İçeriğe Yönlendir

Goodyear Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

A.Kadir Özmen

Recommended Posts

Bektaş Aslantaş

beni de şüpheye düşürdünüz gittim baktım goodyear ug8 s + m artı üçgen içinde kar işareti hepsi var sıfır faturalı :) gerçekten bu fiyata aldım çok mu iyi fiyat anlayamadımki?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

beni de şüpheye düşürdünüz gittim baktım goodyear ug8 s + m artı üçgen içinde kar işareti hepsi var sıfır faturalı :) gerçekten bu fiyata aldım çok mu iyi fiyat anlayamadımki?

Yok bence çok iyi fiyattan almamışsınız.Yeni aldığınızı düşünerek normal fiyat diyorum.14 jantlar zaten uygun fiyatlı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

internetin sorunu burada, aradım ilanı, şu anda bu rakama Petlas veriyor :D:p , bu tip ilanlar aslında sektörün kanayan yarası.

Aynı rakama İStanbul u alt üst ettim, bulamadım , ankara daha ucuz sanırım

Olabilir.Ankara da biz lastik bulabiliyorken İstanbul UG8 leri bulmak için zorlanır hale gelmişti.

Yorum bağlantısı
Emre Köksal

ben 175x65x14 leri 120 tl ye bulduğumda (temiz) jantları bulamadığım için 185x60x15 leri kendi jantlarıma 150 tlye aldım...ug8 yeni tarih.

tanesi 30 liraya kadar teneke kara jant bulsaydım ben de 14" alacaktım :)

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/237067-lastik-fiyatlari-gerceklesen-alimlar/page__fromsearch__1

Bu başlık altında birçok ebat ve marka için fiyat örneklerine bakabilirsiniz.kendiniiznkini de eklemeyi unutmayın..Ben 4 tanesini 600TL'ye almıştım.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Dalgıç

Arkadaşlar eve yeni girdim.Beylikdüzü-Beykent'ten başlayıp -5 derecede yaklaşık bir saat kardeşimle birlikte dolaştık İhlas Marmara evleri, Haramidere,Gürpınar'ı keyifle turladık.Lastiklerim gerçekten harika iyiki almışım diyorum.Dört lastikte yaklaşık yarısına kadar kara girmişken patinaja düşmeden rahatlıkla defalarca kalktım.Düz yolda ve rampa aşağıya ABS'ye düşmeden rahatlıkla durabiliyorum.Düz yolda giderken direksiyonu yarım turdan fazla sağa ve sola çevirdiğim halde rahatlıkla yolda kontrolümü sağlayıp yoluma devam edebiliyorum.Kazık fren yapıp ABS'yi devreye soktuğumda bile sağa sola rahatlıkla yön verebildim.Belki yakıt konusunda biraz daha fazla tuketimim var ama buna deger.Herkese kışın karlastiği kullanmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.O zincirin zahmetini çekmeye,araç durduğunda kalkacakmı yada işallah kayıpta öndekine patlatmam diye stres yaşamaya,kesinlikle değmez.Kar lastiği ile (UG8) kontrol sende...

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

ben 175/65/14 aldım 130 tlden ve kredi kartına 5 taksite ama kasım sonuydu sanırım

Yorum bağlantısı
Erman Devrim

Abi onu bilmem de 2 kardır yolda kalanları solluyorum aracın lastiklerine bi baktım M+S :)

Yorum bağlantısı
Ferhat Çengeloğlu

goodyear ultra grip extreme ile kuru zeminde 650 km yol yaptım. bana satan lastikçininde dediği gibi uzun yol lastiği değil bunu anladım. araç 80 km/h üzerine çıktığında yolda gezinmeye başlıyor çok değil ama insanı yinede tedirgin ediyor.

Yorum bağlantısı
Onur Çankaya

Hava soğuk olsa uzun yolda da gezinmezdi bence.

Şu sıralar hava çok sıcak.Normal kış lastiklerinde bile sıkıntı yaşayanlar var.Extreme zaten zor kış koşulları için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

O hızda tedirgin edici bir gezinme varsa, amortisörlere de bir baktırın derim

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Bilal Mahitap

Arkadaşlar Merhaba nacizane bir sorum var bilgi almadan yapmak istemedim..Benim Aracım 2012 Ford Connect Glx 110 luk Modeli..şimdi ben buna good year ug8 i takabilir miyim ? Ölçüler:195-65-15 ug8 buna uygun ama benim duyduğuma göre yük tipi lastik kullanmak gerekiyormuş.eğer kullanılmazsa darbelerde baloncuk yapabileceği söylendi..Kullanan var mı biraz bilgi verir misiniz?

Yorum bağlantısı
Bilal Mahitap

Uğur Bey Cevabın için teşekkürler ancak bu linkteki yeni ve eski lastik farkı hesaplamak için.benim ölçülerle alakalı bir sorunum yok ebatlar aynen uyuyor ama sorun lastiğin yapısıyla alakalı.şuan orjinal lastikleri üzerinde ve yük tipi bu lastikler.ben Ug8 in yük tipi mi değil mi onu bulamadım.eğer yük tipi kullanılmazsa kasanın ağırlığından darbelerde  oluşan basıncın lastiği bozacağını söylediler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

Sorun olacağını zannetmiyorum max hava basıncı ve max yük sınırı lastik üzerinde yazar ona göre hareket edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Bilal Mahitap

şimdi Online web sitesinde araç marka model seçeneği ile arama yaptırdım öyle bir kolaylık yapmışlar kış lastiğinde çıkan tek model Ug8 Oldu..Sanıyorum ki her hangi sorun yaşamayacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Büber

Yük endeksi 92 veya 94 olursa sorun çıkmaz diye düşünüyorum.Yani(195/65/15 94H) gibi

Yorum bağlantısı
Murat Günyüzlü

iyi akşamlar..benim aldığım ug8 lerde 195/65/15 91T  burdaki 91 rakamı lastik başına 615 kg T harfi ise 190km/h a kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor,connect için yeterli olur bence..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bilal Mahitap

Bu degerler connect icin uygun 615kg 190km fazlasiyla yeter bana

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Sıkıntı olacağını sanmıyorum, ancak Lastikçiler Lastik satmak için laf salatası yapabilirler..

Yorum bağlantısı
Bilal Mahitap

Bugün hallettim ama ortaya farklı bir konu çıktı Ug8 yerine Lassa Snowys Era Takmak zorunda Kaldım.Sebebi de Ug8 in 91 T olup Olası Bir kaza vb durumlarda Kaskodan Faydalanamayacağımdan Oldu.Good Yearda 195 65 15 94 T lerin fiyatı da çok fazla geldiği için böyle bir aksiyon aldık.Eğer aracınızda kaskonuz var ise alım yapmadan mutlaka kasko şirketinizle görüşüp ona göre hareket edin.

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Bugün connecte goodyear ug8 aldım. Niyetim Çağlar abinin önerdiği fulda kristal monteroları almaktı lakin onların ölçüleri 185/60/15 88T idi bizim lastikler 195/65/15 malesef uymadığı için ellerinde kalan son monteroları alamadık. Aldığım lastikler 195/65/15 95T XL  189,98 fiyat istediler, 140 tl ye 1.5 saat uğraştan sonra bağladım. üretim 26. hafta 2013. ilk izlenim başarılı :)

Kristal monteroları almak isteyen varsa bana ulaşabilir lastikçinin adresini verebilirim. fiyatları 135 tl

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Günyüzlü

bildiğim kadarı ile lastiklerdeki bu değerler o lastiğin 24 saat boyunca aynı hızda veya aynı yükte  gidebileceği anlamını taşıyor..yanigönlünüz rahat olsun..;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...