İçeriğe Yönlendir

Km Oynanması = Nitelikli Dolandırıcılık

Yasin Şimşek Eski

Recommended Posts

Evren Erakçora

Km fazla takılınca oluyor. Araba 15 yaşında , boya var mı diye soruyor, km fazla diyor. Sıfır almaya çalışırım, donanımı az olsun önemli değil.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ne varki bunda :D

Sanayide resmen adamlar dükkan açmış , tıkır tıkır para kazanıyorlar . Servis kayıtlı araçlar almak en iyisi , yüksek modelde tabi . Sahış ve galericiler düşürürler tabi bir yasağı yokki . Bu işten para kazanan ve o hileyi meslek haline getirmiş dükkanlara bir çare bulmak lazım .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Onun için para biriktiririm zorlanırım sıfır alırım dert çekmem kardeşim...

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

biz arkadaşımın astrasını 130 binde saattık bir ay sonra 70 bin km diye internette gördük :D galericiler kazıklanmaz diye bir kaide yok bu günde bir galerici arkadaşım anlattı 2 kere kendisine kiralık araba satmışlar sahte evraklar sahte nüfüs kağıtları ile... memleketin çivisi çıkmış resmen...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Araç kendini göstermiyor ne yazık ki fiesta ararken 95-100bin arasında 200 bini devirmiş o kadar araç varki bazıları sanki 20 binde gibi duruyor anlamak mümkün değil. Kaçtane araba beğendim servis kaydını görünce yalan söylendiği için almadım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

arkadaşlar yani gerçekten ben zamanında binilebilcek bir fiesta izmirde bulamadım aydın manisa gezdim durdum. Eğer dizel araç alınacaksa ya sıfır alınacak ya da çok güven vericek yoksa direksiyon simidi gaz pedalı vites topuzu anlamak mümkün değil. Onunda yolunu yordamını yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

yeni model araç alırken aracı yetkili servise götürdüğünüzde, aracın km sini göstergeden değil,araç beyninden öğrenmeye çalışın.çünkü uyanıklar genelde göstergeden düşürtürler.beyindeki km genelde akla gelmez.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Arkadaşlar Allah korkusu yok bu adamlarda. Hakikaten sektör haline geldi bu km düşürme olayı.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
biz arkadaşımın astrasını 130 binde saattık bir ay sonra 70 bin km diye internette gördük :police: galericiler kazıklanmaz diye bir kaide yok bu günde bir galerici arkadaşım anlattı 2 kere kendisine kiralık araba satmışlar sahte evraklar sahte nüfüs kağıtları ile... memleketin çivisi çıkmış resmen...

bu 70bin kritik rakam demek, piskolojik sınır heralde. :nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Bayram
bu 70bin kritik rakam demek, piskolojik sınır heralde. :nazar:

Psikolojik sınır 100 bindir... :p

Şu muhabbete çok şahit olmuşluğum vardır...

-Abi 100bin bakımı çok tuzlu oluyormuş... :police:

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
yeni model araç alırken aracı yetkili servise götürdüğünüzde, aracın km sini göstergeden değil,araç beyninden öğrenmeye çalışın.çünkü uyanıklar genelde göstergeden düşürtürler.beyindeki km genelde akla gelmez.

+11111111 :good1: Gauge menüsünde aracın alındığı günden beri kaç saat kullanıldığı yazıyor mesela arkadaşlar, bu değer de aracın km si hakkında fikir verir :police:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Aybars Çağlarca

70 bin psikolojik sınır zihinlerde . Hele araç uygun fiyatsa 90 bin bakımına daha var bineriz gider nasıl olsa düşüncesi yaratıyor . 50 bine düşürseler onu da araba göstermeyecek , ortayı bulmuşlar:)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

100.000 bakımı yapılmış 70.000 km de araç satın alan akrabamız oldu. Aldıktan 3 ay sonra servise gidince öğrendiler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
+11111111 :good1: Gauge menüsünde aracın alındığı günden beri kaç saat kullanıldığı yazıyor mesela arkadaşlar, bu değer de aracın km si hakkında fikir verir ;)

Hangi sırada yazıyor? akü sökülünce sıfırlanmasın?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Benimki 240.000 de kafam rahat

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile kendim sıfırladım, acaip rahatım, bakımları rahatlıkla takip edebileceğim.

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner

Beyinde sıfırlanır mı?

Ford servisleri Eksper hizmeti bile vermezken beyinden kime nasıl kontrol ettireceğiz...

Ford'un oto eksper hizmeti vermemesine çok şaşırdım ama haklı nedenleri varmış..:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nedenler olabilir de, ben de müşteriyim, 2el araba alırken ne yapacağım, papatya falı mı açacağım? Kestim bitti demekle olmaz, çözüm getirilmeli.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ben satarken zor inandırıcam bu adamlar yüzünden :lol2:

Yorum bağlantısı
Hakan Arslaner
Nedenler olabilir de, ben de müşteriyim, 2el araba alırken ne yapacağım, papatya falı mı açacağım? Kestim bitti demekle olmaz, çözüm getirilmeli.

Valla Çağlar abi Otokoç'un bana ilettiği,

Bayanın birisi eksper yaptırdıktan sonra aracı alıyor ve teyp çalışmıyor. Teybin çalışmadığını bana söylemediler diye Ford'u mahkemeye veriyor ve FORD artık Eksper hizmeti vermeme kararı alıyor.

Ben aracı alırken yalvar yakar ustlara el atından aracı kontrol ettirmiştim.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bende 2 defa farklı araç için İzmir Ford Arkasa gittim. 1. de Nasıl olduğu hakkında hiç fikrim yok hatta belki tesadüf fakat akünün şase kablosu gevşemiş.

2. de ön sol teker sökülmüş ve sanırım taktıktan sonra civatalar sıkılmamış. Günahlarını da almak istemiyorum kimsenin fakat servisden çıktıktan sonra farkettim. ;) Buna da tesadüf diyelim. :lol2:

Olacağı varsa oluyor.

Arkasda mı artık eksper yapmıyormuş?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Servis kaydı kesin sonuç vermeyebilir. Mesela aracı 60 binde serviste bakıma sokarım. sonra 50bin yapar (bu 50 binde bakımı özelde yaparım) 110 bin olması gereken aracı 75 bin çeker servise sokarım. Bunu bir kez daha yapsam araç en son 90binde servise girer ama aslında 160 bindedir.

Ancak her ne olursa olsun, bunun birinci sebebi biziz. Biz aracın genel durumuna bakmadan, motoru yürürü nasıl incelemeden, 8-10 araçta 70 bin km+ 2 parça boya istiyoruz, adamlar da bunu bize veriyorlar. 170 bindeki aracın km'si ile oynayıp 70 bin yapıyor, belki de pert olan aracı 2 parça boya diye satıyor. Yani kaç km de araç istersen verirler.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yine de servis bakımlı olmasında fayda var. Çok km ye çok takan adam, kmsi geri sarılmış 70bin de sözde temiz bir araç alır, güzel güzel biner.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Özellikle , Taksi çıkması araçlar ve şirket araçları için uygulanan bir yöntem. Yılsonu yaklaştığı için bizim fabrikanın , 4 adet 2008 model focusları yenilediler , Araçlar 350 000 km'yi geçmişlerdi. 24 saat hiç durmuyorlardı. Sahibinden com da galeriden 4 taneside istanbulda satışa çıkmış. km'lerine 80-95 000 arası yazmışlar. Herhalde km leri de düşürülmüştür. Pakalarından tanıdım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...