İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Mercek Modifiyesi.

Misafir

Recommended Posts

Yusuf Davaz

Süper süper süper......

Ellerine sağlık. Gerçekten çok çok çok güzel olmuş.

Amatör değil profosyonel bir çalışma olmuş.

Tebrik ediyorum. Merceğin etrafını nasıl kapatacaksın diye merak ettiydim. Oktay abi sürahi kapağı kullanıyordu sen ne kullandın? Merceğin etrafı çok güzel görünüyor.

Teşekkür ederim mehmet bey. inş en kısa sürede sizde bi xenon ayrıcalıgına geçersiniz. bi Xenon u geçtim normal büyük bir takarsınız, o dandik merceklerden kurtulursunuz. ayrıca o mercek kapagı benim bitmiş farı tekrardan açmama neden oldu. :(

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Gece en az 10 metreden duvar resmi lazım.

En az 6 amper diod alıp takacaksın.Diodun çentikli ucunu Kısa hüzme + ucuna ve selenoid +ucuna baglayacaksın.

Öğretmenim orjinal üzerindeki parçayı kullandı.

evet dedigim gibi resimler aceleye geldi. müsait bir zamanda akşam düz duvarda resim çekecegim. ancak sol farda az bi egiklik var. evde h7 xenon ampulu vardı test sırasında onları kullanmıştım odaklanma sorunu yüzünden çok hafif sola dogru yukarda olmuş. ama akşam kontrol ettim. karşı tarafa etki yaratmıyor.

bu diyot işini fara baglanan soket üzerinde yapsam olur deilmi. ben serenoid enerjisini direk uzunlara giden kablodan aldım. dolayısıyla soket üzerinden direk uzundan kısaya dediginiz şekilde baglantı saglarsam uzunlarda zenonlarda yanar diye düşünüyorum. dogrumu düşünüyorum yoksa yanlışmı ????

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

:good1:

Eski merceklerin deliklerine yeni mercegi taktıgın için bariz çizgi bozuklugu olamsı zor.Gayet iyi görünüyor.Eline sağlık.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz
Tebrik ederim Yusuf kardeşim. Güzel iş çıkarmışsın. Ev küçük olmasa, imkanım olsa saldıracağım da hemen Corsanın iç ışıklarını lede dönüştürürken bile yer sıkıntısı çektim. İçim gidiyor aman nazar değmesin. :nazar: Tekrar tebrikler.

teşekkür ederim yunus bey. dediginiz gibi yer sıkıntısı bu iş için önemli bir etken. heleki kış gününde. yaz olsa balkonda felan yapma şansı var ama kışın balkonda çok sorunlu. duvara yapıştırdıgım bantlar boyayı kavlattı, bütün kesim işlerini ev içinde yaptım dolayısıyla oda atölyeden farksız oldu. yer sıkıntınız ve malzeme sıkıntınız var ise bu çalışma hiç size göre deil bunu söyleyim. Ama bu çalışma bütün eziyetlere degdi. ''Aydınlatması Anlatılmaz Yaşanır''

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkür ederim mehmet bey. inş en kısa sürede sizde bi xenon ayrıcalıgına geçersiniz. bi Xenon u geçtim normal büyük bir takarsınız, o dandik merceklerden kurtulursunuz. ayrıca o mercek kapagı benim bitmiş farı tekrardan açmama neden oldu. :(

Ben hemen geçerimde ben nezaman niyetlensem mutlaka arabanın başına birşey geliyor. Şimdilik niyetlenmiyorum

Niye ne gibi bir sıkıntı olduda tekar açmana neden oldu?

teşekkür ederim yunus bey. dediginiz gibi yer sıkıntısı bu iş için önemli bir etken. heleki kış gününde. yaz olsa balkonda felan yapma şansı var ama kışın balkonda çok sorunlu. duvara yapıştırdıgım bantlar boyayı kavlattı, bütün kesim işlerini ev içinde yaptım dolayısıyla oda atölyeden farksız oldu. yer sıkıntınız ve malzeme sıkıntınız var ise bu çalışma hiç size göre deil bunu söyleyim. Ama bu çalışma bütün eziyetlere degdi. ''Aydınlatması Anlatılmaz Yaşanır''

Çok iyi biliyorum. Mehmet Özyürek abimde ve Ahmet Kiriş'te gördüm. Kiriş farı açtığında benim ve Ahmet Kıyak'ın far aydınlatmasını nasıl yuttuğunu gördük :(

Yorum bağlantısı

Tahmin edebiliyorum. Sadece Kadran, göğüs, far anahtarı parçalarının lede dönüşümü bile odayı tamirhaneye çevirmişti :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Tahmin edebiliyorum. Sadece Kadran, göğüs, far anahtarı parçalarının lede dönüşümü bile odayı tamirhaneye çevirmişti :)

benim için Led'lere biraz daha zaman var. bu ara biraz zaman kısıtlı şöle yaza dogru ledlerede girişecem. arka stoplar full led , gündüz farı far içine konumlandırma , araç içi led degişimi daha beni bekliyor. led bu ile göre biraz daha ayrıntılı ama dagınıklık bununkadar olmuyor. led için bir masa olsa yeterli. en fazla masa çevresi dagılır :)

Yorum bağlantısı

benim için Led'lere biraz daha zaman var. bu ara biraz zaman kısıtlı şöle yaza dogru ledlerede girişecem. arka stoplar full led , gündüz farı far içine konumlandırma , araç içi led degişimi daha beni bekliyor. led bu ile göre biraz daha ayrıntılı ama dagınıklık bununkadar olmuyor. led için bir masa olsa yeterli. en fazla masa çevresi dagılır :)

O zaman benim beceri dağınıklık üzerine :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Ben hemen geçerimde ben nezaman niyetlensem mutlaka arabanın başına birşey geliyor. Şimdilik niyetlenmiyorum

Niye ne gibi bir sıkıntı olduda tekar açmana neden oldu?

Çok iyi biliyorum. Mehmet Özyürek abimde ve Ahmet Kiriş'te gördüm. Kiriş farı açtığında benim ve Ahmet Kıyak'ın far aydınlatmasını nasıl yuttuğunu gördük :(

mercegin önündeki perde mercek kapagına sıkışıyordu. evde defalarca test ettim ama güç kaynagının gücü fazla gelmiyordu galiba perde kapaga sıkışmıyordu. araçta güç fazla olunca perde öne gidince kapaga degiyordu burdada takılma yapıyordu . zamanla burası aşınırdı ama ben zamana bırakmadım. faladan 1 saatime mal oldu.

O zaman benim beceri dağınıklık üzerine :)

:) dagınıklıkda bu işin tuzu biberi olsa gerek. işler dagılmadan olmuyor. nede olsa makina deiliz. dagıtmadan bir iş yapamıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Yusuf tebrikler... Eline sağlık..

Teşekkürler Mehmet abi :)

Yusuf güle güle kullan otomatik far yükseklik ayarı çalışıyor mu?

teşekkürler Ayhan abi. far yükseklik ayarını bilmiyorum. daha öncedende çalışıp çalışmadıgına hiç dikkat etmedim. ama kontrol ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Mehmet ÖZYÜREK muayenede sıkıntı çekmişti konuya bir göz at istersen,

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

muayene için 20 ay var daha. o zmana kadar kaç tane yasa degişir. :)) o zmanda geçemezsek halojen takar geçeriz. yeterki bütün sorun o olsun. önümü görüyorum ya artık gerisi boş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yusuf Emmi'nin konuda detaylı anlatım var.Sizin araçta agırlık kontrollü çalışıyor.Normal ayar düğmesi yok.

Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Yusuf Emmi'nin konuda detaylı anlatım var.Sizin araçta agırlık kontrollü çalışıyor.Normal ayar düğmesi yok.

evet abi biliyorum konuyu ama arabada uzun zmandır gerekli agırlıgı saglayamadım. bunun için test etmeyi zamana bıraktım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

evet abi biliyorum konuyu ama arabada uzun zmandır gerekli agırlıgı saglayamadım. bunun için test etmeyi zamana bıraktım.

Bagaja oturup 20sn kadar beklerseniz, gerekli ağırlık sağlanmış olacaktır ;)

Ellerinize sağlık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kubilay Evis
(düzenlendi)

İyi işçilik, güzel sonuç. :)

tarihinde Kubilay Evis tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet ÖZYÜREK muayenede sıkıntı çekmişti konuya bir göz at istersen,

Mehmet Abi yükseklik ayarı ile ilgili sorun yaşamıştı. Yani aracın arkasına yük bindiğinde farlar otomatik inmesi gerekirken inmediği için muayneden geçmemişti.

bagaja bir kişi oturt veya servise git IDS cihazına bağlasınlar neyin çalışıp çalışmadığını söylüyorlar. Kablomu sensörmü yoksa motorlarmı çalışmıyor onu bildiriyorlar. Ben uğraşıyorum şu an :) Ben sensöre geldim. Onu alacağım inşallah ondan sonra düzelecek. Gerçi bu halde muayneden geçtim ama, olsun sorunu çözmem lazım.

Yorum bağlantısı

Mehmet Abi yükseklik ayarı ile ilgili sorun yaşamıştı. Yani aracın arkasına yük bindiğinde farlar otomatik inmesi gerekirken inmediği için muayneden geçmemişti.

bagaja bir kişi oturt veya servise git IDS cihazına bağlasınlar neyin çalışıp çalışmadığını söylüyorlar. Kablomu sensörmü yoksa motorlarmı çalışmıyor onu bildiriyorlar. Ben uğraşıyorum şu an :) Ben sensöre geldim. Onu alacağım inşallah ondan sonra düzelecek. Gerçi bu halde muayneden geçtim ama, olsun sorunu çözmem lazım.

:D :D :crazy::rofl:

Yorum bağlantısı

Siz aynaya bakıp durun gari.Kışın o merceklerle ne yapcanız görücez gari. :tongue::p:D :D Merceklenen şahlanıyo siz boyun bükün durun gari. :D

:fiuw::crazy::kihkih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Siz aynaya bakıp durun gari.Kışın o merceklerle ne yapcanız görücez gari. :tongue::p:D :D Merceklenen şahlanıyo siz boyun bükün durun gari. :D

:fiuw::crazy::kihkih:

Mercekli olanlar düşünüversin gari :) Ben de mercek yok. Nightbrekaerlar şimdilik yetiyor. Ama bir bi-xenon istemiyor değilim :superman:Çok çalışmam lazım çok :hwrk: Şöyle selektörü görmemekte inat eden kamyon-tırlara çaktın mı feleğini şaşırtmak istiyorum :) :Allahımsanageliyorumsmileyli: :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mercekli olanlar düşünüversin gari :) Ben de mercek yok. Nightbrekaerlar şimdilik yetiyor. Ama bir bi-xenon istemiyor değilim :superman:Çok çalışmam lazım çok :hwrk:Şöyle selektörü görmemekte inat eden kamyon-tırlara çaktın mı feleğini şaşırtmak istiyorum :) :Allahımsanageliyorumsmileyli: :D

Taksiler bile kaçışıyor, düşünün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...