İçeriğe Yönlendir

Ka - LPG Uyumu

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Burak Fidan

Dostum ik ay oldu atiker.. Elhamdulillah şuan problem yok.çfiyat 1090 tl. Montaj çok önemli. Lpg montajı yapan yer lovato da satıyordu. Düşünmeden atiker tak dediler. Montaj önemli. Ş.içi en son hesabım28-29 tl 100km.

İyi ki takmışım yakıt düşünmeden gezebiliyorum. Benim araçta biraz problemler de var. O yüzden çok yakıyor

Depo 35 litre 82liraya fulledim ilk. İkinci kez fulledim 78 tl tuttu. Şuana kadar 750 km yaptım lpg ile

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Gülay

Çok teşekkür ederim. Sıralı mi oluyor yoksa eski düzen mi ? Bir de hangi model ? Bu bilgilere çok ihtiyacım var suan kafam allak bullak oldu size zahmet aydinlatabilir misiniz

Bir de arabayi alalı 2 yıl oldu 45.000 yol yaptım 2 yılda 30 kr yakıyor. Sanırım 4.yilda benzine yine zam gelirde 0 araba parası çıkacak :))

Yorum bağlantısı
Onur Gülay

Arkadaşlar an itibari ile aracıma lpg taktırdım. ANKARA ŞAŞMAZ SANAYİİ'de Tataroğlu lpg dönüşüm' de lpg taktırdım. Atiker multifast modeli takıldı. Sıralı sistem, 30Ltlik tüp bagajda sol tarafa takıldı. Henüz takıldığı için 25 km yol yapabildim. Yakıt tasarrufu gözleme fırsatım olmadı ancak araç çekişinde veya sesinde hiç bir fark bulamadım. Benzinli hali ile farkı bulunmamakta. İlerleyen tarihlerde görüşlerimi tekrar paylaşmak üzere, hoşçakalın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burak Fidan
(düzenlendi)

ben son zamanlarda sürekli fulluyorum burda bi PO var oradan 2,47 ye alıyorum fiyatları fixlemişler (sanırım lpg'si biraz kötü ondan olabilir). 20 tl'ye 80 km gidiyorum diyebilirim. eskiden benzinleyken 50 tly 125 falan gidiyordum. :nazar:

şuana kadar Allah'a şükür bi sıkıntı yaşatmadı 2 ay olacak neredeyse . bi tek gaz telim takılı kalıyor onu değiştiricem kırçıl var biraz telde yakıt tüketimimi biraz o da arttıyor ve debriyaj balatam da eski o da biraz arttırıyor sanıyorum.

Bayır yukarı çekişte biraz düşme var ama genel olarak benzinli araç kullanırkenkinden hiçbir fark yok. hızlanmalar vs hiçbir fark yok evet.

tarihinde Burak Fidan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Sakalli

benim arabada da Atiker sıralı sistem var. Aldığımda takılıydı 35 Litrelik. memnunum fakat bagajın 5/3'ü kullanım dışı

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Gülay

Arkadaşlar 29.09.2014 tarihi güncel verilerim. Lpg fiyatı 2.34'ten opet aygaz aldım. 230 km yol yaptım ve depoyu tekrar full'ledim. totalde 40 tl'ye fullendi. Çekişte bir düşme vb yaşamadım. Gayet güzel gidiyor şuan. Dün lastiği değiştirdim. michelin energy saver plus aldım (yazlık) fark ederse, Tekrar verileri yazacağım
Lpg konusunda ki fikrim kesinlikle yaptığım en mantıklı yatırım oldu arabada. :nazar:

Yorum bağlantısı
Onur Gülay

Bu arada litre hesabı 100 km'de 7.4 gibi bir rakama karşılık ediyor. Şehir içi normal trafik verilerimdir. Aracımın yağını değiştiremedim ve yol açıkken ortlama yaptığım hızda 140-130km

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Azad Mirzade

Şöyle bir baktım da lpg ve benzin arasında neredeyse fark yok gibi.

3 yılda neler değişmiş.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...