İçeriğe Yönlendir

Goodyear Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

A.Kadir Özmen

Recommended Posts

Misafir

Mükremin bey,

Biyerde yazmıştınız. Kışlıklar tüketimi artırıyor mu diye. Aynen bende de UG8 lerden sonra %10 luk bir artış var... Kışlıklarla giderken sanki birisi arabayı arkadan tutuyormuş gibi bir his veriyor. Yol kuru bile olsa daha iyi tutunuyor lastikler...

Yakıtta artar,kalkışlardada daha hantal olur araç...

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Mükremin bey,

Biyerde yazmıştınız. Kışlıklar tüketimi artırıyor mu diye. Aynen bende de UG8 lerden sonra %10 luk bir artış var... Kışlıklarla giderken sanki birisi arabayı arkadan tutuyormuş gibi bir his veriyor. Yol kuru bile olsa daha iyi tutunuyor lastikler...

hocam birde direksiyonu ağırlaştırıyor bu lastikler. arabamda ki ayar menüsünden konfor menüsünü seçmeme rağmen direksiyon çok ağır geliyordu. servise sordum acaba direksiyon arızalı mı diye? bana kış lastiğinin bu etkiyi yaptığını söyledi. dediğiniz gibi tüketimde bir artma söz konusu malasef :(

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Bugün karlı dik rampamızda yine kusursuz performans gösterdi UG8 imiz.. :nazar:

Kar yumuşaktı, Deneme yapayım dedim..Risk alıp kimsenin geçmediği karlı çok dik ve virajlı eğimi de çıkayım dedim..İlk lastik izini yapıp imzasını attı..Sadece virajı alırken çok hafif bi sendeleme hissettim.

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Bende bugün ince kar üzerinde fren testi yaptım. Gerçekten yaz lastiğine oranla çok iyi bir durma mesafesi gösterdi. Keza yine eğimli bir yerde denedim patinaj atmadan kalkış yaptım. Tişikkirler Goodyear :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Bende bugün ince kar üzerinde fren testi yaptım. Gerçekten yaz lastiğine oranla çok iyi bir durma mesafesi gösterdi. Keza yine eğimli bir yerde denedim patinaj atmadan kalkış yaptım. Tişikkirler Goodyear :D

Ug 8 candır ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Dün gece ve bu sabah, kısmen karlı-buzlu yollarda -3 derece soğukta UG8'lerle son derece güvenli bir şekilde menzile ulaşılmıştır.

Yorum bağlantısı
Misafir

Dün gece ve bu sabah, kısmen karlı-buzlu yollarda -3 derece soğukta UG8'lerle son derece güvenli bir şekilde menzile ulaşılmıştır.

kesinlikle süper lastik, mondeo ya 7 yi almışdım, oda çok güzeldi, bu sabah 8 i test etmiş oldum, tek kelimeyle süper. :good1:

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Buzda da farkını gösterdi..Kış lastiği olan hiçbir araç buzlu rampamızı çıkamadı..Buz pateni yapan araçların yanından sendelemeden ve de müzik eşliğinde geçmek marifetli şoför yakıştırmalarına sebep oldu..Marifet bende değil Ug8 lerdeydi aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Arkadaşlar eve yeni girdim.Beylikdüzü-Beykent'ten başlayıp -5 derecede yaklaşık bir saat kardeşimle birlikte dolaştık İhlas Marmara evleri, Haramidere,Gürpınar'ı keyifle turladık.Lastiklerim gerçekten harika iyiki almışım diyorum.Dört lastikte yaklaşık yarısına kadar kara girmişken patinaja düşmeden rahatlıkla defalarca kalktım.Düz yolda ve rampa aşağıya ABS'ye düşmeden rahatlıkla durabiliyorum.Düz yolda giderken direksiyonu yarım turdan fazla sağa ve sola çevirdiğim halde rahatlıkla yolda kontrolümü sağlayıp yoluma devam edebiliyorum.Kazık fren yapıp ABS'yi devreye soktuğumda bile sağa sola rahatlıkla yön verebildim.Belki yakıt konusunda biraz daha fazla tuketimim var ama buna deger.Herkese kışın karlastiği kullanmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.O zincirin zahmetini çekmeye,araç durduğunda kalkacakmı yada işallah kayıpta öndekine patlatmam diye stres yaşamaya,kesinlikle değmez.Kar lastiği ile (UG8) kontrol sende...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

dün pendik kartal maltepe civarına iki defa gidip geldip ara sokaklar dik rampalar falan gayet iyiydi sadece dragosta bir ara sokağa çıkamadım aşırı dik ve buzlanmıştı onnu dışında çok başarılı bir lastik hatta bir kamyonetin zincirle çıkamadığı yokuğu çıktıp arkasından gidince adam aynadan şaşkın şaşkın bakışını görmekte güzeldi :D

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

valla ben de dün iş çıkışı çamlıcaya çıktım gözümü karartım...aşırı başarılıydı...

geçen yıl aracın kıçını yanıımda gördüğüm yukuşta bile kızaklamadı...

yukuş yukarı sarmadan başarıyla çıktı...

geçtiğim yolların çoğunda lastik izi yoktu...

diyorum ki hay ben kış lastiği alan aklımı seveyim :)

10 numara lastikmiş cidden :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ug8 leri tam olarak deneyemedim.Karda buzda gidiyoruz çok şükür bir yerde takılmadık ancak birilerinin çıkmadığı yeri falan çıktımda diyemiyorum..Biraz daha denemem lazım..ABS devreye girmeden gidip geliyoruz bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

İlk kez kış lastiği aldım, forumdaki yorumlar marka tercihimi belirledi, başka markalar da böyle midir bilmiyorum ama Goodyear UG8 hakikaten çok başarılı. Yokuş yukarı durup kalkmak hiç dert değil. ASR devreye girsin diye zorluyorum bazen giriyor, bazen girmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben de UG8'lerimden genel olarak memnunum ama bulunduğum bölgedeki yollardan mı artık bilemiyorum, yokuşu çıkarken buzdan dolayı durursak, kalkış esnasında patinaj olabiliyor, aynı yokuşu inerken durmak istediğimde ABS de devreye girebiliyor. Ama sıkıntım sadece dik yokuşlarda diyebilirim. Düz yolda gömülü olsa, kar - buz tanımıyor gidiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Benimde ilk izlenimlerim olumlu.Dün Dikmen'de baya bir dolaştım.Hiç patinaja düşmedim.Çoğu yerde kenardaki karların üsründen iz yapmak için bilerek geçtim.Yokuşlarda başarılı.Geçen sene biraz zorlandığım bir yer vardı.Çok rahat çıktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, karlı-buzlu bir yolda UG8'lerle yol ve hava şartlarına uygun hareket edildiği taktirde sürpriz yaşamıyorsunuz. Araç sizin bütün komutlarınıza gerekli tepkiyi veriyor. Denemek için yaptığım atraksiyonlarda ise lastiklerin karlı yolda normal asfalttakine yakın bir dirençle durup kalktığın tespit ettim. Buzlu bir zemine denk gelmediğim için deneme şansım olmadı ama lastiklerin şu güne kadarki performansından memnunum.

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya
(düzenlendi)

Buzda da farkını gösterdi..Kış lastiği olan hiçbir araç buzlu rampamızı çıkamadı..Buz pateni yapan araçların yanından sendelemeden ve de müzik eşliğinde geçmek marifetli şoför yakıştırmalarına sebep oldu..Marifet bende değil Ug8 lerdeydi aslında..

Bugün sabah -5 derece havada ''Her Yerde Kar Var'' başlığında bahsettiğim yokuşta cam gibi buz vardı..Dünkü hızımla girdim..Rampa başlarken kaymalar başladı.Tehlikeli bir yol olduğundan zorlamadım,geri vitese takıp başka yoldan işime gittim..

Demek ki cam gibi buzda dik ve virajlı rampalar kış lastiğiyle bile çıkılamıyor..Belki hızlı girsem çıkardı vs bilemiyorum ama risk alınacak bir yol değil.

Edit : İmla

tarihinde Onur Çankaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

berlingomun soğuk havalarda yol tutuş artti, yağışta suları yarıp gidiyorum iyi ki varsın ug8...... Sanki araç yola yapışıyor..

Yorum bağlantısı
İsmail Üstün

UG8'lerim karla buluştu. Arkadaşlar öncelikle içten paylaşımda bulunarak bana ug 8 aldıran fordclubtr ailesine teşekkürler. geçen yıl 2. viteste bile kesinlikle çıkamadığımız yokuşu ug 8lerle 1. viteste bile çıkıyoruz. teşekkürler goodyear. amacım diğer markaları kötülemek değil ama bu lastikler gerçekten süper.

ayrıca kasım ayında ilk takıldığında basılan havadan sonra ne kontrol ne de hava takviyesi yapmıştım. basınçlar düşükmüş ve dün bir benzin istasyonunda önler 33 arkalar 32 bar olacak şekilde ayarladım. araç inanılmaz iyi bastı yere üstelik yol sesi azaldı. kar lastiğinden kaynaklandığını sandığım yol sesi %80 oranında 25 bar lastik basınçlarından kaynaklanıyormuş.

iyi sürüşler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yeni takılan lastiklerin havalarını mutlaka kontrol etmek lazım.Aceleyle kafalarına göre basıyorlar..Şimdiye kadar 4 lastiğe aynı havayı basan lastikçiye denk gelmedim :)

Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

selamlar baktım konu hazır varmış yeni konu açmayayım dedim. bugün goodyear ug8 lastik aldım. 4 adet takma sökme vs. ile 550 tl. sizce nasıl fiyat? önce forumdan baktım araştırdım continental çok daha öneriliyordu. bende ilk sıraya onu koydum ama bulamadım ikinci sırada goodyear vardı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

selamlar baktım konu hazır varmış yeni konu açmayayım dedim. bugün goodyear ug8 lastik aldım. 4 adet takma sökme vs. ile 550 tl. sizce nasıl fiyat? önce forumdan baktım araştırdım continental çok daha öneriliyordu. bende ilk sıraya onu koydum ama bulamadım ikinci sırada goodyear vardı.

4 lastik 550 tl ? Sıfır mı ? ölçüleri nedir ?

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

kış lastiği alacam diye özellikle vurguladım kış lastiği olmayabilirmi ug8 yazıyo çıkmada değil

175x65x14 ölçüleri

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

kış lastiği alacam diye özellikle vurguladım kış lastiği olmayabilirmi ug8 yazıyo çıkmada değil

175x65x14 ölçüleri

14 jantsa olabilir...fiyat normal.UG8 yazıyorsa kışlıktır kaçarı yok :)

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:s 175/65/14 mü? çalsam, an itibarı ile o rakama vermezdim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...