İçeriğe Yönlendir

'Eminevim' Hakkında.

Şehit Mustafa Yaman

Recommended Posts

Oğuz Yılmaz

Şöyle oldu süreç.

Aralık çekilişi olmasına rağmen Eminevim parayı 18 Ocak'ta teslim edebileceğini söyledi.

Dün Eminevim yetkilisi ve ev sahibi bir bankada buluştu ve Eminevim'in Evi alacak kişi adına yazdığı çeki nakte çevirdiler.

Ben evin yeni sahibinden nakten aldım.

Tapuya biz imza attıktan sonra Eminevim yetkilisi tapuya geldi ve işlemlerini yaptı.

Bu da böyle bir bilgi olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Recep Demirci

Öncelikle Şehit Mustafa Yaman kardeşime Allah rahmet eylesin diyorum.Şehitlik gibi kutsal makamı kazanabilmeyi bizlere de Rabbim ihsan etsin.

Eminevim ve eminotomotiv hakkında başımdan geçen olayları burada aktaracağım. Yılbaşında katıldığım eminoto sisteminde sözleşmede beyan edilen tarafıma ödenecek bedel 20-30 Mayıs arasındaydı ve benimde ilk taksidim ocak 2017den başlamak kaydıyla her ayın 1-18i arası ödeme yapmam gerektiği üzerineydi. Ben biraz eşime ısrarcı oldum aslında kendisi çok istemedi hazır elimizdeki paramızı gidip neden tanımadığımız insanların eline verelim diye kendince haklı bir serzenişi vardı bana. Herşey nizami sözleşmeye uygun bir şekilde devam ediyordu rutin şekilde ocak-şubat-mart-nisan-mayıs toplam 5 aylık taksitlerimi maaşımı aldığımın hemen bir iki gün sonrası ödedim.Sonrasında nisan ortalarında teslimat evraklarımı hazırlamamı istediler bende bunları hallettim devlet memuru olan bir tanıdığım kefil oldu senetler merkezden adıma ve kefile düzenlendi geldi imzaladım noterden araba üzerine satılamaz kaydını tasdik ettirdim bütün belgeleri eksiksiz teslim ettim.20 mayıs yaklaşırken bir hafta öncesinde müşteri temsilcim ile görüştüm süreç nasıl olacak diye abi bize sen beğendiğin arabanın ruhsat bilgilerini vereceksin biz aracın üzerinde haciz-çekme belgesi-ağır hasar gibi durumların olup olmadığına bakacağız eğer arabada bu gibi durumlar yoksa 20-30 mayıs arası paran hesabına yatacak dedi ve genelde 25inde ödemelerimiz oluyor dedi eyvallah dedim.Kızdığım husus şu sözleşmede ruhsat bilgisi istediklerine dair net bir ifade ibare bulunmamakta.Hadi tamam dedim Konyadan bir tane focus2 buldum sağolsun eczacı biriymiş ilk ben aradığım için telefonla sonradan beni aradı bende vaziyeti anlattım ruhsat bilgisini istedim sağolsun başta yadırgasada kabul etti ve eminotodaki benimle ilgilenen müşteri temsilcisi şahısa ruhsat bilgisini gönderdi araba temiz bir problem yok e hadi para yatacakmı işte burada eminevim eminoto denilen şirketin içyüzü ortaya çıktı parayı yatırmadılar ve üzerine bayağı bir dalaşma neticesinde Haziranın 9unda parayı yatıracaklarını Bursadaki yetkili kişi söyledi bu süreçte bir tane daha araç kaçırdım ve bir tane daha bulduğumu aramadım bile çünki güvenim sarsılmıştı arasam satıcıya karşı mahcup olurdum diye.Ayın 9u yani geçtiğimiz Cuma günü gün içerisinde aradım gayet ilgili bir dille saat 2-4 arası paranız yatacak dedi.Saat 16:30 gibi atmye gidip paranın yatıp yatmadığını görmek istedim baktım yatmamış aradım Bursa merkezdeki yetkili kişiyi sistemsel bir problem çıktığını ödemenin pazartesi yatacağını söyledi karşımdaki hem bayan hemde mübarek ramazan oruç boşa gitmesin diye ya sabır dedim bekledim pazartesiyi yani dünü.Tabi bu arada eşimle de ister istemez biraz ufakta olsa tartışmamız oldu ama uzatmadık.Dün oldu gün içinde yine birkaç kez telefonlaştık umudum yok ama bakacağım hesaba dedim işte vay efendim biz 20 küsür yıllık firmayız bilmemne dedim siz bana göre dolandırıcısınız bu saatten sonra kapınızdan bile geçmek istemiyorum dedim.Bugün kesin yatacak diye ısrar ettiler bende görmeden inanmam dedim sonra cebime bankadan 16:40 saat itibariyle gelen sms ile derin bir oh çektim Allahım sana şükürler olsun.Dün itibari ile belirtilen miktar hesabıma yattı ama bu süreç bazen araç almaktan bile soğuttu beni o derece bir durum.Biraz uzunca yazdım kusura bakmayın.Bu şirkete merkezlerine ulaşamamak elde paramızın olması adeta bizi kendilerine dilendirici vaziyetine sokması hadi vazgeçelim desek birikmiş paralarımızın 3 aydan aşağı elimize geri verilmeyecek oluşu vb birçok nahoş durumdan dolayı hiçbir güvenim kalmadı maalesef başlangıçta birazda dini argümanlar kullanarak insanları kandırıyorlar zaten gariban toplumuz milletin dişinden tırnağından biriktirdikleriyle milleti mağdur ediyorlar bir şebeke kurmuşlar ama beceremiyorlar birçok şikayetler mevcut şikayetvar sitesinde.Bir birey olarak kesinlikle TAVSİYE ETMİYORUM kapısının önünden bile geçmemek gereken bir kurum BİMERe ve şikayetvar sitesine durumu bildirdim inşaallah kendilerine çeki düzen verirler yoksa bu gidişle kimseyi bulamazlar ve bir yerde toslayacaklarını düşünüyorum. Ben 12 gün geç almışım yine bir yandan iyiyim diyorum öyle kötü şikayetler varki insanı insanlıktan soğutur.Sakın siz siz olun bu şirkete uğramayın bana göre her insanın çevresine mutlaka bildirmesi gereken önemli bir konudur.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Maalesef para geç yatıyor, birkaç arkadaşım da bu şekilde araç aldı. Ama bayağı zorlandırlar, para yatmadığı için birçok fırsat kaçırdılar. Bir de kafanıza yatsa da onay gelene kadar alamıyorsunuz aracı. Sıkıntılı bence. Size geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Bu çok can sıkıcı bir durum. Geçmiş olsun. Doğrusu beklemezdim bunlardan. Madem erken yatırma sorun oluyor insana yatıracağın günün tarihini ver ona göre plan yapsın. Allah var geçmiş zaman ben de düşünmüştüm bunları. İleri zaman için de düşünüyordum ama iyi ki yazdiniz. Sistemlerini okuyunca kulağa hoş geliyor ama uygulama da kazın ayağı öyle olmuyor dernek ki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ne bu. Erken ödenmeli faizsiz bir sistem mi arkadaşlar. Anlamadım ben.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne bu. Erken ödenmeli faizsiz bir sistem mi arkadaşlar. Anlamadım ben.

5 er- 10 ar kişilik gruplar, her ay belirli bir rakam ödüyorlar, her ay (belki de 2-3 ayda bir) çekilişle bir kişi, havuzdaki parayla araba almaya hak kazanıyor. Çıkış noktası birbirine yardım ederek sırayla araç-ev sahibi olmak.Firmanın karı, katılım ücreti.

Demek ki dedikleri kadar kolay olmuyormuş bu işler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Gün düzenler gibi. :)
Sistem çalışırsa, mantıklı.

İş arkadaşım 2 sene kadar önce 100 binlik ev grubuna girmişti. Maalesef en sona kaldı, gruba girdiğinde 100 bine alabildiği belirli evler varken, şimdi 100bin nerdeyse ancak kredi alabilme sınırı oldu. İlk çıkanlar alabildi evlerini. Tabi biraz daha nakit ekleyerek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
On 13.06.2017 at 11:27, Recep Demirci yazdı:

..TAVSİYE ETMİYORUM..

Bu mesajınızı yarın açıp müşteri temsilcime okuyacağım bakalım ne diyecekler. 

Sisteme girdiğimizde çok değil 6 ay öncesi evler burada maksimum 180 bin liraydı şimdi 230'dan başlıyor. Ben de şimdiden pişman oldum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ucuz kurtardım gibi geliyor bazende seviniyorum açıkçası.Peşinatlı sistemdi benimki ve herşey nizami ilerliyordu herşey yazılıydı hani derler ya bu zamanda ticaretini yazılı yapacaksın diye bizimkide o hesap ama öyle bir zamanda yaşıyoruzki maalesef ticarette yazılı bile olsa kuralına uyulmuyor halbuki eskiden beri derler söz senettir.Ben nasıl günü gününe ödemelerimi dürüstçe geciktirmeden yaptıysam firmada sözleşmede belirtilen tarihte kendi sorumluluğunu yerine getirmeliydi ama beni ve eşimi sebepsiz yere ciddi strese soktu bir dahada inşaallah işim olmaz.Bu yüzden çevremdekilere de mutlaka anlatacağım kimsenin bulaşmasını bir vatandaş olarak gönlüm arzu etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik

Bulunduğum  ilçeye sık sık geliyorlar ve mesaj atıp davet ediyorlardı. Bir gün eşimle gidip bir dinleyelim dedik, telefonun ses kaydını da açtık çaktırmadan, sonra dinleriz anlamadığı noktaları diye. Pazarlamada gayet iyiler, akla yatan bir sistem. Ancak detaylı araştırdığımızda çok fazla mağdurla karşılaştık. (Şikayetvar, ekşi vb) Biraz daha ölçüp biçtiğimizde, herkesle aynı noktada takıldık: 200 binlik bir eve girsek, 50 kişilik grupsa, 26. ayda sıranın bize gelmesi garantiyse, 26 ay sonra alacağımız ev 250 bin oluyor. Burada aklımıza yatmamıştı. Bir de benim bu gibi durumlarda talihim iyi gitmez, ben üye olurum, ertesi gün otopark olur genel merkez, uğraş dur.

Alternatif bir kuruluş FuzulEv/FuzulOto var. Bir yamuğunu duymadım, aynı sistem ama Eminevim'de 3 farklı ödeme/kura sistemi varken FuzulEv'de 4 farklı sistem vardı. Araştırılması lazım.

Geçmiş olsun mağdur arkadaşlara.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bazı soruların mantıklı cevap bulamadığı bir sistem.. Evi geç çıkanlara kira yardımı ödeneceği söyleniyor ancak ne kadarlık bir yardım yapılacağı net değil. Evini erken alan kira yardımına katılacak deniliyor ama ne kadarlık bir yardımda bulunacak belli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
10 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Bu mesajınızı yarın açıp müşteri temsilcime okuyacağım bakalım ne diyecekler. 

Sisteme girdiğimizde çok değil 6 ay öncesi evler burada maksimum 180 bin liraydı şimdi 230'dan başlıyor. Ben de şimdiden pişman oldum...

Bu konuda konuşmuştuk bugun girdiğimizde 1 sene sonra hayal ettiğimiz evi aynı paraya alamayacağız diye keşke dikkate alsaymışsınız. hayırlısı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Fuzulev benzer formatta bir şirket birde isimleri sanırım birevim birarabam gibi bir şirket daha çıktı. Fuzulev konusunda iyidir kötüdür net birşey diyemem inşaallah üzmez müşterilerini.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
(düzenlendi)
4 saat önce, Ali Gök yazdı:

Bu konuda konuşmuştuk bugun girdiğimizde 1 sene sonra hayal ettiğimiz evi aynı paraya alamayacağız diye keşke dikkate alsaymışsınız. hayırlısı...

İşte hesapta şu an 150 olan evin 2 senede 200 olması vardı ama 6 ayda çok daha fazla arttı. Dua edeyim de bana sıra geldiğinde fiyatlar biraz düşmüş olsun. Param eve yetmezse buralardan iyi bir arsa almaya çalışacağım. Benim bir diğer girme sebebim ise böyle bir zorunluluk olmadıkça ben para biriktiremiyorum, genlerimde yok galiba :)

tarihinde Emre Şimşek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
55 dakika önce, Recep Demirci yazdı:

Fuzulev benzer formatta bir şirket birde isimleri sanırım birevim birarabam gibi bir şirket daha çıktı. Fuzulev konusunda iyidir kötüdür net birşey diyemem inşaallah üzmez müşterilerini.

Ben eminevim alternatifi kuruluş var mı diye ararken bulmuştum. 92 yılından beri aktiflermiş. Hükümete yakın bir şirket bildiğim kadarıyla. Bu aralar televizyonda reklamlarına rastlıyorum sık sık. Eminevim ile birebir aynı mantık, aynı risk.

Yimpaş, Kombassan, Jetpa ve İhlas'ın çöküşünü yakinen gördüğümden, cesaret hapı almadan bu ve benzeri sistemlere giremem sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Açıkçası bu ve benzeri sistemlerde dolandırılan kişilere pek üzülmüyorum. benim gözümde kumar kazanmakta var kaybetmekte. üzülecek bişey yok 

hala devam eden sadet zinciri mantıklı işler var. saçma sapan bir ürün alacaksın altına 2 kişi bulacaksın onlara satacaksın sonra onlar 2 şer kişi bulacak tarzında ciddi şekilde anlatıyorlar vs vs  . dolandırılırsınız yapmayın ( emin evim için demedim bunu şu yazdığım muabbet için dedim)  Lakin bizim ülkemizde çalışmadan zengin olma hevesi olduğu sürece çok insan daha ağlar

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Ali kardeşim herkesin hassasiyeti farklıdır ben şunu ifade edeyim öncesinde gerek çevremde gerek etrafta çokça olumlu söylemler duydum birçok kişide sorunsuz ev araba hayaline kavuştuğunu beyan ediyor ve dediğim gibi çevremde de problemsiz bu organizasyondan faydalanan oldu. Konuyu kesinlikle siyasete getirmek değil niyetim lakin birkaç kişi 15 Temmuzdan sonra emineviminde müşteri kaybı yaşadığını söylüyor nasıl bağlantı kuruluyor bilemem.Yani şikayetleri incelediğimde sorunların bu sene dahada arttığını gözlemledim.Bu yüzden ben yaşadığım problemi duyurmak istedim. Aslında bakılınca başta mantıklı geliyor ama problem olduktan sonra hiç bulaşmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Recep bey sizin durumunuzu anlattım. Bana söylediği para çıkışlarının 20-30 arası olduğu, teslimat evraklarının zamanında ulaştırılmış olması gerektiği oldu. Sizin durumunuzda teslimat evrakları zamanında ve eksiksiz ulaşmış mıydı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Tahmin ettiğim gibi sözler söylemişler. Benim hiçbir eksiğim yoktu ve tam teslimdi hatta devlet memuru kefil buldum kapı gibi derler ya öylesinden. Kılıf uyduracaklar işte hangi şube olursa olsun aynı klişe laflar.Hiçbir kimse yoğurdum ayranım ekşi demez zaten.Hatta 20 Mayıs öncesinde de gidip şubedeki müşteri temsilcime tekrar sordum bir eksik gedik yok değilmi baktı her evrakım tam yok abi hiçbir problem yok dedi. Kendilerini başta çok kurumsal dürüst güvenilir göstermeyi iyi başarıyorlar ama inanın teslimat tarihi geldiğinde kimse aramadı ben hep zorladım eğer belkide üzerine uğraşmasam sıkıştırıp zorlamasam daha da geç alacaktım bu yüzden yukarıdaki mesajlarımda da belirttiğim gibi bazen seviniyorum.Hadi tamam eksik diyelim 20-30 Mayıs arası verecekleri parayı 9 Haziranda vereceğiz deyip 12 Haziranda vermelerine ne diyebilirler.Ben satıcı ile anlaşsam gitsem başka uzak bir şehire yaşayacağım mahcubiyet ve mağduriyeti nasıl izah edeceklerdi.

İnşaallah problemsiz gününde paranızı alırsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Ben parayı ucuza satan kimse görmedim. Bahsi geçen firmalar bence bankalardan daha tehlikeliler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sevgili arkadaşlar. Sizi ziraat katılım bankası ile çalışmaya davet ediyorum bir araştırın.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sevgili arkadaşlar. Sizi ziraat katılım bankası ile çalışmaya davet ediyorum bir araştırın.

Hocam sadece konut kredisi olarak mı?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...