İçeriğe Yönlendir

Aşırı Su Eksiltme

Muhammet Sarıçam

Recommended Posts

Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

I-II arasında 5 defa gibi kontağı çevirince ses gelmesi lazımdı?

Çok çevirdim ama ses falan gelmedi hiç.

Bu durum başıma geldiğinde düğmeye bir kere basmıştım kapılar kilitlemişti, ama ikinci kez basınca motor kilidi kilitlememişti. O olduktan sonra böyle kaldı. Saatin ordaki ışık da hiç yanmadı. Ayrıca kapıları tek tek kapatıyorum. Merkezi kilit denen olay yok

tarihinde Muhammet Sarıçam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

motor kilidi derken?

Kapıları kilitlemek için bir kere basınca kapılar, ikince kez basınca da hem dörtlüler yanıyor hemde motor kilitleniyor denilmişti bana da. Bu ikince basıştan bahsediyorum. Yani bu durum başıma geldiğinde birinci basışımda herşey normal olarak kapılar kilitlendi. Ama ikinci basışımı almadı. Gidiş o gidiş artık ne birinci ne ikinci çalışıyor

arac calisiyor dimi.... bu olaydan sonra denedinizmi ?

Araç çalışıyor. O konuda sorun yok. Hatta biraz önce şu kodlama olayını denerken de olmadığını görünce ne olur ne olmaz çalışmaz belki deyip çalıştırmayı denedim, çalıştı.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Glx'lerde çift kilitleme olmayabilir...

Bu arızadan önce çift kilitliyordum. İkincisinde dörtlüler yanıyor hatta

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dındındın hiç yapmadı ise, anahtardaki kumandadan uzaklaştı olay, torpido kapağı çıkarılınca arkada siyah bir kutu vardır, merkezi kilitleme modülü, bunun ssoketi çıakrılacak 30 dak. beklenecek, sonra takılıp, tekrar kodlama yapılmaya çalışılacak

dikkat: akü den eksi sökülmesi aynı şey değildir.

Vesile ile, immo ile uzaktan kumanda/ merkezi kilit apayrı cihazlar, sigortası da yokturi zira immo anahtar içindedir. çalışırken pile bile ihtiyacı yoktur

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

dındındın hiç yapmadı ise, anahtardaki kumandadan uzaklaştı olay, torpido kapağı çıkarılınca arkada siyah bir kutu vardır, merkezi kilitleme modülü, bunun ssoketi çıakrılacak 30 dak. beklenecek, sonra takılıp, tekrar kodlama yapılmaya çalışılacak

dikkat: akü den eksi sökülmesi aynı şey değildir.

Vesile ile, immo ile uzaktan kumanda/ merkezi kilit apayrı cihazlar, sigortası da yokturi zira immo anahtar içindedir. çalışırken pile bile ihtiyacı yoktur

Sağ taraftaki torpido kapağının arkasında?

Yorum bağlantısı
Eray Eski
(düzenlendi)

bi an acaba ordan olabilirmi diye aklima geldi Caglar bey.

motor kilitlenmesi falan deyince aklima immobilizer geldi.

isin icinden cikamayinca cagirdigimiz elektrikci bize oyle dedi. immobilizerin sigortasi atmis dedi. yeni bi sigorta takti ve arac calisti.

tarihinde Eray Eski tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yolcu tarafı evet. o kapak yanlardan bastırılıp esnetilince aşağı doğru açılır, arkası gözükür

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Kitapçıkta, gösterge tablosunun altında sigorta röle kutusu olduğu yazıyor ve 25 numaralı yerde merkezi/çift kilitleme,alarm tertibatı yazıyor

yolcu tarafı evet. o kapak yanlardan bastırılıp esnetilince aşağı doğru açılır, arkası gözükür

Peki yarım saat bekledikten sonra dediğiniz olayı tekrardan mı yapmam gerek. Yani bu dındındın ses işini

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

evet 30 dak beklemek, resetlemek gibi oluyor, o dındındın sesi gelmeli.

Tamam sağolun. Yarın deneyip buraya yazarım. Umarım düzelir

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Bugün ilk işim kilit modülünün soketlerini çıkarmak oldu. Biraz zorlandım ama çıkardım. Yarım saat bekledikten sonra taktım. Sonuç: Çalıştı :) Çağlar bey, herşey için çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde bu sıkıntıdan kurtuldum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Eski

masallah Caglar bey isin ustadi olmus :) sorunun hallolmasina sevindim.

Bugün ilk işim kilit modülünün soketlerini çıkarmak oldu. Biraz zorlandım ama çıkardım. Yarım saat bekledikten sonra taktım. Sonuç: Çalıştı :) Çağlar bey, herşey için çok teşekkür ederim. Sizin sayenizde bu sıkıntıdan kurtuldum

acaba benim aracimdada varmi cift kilitleme... sizin aracinizda kapi direklerinde alarm sensoru falan varmi ?

benimkinde kumandaya iki kere basiyorum ama tek kilitleniyor. ve 4 lu lambalar yanmiyor. ve kilitlendikten sonra kapilar iceriden acilabiliyor. yani sizinkilerin tek kilitlenmesi gibi. benim aracimda ya ikinci kilitlemede sorun var. yada orjinali boyle. ...

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

masallah Caglar bey isin ustadi olmus :) sorunun hallolmasina sevindim.

acaba benim aracimdada varmi cift kilitleme... sizin aracinizda kapi direklerinde alarm sensoru falan varmi ?

benimkinde kumandaya iki kere basiyorum ama tek kilitleniyor. ve 4 lu lambalar yanmiyor. ve kilitlendikten sonra kapilar iceriden acilabiliyor. yani sizinkilerin tek kilitlenmesi gibi. benim aracimda ya ikinci kilitlemede sorun var. yada orjinali boyle. ...

Benimkinde alarm yok. Yani bugüne kadar hiç çalmadı :) Ama çift kilitleme olayı var. Çünkü kumandaya her basışımda kilit sesi geliyor, ayrıca ikinci basışımda dörtlüler yanıyor ve içeriden kapılar açılmıyor.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Bu arada benim sağ arka kapı kilidini kumanda açıp kapamıyor. Baktırdığım zaman kilit bozuk demişlerdi. Ona nasıl bir çare bulabilirm? Servise gidip sorduğumda komple kilit takımı var denmişti

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Bu arada benim sağ arka kapı kilidini kumanda açıp kapamıyor. Baktırdığım zaman kilit bozuk demişlerdi. Ona nasıl bir çare bulabilirm? Servise gidip sorduğumda komple kilit takımı var denmişti

kapi kilitleri pahaliymis diye duydum ama fiyatlari hakkinda fikrim yok. cift kilitleme varsa buyuk bi ihtimal alarm da vardir aracinizda. kapi direklerinde sensor varmi. harekete duyarli sensor olmasi lazim..

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

kapi kilitleri pahaliymis diye duydum ama fiyatlari hakkinda fikrim yok. cift kilitleme varsa buyuk bi ihtimal alarm da vardir aracinizda. kapi direklerinde sensor varmi. harekete duyarli sensor olmasi lazim..

Dikkat emedim ama yok heralde

Yorum bağlantısı
Eray Eski

Dikkat emedim ama yok heralde

eger yoksa bu iyi haber :biggrin:

hemen su ikinci kilitme isine yogunlasayim. benim mondeom neden 2 kademe kilitlemiyor acaba. sizin yaptiginiz resetleme islemini yapsam faydasi olurmu acaba

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

eger yoksa bu iyi haber :biggrin:

hemen su ikinci kilitme isine yogunlasayim. benim mondeom neden 2 kademe kilitlemiyor acaba. sizin yaptiginiz resetleme islemini yapsam faydasi olurmu acaba

Denemekten zarar gelmez

Yorum bağlantısı

Kapı kilitlerini, kilit sutaları tamir eder. Değiştirmeye gerek yoktur. Mondeolar'ın soğutma suyu pek hava yapmaz. Havasını almak için soğutma suyu ilave ederken sabırla havayı atması beklenir ve kapak öyle kapanır bildiğim kadarı ile. Çift kilit olayında alarm olmasına gerek yok. GLX kullanan arkadaşlar çift kilit hakkında yorum yaparlarsa daha doğru olur. Ghia'da olan bir özellik diye biliyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Termostata giden ufak hortum sökülüyor, sabit seviye kabına su konmaya başlıyor, ufak hortumdan çıkan hava kabarcığı bitene kadar, kesintisiz su gelinceye kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...