İçeriğe Yönlendir

Aşırı Su Eksiltme

Muhammet Sarıçam

Recommended Posts

Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Arabam bu aralar aşırı derecede su eksiltmeye başladı. Sabah çalıştırınca ön taraftan su sesi geliyor her gaza basışımda. Ayrıca benim tarafın paspas altı nemli oluyor. Dün su eklemiştim. Bugün baktım yine eksilmiş, yine doldurdum. İyice kötüye gidiyor durum. 3 günde bir koyuyordum şimdi gün aşırıya döndü. Aklıma kalorifer peteği geliyor. Bugün kaloriferi hiç çalıştırmadım. Yarın eksiltip eksiltmediğine bakacağım. Sizin görüşlerinizi de almak istiyorum

tarihinde Muhammet Sarıçam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yanlış antifriz kullanıldı ise kalorifer radyatörü delinmiş olabilir...

Arabanın altında ıslaklık görüyor musunuz..

Lpg'li ise T'den de kaçırıyor olabilir..

Genleşme kabı bir yerinden çatlamış olabilir.. Soğukken kaçırmaz, ısınınca kaçırabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Yanlış antifriz kullanıldı ise kalorifer radyatörü delinmiş olabilir...

Arabanın altında ıslaklık görüyor musunuz..

Lpg'li ise T'den de kaçırıyor olabilir..

Genleşme kabı bir yerinden çatlamış olabilir.. Soğukken kaçırmaz, ısınınca kaçırabilir...

Uzun süredir bu sıkıntı vardı ama 2 haftada bir koyardım suyunu. Pek önemsemiyordum. Son zamanlarda 3 güne düştü. Ama artık gün aşırıya dönüştü. Sürekli su kaybettiği için antifiriz de dayanmıyordu. Mecbur sadece su koyuyordum. Arabanın altında hiç bir ıslaklık yok. Sadece şoför taraf paspas altı nemli oluyor. Motor sıcakken de baktım. Lpg var, ondan da olabilir tabiki. Yani 2. ihitimal. Kabı da kontrol ettim, sıkıntı yoktu hiç bir yerinde. tarihinde Muhammet Sarıçam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Gaza basınca gelen su sesi bana başka şeyler hatırlatıyor sanki...

Ne gibi?

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

düz su mu koyuyorsunuz? Ayak altındaki su koyduğunuz su mu emin misiniz?

Evet, mecburiyetten düz su koyuyorum. Ayak altındaki de hafif paslı gibi. Sarımsı bi renkte

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Aracın altına su akmaması enteresan.Bu kadar su eksilten araç mutlaka altını ıslatır :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Yağda su yok. Yani yağ çubuğu hep aynı seviyede. Geçen hafta yarım litre eklettim o kadar. Zaten değişeli 8 bin km oldu. Eksozdan su atma olayı falan da yok. Biraz önce gittim denedim. NORMAL yazısının M'sinde fan açtı, biraz çalıştıktan sonra kapandı RM arasına geldi. Tekrar yükselmeye başladı. L'ye kadar geldi fan açtı yine. Kapandıktan sonra tekrar RM arasına geldi. Bunlar rölantide çalışırken olanlar. Yolda giderken genellikle NO arasında oluyor.

Bu da paspas altı durumu

grnt2144.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gaza basınca gelen su sesi bana başka şeyler hatırlatıyor sanki...

Bana da ama yazmak istemiyorum :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Kalorifer petek girişindeki çıkışındaki kelepçelere ulaşabiliyor musunuz? Gaza basınca ses havadan da olur biliyorum. renolarda sık olur.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet, mecburiyetten düz su koyuyorum. Ayak altındaki de hafif paslı gibi. Sarımsı bi renkte

Bu ıslaklık.. sadece ayak dinlendirme tarafındaysa başka sebepledir..

Islaklık iç tarafta ise, radyatörden gelebilir, klimanın tahliyesinden gelebilir.. Şu an orası üstüne serdiğiniz bezi ıslatacak gibi değilse, ıslaklığın sebebi radyatör suyu değildir..

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Kalorifer petek girişindeki çıkışındaki kelepçelere ulaşabiliyor musunuz? Gaza basınca ses havadan da olur biliyorum. renolarda sık olur.

Kalorifer peteğinin nerede olduğunu bilsem bakcam da bilmiyorum :unsure2:

antifiriz koyup takibe almak gerekebilir bu durumda.

Tadına bakıp, şekerli olup olmadığını kontrol etmek için mi?

Bugün suyuna baktım, dün kaloriferi açmadığım içinmidir bilmiyorum ama çok az düşmüş

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tadını bilmem de yapışkan gibidir..

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Tadını bilmem de yapışkan gibidir..

Bir de bunu deneyeyim. 444'ün radyatör tıkayıcısını deneyecektim ama ilk bunu denemek daha mantıklı

Bu yazmak istemediğiniz şey conta yanığı olabileceğimi?

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Gaza basınca şelale gibi su akıtan bir araç mı vardı ne bir dönem ?

Sesi var ama nereye akıyor bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir de bunu deneyeyim. 444'ün radyatör tıkayıcısını deneyecektim ama ilk bunu denemek daha mantıklı

Bu yazmak istemediğiniz şey conta yanığı olabileceğimi?

Radyatör tıkayıcı radyatörünüzü tıkar :D Kullanmayın...

Evet conta yanmış olma ihtimali...

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Radyatör tıkayıcı radyatörünüzü tıkar :D Kullanmayın...

Evet conta yanmış olma ihtimali...

Hmmm o da iyiymiş :D Bir kere hararet yaptı. Ama ondan sonra 6 7 bin km oldu biniyorum. Bir sıkıntı yok. Fanlar normak açıyor sanki. Ustama gösterdim. Termostat kapalı kalmış, onun için yaptı harareti dedi. Termostatı değiştik. Conta haşlanmış olabilir ama yanmadığını söyledi.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Araç lifte kaldırılıp su hortumundan hava basılırsa nereden kaçak olduğu anlaşılır.Genelde öyle tespit ediyorlar.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Bu tıkayıcı dediğim de sıvı bir şey, toz değil bu arada

Araç lifte kaldırılıp su hortumundan hava basılırsa nereden kaçak olduğu anlaşılır.Genelde öyle tespit ediyorlar.

En son çözüm arabayı ustama bırakıcam. Başka türlü olmayacak. Tam olarak sorunun bulunması gerek. Bir anda suyun boşalmasından korkuyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Kalorifer peteğinin nerede olduğunu bilsem bakcam da bilmiyorum :unsure2:

Bugün suyuna baktım, dün kaloriferi açmadığım içinmidir bilmiyorum ama çok az düşmüş

Renk bırakır kaçtığı yerde ayrıca koku da bırakır. Şimdi siz bir su bulmuşsunuz suyun nerden geldiğine karar veremiyoruz. İçerde antifiriz olsaydı verirdiniz. Ama ustaya götürüp en azından kaldırıp bakmak daha uygun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...