İçeriğe Yönlendir

Karda Esp Testi 31.01.2012 // Istanbul Özgürlük Parkı

Ali Elöver

Recommended Posts

Servet Aydın

Benden tırstılar, ikisininde araçlarını döver süperötesi güncellenmiş vitekim :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Valla o kadar yoğun oluyorum ki anca sabah gelip akşam mesai bitimi ile dönüyorum. Malum burda yalnız bırakamadığım kişiler var.

İnşallah gelince arayacağım, havalar düzelsin bu ay sonu, gelecek ay başı Eskişehirdeyim gene. Eee ben 4 sene Cumhuriye Mahallesinde yaşadım, o zaman çağırsaydınız ya :D

Sen apaçiymişsin abi baksana kulvarlarınınz farklı normal insanlar ile

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Apaçi muhabbetini geyik olsun diye ortaya attım. Normal apaçi vs diye ayrımım yok Süha. Yanlış anlama olmasın. :flowers:

Saygılar abicim. Ne zaman geliyorsun bu taraflara?

Araba teknik verilerinin konuşulduğu bir konunun neresi apaçi diye baya bir konuşup kulakları çınlattık bugün zaten :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hadi başka kapıya... :bye:

Hay allah. Bir Ford daha kurtuldu tokatlanmaktan

Alper çok korkmuş gördüm seni. Sen değilmiydin Elöver'in insigniasını altından girer, üstünden çıkarım, esepemle döverim diyen? Niye tırstın ha niye ??

Ali biliyonmu Alper senin insignia için alman tenekesi diyor...

Servet Abi yalnız bu bold ile dediklerinde ciddi isen, gerçeklik payı var ise yakarım Eskişehir'deki tüm Simaksları.

Amerikan-Alman ortak yapımı has İsveç çeliği, İspanik malı değil Fordlar gibi.

Tek bildiğim şey haddimdir... :)

Estağfurullah

Alper, hiç bir 1,6 dizel aracın (remap olsada,olmasada) tenekede olsa 1,6 benzinli turbo bir aracı geçemeyeciğini heasaplamıştır sanırım :D

Belki Ecoboost'dur Alperin minibüsü, bizi tokatlamak için TDCi diyordur.

Benden tırstılar, ikisininde araçlarını döver süperötesi güncellenmiş vitekim :)

Servet Abi, Tuzla Sahil yolu desem, T-Jet desem 10 araba boyu fark desem ? Son sen Emmi'nin kutsal beyaz takasını aldın sonra Emmi benim yanımda sen Emminin arabada gene 3 araba far desem ???

Sen apaçiymişsin abi baksana kulvarlarınınz farklı normal insanlar ile

Ben Japonca mı yazıyorum ??? Ben Komançiyim, Apaçi sensin ve senin kafa derini yüzeceğim.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali Abi bu testin sonucu iyi mi kötü mü şimdi, neye göre belirleniyor?

Benim anladığım oldukça başarılı, sonuçta çok sert bir şekilde ESP testi yapılıyor, standart incecik lastiklere rağmen en ufak bir savrulma, kontrol kaybı yok, daha ne olsun işte :good1: Sonuçta Ncap OK diyorsa bize susup oturmak düşer...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Videoda da görüldüğü gibi, kalın kalın lastiklere, yok kıvamında yanaklara, yol tutuş için özellikle ihtiyaç yok

Bence çok başarılı, direksiyonu aynı hızla ard arda sağ sol yapabilecek bir kol/bilek olmayacağına göre, yoldan çıktım demek için, ciddi bir hatalı sürüş yapmak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Videoda da görüldüğü gibi, kalın kalın lastiklere, yok kıvamında yanaklara, yol tutuş için özellikle ihtiyaç yok

Bence çok başarılı, direksiyonu aynı hızla ard arda sağ sol yapabilecek bir kol/bilek olmayacağına göre, yoldan çıktım demek için, ciddi bir hatalı sürüş yapmak lazım

Sn Bayur, vesile ile sizinle hayatımda ilk defa %70 aynı fikirdeyim...

Ama geniş taban dar yanak direksiyon ve araç dinamiklerini tepkilerini iyileştirir, yolu hisstemenizi, virajı daha güvenli almanızı sağlar kuru havada.

Yeni Focus 3 testlerinde 16 jant ile 17 jant ebadında farkın bariz olduğu, anca 18 jant geniş taban ve dar yanak ile de arabanın şasisinin tam olarak performans gösterdiğini okumuştum. Konfor azalıyormuş fakat Focus 3 şasesinin hakkı 18" miş. 16 jant da arabanın kabiliyetleri sönük kalıyormuş, daha çok konfor odaklı hisler veriyormuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

focus3 ile focus2 şasesi başkamıy mış? bana hiç de öyle gelmiyor, bir tanesini sökünce anlayacağız.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

focus3 ile focus2 şasesi başkamıy mış? bana hiç de öyle gelmiyor, bir tanesini sökünce anlayacağız.

Benim bildiğim farklı, Ford'un yeni Global C platformunda üretildi sanırım. Ama tam farklar nelerdir bilmiyorum zira Focus 3 ilgimi çekmiyor :i-ih:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bencede tamemn aynılar fabrika verilerinde ufacık bir fark olsada...

Olabilir ufak farklar ama Focus 2 de C1 platformu varmış, Focus 3'de global yeni C platformu demişler.

Tabiki çok farklı bişey olmaz, zaten oldukça başarılı Ford şasesi, sadece geliştirmişlerdir, ama özellikle yürüyen aksam çok daha gelişmiş özelliklerdeymiş.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aveo'nunki Opel'in başarısı Ali Abi :) Platformu güncel Corsa'dan daha güncelmiş, 2013 yılında çıkacak crossover Opel Mokka'nın platformunu kullanıyormuş.

Heh yeni müttefikimi buldum :D Savulun Fordçular Deli Ali ile Murat GM bayrağını sallıyacaklar artık ....

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

Hep söylerim tüm yakın çevreme , eğer imkanınız varsa mutlaka Esp donanımlı bir araç tercih edin satın alırken diye . İşte buda en güzel ispatı , emeğinize sağlık Ali bey... :bravo::good1::nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Hep söylerim tüm yakın çevreme , eğer imkanınız varsa mutlaka Esp donanımlı bir araç tercih edin satın alırken diye . İşte buda en güzel ispatı , emeğinize sağlık Ali bey... :bravo::good1::nazar:

+1907... Saolun Fırat Bey.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Benim hiç ee-see-pee'li arabam olmadı. :(

:)

E olsun be Hodja, sen ver transiti + Lada'yı, al Pug'u bin birde dua et bana :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

E olsun be Hodja, sen ver transiti + Lada'yı, al Pug'u bin birde dua et bana :D

Ekmek kazandırsa tamam derdim.

Hocam

Sende i-ESP vardır. :biggrin:

(i: İlahi)

Doğru söze ne denir. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focus II ile aynı olacağını sanmıyorum ben de, Focus III 'e yeni Focus demek bile ayıp olur evrim geçirmiş diyor bazı otomotiv yazarları. Aveo'nunki Opel'in başarısı Ali Abi :) Platformu güncel Corsa'dan daha güncelmiş, 2013 yılında çıkacak crossover Opel Mokka 'nın platformunu kullanıyormuş.

artık model ismi koymayı da beceremiyorlar, eskiden sadece araba yapamazlardı, Opel Mokka nın donanımı bol olanına da Mokka Latte mi derler acab?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...