İçeriğe Yönlendir

İzlediğimiz Filmler ,Yorumlarımız

Ahmet Özdemir

Recommended Posts

Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

2. Dünya Savaşı'ndan kalma bir P-51 Mustang.

Ayrıca filmde de F-16 kullandı. Acaip bir başarı. Ben de takdir ediyorum adamı.

F16 değil de F18 hornet diye biliyorum. F16 ların kuyruk kanadı tek parça. Filmdekiler iki parça.

Filmin sonunda kendi zamanından kalma (ilk filmden) bir F14 kullandı.

Tekrar bi Kontrol edeyim. Yanlış mı hatırlıyorum diye. 

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Öner Kurukuz yazdı:

Top Gun 2022...

36 yıl aradan sonra kült olmuş bir filme "devam filmi" çekmek her baba yiğidin harcı değil.

Hele hele ilk filmden daha güzelini yapmak ise tam anlamıyla şapka çıkarılacak bir iş demektir.

Nitekim de tam olarak böyle olmuş.

Zaten efsane olan bir filmi daha da yukarı çıkarmış.

CGI efektinin kullanılmadığı enfes tadımlık bir film.

Tom abimizin zaten profesyonel pilot lisansı olması filmdeki savaş uçaklarını bizzat kendisinin kullanması enfes detaylardan bir kaçı sadece.

İzlemeyenler için önce ilk filmi (top gun 1986) izleyin ardından yenisini.

3 kere izledim yine de sıkılmadım. Çok güzel film olmuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Öner Kurukuz yazdı:

F16 değil de F18 hornet diye biliyorum. F16 ların kuyruk kanadı tek parça. Filmdekiler iki parça.

Filmin sonunda kendi zamanından kalma (ilk filmden) bir F14 kullandı.

Tekrar bi Kontrol edeyim. Yanlış mı hatırlıyorum diye. 

Çok haklısınız, benim hatam.

F18'ler kullanıldı.

Filmin sonundaki F14 için net bir bilgi bulamadım çünkü şu an faal havada olan tek F14'ler İran'ın. Filmde iç çekimlerin tamamı yine F18'lerde yapılmış ancak dış çekimlerde ne kullanıldı, nasıl görüntü alındı detayını bulamadım.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez
Sani Gerşon yazdı:

Çok haklısınız, benim hatam.

F18'ler kullanıldı.

Filmin sonundaki F14 için net bir bilgi bulamadım çünkü şu an faal havada olan tek F14'ler İran'ın. Filmde iç çekimlerin tamamı yine F18'lerde yapılmış ancak dış çekimlerde ne kullanıldı, nasıl görüntü alındı detayını bulamadım.

San Diego Havacılık Müzesinden bulmuşlar bir tane. Daha ayrıntılı anlatıyor şurada; https://variety.com/2022/artisans/news/f-14-planes-top-gun-maverick-production-design-1235279218/

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhammet Ölmez yazdı:

San Diego Havacılık Müzesinden bulmuşlar bir tane. Daha ayrıntılı anlatıyor şurada; https://variety.com/2022/artisans/news/f-14-planes-top-gun-maverick-production-design-1235279218/

Bu durumda anladığım, f14'lü tüm uçuş sahneleri dışarıdan da CGI. Zira buldukları uçamaz konumdaymış.

Vay be...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Aytac Sakal
(düzenlendi)

İnsana dokunan bir Film 

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Güzel film:

Lion, Nicole Kidman'a şunun gibi bir söz söyler: Bizi evlat edinirken sadece bizi değil geçmişimiz de evlat edindiniz ,der. Güzel  diyaloglarla etkileyici bir filmdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Evren Erakçora yazdı:

Güzel film:

Lion, Nicole Kidman'a şunun gibi bir söz söyler: Bizi evlat edinirken sadece bizi değil geçmişimiz de evlat edindiniz ,der. Güzel  diyaloglarla etkileyici bir filmdi. 

Sonu çok etkileyici bana çok dokundu.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ne güzeller filmler ,  romanlar var değil mi ? Biz nelerle uğraşıyoruz. 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Recep Demirci

*1997 yapımı "Tuzak" filmi eskiden izlemiştim geçen hafta yine izledim. O yılların yapımları daha gerçekçi geliyor. Şimdiki yapımlarda aşırı efektler var doğallık kayboluyor.

Kurt Russel kaçırılan eşini bulmaya çalışıyor.

*Romeo Ölmeli yine eskiden izleyip geçen hafta izlediğim bir film. Eh işte izlenebilir bir film dedirtti bana. Son sahnesi güzel. Jet Li dövüşçülüğünü ortaya koyuyor.

Aile ile izlenebilecek müstehcen içerikler olmayan filmleri öneren olursa sevinirim, izlemeye çalışırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Recep Demirci yazdı:

*1997 yapımı "Tuzak" filmi eskiden izlemiştim geçen hafta yine izledim. O yılların yapımları daha gerçekçi geliyor. Şimdiki yapımlarda aşırı efektler var doğallık kayboluyor.

Kurt Russel kaçırılan eşini bulmaya çalışıyor.

*Romeo Ölmeli yine eskiden izleyip geçen hafta izlediğim bir film. Eh işte izlenebilir bir film dedirtti bana. Son sahnesi güzel. Jet Li dövüşçülüğünü ortaya koyuyor.

Aile ile izlenebilecek müstehcen içerikler olmayan filmleri öneren olursa sevinirim, izlemeye çalışırım.

https://m.imdb.com/title/tt1675434/?ref_=fn_al_tt_1

Çok güzel bir filmdir.

Gercek yaşanmış olaydir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İzlemeyenler mutlaka izlesin.. filim burada..

Bu da diğer mükemmel filim:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Recep Demirci yazdı:

Kurt Russell kaçırılan eşini bulmaya çalışıyor.

breakdown... yol filmi seven için biçilmiş kaftandır, ara ara izlerim, toplam rahat 5 sefer olmuştur; her seferinde de ayrı bir detay gözüme çarpar.

breakdown.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Konuya imdb linki bırakırsanız film hakkında detaylı bilgiyi linke tıklayarak görebiliriz.

Çünkü orjinal ismiyle Türkçe isimleri farklı olabildiğinden dolayı filmi bulmak bazen zor oluyor.

Filmin puanı, konusu, yönetmeni, oyuncuları hakkında bilgi almanın en kolay yolu imdb linki. 👍

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Umut Taşlı yazdı:

breakdown... yol filmi seven için biçilmiş kaftandır, ara ara izlerim, toplam rahat 5 sefer olmuştur; her seferinde de ayrı bir detay gözüme çarpar.

breakdown.jpg

Adamın arabası bozuluyor da karısı tırcıyla yardım bulmak için gidiyor kayboluyor, o film mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Köksal Yılmaz yazdı:

Adamın arabası bozuluyor da karısı tırcıyla yardım bulmak için gidiyor kayboluyor, o film mi?

Hani sonunda da öbür adam şey olurken beriki uf oluyor mutlu sonla bitiyor o di mi?

:onder:

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Hani sonunda da öbür adam şey olurken beriki uf oluyor mutlu sonla bitiyor o di mi?

:onder:

Her film aynı değil ki, belki uzaylıların yalnızca abdde görünmesini konu alan bir film, polis ufo gören masum köylüyü sorguluyor :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Köksal Yılmaz yazdı:

İzlemiş kadar olduk 😄

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Pespembe, ''Barbie'' filmini kimin izlediğini ispat edemesem de, gittiğine emin olduğum biri var.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Tamer Topaç yazdı:

Pespembe, ''Barbie'' filmini kimin izlediğini ispat edemesem de, gittiğine emin olduğum biri var.

Barbie filmini ilk duyduğumda kızımı götürsem mi acaba demiştim, geçen hafta öğrendim ki animasyon değilmiş. :onder:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mahmut Yıldız yazdı:

Barbie filmini ilk duyduğumda kızımı götürsem mi acaba demiştim, geçen hafta öğrendim ki animasyon değilmiş. :onder:

Ben götürdüm kızımı. Vizyona girdiği gün :fiuw:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Eğer Halen izlemeyen varsa dedikleri gibi gerçek bir başyapıt...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...