İçeriğe Yönlendir

Km Oynanması = Nitelikli Dolandırıcılık

Yasin Şimşek Eski

Recommended Posts

Yasin Şimşek Eski

Arkadaşlar bi araç alıcaz,km'si yaşına göre çok düşük.Araç hiç yetkili serviste bakıma girmemiş.Km'nin düşürülüp,düşürülmediğini nasıl anlayabiliriz.Bunun bi cihazı falan var mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cihazı yoktur. Göz-nizam-tecrübe ile anlaşılabilir. %90 anlaşılabilir, ama araba vardır ki 100.000 mi 10.000 mi anlaşılmaz. Bende bi tane var :friends2:

Ancak hiç servise gitmeyen arabanın sahibi de Intercity haricinde kimdir onu merak ettim doğrusu.

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski
Cihazı yoktur. Göz-nizam-tecrübe ile anlaşılabilir. %90 anlaşılabilir, ama araba vardır ki 100.000 mi 10.000 mi anlaşılmaz. Bende bi tane var :friends2:

Ancak hiç servise gitmeyen arabanın sahibi de Intercity haricinde kimdir onu merak ettim doğrusu.

Yok çağlar abi adam fabrikada çalışan biri.2007 model fiat punto 29.000 km'de diyor.Fiyatta uygun arabada 1 parça değişen ve 3 parça boya var dedi.Yani anlaşılmaz diyorsun öyle mi abi ?

Yorum bağlantısı
Semih Nigri

bunda şüphelenicek bi durum yok modele bakıldığında bence.. tabi hiç yetkili servise girmemiş olması ayrı bir durum

benim aracım 07 model 30.000 de daha.. :nazar:

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik
Yok çağlar abi adam fabrikada çalışan biri.2007 model fiat punto 29.000 km'de diyor.Fiyatta uygun arabada 1 parça değişen ve 3 parça boya var dedi.Yani anlaşılmaz diyorsun öyle mi abi ?

Mümkün olabilir, mesala ben yılda 10 bin km ancak yapabiliyorum. :nazar:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyi bir usta bakınca anlar..Lifte kaldırınca çok parçadan anlaşılıyor.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Babamın arabası 2006 model(sıfır almıştı) şuan 26 binde, imkansız değil bazen böyle temiz arabalar denk geliyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

babamın 2000 model hyundai accent i 55.000 kmde :) bir ara satsak mı napsak dedim arkadaş arasında, bir sürü talip çıktı ama satmadık :)

Yorum bağlantısı
Hakan Baha

Bunu ustalar genellikle direksiyon simidi ve vites kolu gibi parçalardan anlayabiliyor yani arabanın direksiyon simini 200 bin km kullanılmış gibi ama araba 50 bin km deyse muhtemelen km düşürülmüş olabiliyor.

En garantisi bildiğiniz güvendiğiniz yerden mümkünse sahibinden araba almak.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

pedellardan ve direksyondan belli olabiliyor ama en etkili çözüm silindir kompresyonunu ölçtürmek , 30-40 binlerde bir aracın iyi veriler vermesi gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Dükkanımızda müşterimizin micrası var bayanın 2005 model 18.000de :p 2-3 parça boyası var biz yapmıştık sürtmüştü :) Olmıcak şey değil yani öncelikle direksiyon simidi kendini belli eder. Çok yıpranıp aşınmışsa yüksek kmlidir. Motorun çalışmasındada anlaşılır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Riske gerek yok, başka araca bakın bence. Belki araç 200bin de kim bilir.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

2001 model Reno 19`um 30.000`deydi, 2004 model Fusion`um 8.000`deydi, 2006 model Connect`im 18.000`de olmucak diye birşey yok :p:):) Direksiyon, debriyaj pedalı, vites topuzu ve körüğü, kapı trimlerinin varsa kumaşları, kapı kolları, koltuklar, paspasları(yeni araba ise muhtemelen orjinaldir), yeni araç ise en anlaşılır olanı mesela araç 2007 model büyük ihtimalle üstünde orjinal lastikleri olmalı öncelikle stepnneye bakarak araç üstündeki lastiklerle stepne aynı marka olmalı..Aynı ise üretim yılına bakmalı lastiklerin onlarda 2007 olmalı..Eğer lastik değiştiyse eğer zaten araç 2007 model bir takım lastiği 3 sene kullansa aldığı lastiklerde 0 olmalı, fakat araç 2007 model olup stepne ile farklı marka ise ve lastikler ölü ise bu diyagramda bir gariplik vardır :)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Bir ara 108bin de passat 1.8T yi göstermiştik hatırladığım kadarıyla benzin hortumuna benzer(belki biraz daha ince) hortumu çıkartıp oradan gelen havayı bir cihaza sokup test etmişlerdi. Test cihazının adını veya o hortumun adını hiç hatırlamıyorum. Bu motorun durumu hakkında kesin denecek kadar doğru bilgi verdiğini söylüyorlardı. Belki km olarak hesap edilemez ancak düşük km deki bir araç için mutlaka iyi değerler verecektir. Forumdaki bilgili arkadaşlar mutlaka bu işlemin detaylarını biliyorlardır.

2. el almak ne kadar zor böyle düşük km den şüphelenirsin, yüksek km riskli diye yanaşmazsın, kimsenin kimseye güveni kalmamış.

Yorum bağlantısı
Hakkı Öz
Bunu ustalar genellikle direksiyon simidi ve vites kolu gibi parçalardan anlayabiliyor yani arabanın direksiyon simini 200 bin km kullanılmış gibi ama araba 50 bin km deyse muhtemelen km düşürülmüş olabiliyor.

+1

bunu sizde anlayabilrisiniz direksiyon simide ve vites körüğüne bakın kendini belli eder. o km de arabanın yıpranmamış olması lazım. bu arada babamın kangosunu gecen sene sattık araba 2001 model de ve 28.000 km dedi ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek Eski

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler,yarın araca baktırcaz direksiyon pedallar vites körüğü ve lastik konularını dikkatle inceleyeceğim.Bu arada maşallah hiçbiriniz yol yapmıyorsunuz.Bi ben bulamıyorum düşük km'li araç.;)

Yorum bağlantısı
Onur Demirer

Ya satici da bizim kadar cinse ve zahmete girip kilometreyle birlikte cikmacidan direksiyon, vites topuzu/korugu, pedal gibi kozmetik seyleri de degistirmisse? Arabanin yuruyeninden filan anlamanin yolu yok mu?

Yorum bağlantısı
Melih Özlem
Ya satici da bizim kadar cinse ve zahmete girip kilometreyle birlikte cikmacidan direksiyon, vites topuzu/korugu, pedal gibi kozmetik seyleri de degistirmisse? Arabanin yuruyeninden filan anlamanin yolu yok mu?

yok daha neler ;) değiştirmez ama direksiyonu kaplatır mesela. Dayımın 2002 307sininkini kaplattık deriye kmsi 127.000 ama. Pedallarada spor takar mesela :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

+1903

Yorum bağlantısı
Eren Erdem

3 aylık aracım 10000 de:D bende az km yapmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal
3 aylık aracım 10000 de:D bende az km yapmak istiyorum

Korsan taksici misin Eren sen ;)

Yorum bağlantısı
Eren Erdem

hergün 110km okula gidip geliyorum ;) korsandan farkım yok :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...