İçeriğe Yönlendir

'Eminevim' Hakkında.

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Merhaba,

Eminevim ile ev sahibi olmak isteyen bir vatansaş evime talip.

Nasıl bir süreç bekliyor beni? Exper gelip görecekmiş, onay verirse tapuya gideceğiz.

Burada parayı elden mi veriyorlar? Ben kimlerle muattap oluyorum? geçmiş tecrübesi olanları dinlemek isterim.

parayı almadan tapuda sakın imza atma. paranın tamamını eline al öyle imza at  ayrıntıya karışma derim :D

Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

parayı almadan tapuda sakın imza atma. paranın tamamını eline al öyle imza at  ayrıntıya karışma derim :D

Önce parayı hesapta görmek isteriz :) Elden işini hiç sevmiyorum oldum olası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

eminevim ile noterde ev almak ne demek? evleri eminevim denen firma satmıyor mu?

Yorum bağlantısı

eminevim ile noterde ev almak ne demek? evleri eminevim denen firma satmıyor mu?

noterden alınan hiçbir belgenin tapuda hükmü yok. 

emin evim çekilişte hak kazanan kişinin bulduğu evin parasını veriyor sanırım. tapu kimin oluyor bu durumda ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

saadet zinciri gibi .. eski tabir.. X kişi çanağa para yatırıyor. Z ay sonra (kura) para çanaktan transfer oluyor. herhalde tüm aylar bitene kadar eve ipotek koyuyordur. ödemeyi kesen olursa diye evi alıp.

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Hassasiyetlere diyeceğim yoktur. Ancak, bankadan aldığınız şeyle katılım bankalarından aldığınız şey arasında fark yoktur. Emin evim ise seni ve beni bir araya getirerek bundan ücret devşirmeye çalışmaktadır.

120000 tlyi 61. ayda ödeyecekler. 5 yıl sonra 120000 tlye nasıl bir ev alacaksınız ki.

Örnek 3 yıl önce 134 e alınmış bir ev bu gün 180 bin den pazarlıkta yüksek ihtimalle 175 e bitecek.

Banka sana diyor ki al sana para git peşin al. evine ipotek koyarım benimdir. ben evi 3 liraya aldım sana 5 e satarım.

Eminevim vs sistemler koca bir risktir. Bu organizasyonlar size risk satarlar bu riskten doğan geliri ceplerine indirirler. 4. yılda 2000 li yılardaki krize benzer bir kriz yaşadığımızı var sayalım. 120 bin tl o anda pul olacaktır. Bu organizasyon senin zararını sübvanse edecek midir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz

Anladığım kadarı ile ben tapuya evi alacak arkadaş ile gidiyorum, Eminevimden banka avukatı gibi kimse gelmiyor tapuya, parayı önceden evi alacak arkadaşa gönderiyorlar.

Evi alacak arkadaş ile aramda hiç eminevim yokmuş gibi alışveriş yapıyorum.

Bakalım neler olacak :D

Yorum bağlantısı
İbrahim Çelik

Elle tutulur bir örnek vereyim.

Biz 12 kişi 2000 yılında aralıktan başlayarak gün yaptık. Maaşın 4 te 1 i sıralamayı da ihtiyaca göre yazdık. Ben 12. aya yazdım kendimi bekarım ihtiyacım yok.

güne başladığımızda 600-700 bandında seyreden dolar ben gün parasını aldığımda 1500-1700 bandına gelmişti. Kendime bir araç almayı planlıyordum. araç 3 katına çıktı 1 yılda. Zararımı görebiliyor musunuz? 

Lütfen risk almayın bunun yerine ayda 1200 tl nin 1/3 tl 1/3 döviz 1/3 altın şeklinde biriktirin. 5 yıl sonra bu yazılanları bir daha okuyalım. Allah ömür versin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Vesile ile konuyu açan rahmetli Mustafa abimizi de anmış olalım..

Allah rahmet eylesin.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Vesile ile konuyu açan rahmetli Mustafa abimizi de anmış olalım..

Allah rahmet eylesin.

Mekanı cennet olsun şehidimizin. :(

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Hayır eminevim avukatı geliyor tapuya, çeki verip ipotek koyduruyor eminevim adına. Sonra alıcı ile bankaya gidip çeki bozduruyorsunuz. Bizimki böyle oldu. [emoji4]

Bankada var olan paranın karşılığı bankanın verdikleri belgemi çek dediğiniz

yoksa bir şahıs veya şirketin çekimi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ev alımında şube çeki hazırlanır alıcı ciddi ise. alıcı şubede masrafını öder ve satıcı adına tahsile hazır çeki alır hesaba para yatırır. satıcı tapu devri sonrası çek ile söz konusu bankaya gider parasın ıalır. rutin bir ev alım satım uygulaması olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sadık Taşyürek

Rahmetli Mustafa Yaman arkadaşımızın profilinin " Şehit Mustafa Yaman " olarak düzenlenmesinin uygun olacağı kanaatindeyim.

• Beğen 17
Yorum bağlantısı
Murat Altay1

Sirkette esim calisiyor firma saglam bilginiz olsun

Sirket evi alanin hesabina parayo gonderir alis veris olsuktan sonra alan kisinjn tapusuna ser koyar sizlik birsey yok merak etmeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rahmetli Mustafa Yaman arkadaşımızın profilinin " Şehit Mustafa Yaman " olarak düzenlenmesinin uygun olacağı kanaatindeyim.

Hallettim Abi.. 

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Oğuz Yılmaz
(düzenlendi)

Konuyu açan arkadaşımızın şehit olduğundan haberim yoktu. Allah'ın rahmeti üzerinde olsun.

Toprağı bol olsun.

Bir avukat ve çek diyen, bir de parayı evi alacak vatandaşın hesaba yollarlar diyen iki farklı görüş oldu toplamda.

Haftaya koparıcaz dananın kuyruğunu. Yazarım buraya sonucu :)

Teşekkürler fikir beyan eden herkese. 

tarihinde Oğuz Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Konuyu açan arkadaşımızın şehit olduğundan haberim yoktu. Allah'ın rahmeti üzerinde olsun.

Toprağı bol olsun.

Bir avukat ve çek diyen, bir de parayı evi alacak vatandaşın hesaba yollarlar diyen iki farklı görüş oldu toplamda.

Haftaya koparıcaz dananın kuyruğunu. Yazarım buraya sonucu :)

Teşekkürler fikir beyan eden herkese.

Demekki size geçenki çekilişte çıktı. Biz izledik onu. Bize daha çıkmadı.

Hayırlısı olsun inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Amin İnşallah. 5 sene sonra yine bu konuya yazacağım. Arkadaşlar evimi aldım diye.

Allah rahmet eylesin, evini görmek nasip olmadı.Yarınlar için plan yapıyoruz ama her şey boş maalesef :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Demekki size geçenki çekilişte çıktı. Biz izledik onu. Bize daha çıkmadı.

Hayırlısı olsun inşallah.

Emre, Oğuz kendi evini satıyor. Alıcı eminevimden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...