İçeriğe Yönlendir

Aşırı Su Eksiltme

Muhammet Sarıçam

Recommended Posts

Muhammet Sarıçam

Renk bırakır kaçtığı yerde ayrıca koku da bırakır. Şimdi siz bir su bulmuşsunuz suyun nerden geldiğine karar veremiyoruz. İçerde antifiriz olsaydı verirdiniz. Ama ustaya götürüp en azından kaldırıp bakmak daha uygun.

Haklısınız

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Hararette görmüşse araç, muhtemelen contanız puflamış...

Bu ıslaklıkla ne alakası var peki

Su sesi de ön konsoldan geliyor

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İşin ustası değilim ancak muhtemelen ıslaklığın sebebi başka. Yağmur falan bence.

Şırıltı genelde ön konsoldan geliyor zaten.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Ben o kadar yerini söktüm peteği görmedim hiç :(

Abi etme eylemeee :(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. kalorifer radyatörüne ulaşamk için torpido sökülür

2. zetec motor yağsız çalışır susuz asla

3. acilen baktırın

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

1. kalorifer radyatörüne ulaşamk için torpido sökülür

2. zetec motor yağsız çalışır susuz asla

3. acilen baktırın

:shok: torpido komple sökülecek mi

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Ya komple sökülecek, ya da gaz pedalının yanındaki yan torpido parçası sökülecek ( Eğer öyle bir parça var ise..) Ancak Çağlar abi mondeo'yu bildiği için komple dediyse komple sökülebilir.

( Peugeot 307 de 3 defa patlamıştı artık ben bile söküyordum yan paneli )

Yeterki patlamış olsun da conta olmasın, sökerim onu bende. Dediğin yerde öyle bir parça var ama belki oraya yakın değildir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:shok: torpido komple sökülecek mi

Sadece torpido sökülecekse bu çok basit merak etmeyin..

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Sadece torpido sökülecekse bu çok basit merak etmeyin..

Kısmetse p.tesi bırakacam ustaya

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Selamlar. Bugün yeni bir sorunla karşı karşıya kaldım. Sabah arabayı çalıştırdım, bir zaman sonra gaz verince devir yükselip bi anda düştü stop etti. Sonra hiç çalışmamaya başladı. 2,5 litre benzin koydum yine çalışmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin pompası çalışıyor mu... Bir de niye 2.5 litre benzin koydunuz..

Yorum bağlantısı

Aracınızı neden çeyrek deponun altında benzine düşürüyorsunuzki? Aracınız karbüratörlü sistem olsa tamam Hiç benzin almayın Basın gazda çalışsın.

Benzin pompası yanmış olabilir...

Şırıltı sesi ilk anda sistemde hava olduğuna işarettir,Beyaz duman yağ eksiltme yoksa bi iyi haber Fakat suyun eksilmeside onta yanması Çünkü aracın altında su kaçağı yok diyorsunuz... Üst kapak açılmadan kimse kesin bişi diyemez Umarım conta yakmamşsınızdır.

bu arada keşke hararet yaptığında contayı değiştirseydiniz...

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bence kalörifer hortumunun kalörifer peteğine tam bağlandığı noktadan kaçırıyor.Yoksa arabanın içi göller bölgesine dönmezdi. :police:

Yorum bağlantısı
Mehmet Saat

Benzin pompası çalışıyor mu... Bir de niye 2.5 litre benzin koydunuz..

benzin almak için gittiğinde elinde kesin 2.5 litrelik pet şişe vardı.. :) mehmet bey benimde benzin pompası yanmıştı değiştirdim ama şu anda içeriye benzin kokusu neden olabilir ?

Yorum bağlantısı

Bence kalörifer hortumunun kalörifer peteğine tam bağlandığı noktadan kaçırıyor.Yoksa arabanın içi göller bölgesine dönmezdi. :police:

kalorifer peteği bildiğim kadarıyla sağda olur

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

benzin almak için gittiğinde elinde kesin 2.5 litrelik pet şişe vardı.. :) mehmet bey benimde benzin pompası yanmıştı değiştirdim ama şu anda içeriye benzin kokusu neden olabilir ?

Aracınız çiğ yakıt yakıyor. Ateşleme sisteminizi kontrol ettirin derim.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

5 litre daha aldım çalıştı :good1:

Aracınızı neden çeyrek deponun altında benzine düşürüyorsunuzki? Aracınız karbüratörlü sistem olsa tamam Hiç benzin almayın Basın gazda çalışsın.

Benzin pompası yanmış olabilir...

Şırıltı sesi ilk anda sistemde hava olduğuna işarettir,Beyaz duman yağ eksiltme yoksa bi iyi haber Fakat suyun eksilmeside onta yanması Çünkü aracın altında su kaçağı yok diyorsunuz... Üst kapak açılmadan kimse kesin bişi diyemez Umarım conta yakmamşsınızdır.

bu arada keşke hararet yaptığında contayı değiştirseydiniz...

Öğrenci adamız. Her ay 100 lira benzin koymayı bende isterdim ama malesef durum bu. Anca ayda 20 30 atabiliyoruz. Conta meselesinde ise hararetten sonra ustama gittim ve baktı. Böyle binebilirsin dedi. Conta değişimi için de minimum 1000 tl'den başlar dedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

5 litre daha aldım çalıştı :good1:

Öğrenci adamız. Her ay 100 lira benzin koymayı bende isterdim ama malesef durum bu. Anca ayda 20 30 atabiliyoruz. Conta meselesinde ise hararetten sonra ustama gittim ve baktı. Böyle binebilirsin dedi. Conta değişimi için de minimum 1000 tl'den başlar dedi

Benzin pompası kaç lira biliyor musun sen...

Aranızda para toplayıp yarım depo bi benzin alın.. Sonra çeyreği sıfır kabul edip kullanın... Benzin lambası yanarsa, benzin pompası da yanabilir.. Unutmayın..

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Benzin pompası kaç lira biliyor musun sen...

Aranızda para toplayıp yarım depo bi benzin alın.. Sonra çeyreği sıfır kabul edip kullanın... Benzin lambası yanarsa, benzin pompası da yanabilir.. Unutmayın..

Ne kadar :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...