İçeriğe Yönlendir

Vw Bora

Engin Ünal

Recommended Posts

Engin Ünal

Bu gün abim aradı , 2000 model 110 binde , beyaz , tüplü , değişeni olmayan Bora pasifik almış.20.000 TL. Bir kaç yere sordum nette de biraz baktım pasifikler 2003 te çıkmış.Tekrar tel.ettim eminmisin pasifik oluğuna diye eminim diyor.Bu konuda bilgisi olan varmı forumda.

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Ben de Pacific modeli 2003'te çıktı diye biliyorum. 2000 yılında Trendline ve Comfortline versiyonları olması gerek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi

evet pasific 2003 'te çıktı. ondan önce sadece trendline ve comfortline vardı. (2.3v5 ler highline idi)

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Araba bu , abs , manuel klima , 4 cam otomatik , çelik jant , 4 hava yastığı varmış.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Pacific modelinin 2003 yılına ait olduğunu doğrularım.

Yorum bağlantısı
Ali Deniz
(düzenlendi)

Jantlar Comfortline jantı ama manuel klima varsa Trendline'dır. Comfortline'da dijital klima var

tarihinde Ali Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu comfortline. Gerek tamponlar gerekse nikelaj gerekse jant. ben 9 yıl kullandım sorunuz varsa yanıtlarım.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Abimin ilk arabası , ya ona yanlış söylendi , yada yanlış biliyor , ama pasifik olmadığından hem fikiriz galiba model dolayısı ile.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Bu comfortline. Gerek tamponlar gerekse nikelaj gerekse jant. ben 9 yıl kullandım sorunuz varsa yanıtlarım.

Bu model comfortlarda kimisinde manuel , kimisinde dijital klima mı var.Nette baktım öyle görünüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Normal klima eski araçta her zaman daha iyidir. 2000 yılındakiler normal olabilir. Benimki ekim 2000 alınışlı 2001 modeldi. Gösterge parlak metalik çerçeveli ve direksiyon üçlü idi. 2000 lerde dörtlü olabiliyor (golf direksiyonu) gösterge tam siyah olabiliyor.

Önden alçaktır. dikkat etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pasific focuscaya çevirince collection denebilir. 2000 comfort resimdeki. klima olayı vw opsiyon galiba otomatik olup olmaması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1,6 litre, 8 valf, 102 beygir motor. Biraz çok yakar ama sorunsuzdur. Bİr de arkası çok dardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Pacific garip bir model.

Highline gibi kromajlar, 15 inç jant, deri olmayan direksiyon, vites vs., kadife olmayan koltuk... Sanki başka bir ülkenin paketi gibi geldi.

Uygun fiyatla girmişti o zaman...

highline ayarında ama trendimsi bi donanım işte :p bende hep pasificlere heves ederdim :D highline 2.5 peh peh :p o zaten amerikan vari bişi galiba :D onlarda var daha çok 2.3 ve 2.5 motorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1,6 litre, 8 valf, 102 beygir motor. Biraz çok yakar ama sorunsuzdur. Bİr de arkası çok dardır.

dinazor motor :p yada hitler motor diyolar. vw yaptığı en iyi motor o galiba :p 16v 105 likler mesela piyasada mimli. pasiclerde bazılarında o motor var mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ha bak şimdi hatırladım, pasifiklerde 16v motor olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

hepsinde yok.

Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi

2001 model yılından itibaren comfortline da dijital klima , kromajlı kadran var. 1999 da klasik kırmızı ekran yol bilgisayarı yok. 2000 model de onun arası bir şey :) 2002 model yılından itibaren ise manuel vitesli 1.6 ların hepsi 16v motor ( hitler değil :) ) .1999-2001 hepsi ve 2002-2005 otomatik vitesli 1.6 boraların tümü hitler motorlu :)

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

2000 dijital klima yok 2001 comfortline olanlarda dijital klima var diye biliyorum.resimdeki araç comfortline bencede

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben hitler motordan çok memnundum. Kullanmasını bilince çok zevklidir. 6500 e kadar kesintisiz basılabilirdi aynı viteste.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Bu araba comfortline...

Daha önce 2001 comfortline kullandığım için biliyorum,jantlarından belli.Comfortline lerde jantlar 6 kollu ve 205/55/16 lastik var,

Pasifikler 2003 ten sonra çıktı ve 195/65/15 lastik kullandılar.

Pasifikler 16 valf ve 105 hp,comfortline ler 8 valf ve 102 hp(akl motor),

2001 yılının yarısından sonra çıkanlarda dijital klima,karartmalı dikiz aynası ve yağmur sensörü mevcut.

Senede 2-3 kez boğaz kelebeği temizletirdim.:(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel
(düzenlendi)

Evet bu araç Pasific değil kesinlikle, Pasific modeli 2003 yılında çıktı. Babamda 2004 Bora Pasific var; sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım, araç hayırlı olsun, güzel arabadır Bora :nazar: araç dışarıdan bakıldığında Comfortline gibi duruyor jantlar ve gövde rengi tamponlardan dolayı ancak göstergelerdeki krom çerçeveyi görmeden kesinlikle Comfortline da denemez açıkçası ;)

Saygılarımla.

Edit: Harf hatası.

tarihinde Mustafa Kestel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Araç kesinlikle Pacific değil %90 ihtimal Comfortline'dır araçta orjinal kol dayama var mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Erhan

Forumdaşlar merhaba,

Başlıkta belirttğim konuda fikrinizi almak istedim.

Focus mk1 kullanmış biri olarak WV BORA'ya geçmeyi düşünüyorum.

Araç hakkında bilgi alabilir miyim? Kullanıcı yorumları nedir?

Focus'dan sonra nasıl bir farklılık hissederim?

Model hakkında bilgi verebilir misiniz? Örneğin Focus'da Ghia aranan modeldir. Bora'da bu durum nedir? Yakıt nasıldır? 

Ek olarak piyasadaki araçların yani WV Boraların çoğu 200 bini devirmiş durumda. Bu durum bu motorlarda nasıl etki yaratır?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Forumdaşlar merhaba,

Başlıkta belirttğim konuda fikrinizi almak istedim.

Focus mk1 kullanmış biri olarak WV BORA'ya geçmeyi düşünüyorum.

Araç hakkında bilgi alabilir miyim? Kullanıcı yorumları nedir?

Focus'dan sonra nasıl bir farklılık hissederim?

Model hakkında bilgi verebilir misiniz? Örneğin Focus'da Ghia aranan modeldir. Bora'da bu durum nedir? Yakıt nasıldır? 

Ek olarak piyasadaki araçların yani WV Boraların çoğu 200 bini devirmiş durumda. Bu durum bu motorlarda nasıl etki yaratır?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler. 

Bakımlı olduktan sonra km öneml değil derler ama bana kalırsa önemli. Neticede 16 yaşında araba ne kadar bakımlı olursa olsun 16 yıldır bu araç çalışıyor. Vw gurubunda en üst donanım Highline dır. Bora'lar 99-03 arası 8 valf 102 bg. 03 sonrası 105 bg 16 valf dir.Fiyat olarak ne istiyorlar ? Sana tavsiyem Bora fiyatına 2004 sonrası alfa 156 almandır. Hem daha donanımlı, hem daha güçlüdür.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dar gelecektir. Ben de focus dan golfe geçtim ön konsol vw de adamın üstüne geliyor. Ben alışamadım.ayrıca eski vw lerde tavan ve kapı döşemeleri vs aşırı yıpranmış oluyor. Malzeme kalitesi ilk yıllarda vw de daha kaliteli gibi dursada yıllandıkça kendini salıyor. Donanım olarak sadece focustan dolusu bora da bulunabilir ama o da 2000 de değil Son serilerde

Bora highline bulunursa iyidir. Benzinli motor focuslarda daha iyi ama dizel tdi focusun tdci dan daha çok tu tutuluyor.

Vw Dizelin 300 400 binde olanlarına bile iyi paralar isteniyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...