İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Kerem Dağıstan

Teşekkürler bugün artık bu sorunu çözmek istiyorum...

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

Öncelikle herkese merhaba siteye yeni üye oldum zaten 2009 1.4 tdci fiestamıda yeni aldım :)

Öncelikle araçla ilgili ilk deneyimlerimi paylaşayım : araçtan çok memmunum klasik tabir olacak ama az yakar çok kaçar lafı bu araç için söylenmiş sanırım :) tek kusuru motor ve asfalt sesini içeri çok vermesi onunda çözümü müziğin sesini açmak bence göz ardı edilecek bir kusur.ani hızlanmalarına bayıldım diyebilirim. bundan önce dizel megane sedan kullanıyordum iyi araçtı yalnız biraz hantal kalıyo bunun yanında.yani sözün özü memmunum araçtan.

Malum arabayı yeni aldım kafama takılan bazı şeyler var exspertiz yaptırdım expertiz raporunda sadece sağ arka kapının küçük bir bölümü sağ arka çamurluğun küçük bir bölümü boyalı çıktı oda sürtmeden kaynaklı. ki aldığım yer zaten bunu önceden söyledi. ama ben yinede bunu bir daha kontrol ettirmek istiyorum. bakımları yeni yapıldı dediler yağ değişim kağıdındada yazıyordu 70.000 de yağ bakımına girecek diye. (araç şimdi 60.000 de) ben yinede filtreleri yağı falan değiştimi diye bir kontrol ettirmek istiyorum. bunları yaptıracağım ve bundan sonrada her zaman gideceğim bir özel servis varmı tavsiye edeceğiniz. şimdiden teşekkürler. bu arada birde kol dayama taktırmak istiyorum fiestaya özel kolçaklardan amster falan diye bir marka varmış bunu taktıracağım bir yer tavsiye etmenizi rica edeceğim. biraz uzun oldu ama yardımınızı bekliyorum tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hayırlı uğurlu olsun aracınız ve hoşgeldiniz foruma. Forumdan edindiğim bilgi kadarı en çok adı geçen iki adet servis var forumda arattırısan bulursun belki.

1-Yiğit oto Şaşmazda

2- zenit oto Yetkili Kişi : Veysel Köşü

edit:İmla

tarihinde Mustafa Koçak2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

hoşbuldum yardımınız için teşekkür ederim yiğit oto herkes tarafından tavsiye ediliyor gerçekten. zenit otoyu hiç duymamıştım

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Armster kolçağı kendinizde takabilirsiniz.. Ama illa biryere taktırmak istiyorsanız; internetten satın alıp ; gideceğiniz özel servisten rica ederseniz takarlar ;)

Yorum bağlantısı

Yiğit otoya gittim ustası Yahya bey çok iyi biri sana sormadan onayını almadan bir işlem yapmıyor, ilgisi alakası çalışanların bilgisi sıcak bir ortam tavisye ederim fiyat konusunda da baya yardımcı oluyorlar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Orhan Tenekeci

Yiğit otoyu bu siteden duydum tavsiye üzerine gittim. yahya usta, babacan biri ama oğlu onun gibi değil. biraz teknik-karışık işlerde iyi değiller bence, basit işler için ya da periyodik bakıma gidecekseniz gidin.. yine şaşmazdaki can otoyu buldum, adamlar hoşsohbet, sorunu bulmak için dikkatli davrandılar, acele etmediler motor kompresyonuna motor soğuduktan sonra baktılar ki öyle yapılması gerekir. sonra siboblara bakılması gerektiği anlaşıldı. motor şu an "mükemmel" hale geldi. bedelli askerlik için arabayı satmak zorunda kalıcam ama yemin ederim hiç satmak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Boran

Şaşmaz,ford clinic.

Elektirik,elektronik,motor her ayrıntısını çok iyi bir titizlikle yapıyorlar.Yetkili servisten ayrılmalar zaten.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Aslında banada iyi bi yer lazım malum araç uzun yıllar bende kalacak Bi aksilik olmazsa...

Eee bizimkiler hondacı...

özellikle pazarları açık olsa :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür Bozoğlu

Arkadaşlar yıllardır tanıdığım abim, ustam yeni dükkan açtı. Başer ford ve Küçükyılmazlar Volvoda yıllarca ustalık yapmış İşinin ehli tabiri caizse ince ustadır, titiz işçiliği vardır. İyi bir ustaya ihtiyacınız varsa pişman olmazsınız.

Oto sanayi sitesi 1. cadde 2573. sokak(eski 24.sokak) No:36 Şaşmaz/Ankara

Ercan COŞDAN

0535 277 09 64

Şaşmazda postaneyi geçtikden sonra solda Zeki Ünaldı otomotivin tam karşısında "Ercan Volvo"

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Emre Satkın

Öncelikle merhaba.Forumda yeniyim.2009 1.6 trend Focus aldım.Aracın gerekli gördüğüm periyodik bakımlarını yaptırcam.Hava filitresi polen filitresi yağ...vs.Araç garantisini doldurduğundan servise götürüp fazla para vermek istemiyorum.Ankara'da bana önerebileceğiniz iyi bir ford özel servisi var mı ve bana bu bakımların ortalama ne kadar tutacağı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Kardeş araba kaç bin km de? Ben 50 bin km ve benzinli olarak düşünüyorum 3 yıllık bir araç olduğu varsayılarak.

Hava filitresi

Polen filitresi

Yağ filitresi

Yağ 5/30

Buji

Firen balatalarını kontrol ettir.

Direksiyon ve fren hidroligini kontrol ettir.

Sonra keyfine bak.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkan Uluçay

Amortisör, buji ve triger seti değişimi yapacağım. Malum triger değiştirme işi önemli. Bu yüzden Ankara'da Ford arabalardan iyi anlayan bir usta arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Amortisör,turbo basınç borusu ve bir kaç ıvır zıvırı daha uygun fiyata ve ustalıkla şaşmazda oto Zenite değiştirmiştim. Ayrıntılı bilmesemde iyi bir yerdi.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Birlik oto tamir servisi Cesur usta...İvedik sanayisinde BP petrolün arkasında ...Güvenebileceğiniz Eski bir ustadır .... :yes:

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Zenit anlaşmalı üye işleri listesinde mevcut ve epey tavsiye ediliyor...

Yorum bağlantısı
Çağın Özdemir

Oto Yıldırım Şaşmaz. Engin ve Ali ustanın emin elleri.Forumda olduğunuzu tavsiyeyle geldiğinizi söylediğinizde daha çok yardımcı olacaklardır :good1:

Yorum bağlantısı
Ömer Akdoğan

Şaşmazda Ford Clinic olablilir Öz Ford olabilir Tan Otoda servisten ayrılıp kendi kurdukları yerler sağlam yani bende orda değiştirmiştim yedek parça konusunda ise yine şaşmazda Yıldırım Otomotiv var giderseniz yardımcı olurlar

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Kendi ustamı şiddetle tavsiye ederim. Şaşmaz oto sanayii de salihoğulları var. Her konuda da memnun kalacağınızın garantisini veririm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...