İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Mercek Modifiyesi.

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Abi Ahmet kirişin arabasını gördükten sonra ben kendi aracımın farında soğudum :( Dur birde Diyarbakır'da göreyim birde Nevşehir'de göreyim tamam zaten ondan sonra ben farı kapatıp gezerim herhalde :)

Bugün Çağlar aradı... len ben önümü görmüyorum ne yapacağım diyor :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bugün Çağlar aradı... len ben önümü görmüyorum ne yapacağım diyor :D

Benim gibi yapsın far kapatsın gezsin :) En azından zenon ampulün ömrü kısalmaz :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

ÖM attım, mercekli far çalışmasına başlayalım, önümüz şenlensin

hangi taraf?

Yanlış hatılamıyorsam sol taraf, ayağı kırık olabilir.

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Oktay usta eline koluna sağlık çok şık olmuş :nazar:

Yalnız araç sahibi keşke senin ikna edemediğin yere gündüz farı yada angel eye düşünseymiş...Bence dehşet olurdu :good1:

Benim mondeo için kendim söküp yapmaya kalkcam bir gün de güvenemedim bir türlü dağıtırsam toplayamam diye :biggrin:

Yorum bağlantısı
Guest Murat Poyraz

Teşekkür ederim.

Arkadaşı kandıramadım modifiye tarzı şeyleri çok sevmiyor. :(

elinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş..

aynışikayet malesef herkeste oldugu gıbı bendede var cok az aydınlatıyor..:(

peki bu işlemi yaptırmak istersek ne kadar bütçe ayırmamız gerek oktay bey?

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Eline sağlık Oktay ustam.Son derece profesyonel bir çalışma olmuş.Tebrik ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 5 ay sonra...
Yusuf Davaz

Ben de eski bir mk3 fari var xenonlu isteyene bedelsiz kargo alıcıya ait gonderebilirim

Ayhan Bey Far Duruyorsa Ben Alabilirim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ayhan Bey Far Duruyorsa Ben Alabilirim.

Mesajı geç gördüm, önce görseydim iyi olurdu bir bakardım duruyorsa yanıma alırdım.Neyse yerindeyse senindir far adresini yollayıver.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Mesajı geç gördüm, önce görseydim iyi olurdu bir bakardım duruyorsa yanıma alırdım.Neyse yerindeyse senindir far adresini yollayıver.

İnşallah Duruyordur :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yusuf Davaz
(düzenlendi)

Aracımı alalı yaklaşık 3 ay oldu. her şeyiyle beni tatmin ediyor . Ama Akşam olupta hava kararmasın.o zaman bütün konforun yerini yoldaki cisimleri görmeye ve her binişte böyle ne zaman bi-xenon a geçecegim diye düşünmeye harcıyorum.

Ama artık önümü görme ve Bi-xenon keyfini sürme zamanı. çalışmalara bugun itibarı ile başlıyorum.

Öncelikli olarak İlker Kemal beyden Bosch marka Bi-xenon mercekleri almakla başladı. ardından Ayhan Sırtıkara abimizin yollamış oldugu sol far işin tuzu biberi oldu ve çalışmalar başladı.Ayhan Abiye Burdan Teşekkürlerimi Sunuyorum. resimleri sizlerle paylaşıyorum. görüş ve önerilerinzi bekliyorum.

gündüz farı çalışmamı far içine almayı planlıyordum ama zamanın kısıtlı olması nedeniyle yazın geniş bir vakitte siz degerli üye arkadaşlarımın görüşleriyle uygun bir yere montajınıda yaparız.

Farı Açmak zor olmadı. ısıtmaya gerek olmadan direk tornavida yardımı ile kolayca açtım

1.jpg

çalışmayı kolay yapabilmem açısından far tasını L raf profili ile sunta üzerine sabitledim. ve büyük kolaylık oldu.

2.jpg

Kısa far hüzmesi. Burda sol tarafı aşagı aldıgım zaman sag taraf çok yukarı kalkıyor. çizgi düz giderken sola dogru birden yukarı taşıyor.bu neden oluyor anlamadım. mucbur oratıladım

3.jpg

uzun far hüzmesi

4.jpg

tarihinde Yusuf Davaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Öncelikle elinize kolunuza sağlık ve büyük cesaret diyorum. Farların fiyatlarını bildiğim için ben elektrikçiye bile söktürmeye korkuyorum :)

Çok güzel bir çalışma olmuş. Peki malzemeleri nereden ne kadar ücrete temin ettiniz. Bitmiş halinin önden görüntüsünü görebilirmiyiz.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Şimdiden hayırlı olsun, sağ far bulabildin mi Yusuf?

teşekkürler abi. sag far için halaa arayış var. bu hafta başka bir çıkmacılar sitesine gidecem. inş orada bulurum.

Farı kapattın mı, park ampulü kısmının detaylı resimleri lazım bana :)

far daha açık. kapatmadım. hangi açılardan resim lazım ??

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

teşekkürler abi. sag far için halaa arayış var. bu hafta başka bir çıkmacılar sitesine gidecem. inş orada bulurum.

Sahibinden.com da bir kaçtane vardı ama sağmı solmu hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
(düzenlendi)

Öncelikle elinize kolunuza sağlık ve büyük cesaret diyorum. Farların fiyatlarını bildiğim için ben elektrikçiye bile söktürmeye korkuyorum :)

Çok güzel bir çalışma olmuş. Peki malzemeleri nereden ne kadar ücrete temin ettiniz. Bitmiş halinin önden görüntüsünü görebilirmiyiz.

Evet bu Mondeo farları çok sıkıntılı bunu geçen hafta hurdacıları gezerken farkettim,ama mecbur yapmak gerekiyor diye düşündüm çünkü yolu göremiyordum.Belediye sağolsun Allah'tan yollara aydınlatma direklerini fazladan koymuş onlarla idare ediyorduk ama kışın gelmesiyle özellikle yağmur kör gitmeme sebebiyet veriyordu,bunun için cesaretimi buradan aldım ve başladım.Mercekleri İlker Kemal beyden kargo dahil 46 tl. sol farı Ayhan abimizden bedelsiz olarak sadece 16 tl kargo ücreti vererek (sağ far halen mevcut değil ) :( İnşallah sorunsuz bir şekilde bitirebilirsem bitmiş halini bende çok merak ediyorum.

Sahibinden.com da bir kaçtane vardı ama sağmı solmu hatırlamıyorum.

Sitelerde var ama bana balast ve ampul lazım değil masraf yapmayalım fazladan bunun için genel olarak çıplak far bakıyorum,işin içine balast ve ampul girince fiyatlar uçuyor.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla ve yazım kurallarına dikkat ediniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

far daha açık. kapatmadım. hangi açılardan resim lazım ??

park ampulünün girdiği yerin resmi lazım... genişliği lazım.. Ne kadar genişlikte bir ampul girebilir oraya bunun bilgisi lazım...

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
(düzenlendi)

15 gün önce taktım park ampulü genişlik olarak normal park ampulü genişliği uzunluk olarak ise örnek ürün linki veriyorum,ben bundan taktım anca sığdı genişlik ve uzunluk olarak.

http://club.dx.com/r...text/130166/add

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...