İçeriğe Yönlendir

Aşırı Su Eksiltme

Muhammet Sarıçam

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

benzin almak için gittiğinde elinde kesin 2.5 litrelik pet şişe vardı.. :) mehmet bey benimde benzin pompası yanmıştı değiştirdim ama şu anda içeriye benzin kokusu neden olabilir ?

Pompanın depo ile birleşim noktasındaki contadan yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı

Siz arabaya su koymayın, ne olursa olsun antifriz ekleyin... Soğuklarda bloğu çatlacağını biliyorsunuz değilmi Antifriz olmayınca ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 litre daha aldım çalıştı :good1: Öğrenci adamız. Her ay 100 lira benzin koymayı bende isterdim ama malesef durum bu. Anca ayda 20 30 atabiliyoruz. Conta meselesinde ise hararetten sonra ustama gittim ve baktı. Böyle binebilirsin dedi. Conta değişimi için de minimum 1000 tl'den başlar dedi

"Böyle binebilirsin" derken, araç tabiiki gider. Sürekli su eklenir, bir süre sonra yağa karışmaya başlar. Yağ özelliğini yitirdiği için bir süre sonra pistonlar, segmanlar...

Bosch marka pompa 70 lira

Pompayı tek başına alan bir çok kullanıcı problem yaşadı maalesef...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Pompayı tek başına alan bir çok kullanıcı problem yaşadı maalesef...

Ne gibi problemler yaşandı? Bendeki 1 yıl oldu.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Bir süre sonra bir çoğunun şamandırası bozuldu. Pompalar tekrardan bozuldu.

Benim şamandıra zaten bozuktu. Aslında pompanın yanma sebebi de buydu. Araçta benzin göstergesi sürekli çeyrekte ya da çeyreğin üzerinde görünüyordu. Tabi arada 50 liralık benzin aldığımdan da göstergeye güveniyordum. Sadece bazen yol bilgisayarı uyarı veriyordu, ama gösterge de yarıma yakın benzin görünüyordu. Ben de gösterge daha doğrudur diye yol bilgisayarı uyarı vere vere biraz kullandım. Yol bilgisayarının verdiği uyarı da 80 km menzil kaldı uyarısı. Sonra birgün kardeşim aradı, annemle hastanaye gelmişler, dönüşte araç çalışmamış. Yakında bilen biri vardı onu gönderdim, aküyse vurdurun çalışsın da akü almaya gidelim diye. Ama sorun akü değil diyince Yaşar ustanın oraya çektik. Baktık pompa bozulmuş. Ama garip tarafı depoda benzin de vardı. Yani şamandıram zaten bozuktu. Bosch marka pompa aldık, 70 liraya, taktık, 1 yıldır çalışıyor. Artık benzin konusunda yol bilgisayarına güveniyorum. Gösterge hep yarımda.

düzeltme:depo -> depoda

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Eski

Ne kadar :unsure2:

orjinali komple 350 tl. sadece benzin pompasi 100 tl ama sadece pompa degisince pek tat vermiyor.... aracin icinde benzin az da olsa cok da olsa arac yakacagi kadar benzin yakar zaten. icinde en az ceyrek depo benzin bulundurmak lazim..

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

E bozuk olan şamandıranız?

hala bozuk. ama iyi tarafından bakarsam hep yarım depo benzinim var.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam
(düzenlendi)

Bu araba artık canımı çok sıkmaya başladı. Bugün de kapı kilidi çalışmadı.

Kumandadan kilitlemek için bir defa bastım, ikincisini(sanırsam motor kilidi) kapamadı. Açmaya çalıştım olmadı. Kumanda işlevsiz kaldı yani. Pili bitmiştir dedim, pillerini değiştirdim yine olmadı. Sigortası atmıştır dedim baktırdım, yinee olmadıı! Elektrikçi: bilgisayara bağlanması lazım dedim. Tek çarem sizlersiniz :(

tarihinde Muhammet Sarıçam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Kapılar kilitlenmiyor mu şu an?

Bagaj ve kaputu iyice kontrol ettiniz mi?

Kumandada hiç işlev yok. Ne kapıyor ne açıyor. Manuel olarak kapayıp açıyorum. Bagaj kapağım zaten anahtarla açılıyordu

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Şimdi kitapçığa baktım da, merkezi kilit sigortası gösterge tablosunun altındaymış. Elektrikçi motor tarafındakilere bakmıştı

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

Siz arabaya su koymayın, ne olursa olsun antifriz ekleyin... Soğuklarda bloğu çatlacağını biliyorsunuz değilmi Antifriz olmayınca ?

Rize'de kolay kolay bişey olmaz.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Rize'de kolay kolay bişey olmaz.

Ben burada suların donduğunu hiç bilmem zaten :unsure2:

pil değişimi sonrası uzaktan kumanda kodlandı mı?

Kodlanma? O ney acaba :unsure2:

insallah bir sigorta ile sorun cozulur...... son durum nedir acaba?

Akşam oldu daha uğraşamadım. Yarın sabah başka bir elektrikçiye göstericem

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kontağa anahtar takılır, I-II pozisyonu arasında gidip gelinir, dındındın sesi alındığı anda durulur, kumandadaki bir düğmeye basılı tutulur, dındındın sesi tekrarlayınca II yapılır ve sonra anahtar çıkartılır. Kodlanmıştır. dındındın seslerini takip ederek.

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Kontağa anahtar takılır, I-II pozisyonu arasında gidip gelinir, dındındın sesi alındığı anda durulur, kumandadaki bir düğmeye basılı tutulur, dındındın sesi tekrarlayınca II yapılır ve sonra anahtar çıkartılır. Kodlanmıştır. dındındın seslerini takip ederek.

Vay be çok ilginç :shok: Hemen şimdi yapmaya gidiyorum :D

Yorum bağlantısı
Muhammet Sarıçam

Dediklerinizi yaptım ama hiç bişey olmadı. Yani ses falan çıkmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...