca düzeleceğini belirtti. 

Yağ değişimi, filtrelerin değişmesi, fren bakımları, hidroliklerin kontrolleri gibi işlemler yapıldıktan sonra klima tamiri için Oto Far - Faruk Usta'yı arayarak kendisini dükkanına çağırdı. "Forumdan bir arkadaşımız servisimizde bulunuyor, kendisi Nallıhan'dan geldiği için gün içerisinde işlemlerini halledelim" ricasında bulunarak Faruk ustadan yardımcı olmasını istedi. Kendim Şaşmaz'a gidip dükkanını bulabileceğimi söylememe rağmen Faruk Usta'ya rica ederek dükkandan beni almasını istedi.(Burada memnun olmamak elde değil :bravo: ) 

Faruk Usta geldi aracımla onu takip ederek Şaşmaz'daki dükkanına kadar gittik. Bu vesile ile Faruk Usta ile tanışma fırsatım oldu. Klima için vakum ve kaçak testi yapıldıktan sonra olumsuz bir durum olmadığı anlaşılarak gaz basıldı. Gaz olmadığı için devreye girmeyen klima sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı. (Yeni gazdan mıdır bilinmez çok iyi soğutuyor maşallah  :))

Servise her gittiğimde gün sonunda aracım ile ilgili tüm problemlerimin çözülüyor olması, servisteki ilgilenme ve profesyonel yaklaşım, işçilik kalitesi ve yapılan işe ödenen ücretlerin makul olması gibi bir çok nedenden dolayı Ankara'da servis arayan herkese Tuncay Usta (Öner Ford Otomotiv) tavsiyemdir. 

Biraz uzun oldu ama yapılan işlemleri ve fiyat bilgilerini de paylaşayım güncel bilgi olsun.

Yağ Değişimi - ( Castrol 5w30 ) --- 90 TL

Yağ Filtresi - (Ford Otosan )     --- 15 TL

Hava Filtresi                              --- 15 TL

Polen Filtresi                             --- 15 TL

Buji Değişimi                             --- 30 TL

Buji Kablosu Değişimi               --- 90 TL

Diferansiyel Yağı Tamamlama --- 10 TL

Balata Spreyi                            --- 5 TL

İşçilik Toplamı                          --- 70 TL

Yapılan İşlemlerin Toplamı      --- 340 TL (6 Taksit) 

Klima için Oto-Far Faruk Usta'ya 70 TL 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ohh bulmuşsunuz tabi ustayı.Sivasta gerçekten bizim arabalardan anlayan bir yer var mı arkadaşlar?Egr işi fazlasıyla canimı sıkmaya başladı.Anlatılanlara nispeten Tuncay usta gibi bir usta arayışı içindeyim.

İptal et kurtul egryi, tamirle uğraşma.
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ercan oto elektirik var bilirsin.Orayla konuştum.egr+dpf iptali +yazilım yaptıracam.Makineleri gelecekmiş onu bekliyoruz.Başka yol kalmadı gibi.

Valla ne yalan söyleyeyim tanımıyorum ama sen iptal et rahatlarsın, alt devir canlanır.
Yorum bağlantısı
Salih Zeki Gamzeli

Arkadaşlar merhaba uzun süredir ford araç kullanıyorum . 2010 da fusion 2011 de focus ve en son olarak da 2012 de cmax aldım . Ford dan çok çok memnunum ancak senelerdir araçlarımı yetkili servislere götürdüm . Çok para ve zaman kaybı anlamına geliyor . Cumartesi günü buradaki arkadaşların tavsiye ettiği tuncay usta ya gittim . Senelerdir boşuna yetkili servislerde uğraştığımı anladım . İşinin ehli çok işi olmasına rağmen her işin takipçisi , yorulmadan soruları cevaplıyor . Hatta oradayken ismi lazım olmayan bir servisten gelip aracın problemi için ustamızdan akıl aldılar . Uzun lafın kısası hem zamandan hem paranızdan hemde arabanızın ömründen kazanıyorsunuz . Tuncay usta ya burdan tekrar teşekkür ediyorum . 

(Mazot filtresi + yağ filtresi + polen filtresi + hava filtresi + motor yağı + motor temizliği + check up ve işçilik 300 tl tuttu fikir edinmek isteyenler için)

Yorum bağlantısı
Ömer Faruk Velioğlu

Merhaba, ilk kez ikinci el bir ford focus dizel araç satın aldım hem dizel hemde forda yabancı olduğum için usta konusunda çok tereddütlüydüm. Şaşmaza çeştli nedenler ile girmek dahi istemezken buradaki yazılanlar üzerine hiç tanımadığım Tuncay ustaya gitmeye karar verdim. Triger değişimi , yağ, filtreler, fren  ve diğer bakımların yapılması için. Görünüş olarak mütevazi, saygılı, sabırlı, efendi bir insan(yaşça kendisinden büyük olduğum için  bu kelimeleri kullanıyorum) ile tanıştım. İlk dikkatimi çeken ve benim için çok önemli olan, çok kişi için bir anlam ifade etmesede işyerinde argo kelime kullanmamaları en büyük şaşkınlığım oldu. Çalışanlar zoraki iş yapmiyor ve birbirlerine karşı espirili ve anlayışlı. Bakımlarım yapıldı(söylediğim, söylemediğim) hatta frenler iyi dedi, Tuncay ustaya idare eder olmasın dediğim zaman hayır iyi dedi. Yani boş yere parça felan değiştirmiyor bunu da anlamış oldum. Bütün bakımlarım yapıldı, sağolsun fiyat konusunda servisin dediği fiyatın yarısı bir fiyat ve taksit ile ödememi yaptım. Şu an arabam hiç tanımadığım birine götüdürğümden dolayı inanın çok memnunum.  İnşallah bu memnuniyetim ileriki zamanlardada devam eder. Bulunabilecek ender ustalardan biri, inşallah hep böyle devam eder. Bir daha arabamı gönül rahatlığı ile götürebileceğim, emanet edebileceğim bir Ustayı  tanımaktan son derece keyifliyim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dürüst, işinin ehli ve güvenilir usta arayışını çok iyi bilirim. Bulunca da usta değişmesin, hep böyle kalsın diye dua ederiz.

Yukarıda yazılanları okuyunca Tuncay ustaya arayıp teşekkür ettim. İnşallah yakın zamanda kendisini foruma üye yapıp, toplantılarımıza da katılmasını sağlayacağız.

Tuncay usta, adamlığın, ustalığın ve bizi mahcup etmediğin için buradan da sana teşekkür ediyor, seni en kısa zamanda aramızda görmek istediğimizi belirtiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Dürüstlüğü ve diğer yüksek insani vasıflarıyla her türlü takdire şayan Tuncay Ustamızdan, kardeşimizden Allah razı olsun. Foruma üye olması konusunu Tolgahan ve Eray ile yanına gittiğimizde gündeme getirmiştik ancak o kadar yoğun bir iş temposu var ki, bu konuda ısrarcı olmaya kıyamıyor insan...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

olmasa da olur abi.zaten arada bir girip kontrol ediyor.önceki mesajlarda bir arkadaşın şikayeti vardı.arayarak çözmüştü.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tavsiye ederim. Tan oto'da çalışmış insanlar. Fordclub üyelerine %10 iskonto yapıyor.

1ac1593920e84b8e0f447fd9522a7b1f.jpg

65728140d1e1559aaea4415efc95caa9.jpg

10720d9c7a22ff57d04a5b020cb6002a.jpg

Buda fiyat listesi. İlk defa bir özel serviste fiyat listesiyle karşılaştım. Baştan ne ile karşılaşacağınızı biliyorsunuz hiç olmazsa.

f03d98fef50ee7ed57cd21cadf5faeb6.jpg

7914396bdb0b1c4c5fd9c539fb6cc4c5.jpg

tarihinde Murat Sağdaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Tavsiye ederim. Tan oto'da çalışmış insanlar. Fordclub üyelerine %10 iskonto yapıyor.

Buda fiyat listesi. İlk defa bir özel serviste fiyat listesiyle karşılaştım. Baştan ne ile karşılaşacağınızı biliyorsunuz hiç olmazsa.

Emekçinin alınterine paha biçilmez yalnız fiyatlar piyasaya göre malzemelerin orjinal olduğunu varsayarsak bile yüksek bence.

Yorum bağlantısı

Emekçinin alınterine paha biçilmez yalnız fiyatlar piyasaya göre malzemelerin orjinal olduğunu varsayarsak bile yüksek bence.

Bak ne güzel gitmeden kararınızı verdiniz [emoji6] Ya gidip de pahalı gelseydi.

O fiyatlardan %10 indirim yapıyorlar...

Bu arada yağı castrol kullanıyorlar.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bak ne güzel gitmeden kararınızı verdiniz [emoji6] Ya gidip de pahalı gelseydi.

O fiyatlardan %10 indirim yapıyorlar...

Bu arada yağı castrol kullanıyorlar.

Kurtarmıyor [emoji4] yağ hemen hemen her yerde aynı zaten. Focus 1 için konuşuyorum orjinal; hava filtresi 10, benzin filtresi 15, polen filtresi 10, buji 30, motor revizyon işçiliği 450-500, triger işçiliği 100, bakım işçiliği 20 liradır.
Yorum bağlantısı
Mehmet Pektaş

Dürüst, işinin ehli ve güvenilir usta arayışını çok iyi bilirim. Bulunca da usta değişmesin, hep böyle kalsın diye dua ederiz.

Yukarıda yazılanları okuyunca Tuncay ustaya arayıp teşekkür ettim. İnşallah yakın zamanda kendisini foruma üye yapıp, toplantılarımıza da katılmasını sağlayacağız.

Tuncay usta, adamlığın, ustalığın ve bizi mahcup etmediğin için buradan da sana teşekkür ediyor, seni en kısa zamanda aramızda görmek istediğimizi belirtiyorum.

Tuncay Bey'i bir tanıdık önerisiyle 4 yıl önce tanıdım. Hakikaten dürüst, işinin ehli ve güvenilir birisidir. Standart bakımlardan ağır ve periyodik bakımlara kadar her türlü konuda yardımcı olan, sizin onayınızı almadan hiçbir şey yapmadığı gibi değiştirilmesi gereksiz gördüğü parçaları da değiştirmiyor. Servise gittiğinizde hemen ilgileniyor, eğer iş uzun sürecekse ustasını sabahtan size gönderip aracı sizden aldırıp akşama da geri göndererek ekstra bir hizmet de sağlıyor. Benim gibi iş durumu yoğun insanlar için bu -lüks olmaktan öte- önemli bir ayrıntı. 

Ülkemizde, kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışının fiyat rekabetine yenik düşerek standartların giderek alçaldığına tanık olduğumuz günümüzde, aldığı paranın hakkını vererek çalışan insanları gördükçe mutlu oluyoruz. Bu arkadaşımız da umarım bu standartlarını korumaya devam eder.    

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tuncay usta ile dün tanıştım. Anlatıldığı gibi biri. Dünkü yardımlarından dolay kendisine Teşekkür ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Tuncay usta ile dün tanıştım. Anlatıldığı gibi biri. Dünkü yardımlarından dolay kendisine Teşekkür ederim

Ankara'dasın madem neden görüşemiyoruz Mehmet Hocam? Ankara'nın kıdemlileri sen de buradayken bir toplantı duyursalar da görüşsek. Ya da Sincan tarafına yolun düşerse misafirim ol, malum bize yaz tatili yok mesaiye devam...

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Mehmet bey başka konuya yazmışsınız Ankaraya gelmişsiniz şu an iş maksatlı İstanbuldayım geçen hafta da Tuncay ustayla vedalaşmıştık tekrar görürseniz selamlarımı iletiniz lütfen başkaca yardımcı olacağım herhangi bir husus olursa söylemeniz yeterli.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet bey başka konuya yazmışsınız Ankaraya gelmişsiniz şu an iş maksatlı İstanbuldayım geçen hafta da Tuncay ustayla vedalaşmıştık tekrar görürseniz selamlarımı iletiniz lütfen başkaca yardımcı olacağım herhangi bir husus olursa söylemeniz yeterli.

Evet petlas testi [emoji6][emoji6][emoji106][emoji106]

Ilginize Teşekkür ederim.

Ankara'dasın madem neden görüşemiyoruz Mehmet Hocam? Ankara'nın kıdemlileri sen de buradayken bir toplantı duyursalar da görüşsek. Ya da Sincan tarafına yolun düşerse misafirim ol, malum bize yaz tatili yok mesaiye devam...

Hocam geçen hafta Çarşamba ve Perşembe ordaydık. 12. Cadde istasyonunun ordaydım.

Hocam pazar yola çıkacağım inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Hocam geçen hafta Çarşamba ve Perşembe ordaydık. 12. Cadde istasyonunun ordaydım.

Hocam pazar yola çıkacağım inşallah.

Yakınımda sayılabilecek bir yerdeymişsin. Benim ev Eryaman'da, işyerim Sincan merkezinde Kaymakamlık, Belediye civarında. Her zaman beklerim... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Arkadaşlar sizden ricam 1998 mondeo mk2 aracım için Ankara içi tavsiye edeceğiniz ben sorunu bile anlatmadan çözebilecek bir usta arıyorum artık usta usta gezip derdimi anlatamamaktan olur olmaz şeylere para vermekten sıkıldım yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar sizden ricam 1998 mondeo mk2 aracım için Ankara içi tavsiye edeceğiniz ben sorunu bile anlatmadan çözebilecek bir usta arıyorum artık usta usta gezip derdimi anlatamamaktan olur olmaz şeylere para vermekten sıkıldım yardımlarınızı bekliyorum

Devrim Bey,

Konunuz birleştirilmiştir. Aynı zamanda aşağıdaki konuya da göz atabilirsiniz.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/269515-ankaradaki-arkada%C5%9Flar-usta-tavsiyesi-verebilirler-mi/

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Devrim sen hala "Öner Oto Tuncay Usta" laştıramadıklarımızdan mısın mı mı? :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Senin radyatör patladığında bi yanıma gelmiştin, başkent sanayi'nin arka tarafında hatırladın mı? Volvoyu geçer geçmez sağ-sol ve tekrar sağ yap "Öner oto Tuncay Usta" senin adresin ;) Giderken arayabilirsin beni, zaten seni görünce tanıyacaktır ;) Bizden de bol selamlar ilet :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...