İçeriğe Yönlendir

Karda Esp Testi 31.01.2012 // Istanbul Özgürlük Parkı

Ali Elöver

Recommended Posts

Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Şuanki fiyatı 48 küsür, son fiyat 48 veriyorlar, hediye bişeyler koparabilirsen ne ala, Vw gurubunda fiyat indirtmek zor. Aldığım fiyata satayım kardeşimde, sorun şu ben ne alıcam :D Ben 0 arabaya pek masrafı sevmiyorum alır almaz, Zieabart ful koruma(iç dış) .Kaput tampon film yaptım bile , dahada masraf yaptırcak gibi :blush: .sanırım sevdim bu arabayı :good1: ama araba üstünde oynamayı seven birinin olsa belkide daha iyi sonuçlar alınır; Araba harbiden araba gibi araba, güvenlik sistemleri kapalıykende yol tutuş hiç fena değil ama, açıkken ;) görmen lazım....1326 kg ruhsat ağırlığı var onun için benim eski 95 lik tdci gibi ani hızlanmıyor, ama hızlanıyorum ve geliyorum diyor :tongue: ve rüzgardan,yandan geçen araçtan falan etkilenmiyor :) Bide tsi motor çok enteresan(dizelden sonra bana öyle geliyor daha doğrusu) gücü 1500-4500 dd de sürekli verdiği ve hissedilir bir turbo boşluğu olmadığı için sanki atmosferik 1.8 araç kullanıyormuşsun hissi oluyor.Ama daha önce dizel kullanan birine benzin parası koyuyor ya :biggrin: satarsam ileride, bu yüzden satarım ...

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bide tsi motor çok enteresan(dizelden sonra bana öyle geliyor daha doğrusu) gücü 1500-4500 dd de sürekli verdiği ve hissedilir bir turbo boşluğu olmadığı için

Ulaş Kompresör zaten marş anından itibaren aşırı beslemeyi üstleniyor. Turbo 4000 d d sonra görevi devralıyor.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Ulaş Kompresör zaten marş anından itibaren aşırı beslemeyi üstleniyor. Turbo 4000 d d sonra görevi devralıyor.

Abi 125 hp tsi lerde kompresör yok sadece turbo var.Kompresör lü olanlar golfte 144 hp den başlıyordu ( bu motor çok yakması yüzünden tutmadı diye biliyorum, Yada golfteki 122 ve 160 ın arasında gereksiz kalmış olabilir.) seat da da ibiza fr ve kuprada var .

Arkadaşın fikrini aldım da onun da arkadaşında varmış 1.4 TSi, şehiriçi 10 litrenin altında hiç yakmamış ve satmış. Ne kadar yakıyor abi?

Eğer okadar yaksaydı bende hemen satardım emin ol, düşmanıma falan satardım ama :D Daha motor yeni olduğundan şuan birazda fazla yakıyordur ama yinede şöyle diyeyim 210 tl civarına fulledim, 48 lt idi sanırım 600 km kadar gittim (çok detaylı bir hesaplama yapmadım ) bu da şehir içi 8 lt civarı yapıyor. Fiestayla 5-5.5 lt ortalama ile gezerken bana şimdi fazla geldi tabi :biggrin: .Bu yakıt meselesinde daha öncede konuşmuştuk , kullanım tarzı çok önemli.Ben arabayı 1500 km zaten çok sakin kullandım, Biraz bassan yakar tabi.Ha hiç mi basmadım ,Arabayı merak edip yanaşan çok oluyor, onlardan benzin harcamaya değenler olursa bastım tabi :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Arkadaşın fikrini aldım da onun da arkadaşında varmış 1.4 TSi, şehiriçi 10 litrenin altında hiç yakmamış ve satmış. Ne kadar yakıyor abi?

180 ps çipura, kasmadan 9lt/100km yakıyor şehiriçinde, arkadaşın bayağı ateşli imiş sanırım.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu 122 lik TSI de yok abi malesef sen onu Cupra mı sandın :D

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

122 değil 125 Lütfen Sühacım :) ayrıca 3 beygir deyip geçme Atmosferik araçlardan 3 bg almak için hava filtresi falan alan var :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

122 değil 125 Lütfen Sühacım :) ayrıca 3 beygir deyip geçme Atmosferik araçlardan 3 bg almak için hava filtresi falan alan var :D

p

ardon abi eskiden 122 idi ya onda karıştırmışım. Ki zaten dyno ya soksak 130 ps felan çıkar senin ki ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zaten sağa sola çakmasın diye espli araba aldırtıyoruz kendisine , yoksa yandık yani, mekanik yol tutuşu da bir yere kadar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bi dakka ya. 150 ps değilmi Ulaş...Tüüü olmadı şimdik :)

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

İbiza fr 150 hp idi ama ben ikisinide az çok inceledim . Bu arabanın 25 hp si daha azdı ama daha bi araba gibi geldiğinden bunu seçtim.Yaza 150 olacak ayrıca,problem yok ;) , 150hp olması için aylarca uğraşıp didinmiyorsun :D .550-600 eğroyu veriyon 1 saat sonra revo stage2 al sana 150 hp. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

Videolar güzelmiş,rollinglerle dragların olduğu videolar özellikle.

Opel güzel motor yaptı ben bile sevindim aksi taktirde 2.0 balina kasa vectra 2.0 mondeodan tokat yemeye mahkum olacaktı.

Vectra bitti.Opelde kurtuldu bende :bravo: Şimdide insignialar başladı,1.6 motordan 180 bg kolay değil umarım video çekerken düşmez bu motorlar :biggrin:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

İbiza fr 150 hp idi ama ben ikisinide az çok inceledim . Bu arabanın 25 hp si daha azdı ama daha bi araba gibi geldiğinden bunu seçtim.Yaza 150 olacak ayrıca,problem yok ;) , 150hp olması için aylarca uğraşıp didinmiyorsun :D .550-600 eğroyu veriyon 1 saat sonra revo stage2 al sana 150 hp. :bravo:

öle arada sadece 25ps fark yok abicim. İbiza FR da SC de var 0-100km 7.8sn pardon yani :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ne yalan söyleyeyim leonları çok seviyorum.Heleki son dönemde içide güzel hale geldi.Donanım olarakta maaşallahı var aracın.Ama 1.4 125 i bir kullanmak lazım.Almaya değer mi motor açısından.

Bence herne olursa olsun araç alırken imkanı olanlar mutlaka esp li almalı.Belki ciddi anlamda hayatta az lazım olabilir ama hayatınızı kurtarma ihtimalini yükseltmesi bile yeterli bir sebeb almak için.

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

öle arada sadece 25ps fark yok abicim. İbiza FR da SC de var 0-100km 7.8sn pardon yani :D

Tercih meselesi Süha ama ben araba alırken tek kriter olarak, hp ve 0-100 ü görmüyorum Arabamda vakit geçirmeyi seviyorum, Beni tatmin edecek bir motor ve yanınada,müzüksistemi,konfor,güvenlik, görünüş... Hepsinin toplamı ve otoplamda karşıma çıkan sonuç nedeniyle bu arabayı aldım .Bu arabayı aldığım paraya, Focusun atmosferik 125 i en alt donanımıyla alınamıyordu..Bir ara bir toplantıda yada mini toplantıda bakarsın işte Süha , o zaman normal Leondan da pek çok yönden keyifli olduğunu fark edersin,yada keyif almassın insanların arabadan beklentileri farklıdır. Benim beklentilerimi yakıt hariç karşıladı. Dizelden sonra halen alışamadım :D

Ne yalan söyleyeyim leonları çok seviyorum.Heleki son dönemde içide güzel hale geldi.Donanım olarakta maaşallahı var aracın.Ama 1.4 125 i bir kullanmak lazım.Almaya değer mi motor açısından.

Bence herne olursa olsun araç alırken imkanı olanlar mutlaka esp li almalı.Belki ciddi anlamda hayatta az lazım olabilir ama hayatınızı kurtarma ihtimalini yükseltmesi bile yeterli bir sebeb almak için.

Süha ya da yazdığım gibi sadece motor açısından değil ama toplamda fazlasıyla değer. Motor açısından da herhalde 125 hp atmosferik focus motorundan kötü değildir, performans olarak geçermi bilmiyorum, geçilmez herhalde ama daha az yakacağıda kesin Ayrıca 1500 dd de maksimum torku verdiği için Motorun daha keyifli bir gidişi olduğuda kesin.İkinci eltabiki bu fiyata çok daha iyi bir araç alınabilir ama benim tercihim 0, dan yana oldu, Tanıdıktan olmadıktan sonra 2. el benim için 2. sırada :tongue:

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

Tamam işte sen iyi bak araca ilerde tanıdıktan almış oluruz bizde :D

Fiestayı dod a verdim diye hala üzülüyorum zaten :( Gül gibi 0 ayarında araba tanımadık birine gitti...

Forumumuzda zaman zaman apaçiye yakışan muhabbetler dönüyor ve forumda epeyce de tutuluyor. Gülerek izliyorum. :D

Tehlikenin farkında mısınız? :tongue:

Aslında şöyle Apaçi Muhabbet bölümü açılsa orada Apaçi kurtları olanlar dökse... :D

Ciddidir bu teklifim...

Neden olmasın :D Daha sonrada apache ler, siu lar,mohawk lar diye guruplara bölünüp birbirimizin kafa derisini yüzmece oynarız :p

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Güzel test olmuş ali bey elinize ve emeğinize sağlık.

Çok saolun Ertan Bey, umarım faydalı olmuştur, her ne kadar bana ait konular bir şekilde ana fikrinden saptırılıyor (İstanbul Kemik Kadro) ise de :)

ali bey sizin otomobil tutkunuz bize pc başında sende "araba mı kullanıyorsun millet neler yapıyor" dedirtiyor, kazasız belasız güzel çalışma elinize arabanıza cebinize sağlık.

Estağfurullah Tarık Bey ne demek, kendi çapımızda amatörce eğleniyoruz :) Çok tşk ederim, amin cümlemizi allah kazadan beladan korusun.

Videolar güzelmiş,rollinglerle dragların olduğu videolar özellikle.

Opel güzel motor yaptı ben bile sevindim aksi taktirde 2.0 balina kasa vectra 2.0 mondeodan tokat yemeye mahkum olacaktı.

Vectra bitti.Opelde kurtuldu bende :bravo: Şimdide insignialar başladı,1.6 motordan 180 bg kolay değil umarım video çekerken düşmez bu motorlar :biggrin:

Valla Ford'un Yamaha kapaklı motoru bozulmuyorsa bu günlere gelebiliyorsa yüzbinlerce km devirip, General Motors'un ürettiği motordan korkmaya hiç gerek yok. Yağını suyunu zamanında koydukça turbo benzinli motora hiçbir şey olmaz, arıza yapan veya sıkıştırmaktan bozulan (remaplenmemiş) turbo benzinli motor yok denecek kadar az, kul yapısı illa üretim hatalaı modeller vardır ama bunlarda tolerans dahilindedir.

Tercih meselesi Süha ama ben araba alırken tek kriter olarak, hp ve 0-100 ü görmüyorum Arabamda vakit geçirmeyi seviyorum, Beni tatmin edecek bir motor ve yanınada,müzüksistemi,konfor,güvenlik, görünüş... Hepsinin toplamı ve otoplamda karşıma çıkan sonuç nedeniyle bu arabayı aldım .Bu arabayı aldığım paraya, Focusun atmosferik 125 i en alt donanımıyla alınamıyordu..

Süha kardeşim konfordan güvenlikten lüks ve donanım zenginliğinden pek anlamaz ;) Varsa yoksa 0-100 yürüsün o mutlu, araba takoz olmuş esp-asr 6 airbag olmuş, audio system olmuş, iç trimler yüksek kaliteymiş, araba tıkırdamaz gıcırdımaz motor sesi rüzgar sesi almazmış bilmez, bilse traktör FOCUS'a binmez :D :D :DTabi tamamen tercih meselesi ,az yaksın filo arabası olsun ben bunlara katlanırım dersen güzel araba :p

zaten sağa sola çakmasın diye espli araba aldırtıyoruz kendisine , yoksa yandık yani, mekanik yol tutuşu da bir yere kadar.

Allah razı olsun Sn Çaylar Buyur, iyi varsınız FCTR olarak. Sizden önce beni her ay bir bariyerden, bir ağaç gövdesinde veya refujlardan toplarlardı ahbaplar :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)
Forumumuzda zaman zaman apaçiye yakışan muhabbetler dönüyor ve forumda epeyce de tutuluyor. Gülerek izliyorum. :D Tehlikenin farkında mısınız? :tongue:

Ayıp oluyor ama Alper EKİNCİ...... :angry: Ben Eskişehir'e gelince göstericem sana Apaçiyi unutturma.

Ben Komançiyim, niye beni anmıyorsun, nerde bu Çerokiler nerde bu Çayenler ??? Madem anıyorsun tüm ceddi-klanları an :angry:

Aslında şöyle Apaçi Muhabbet bölümü açılsa orada Apaçi kurtları olanlar dökse... :D Ciddidir bu teklifim...

Valla bence iyi fikir :) Destekliyorum.

Neden olmasın :D Daha sonrada apache ler, siu lar,mohawk lar diye guruplara bölünüp birbirimizin kafa derisini yüzmece oynarız :p

Hehehe, mesela ben Apaçi Şefi Süha TokatlananBoğa'nın kafa derisini bilmem kaç kez yüzdüm, artık bıçak kafatası kemiğine dayandı. Süha'nın kafatasını nadasa bıraktım yaza kadar daha da tokatlamam, azıcık deri oluşsun saç çıksın 2 tutam ki gene alırım ben onun ifadesini :D

untitled1.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Ali ve Alper arasında kavga çıkacak millet, koşun :exc1:

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

O kadar Eskişehir'e geldin. Bir kere aradın mı? Bırak traşı... :p

Valla o kadar yoğun oluyorum ki anca sabah gelip akşam mesai bitimi ile dönüyorum. Malum burda yalnız bırakamadığım kişiler var.

İnşallah gelince arayacağım, havalar düzelsin bu ay sonu, gelecek ay başı Eskişehirdeyim gene. Eee ben 4 sene Cumhuriye Mahallesinde yaşadım, o zaman çağırsaydınız ya :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali ve Alper arasında kavga çıkacak millet, koşun :exc1:

Bana meydan okuyor ya, birde Apaçi diyor :D Hakarete bak !!! Benim gibi Komançiyi Apaçi diye çağıran son soluk benizlinin 4 parça olmuş cesedi hala soğumadı, bilip bilmeden kızdırıyor benim gibi belayı...

Tamam ALPER EKİNCİ, seni dülleya davet ediyor, kazanan kaybedenin arabasını alır.

Düello şartları Cmax vs Insignia.

0-200

120-240 testi yapacağız ve bu test sırasında en çok LT benzin-mazot yakan ve en hızlı olan kaybedenin arabasını alır OKEY ?

Telefonun mu var? Ne zaman geldiğini mi biliyoruz?

Bunları bilip de çağırmıyorsak cümle alem şirketine selam söyle... :D

Telim yok, dumanla haberleşiyoruz UGH !

Ben burdan veririm ateşle dumanı, siz başlanın toplanmaya, 2 saate Anadolu Üniversitesinin önünde olurum.

duman-haber_410.jpg

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Alper çok korkmuş gördüm seni. Sen değilmiydin Elöver'in insigniasını altından girer, üstünden çıkarım, esepemle döverim diyen? Niye tırstın ha niye ??

Ali biliyonmu Alper senin insignia için alman tenekesi diyor...

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Alper çok korkmuş gördüm seni. Sen değilmiydin Elöver'in insigniasını altından girer, üstünden çıkarım, esepemle döverim diyen? Niye tırstın ha niye ??

Ali biliyonmu Alper senin insignia için alman tenekesi diyor...

Alper, hiç bir 1,6 dizel aracın (remap olsada,olmasada) tenekede olsa 1,6 benzinli turbo bir aracı geçemeyeciğini heasaplamıştır sanırım :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ehtiyar kavga va dediydi geldiydik bişicik yokmuş burda :biggrin:

Tırstılar birbirlerinden geri vites yaptılar :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...