İçeriğe Yönlendir

Goodyear Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

A.Kadir Özmen

Recommended Posts

Doğan Tüysüz

Arkadaşla kar lastiği alacaktım malum istanbulda yollarda çok kar olmuyor zaten haftada 1-2 gün sürüyorum yani mecburiyetten yasa gereği kar lastiği alıcam

başlıktaki Goodyear 185/65 R14 86T DURAGRIP Oto Lastiği model lastiği kliksa da 129 tl ye satılıyor. sizce çok mu kötüdür bu lastikler?

birde 4 lastik almak mecburimi kimisi 2 tane de yeterli diyor.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Arkadaşla kar lastiği alacaktım malum istanbulda yollarda çok kar olmuyor zaten haftada 1-2 gün sürüyorum yani mecburiyetten yasa gereği kar lastiği alıcam

başlıktaki Goodyear 185/65 R14 86T DURAGRIP Oto Lastiği model lastiği kliksa da 129 tl ye satılıyor. sizce çok mu kötüdür bu lastikler?

birde 4 lastik almak mecburimi kimisi 2 tane de yeterli diyor.

Duragrip yaz lastiğidir. Kış için ultragrip almalısın. Araç 4 lastik üzerinde gider, bundan dolayı lastik te 4'lü değiştirilir, önlere ikili takacağınıza hiç takmayın daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Mehmet Özet

Selamlar forumdaki önerilerden ben de dün 205 55R 16 UG8 aldım.205 TL/Tane.UG9 ise 245 tl idi denenmediğinden onu almadım.denenmiş lastik daha iyi olur diye düşündüm.Forumda herkes memnun.Petlas la ug8 arasında çok kaldım.Petlas 160 TL tane dendi.40 tl fazla verip ug8 de karar kıldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Selamlar forumdaki önerilerden ben de dün 205 55R 16 UG8 aldım.205 TL/Tane.UG9 ise 245 tl idi denenmediğinden onu almadım.denenmiş lastik daha iyi olur diye düşündüm.Forumda herkes memnun.Petlas la ug8 arasında çok kaldım.Petlas 160 TL tane dendi.40 tl fazla verip ug8 de karar kıldım.

Hayırlı olsun, pişman olmazsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özet

Sağolun sizin de bu konuda ki yazılarınız okumuştum.Gerçekten çok faydalı oldu.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hayırlı olsun. En iyi lastikler den birisi. petlas ancak don lastiği yapar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Uğur Ateş

195 55 15 Fiesta aracım için geçen sene o kadar çok Aradım ki.zar zor buldum. 65 15 taksaydım sıkıntı Yaşar mıydım ? Şimdi kullandığım lastiklerin yanakları çok ince sanki

Yorum bağlantısı
Mehmet Özet
(düzenlendi)

Selamlar şu an yoğun kar var konyada.Ug 8 bugün farkı gösterdi bana.Gerçekten mükemmel bir lastik.2014 üretimlerin daha ilk kışı bu. Continental ile petlas arasında kalmıştım almadan önce.Ama doğru kararı verdiğime bugün daha da inandım.Yol tutuşu çok iyi.Yaklaşık 30-40 km hız (hatta bir ara 60 km/sa e bile çıktım) ile kayma yok.Kışlık lastik almayı düşünen herkes hiç düşünmeden alabilir.tecrübelerle müspet.

saygılar. (ebat:205 55R 16 91H)

tarihinde Mehmet Özet tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Selamlar şu an yoğun kar var konyada.Ug 8 bugün farkı gösterdi bana.Gerçekten mükemmel bir lastik.2014 üretimlerin daha ilk kışı bu. Continental ile petlas arasında kalmıştım almadan önce.Ama doğru kararı verdiğime bugün daha da inandım.Yol tutuşu çok iyi.Yaklaşık 30-40 km hız (hatta bir ara 60 km/sa e bile çıktım) ile kayma yok.Kışlık lastik almayı düşünen herkes hiç düşünmeden alabilir.tecrübelerle müspet.

saygılar. (ebat:205 55R 16 91H)

Kalite kendini belli ediyor.
Yorum bağlantısı
Göksel Öztürk

Bende bugün aracıma UG 8 taktırmış bulunmaktayım. Daha önce kış lastiği kullanmadığım için pek bi tecrübem yok, bakalım nasıl bir farklılık yaratacak kullanımda. Lastikler 2013 yılı 4. ay çıkışlı bi tanıdığımın geçen kış alıp kullandığı, bu sene kış gelmeden aracını sattığı için takmak kısmet olmadığı lastiklerdi. Lastiklere 300 TL verdim. Sökme-takma, balans 50 TL aldılar. 

Yorum bağlantısı
Sedat Varlık
(düzenlendi)

Bende bugün aracıma UG 8 taktırmış bulunmaktayım. Daha önce kış lastiği kullanmadığım için pek bi tecrübem yok, bakalım nasıl bir farklılık yaratacak kullanımda. Lastikler 2013 yılı 4. ay çıkışlı bi tanıdığımın geçen kış alıp kullandığı, bu sene kış gelmeden aracını sattığı için takmak kısmet olmadığı lastiklerdi. Lastiklere 300 TL verdim. Sökme-takma, balans 50 TL aldılar. 

Bende düşünüyorum da 300 fazla değil mi Hepsiburada bile (http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-205-55-r16-91t-ultragrip-8-kis-lastigi-uretim-yili-2013/productDetails.aspx?productId=otysf778886&categoryId=259720) 200 e satıyo 2013 çıkış T serisi

Yoksa 2si 300 mü

tarihinde Sedat Varlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ug8 ler takılı bu yıl.

Patinaj ettirmek isteyince ancak patinaj ediyor. Yol tutuşu da iyi, bir zaafiyet görmedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Göksel Öztürk

Bende düşünüyorum da 300 fazla değil mi Hepsiburada bile (http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-205-55-r16-91t-ultragrip-8-kis-lastigi-uretim-yili-2013/productDetails.aspx?productId=otysf778886&categoryId=259720) 200 e satıyo 2013 çıkış T serisi

Yoksa 2si 300 mü

Yok sedat bey benim verdiğim rakam takımı içindi. 4 ünü 300 TL taktırdım.
Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Bugün ailece kartepe'ye çıktık.İstanbul'dan Maşukiye'ye kadar yoğun yağmur vardı.Zirveye yaklaştıkça yağış kara dönüştü.Asfalt olan zemin kara bürünmeye başladı ve tamamen karla kaplandı.Kartepe'de düzenlenen büyük Ford Club Tr toplantısında buluşma noktamız olan Doruk Restoran tamamen karların arasında kalmıştı.Saygıyla anıyorum Servet abinin Honda ile daldığı ve kaldığı kar yığınını olduğu yerde en az 3 metre civarı kar vardı.

Jandarma kar lastiği yada zinciri olamayan araçları geri çeviriyordu.Zirveye gelmek üzereyken tırafik yoğunlaştı.Kullanmış olduğum UG8'lerim o kadar durkalk yapmama rağmen patinaja bile düşmedi.Zirveden inerkende arkamdan gelen araç olmadığı için virjlara gireken birkaç kez sonuna kadar fren basıp lastikleri denemek istedim,abs devreye girdiğinde bile aracın yönü rahatça değiştirip durdurabildim.Yolun sağında,solunda zincir takmakla ve çıkarmakla  uğraşan insanları görünce birkez daha kar lastiğinin ve UG8'lerimin değerini kullanım rahatlığını anladım.

Arkadaşlar biraz uzun oldu kusura bakmayın... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Karlar başlamadan 2 hafta önce gitmiştim. Doruk restoranın karşısındaki meşhur! girilip çıkılamayan yerin fotosunu çekmiştim.

ay19Nd.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Varlık

Bursa goodyear 205 55 16 ug9 lar için lastik başı 240 tl fiyat veriyor. Sökme takma balans nitrojen dahil. Uygun mudur? Anlayan arkadaşlardan cevap rica ederim..

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Dün Bandırma'da test ettim bir kere daha. Çok çok güzel bir lastik.. Güven veriyor.. ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Bursa goodyear 205 55 16 ug9 lar için lastik başı 240 tl fiyat veriyor. Sökme takma balans nitrojen dahil. Uygun mudur? Anlayan arkadaşlardan cevap rica ederim..

Ben Ekim ayında UG8 leri 200 liradan almıştım. O zaman diliminde UG lar 250-2060 civarıydı sanırım. Ama internette 208 liraya kadar goodyear ug9 mevcut. Ben olsam netten alırdım. 4Lastikte 160 lira farkeder.... 

Yorum bağlantısı
Sedat Varlık
(düzenlendi)

Ben Ekim ayında UG8 leri 200 liradan almıştım. O zaman diliminde UG lar 250-2060 civarıydı sanırım. Ama internette 208 liraya kadar goodyear ug9 mevcut. Ben olsam netten alırdım. 4Lastikte 160 lira farkeder.... 

Geçen telefondan sormuştum. Bugün gittim sordum. 230 dediler. İnternetten sökme takma balansla aynı olur gibi 

Cevap için teşekkürler

tarihinde Sedat Varlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

bir kaç yıl önce ug7+ kullanıyordum. aracım focus o sıralar. bir gün şirketin üst düzey yöneticisi geldi ziyarete. çalıştık birlikte filan neyse akşam saat 20:00 suları. dışarıda çok kötü bir hava. değişik bir soğuk, hafiften kar yağışı ama yerler bir garip çünkü bölge bilkent. adam bilkent otelde yer ayırtmış. oraya gidecek, dedim bırakayım ben sizi. yok dedi "taksiyle giderim, siz devam ediyorsunuz".

aradan geçti sanırım yarım saat kadar bir zaman. adam telefon etti bize. sports kavşağında bırakmış bunu taksici. gidememiş otele filan. oradan zar zor dönüp aşağı salmış arabayı. adam kalmış açıkta. alabilir miyiz diye soruyor. ben de pek meraklıyım öyle durumlara zaten. macera arıyorum yani bir noktada. o taksicilerin bile çok beğendikleri petlas vb. markaların iptal olduğu bölgede biz goodyear ug7+ ile pıtır pıtır gittik. GMY ve yardımcısını alıp otele bıraktık ve geri döndük. yolda kalmış ve hareket etmeye çalışan bir çok arabanın da arasından geçtik. sadece biz değildik gidebilen ama bir sürü araba da kalmıştı yolda. sakın öyle ağır ve arkadan itiş arabalar gelmesin aklınıza. bir sürü kış lastikli araba da vardı. mesela resmi plakalı ve kış lastikli bir fluence'a biz yardım ettik hatta.

halen en beğendiğim kış lastiğini goodyear. geçen sene bulamadığım için michelin almıştım ama yine alırsam önce araştırırım ve sonuç değişmezse yine onu alırım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Misafir

Ben de UG 9 araştırıyordum. 3-4 bayinin söylediğine göre bu sene UG 9 gelmeyecekmiş. 2015 üretimi UG 8 gelecekmiş.

Bu haber oldukça ilginç geldi bana. 2014 üretimi UG 9 varken 2015'de fabrika neden bu lastiği üretmez.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fikri Keleş

Goodyearın kampanyası var iken hazır,aracıma dört tane lastik almak istiyorum ama almak için daha erken mi?şimdi alıp taktırsam mı ?Ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...