İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun, buarada bende sorunu çözdüm. adobe flash playeri yükledim siteler açıldı. :)

Helal abi, andorid candır. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

ICS büyük hayallerle beklenirken, hayal kırıklığı oldu. Temelde ICS çift çekirdek işlemcili cihazlarda, çekirdeklerin optimum kllanılabilmesini sağlayacak ve bu durum hem pil kullanımını hem de ram kullanımını stabilleştirecekti. Ancak ICS ile birlikte herhangi bir tüketim konusunda iyileşme olmadığı gibi, hız da değişmedi. Üstelik cihazların dokunmatik ekranı her nedense duyarlılık yönünden zayıfladı. Etki-tepkiler gecikti.

Şöyle ki; Galaxy S model telefonum çok daha yavaş ve android 2,0 Eclair ve 2.1 Froyo sürümlerinde ekran çok daha hassas ve akıcı idi.

ICS'nin en büyük sorunlarından biri cihazın ram'ini çok fazla kullanıyor ve gereksiz yere şişiriyor. Gingerbread kullanımına göre yaklaşık %25 daha fazla ram kullanımı var Galaxy S2'de.

Bu nedenle 512mb rom'lu bir cihazı ICS sürümü ile kullanırken iki kere düşünmek gerek. Sony Ericsson'un yalın Sony haline gelmeden önceki en büyük handikapı, en donanımlı modelinin bile 512mb kapasiteye sahip olmasıydı.

Yine de cihazı hızlandırmak için, versiyon yükledikten sonra, dahili, harici ve usb olarak gözüken tüm hafızalarına format atılması daha sağlıklı olur.

Bazı sd kartlar da hızı yavaşlatıyor. Hız denemesi yapmak için, sd kartı çıkarmadan, ayarlardan devre dışı bırakın. Mesela benim S2'de bazen yapıyorum ben bu işlemi ve telefon gerçekten hızlanıyor. Özellikle hafıza müzik ve resim ile doluysa, sd kartların performans sorunu, telefona da yansıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

"Battery saver" adlı bir program yükledim ; onu kullandığımdan beri telefon daha hızlı çalışır oldu takılmalar yok denecek kadar azaldı ; pil kullanımı azaldımı arttımı pek anlayamadım ama daha stabil çalışıyor artık..

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Benim telefonun sürümü 2.3 yahu. 4.0 çıktı diyorlar. Güncelleme yap diyorum"güncelleme yok" uyarısı veriyor. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim telefonun sürümü 2.3 yahu. 4.0 çıktı diyorlar. Güncelleme yap diyorum"güncelleme yok" uyarısı veriyor. :unsure2:

Telefon S2 miydi abi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Galaxy young.

Çıkmadı en son çıkanı 2.3.6 Abi. Büyük ihtimalde gelmez bizimkilere. Samsung, htc gibi değil malesef. :)

navigasyon kullanmak için illa ki internete bağlı olmak mı gerekiyor. cihaz galaxy W .

Google'ınki kullanılıyorsa evet Abi.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

başka ne kullanılabilir ki ? telefon gps bağlantısına da uğraşıyor ama yapamıyor ..

sygic, tomtom navigasyon programı indirdim o da internet bağlantısı istiyor ?

doktor bey, sygic kullanıyorum bende internet bağlantısı istemiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

bi ara görüşünce kurcalarız o zaman.

hallederiz sorun yok

mail adersini özelden gönderirmisin bir dosya göndereyim sana

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Çıkmadı en son çıkanı 2.3.6 Abi. Büyük ihtimalde gelmez bizimkilere. Samsung, htc gibi değil malesef. :)

Teşekkür ederim Kardeşim. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Arkadaşlar Otodiag diye bir program var Android markette. Programı inceledim çok da hoşuma gitti işin açığı. OBD II üzerinden aracı kontrol etmeye yarayan değişik bir uygulama, farları yakmak, camları açmak, korna çalmak vs gibi bir çok işlemi yapabildiği söyleniyor.

OBDII cihazı olan arkadaşlar bu programı bir deneseler de yorumlarını iletseler fena olmaz.

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar Otodiag diye bir program var Android markette. Programı inceledim çok da hoşuma gitti işin açığı. OBD II üzerinden aracı kontrol etmeye yarayan değişik bir uygulama, farları yakmak, camları açmak, korna çalmak vs gibi bir çok işlemi yapabildiği söyleniyor.

OBDII cihazı olan arkadaşlar bu programı bir deneseler de yorumlarını iletseler fena olmaz.

Abi 1-2 saate kalmaz denerim :) Sana haber veririm.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Abi 1-2 saate kalmaz denerim :) Sana haber veririm.

programın market linkini de ekledim incelemek isteyen için.

Bu da video

Programın geliştiricisinin programla ilgili açıklamaları

Açıklama

Otodiag Vehicle Control Module

CEP TELEFONUNDAN YAPILABİLEN KONTROLLER-KUMANDALAR

* Sürücü Camı Aç - Kapat

* Yolcu Camı Aç - Kapat

* Sol Arka Cam Aç - Kapat

* Sağ arka cam Cam Aç - Kapat

* Tüm camları aynı anda Aç - Kapat

* Sis farlarını yak

* Uzun farları yak

* Sol ve sağ kısa farları ayrı ayrı yak -söndür (amerikan polis arabaları gibi)

* Tüm ışıkları yak-söndür (ön-arka sisler+uzunlar+parklar+geri vites lambaları)

* Tüm sinyalleri yak söndür

* Sinyalleri tek tek yak - söndür

* Kapıları kilitle

* Sürücü kapı kilidini aç

* Yolcu kapılarının kilitlerini aç

* Tüm kapı kilitlerini aç

* Bagaj aç

* Korna

* Silecekleri çalıştır

* Ön cam yıkama suyunu çalıştır

* Ön camı temizle (önce silecek suyu sıkar sonra silecekleri çalıştırır)

SESLİ KONTROL - SES KOMUTLARIYLA KUMANDA

Yukarıda bahsi geçen tüm işlemler ses komutlarıyla da yapılabiliyor.

-"Camları aç" dediğinizde tüm camlar açılır.

-"Kapıları kilitle" dediğinizde kapılar kilitleniyor.

-"Yol verin" dediğinizde sellektör yapıyor.(party time 1)

-"Hayvan herif" dediğinizde korna çalıp sellektör yapıyor

- Ön cam temizle dediğinizde ön cama su sıkıp silecekleri çalıştırıyor

bunun gibi tüm kontroller ses komutlarıyla da yapılabiliyor..

OTOMATİK İŞLEMLER:

* Aracın kumandasından kapılar kilitlendiğinde tüm camları otomatik olarak kapatıyor ve sis farlarını yakıyor (follow me home)

* Araç 35 km hıza çıktığında tüm kapıları otomatik olarak kilitliyor.

* Belli bir hızın üzerindeyseniz ve ani fren yaparsanız, hem öndeki araçları hemde arkadaki araçları uyarmak için uzunlar+ön-arka sisler ve geri vites lambalarını yakıyor. (TEST AŞAMASINDA)

VERİ EKRANI

* Motor devri

* Araç hızı (Gerçek araç hızı, göstergedeki hızdan farklı)

* Motor yükü

* Yakıt seviyesi(Gerçek yakıt seviyesi, LPG'li araçlar LPG tüketirken göstergedeki yakıt seviyesinin hatalı göstermesine karşın, burası hep gerçek seviyeyi gösterir.

* Depodaki yakıt miktarı (Litre olarak)

* Akü voltajı

* Hararet

* Avans

* LTFT (Long Term Fuel Trim) - LPG'li araçlar için çok önemli

* STFT (Short Term Fuel Trim) - LPG'li araçlar için çok önemli

* Sürüş süresini ölçebileceğiniz bir zaman sayacı

* Sürüş esnasında tüketilen yakıt miktarı (Litre-sadece benzin)

NAVİ EKRANINDAN YAPILABİLEN KONTROLLER_ KUMANDALAR

* Tüm camları aç - kapat

* kapıları kilitle

* Bagaj Aç

Ayrıca yukarıda bahsi geçen tüm veriler navi ekranından okunabiliyor.

Tüm montaj, direksiyonun sol altındaki OBDII soketine modülün takılması ile yaklaşık 5 saniyede tamamlanıyor.

(alıntıdır)

tarihinde Ertan Çabuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Amerika'da Sonic(Yeni Aveo) için Chevrolet'in kendi yayınladığı Android kontrol programı var.

Murat bu progamı çevi forumunda baya detaylı konuşmuşlar. ordaki bir çocuk piyasaya çıkarmış zaten. Aradım konuştum Ford lara uymuyor dedi. Biraz kurcalamak gerekecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

proğramı kurdum şifre istedi 6789 girdim bağlandı gibi gözüktü ama işlem yapmadı, sanırım şifreyi bilmek gerek, Mehmet hocam ne yaptı cevap yazmamış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
proğramı kurdum şifre istedi 6789 girdim bağlandı gibi gözüktü ama işlem yapmadı, sanırım şifreyi bilmek gerek, Mehmet hocam ne yaptı cevap yazmamış.

Abi bende kurdum. Ancak benden şifre falan istemedi. Sadece odbII cihazı tanıtmak için şifre girdim. Sonra program cihazı tanıdı. Ancak program hiç bir işlem yapmadı. :( Ertan abiye söylemiştim ama buraya yazmayı unuttum :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yapan çocuğu aradım. Konuştum. Abi Ford larda gövde sistemi yok işe yaramayabilir dedi.

gövde sistemi nin ne olduğunu bilmiyorum. Opellerde çevi lerde oluyormuş ama ford da yokmuş.

Bu adamlar OBD den veri okuyabildiklerine göre OBD aracılığı ile de ECU ye sinyal gönderilebilmesi lazım. Bizim andro cular nerde bu programı nasıl çözeriz acep?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yapan çocuğu aradım. Konuştum. Abi Ford larda gövde sistemi yok işe yaramayabilir dedi.

gövde sistemi nin ne olduğunu bilmiyorum. Opellerde çevi lerde oluyormuş ama ford da yokmuş.

Bu adamlar OBD den veri okuyabildiklerine göre OBD aracılığı ile de ECU ye sinyal gönderilebilmesi lazım. Bizim andro cular nerde bu programı nasıl çözeriz acep?

Abi program süper. Bu kadar programdan sonra arabanın göstergeleri iptal edip oraya birtane android tablet yerleştirecek durum oluşuyor.

Abi aslında php ve VB profosyonel şekilde program yazıyorum. Ama şu java işin içine girince tüm dengem bozuluyor :) Ama bu android işine el atacağım sırf bu yüzden java öğreneceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Abi bende kurdum. Ancak benden şifre falan istemedi. Sadece odbII cihazı tanıtmak için şifre girdim. Sonra program cihazı tanıdı. Ancak program hiç bir işlem yapmadı. :( Ertan abiye söylemiştim ama buraya yazmayı unuttum :(

:) bendede aynısı hocan, şifre dediğim proğramı açar açmaz kod istemesi. obd cihazının şifresini girdim tanıdı gözüküyor ancak, uygulamaya gelince bağlanamadı diyor.

Ertan olsa süper olur. ayrıca ben teybi değiştirdim, geçen aküyüde değiştirince göstergedeki saat ayarı gitti, saat ayarını da yapsa mükkemel olurdu. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

:) bendede aynısı hocan, şifre dediğim proğramı açar açmaz kod istemesi. obd cihazının şifresini girdim tanıdı gözüküyor ancak, uygulamaya gelince bağlanamadı diyor.

Ertan olsa süper olur. ayrıca ben teybi değiştirdim, geçen aküyüde değiştirince göstergedeki saat ayarı gitti, saat ayarını da yapsa mükkemel olurdu. :D

Abi program süper. Bu kadar programdan sonra arabanın göstergeleri iptal edip oraya birtane android tablet yerleştirecek durum oluşuyor.

Abi aslında php ve VB profosyonel şekilde program yazıyorum. Ama şu java işin içine girince tüm dengem bozuluyor :) Ama bu android işine el atacağım sırf bu yüzden java öğreneceğim.

Mehmet Hocam kafamdan geçenlere tercüman olmuşsun. Sırf bu yüzden android program işine bakacam. yanlız sinayli nasıl gönderecez onu bilemiyorum. Yani işin program kısmını belki çözeriz de OBD den sinyal nasıl gönderilecke onu çözmek lazım. Bu konuyu ayrı bir başlığa taşısak daha faydalı olur gibi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

One X'e jb ne zaman geliyomuş?

Ekim ayı içinde yazıyor her yerde. Ara ara yoklamak lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...