İçeriğe Yönlendir

Servis Ve Usta Önerileriniz (Ankara)

Orçun Ural

Recommended Posts

Davut Turmuş

Valla öyleyse hiç uğraşmamak lazım ben 800 falan diye duydum sanki [emoji1]o Zaman yazın halletmek lazım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emre Şimşek

Az önce enişteme Tuncay ustayı Fiesta tdci hararet sorunu için Tuncay ustayı tavsiye ettim. Öyleki bu uğurda eniştem yaklaşık 7000 lira masraf etti halen sonuç alamadı. İnşallah Tuncay ustada aradığını bulur.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ankara da Necati Kaygusuz Ustam var İvedik Organize sanayi de. Forumlarda falan bilinen tanınan dürüst esnaftır. Emin olmadan parça değiştirmez, idare edecek parçayı siz değiştirin deseniz de değiştirmez. İşçilikten kaçtığı için hem milli servet der hemde kendisine gelen insanların cebinde gözü yoktur.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tuncay usta teşhisi koymuş hemen maşallah. Yağ soğutucusu patlakmış. Radyatör ve bir kaç hortum da değişecek. Eniştemin Fiesta yaklaşık 5 gün dükkanda kalacak.

Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı iftarlar sorunum arabanın freni bazı zamanlar ayağımdan tepme yapıyor ve fren tutmuyor debriyaj sistemide değişecek bunun için ankarada usta önerisi olan var mı forumda okuduğum kadarıyla öner oto tuncay usta işini iyi yapan birisi gülen yüzlü bir insanmış ama fenden debriyajdan anlarmı eğer anlarsa ilk işim onun yanına uğramak olacak arabanın bir kaç sorunu daha var herkese iyi günler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar ve hayırlı iftarlar sorunum arabanın freni bazı zamanlar ayağımdan tepme yapıyor ve fren tutmuyor debriyaj sistemide değişecek bunun için ankarada usta önerisi olan var mı forumda okuduğum kadarıyla öner oto tuncay usta işini iyi yapan birisi gülen yüzlü bir insanmış ama fenden debriyajdan anlarmı eğer anlarsa ilk işim onun yanına uğramak olacak arabanın bir kaç sorunu daha var herkese iyi günler

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Serkan Engin

3 el garaj ahmet usta ben,babam (2008 den beri) ve çalıştığım şirket araçları (5 tane(2016dan beri)) hepsi oraya gider daha sıkıntı yaşamadık.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tuncay usta teşhisi koymuş hemen maşallah. Yağ soğutucusu patlakmış. Radyatör ve bir kaç hortum da değişecek. Eniştemin Fiesta yaklaşık 5 gün dükkanda kalacak.

Yağ soğutucusu ve radyatör değiştikten sonra sistem su kaybetmeye devam etmiş. Genleşme kabının kapağını değiştirip devirdaimi kontrol ettiler. Sorunun devirdaim pompasından kaynaklandığı anlaşıldı. Geçen sene başka bir ustanın taktığı devirdaim pompası hem orijinal değil hem de contası yokmuş bildiğin su kaçırıyor...

Şükür şimdi problemi çözüldü görünüyor...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Davut Turmuş

Triger kayışı

V kayışı

Devirdaim

260 tl tuttu

150 tl işçilik verdim

Toplam 410 tl malettim

Bugün bende özel bir servisten fiyat aldım triger hepsi dahil 500 civarı yağ bakımıda 300 toplam 800 tl fiyat çıkardı elemanlar Ford servis çalışanıymış az çok güven verdi aslında Ankara'ya Tuncay ustaya götürmek istiyorum ama yaşadığım ilde de bir tamirci edinmem gerekecek ufak tefek işler için her seferinde Ankara'yla gitmem mümkün değil fiyat Nasıl sizce arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
samet benlioğlu

Arac 2.0 focus1 st. Tup enjektoru bobin buji ve kablolar degisti. Sikimtim devam etmektedir. Ankarada acil bir usta ariyorum

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arac 2.0 focus1 st. Tup enjektoru bobin buji ve kablolar degisti. Sikimtim devam etmektedir. Ankarada acil bir usta ariyorum

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konunuz birleştirilmiştir.

Tapatalk imzanızı kapatmanızı rica ederiz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet HAYALOĞLU

Merhaba sayın üyeler. 2005 model cmax aracımda gaz yememe, çekişten düşme, arada zor çalışma problemi vardı. Gittiğim tamirciler orası burası derken çözüm bulamadım. Çoluk çocuk Sinop'tan tatilden dönerken egzoz dan kara duman atmaya başladı ve rampada kaldık. Çektik sağa, biraz bekledik 1 saat filan, zar zor kalan 70 km yi katedip eve ulaştık.

Forumda bu kısımda Tuncay beyin methini duydum. Aradım açıkmış atölye. Atladım gittim . Randevu ve ön görüşmedeki hanımefendiden atölye çalışanlarının nezaket ve tutumları on numara beş yıldız. Uzatmayayım; Tuncay bey aracı test sürüşüne çıkardı ve nokta atışını yaptı. İntercooling hortumu yırtık çıktı. İçim rahat olsun diye triger seti nide ekledim değişime. Z rotlar filan. Yağ değişimi, yağ filtresi, hava ve polen filtresi filan aradan çıktı.

En hoş olanı forumdan Mehmet ve Tolgahan beylerle orada karşılaşmamız ve tanışmamız oldu.Çay eşliğinde muhabbet iyiydi,Yapılan işlemlerden sonra aracım zıpkın gibi oldu. Başta Tuncay bey olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederim. Ford aracımın doktorunu buldum sonunda.

Herkese kazasız belasız iyi günler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali ÖKSÜZ

iyi günler arkadaşlar. aracım 2009 C-MAX TDCI. aracımda bazen tekleme oluyo, enjektörlerden olabileceği kanaatindeyim. rolantide çalışırken bile hissedilebiliyor bazı zamamnlar. Ankarada enjektör temizliği ve genel bakım  yapabileceğimiz bir usta önerirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba sayın üyeler. 2005 model cmax aracımda gaz yememe, çekişten düşme, arada zor çalışma problemi vardı. Gittiğim tamirciler orası burası derken çözüm bulamadım. Çoluk çocuk Sinop'tan tatilden dönerken egzoz dan kara duman atmaya başladı ve rampada kaldık. Çektik sağa, biraz bekledik 1 saat filan, zar zor kalan 70 km yi katedip eve ulaştık.

Forumda bu kısımda Tuncay beyin methini duydum. Aradım açıkmış atölye. Atladım gittim . Randevu ve ön görüşmedeki hanımefendiden atölye çalışanlarının nezaket ve tutumları on numara beş yıldız. Uzatmayayım; Tuncay bey aracı test sürüşüne çıkardı ve nokta atışını yaptı. İntercooling hortumu yırtık çıktı. İçim rahat olsun diye triger seti nide ekledim değişime. Z rotlar filan. Yağ değişimi, yağ filtresi, hava ve polen filtresi filan aradan çıktı.

En hoş olanı forumdan Mehmet ve Tolgahan beylerle orada karşılaşmamız ve tanışmamız oldu.Çay eşliğinde muhabbet iyiydi,Yapılan işlemlerden sonra aracım zıpkın gibi oldu. Başta Tuncay bey olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederim. Ford aracımın doktorunu buldum sonunda.

Herkese kazasız belasız iyi günler.

İlk mesajınız hayırlı olsun. [emoji4]

Sorunlarınızın çözülmesine sevindim.

Sizin ilk mesajınız ama siz tam FordClubTr üyesisiniz uzun stickerınız var anahtarlık bile var [emoji23][emoji23][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]

Tanıştığıma memnun oldum. Artık sizi de aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımla.

iyi günler arkadaşlar. aracım 2009 C-MAX TDCI. aracımda bazen tekleme oluyo, enjektörlerden olabileceği kanaatindeyim. rolantide çalışırken bile hissedilebiliyor bazı zamamnlar. Ankarada enjektör temizliği ve genel bakım yapabileceğimiz bir usta önerirseniz sevinirim.

Tuncay ustaya ulaşın her türlü yardımı sağlar.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Öner otomotiv.

Tuncay usta

Adres: Yıldırımlar Sanayi Sitesi, 1746/1 Sokak No:15 Ergazi Batıkent, 06370 Altındağ/Ankara

Telefon: (0312) 278 7109

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Mecit

Merhabalar.Bir aydır ön takımdan gelen yoğun takırtı ve gıcıdırmalar yüzünden birkaç gün önce Tuncay ustanın yanına gittim.Uzun yola gideceğim için randevum olmamasına rağmen beni kırmayarak aracımı öğleden sonra işleme aldı.
*Ön 2 amortisör
*2 helezon sacı
*2 viraj lastiği
*2 z rot
*1 aks körüğü değişti.
Akşam geç saate kadar sürmesine rağmen beni ertesi güne bırakmayarak aracımı test edip teslim etti.Kendilerinin göstermiş oldukları güleryüz ve iyi esnaflıklarından ötürü Tuncay usta ve Öner Oto çalışanlarına teşekkür ederim.Herkese tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan ADIGÜZEL

Benim aracımda da rolanti düzensizliği ve kalkışta silkeleme var. Daha önce Tuncay usta ile telefonda görüşmüştük, getirin bir bakalım demişti. Tesadüfen bu konuyu buldum, herkes öyle bahsetmişki ustadan şimdi kalkıp gidesim var. Haftasonu gelsin ilk iş Tuncay ustayı bulacağım. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Orhan

araçtımda turbodan gelen ses, ayağı gazdan geçince yaşanan hararet düşmesi, .çok sıcak havalarda çok zorlayınca su kaynatma, fren boşluğu,  motorun aşırı sallantılı çalışması ve şarj dinamosunun yeterli şarj etmemesi sebeplerinden dolayı Tuncay ustaya gittim. 

Şarj dinamosu 1 yıl garantili revizyon 

Turbo revizyonu 

manifold contalarının değişimi

motor kulağı değişimi

ön düzen ve fren kontrolü ve havalarının alınması

yağ termostatı, devirdaim ve termostat değişimi 

şanzıman yağ değişimi ve aklıma gelmeyen birkaç şey için 2600tl ödedim. Toplam içerisindeki işçilik 400tl. turbo 750tl revizyon, Şarj dinamosu 500tl  (orjinali 1600, yan sanayi 800, garanti vermeyen elektrikçiler 300tl fiyat vermiş kendisine. Benim yaptırdığım yer 1 yıl garanti verince garantisiz yan sanayi parçadan daha mantıklı göründü. İlk seferinde yine akü ışıkları yandı, ikinci defa revizyona götürdüm ve şuan stabil)

İşçilik - sorun çözme konusunda çok iyi ama başı çok kalabalık olduğu için benim gibi aracı bırakıp giderseniz işler yavaş ilerliyor.

Yorum bağlantısı
Cesur Ahmetoğlu

Yorumlarınıza güvenerek bende Tuncay Usta'ya bi görüneceğim. İnşallah bende sizin kadar memnun kalırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Koray Demir

Tur otoyu şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar

Diğer servislerden farkı nedir tan otodan Ağaçlı dan mesela?
Yorum bağlantısı
Mert Burak Akıncı

Diğer servislerden farkı nedir tan otodan Ağaçlı dan mesela?

Merhaba Koray bey, babam ben bildim bileli tüm bakımlarını orada yaptırır ve şimdiye kadar sıfır araçlarımızı oradan aldık her zaman yardım sever, çözüm odaklı çalıştıklarını düşünüyorum merkezi yerde olması da ayrı bir avantaj bence fiyat olarak diğerlerine göre nasıldır bilemem bunun için hepsini arayarak karşılaştırma yapabilirsiniz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Merhaba Koray bey, babam ben bildim bileli tüm bakımlarını orada yaptırır ve şimdiye kadar sıfır araçlarımızı oradan aldık her zaman yardım sever, çözüm odaklı çalıştıklarını düşünüyorum merkezi yerde olması da ayrı bir avantaj bence fiyat olarak diğerlerine göre nasıldır bilemem bunun için hepsini arayarak karşılaştırma yapabilirsiniz..

Yetkili konusunda haklı olabilirsiniz, ama bizler yetkili serviste dünya kadar para tutacak işi, hangi özel servisde yaptırabiliriz? hangi ustaya güvenebiliriz mahiyetinde konuşuyoruz.

Tabii ki yetkili servis aracın kayıt altında tutulması, iyi niyet garantisi vs. gibi bir çok artıları vardır, nereden memnun kalıyorsanız tabii ki orada olmalı insan.

Özel servisler arasında Öner otomotiv Tuncay usta gerçekten iyi. Çok şükür ki bizim de yüzümüzü kara çıkartmadı. Eğer bir gün olurda bir sıkıntı yaşarsanız eğer size de öneriyorum :flowers: 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...