İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Çağrı Sağlam
(düzenlendi)

Ben de bugun otofardaydim. Faruk usta ve diger ustalar gercekten cok iyiler, cok hos sohbetler. Beklerken kac tane Ford geldi sayamadim, ya da ford harici araba gelmedi diyeyim :D Onerdiginiz icin cok tesekkur ederim, soguk ufleyen bir klimam var artik :)

Bu arada canavar gibi bir cirak var, gelecegin en buyuk usta adaylarindan, Yusuf kardesimiz.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Abdullah Ercan
Kesinlikle katılmıyorum. Arkadaşlar, sakın ha Sakın Can Otoya GİTMEYİN ben gittim bin pişmanım sahtekarlık yaparak insanları kandırıyorlar veya kandırdıklarının zannediyorlar. Kanıtları da elimde çıkan tüm parçaları atmadım.

Bundan 8-9 ay önce Triger değişimi ve devir daim pompası için clubden baya araştırma yaptım ve bunun üzerine Can otoya gitmeye karar verdim ve Gittim Onlara klub tavsiyesi ile geldiğimi triger ve devirdaim değişimi ne kadaar olacağını sordum. Bir kaç kere bastıra bastıra da parçalarınız orjinalmi diye sormama rağmen benim aracıma PRC çin malı triger seti takmışlar. Şimdi diyeceksiniz ki siz orada değilmiydiniz. Hata yaptım orada değildim. Çok önemli işlerim olduğundan arabayı bırakmak zorunda kaldım. Herneyse aradan kısa bir zaman sonra trigerden gırrrr gırrrr gıırrrr diye sesler gelmeye başladı. Can otoya tekrar gittim. Bu sesi gittiğimde tekrarlamadı. Bu yüzden bir işlem de yapmadılar. Trigeri değiştireli henüz 10K civarında bir kilometre oldu. Antepe gittiğimde ses iyice arttı ve orada bir ustaya gittim ve orada da triger setinin (Orjinal olmak üzere) değiştirdim. (Bana triger değişimini de 360 TL ye yapmışlardı. Ben Antepde orjinalini 140 aldım. 100 de işçilik verdim. Yetkili serviste yaptırsam bu kadar pahalıya gelmezdi herhalde)Çıkan parçaları da aldım. Bu gün yarın Can otoya gidip suratlarına atacağım. Bakalım ne diyecekler. Ayrıca bu yazımı da diğer tüm internet sitelerinde de paylaşacağım ki insanlar sahtekarlık yapmasınlar.

Sakın Can otoya gitmeyin hem sahtekarlık yaptıkları gibi hem de insanların can güvenlikleri ile oynuyorlar.

Arkadaşlar Can Otodan Murat Usta hafta içi beni aradı illa gel abi konuşalım dedi. Herneyse bu gün parçaları da elime alarak gittim. Murat usta kontrol etti. Özür diledi (Benim trigeri değiştirdiğim zamanda Murat ustanın ayağı sakattı ve galiba o yoktu.) Hatamızı giderelim abi dedi. Benim de 10000 bakımı zaten gelmişti ücretsiz olarak bakımını özellikle kendisi yaptı.

Burada beni en mutlu eden Murat Ustanın kendisinin arayarak beni çağırması ve arabamla bizzat ilgilenmesi. Buradan da bu yanlışlığı düzelttiklerini beyan etmek istedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Sungur

Arkadaşlar ben de Ankara'da yeniyim ve yabancıyım.

Aracımı huzur için de emanet edebileceğim servis aramaktayım.

Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Arkadaşlar ben de Ankara'da yeniyim ve yabancıyım.

Aracımı huzur için de emanet edebileceğim servis aramaktayım.

Yardımcı olacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yigitoto ford servisi. Bir cok uye burayi kullanmakta, sikayetci olani duymadim, onumuzdeki ay ben de aracimi oraya bakima goturecegim.

www.yigitotofordservisi.com

Yorum bağlantısı
Abdullah Ercan
Neden böyle bir durum olduğunu sorguladınızmı? Sonuçta servisin sahibinin haberi olmadan çırak parçacıdan kafasına göre parça alamıyor.

O konuda herhangi bir şey söylemedi ben de sormadım. Ama kendi ağızlarından söyle bir cümle de duymak isterdim; "Ben bu konuyla ilgileneceğim, böyle bir olayın da bir daha gerçekleşmeyeceğini sizlere garanti ederim." Maalesef böyle bir konuşmada geçmedi. Sizede kesinlikle katılıyorum hiç bir çırak kendi kafasına göre parça almaz vede alamaz. Açıkçası ben de olayı fazla büyütmek de istemedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hüseyin İlik

herkese günaydınlar ve merhabalar.

bu hafta içi arabayı öncelikle aklıma takılan bir iki konuda göstermek sonra da lpg taktırmak için servise götürmeyi düşünüyorum. aracı aldığım otokoç'un lpg ile işi olmadığından ankara'da ya tan oto'ya ya tur oto'ya götürmek durumundayım. hangisini tavsiye edersiniz? ayrıca orada görüşmemi önereceğiniz edeceğiniz bir usta görevli vs. var mıdır?

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

başer otomotiv'in teleflex taktığını ilk defa duyuyorum. sadece tan oto ve tur oto'dan haberim vardı. bunları tercih etmemin nedeni de araç garantisi ve lpg için aynı firmayla muhatap olmaktı. yani bir sorun olduğunda topu birbirine atan farklı firmalarla uğraşmak istemiyorum. başer-teleflex ikilisinde de aynı şey geçerli ise teleflex'i tekrar gözden geçireyim. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
başer otomotiv'in teleflex taktığını ilk defa duyuyorum. sadece tan oto ve tur oto'dan haberim vardı. bunları tercih etmemin nedeni de araç garantisi ve lpg için aynı firmayla muhatap olmaktı. yani bir sorun olduğunda topu birbirine atan farklı firmalarla uğraşmak istemiyorum. başer-teleflex ikilisinde de aynı şey geçerli ise teleflex'i tekrar gözden geçireyim. teşekkürler.

Haziran ayından itibaren montaj yapıyor. Teleflex, brc sanırım birde pirins takıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Tur Oto brc montajını Focus araca gayet güzel yaptı, ben tavsiye ederim...Bu işlerin tanıdıksız hali daha iyidir...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Tur Oto brc montajını Focus araca gayet güzel yaptı, ben tavsiye ederim...Bu işlerin tanıdıksız hali daha iyidir...

+1

Bir de teleflex taktıranlar sonradan hep uğraştı lpg sistemi ile..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aytaç Bulgay

10 Günlük 2001 Focus Ambiante sahibiyim. Daha önce Şahin vardı sattım ve bu aracı aldım. Araçta rölanti sorunu var ilk çalışmada yükselme - düşme oluyor sonra bir noktada sabitleniyor. LPG ye geçtikten sonra ise ışıkta felan boşta iken motor sesinden hissedilecek oranda rölantide alçalma ve yükselmeler oluyor bazende yapmıyor motorun çalışdığını bile hissedemiyorum saat gibi oluyor. Ancak bu durum herkeste yaptığı gibi benimde moralimi bozuyor. Mehmet ÖZYÜREK bey ile bu konuyu başka bir forumda paylaşmıştım, bu siteye de onun önerisi ile üye oldum.

Mehmet bey ve sitede okuduklarım ışığında artık ustaya gideceğiz. Ancak kapı kapı gezmemek ve boşa para dökmemek anlamında Ankara da usta tavsiye edebilirmisiniz. Baksanıza bir arkadaşa ayaküstü çin malı Triger Setini takmışlar böyle bir duruma düşmek istemem doğrusu.

Buraya yazlacak tavsiyeler ışığında ustaya gideceğim lütfen usta tavsiyelerinizi bekliyorum. Ankara da yaşayan ford kullanan arkadaşlara da faydası olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk kontrol ettireceğiniz parça rölanti valfi olsun. Usta önerileri gelir gün içinde mutlaka.

Bu arada hoşgeldiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rolantı sorunu, kapsamlı bir sorundur...

Gaz kelebeği ve boğaz kirliliği, rolanti valfi kirliliği veya arızası

Maf sensörü, oksijen sensörü gibi parçaların arızaları

Havalandırma ve vakum hortumlarındaki, daralmalar, büzüşmeler, kopmalar. vb bir çok parça rolantiyi bozabilir..

Filtre tıkanıklıklarının bile rolantiyi bozduğunu görebiliyoruz..

Bence Başer Oto'ya gidin baksınlar...

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Zenit Oto Ford

Yetkili Kişi : Veysel Köşü

Tel : 0312 278 80 18

Adres : Şaşmaz sanayi sitesi 6.cad. 60.Sokak No:12 Şaşmaz/Ankara

Ayrıca forumumuza özel indirimi de mevcut.

Yorum bağlantısı
Aytaç Bulgay

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu gün birşey dikkatimi çekti araç LPG li ve ışıkta felan rölantide iken dengesizlik var ancak frenden ayagımı çekince sanki biraz daha düzenli çalışıyor. Acaba diyorum frenle alakalı bir yerden hava mı alıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu gün birşey dikkatimi çekti araç LPG li ve ışıkta felan rölantide iken dengesizlik var ancak frenden ayagımı çekince sanki biraz daha düzenli çalışıyor. Acaba diyorum frenle alakalı bir yerden hava mı alıyor.

Sabah arabayı çalıştırmadan frene bastığınızda fren sert mi yumuşak mı ?

Yorum bağlantısı
Aytaç Bulgay

3-4 saat önce aracı park etmiştim az önce baktım fren de sertleşme yoktu sabah yine bakacam

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Sevgi
(düzenlendi)

Araç çalışırken boşta iken durduğu yerde "costudu costudu" diye arka arkaya uzun süreli sesler çıkartıyormu acaba?

tarihinde Fatih Sevgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Kadir Özcivelek
herkese günaydınlar ve merhabalar.

bu hafta içi arabayı öncelikle aklıma takılan bir iki konuda göstermek sonra da lpg taktırmak için servise götürmeyi düşünüyorum. aracı aldığım otokoç'un lpg ile işi olmadığından ankara'da ya tan oto'ya ya tur oto'ya götürmek durumundayım. hangisini tavsiye edersiniz? ayrıca orada görüşmemi önereceğiniz edeceğiniz bir usta görevli vs. var mıdır?

şimdiden teşekkürler.

Ben aracımı tan otodan aldım servisi çok ilgisiz kim kime dum duma misali o ona oda ona yönlendiriyor,Tur otoya bir uğrayım dedim tan otonun servisinden, beklentilerimi bulamadığımı söyledim aman efendim bir ilgi bir ilgi gerçekten tur otoyla bir görüşmenizi tavsiye ederim.Keşke aracımıda tur otodan alsaydım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan
Ben aracımı tan otodan aldım servisi çok ilgisiz kim kime dum duma misali o ona oda ona yönlendiriyor,Tur otoya bir uğrayım dedim tan otonun servisinden, beklentilerimi bulamadığımı söyledim aman efendim bir ilgi bir ilgi gerçekten tur otoyla bir görüşmenizi tavsiye ederim.Keşke aracımıda tur otodan alsaydım...

Kadir merhaba, sen yine tan otoda servise girebilmişsin ben ticarilerden servise bile cok zor girdim, işi cok baştan savma yapıyorlar, ben tur otonun servisinden memnunum, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
H.Yusuf Kantarcılar
+1

Bir de teleflex taktıranlar sonradan hep uğraştı lpg sistemi ile..

hocam yapmayın pazartesi günü randevum var, teleflex taktıracağım aracıma başer de. daha önce çok tatıştık lpg bölümünde am şimdi kurt düşürdünüz. biraz açar mısınız?

evet haziran ayından itibaren takmaya başlamışlar.

atiker - fiyatını hiç sormadım

brc - 1600 tl ama peşin taksit durmunu hatırlamıyorum

teleflex - 2000 peşin 2150 taksit

prins - 2100 peşin 2250 taksit

montaj birbuçuk gün sürüyormuş, manifoldu söküp dışarıda deliyorlarmış, içine pislik kaçmasın diye. aldığım bilgiler bunlardı.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Ben geçen sene Tan oto da Brc lpg kiti tartırdım hiç bir sıkıntı olmadı çok şükür saat gibi çalışıyor yaklaşık 23.000 km yol yaptım servis te gayet iyiydi tanıdıklı gitmiştim 1 günde halletmişlerdi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...