İçeriğe Yönlendir

Vw Bora

Engin Ünal

Recommended Posts

Mustafa Erhan

2000 lerin hepsi 8 valf mi? 8 valf düşünmüyorum. Sizce nasıl bir seçim olur? Diyelim ki Kmsi fazla ama temiz... Kaça kadar verilir?

Yorum bağlantısı

Bu saatten sonra Bora diğer araçlardan farklı bir yönü varsa tercih edilmeli. Mesela 4moition gibi. Ya da ilk sahibinden kupon olmalı. Kuzenimin 2004 model golfü ile benim 2004 model mondeo aynı yıllarda kullanıldı, golfteki yıpranma çok barizdi ve temiz kullanılmış bir golftü diyebilirim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Temiz V5 2.3 highline olsa canavar olur. Yada çift kırmızı dizel

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

2000 lerin hepsi 8 valf mi? 8 valf düşünmüyorum. Sizce nasıl bir seçim olur? Diyelim ki Kmsi fazla ama temiz... Kaça kadar verilir?

Evet hepsi 8 valf. Şu an için fiyat söyleyemem,piyasa belli :)

Bana kalırsa alma.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Evet hepsi 8 valf. Şu an için fiyat söyleyemem,piyasa belli :)

Bana kalırsa alma.

Serdar Bey, hepinizin fikri önemli. Alma dedirten şeyi biraz daha açıklar mısınız?

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)

Serdar Bey, hepinizin fikri önemli. Alma dedirten şeyi biraz daha açıklar mısınız?

İlk mesajda belirttim. Şimdi nerden baksan 20-25 arası fiyat isterler ! Ben o fiyata daha güçlü daha donanımlı alfa 156 tercih ederim. Tabi ilk sahibinden veya fazla el değiştirmemiş bulabilirsen (biraz zor) al tabi ki. 

Bu arada ben 2001 modelini Comfortline donanımlısını 2005 yılında ilk sahibinden ve 26500 km de iken aldım kullandım. Gayette memnun kaldım onu da söyleyeyim :)

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Alfa hakkında hiç bir fikrim yok. Daha bilindik ve piyasası olan araç istiyorum. Piyasayı biraz daha araştırayım en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Alfa hakkında hiç bir fikrim yok. Daha bilindik ve piyasası olan araç istiyorum. Piyasayı biraz daha araştırayım en iyisi.

Her aracın kronik sorunu vardır ve her aracın bir müşterisi olur.

Atasözümüz der ki "Varsın pekmezin olsun,sineği Bağdattan gelir"

Hakkında hayırlısı olsun. Her zaman araba konusunda cebindeki paraya alacağın en iyi arabayı al, almadan satmayı düşünme :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay
(düzenlendi)

Ben bir ara arkadaşın borasını kullandım. Bakalitlerden çok ses geliyor motor arabaya yetmiyor. Ve masraflı olduğunu yedek parçalarının pahalı olduğunu söylüyordu. Ben almam. Eğer çok uygun fiyata çok temiz bir araç düşerse ancak o zaman düşünürüm. Focustan indikten sonra boraya binersen bence attan inip eşşeğe binmiş gibi olursun. Bunlar benim şahsi fikrimdir.

tarihinde Serkan Aktay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğbay ışıklar

Dar gelecektir. Ben de focus dan golfe geçtim ön konsol vw de adamın üstüne geliyor. Ben alışamadım.ayrıca eski vw lerde tavan ve kapı döşemeleri vs aşırı yıpranmış oluyor. Malzeme kalitesi ilk yıllarda vw de daha kaliteli gibi dursada yıllandıkça kendini salıyor. Donanım olarak sadece focustan dolusu bora da bulunabilir ama o da 2000 de değil Son serilerde

Bora highline bulunursa iyidir. Benzinli motor focuslarda daha iyi ama dizel tdi focusun tdci dan daha çok tu tutuluyor.

Vw Dizelin 300 400 binde olanlarına bile iyi paralar isteniyor

Bora dar mı?

Binmediniz galiba hiç ? Bagajına fiesta koyarsınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bora dar mı?

Binmediniz galiba hiç ? Bagajına fiesta koyarsınız :)

Golfüm var bagajı bilmem de iç hacim kıyaslayınca dar ve boğucu focusa göre.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen hafta 2001 otomatik aldım. Comfortline model. Klasik 4 ileri şanzuman nedeni ile 120 km sonrası motor sesi duyuluyor, sürüşü yolcu tarafı ferah. Temiz denk gelirse neden olmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bora focusa göre daha konforlu ve sorunsuz bir arabadir vw nin katırı olarak anılır oldukça saglamdir ancak parçası focus a nispeten pahalıdır hitler motoru yetersiz gelse de mükemmel lpg uyumu bu açığı kapatır. 1.9 luk dizel ünite de düşünülebilir sağlam motordur.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Daha önceden golf 4 kasa kullandım bora ile çoğu şeyi aynı.

İç hacim olarak focus daha geniş ferah golfte özellikle arka diz mesafesi berbattı borada durum nasıl tam bilmiyorum.

Yine iç bölüme bakarsak aynı model golf ve focuslara bakarsak golfde iç taraf çok yıpranmış oluyor. Kapı kolları ön konsol boyaları sökülüyor direksiyon vites topuzu ve körüğü çok fazla yıpranmış oluyor kapı döşemeleri sarkma yapıyor ve yine iç plastik çok çabuk kırılıyor .

Motora gelecek olursak 1.6 8valf motor lpgye uyumlu deniyor ancak alakası yok bence . vw forumlarına bakarsanız devirdeki dalgalanma sorununu doğru düzgün çözmüş olan yok . Motor öyle çok atik değil araca doğru düzgün yetmiyor bile. lpgde golf 10-12litre arası yakıyordu diğer araçlara kıyasla çok fazla. Motorda belli bir kmden sonra yağ yakma problemi oluyor 200bini geçmiş motor kesinlikle rektefiye ister.

Motor düşük hızlarda sessiz ama 140ı geçince sesden içerde durulmuyor.

Suspansiyonu yumuşak altı yere çok yakın ve focusa göre daha narin bir araç.

Parçaları daha pahalı saçma sapan arızaları var. Focus kesinlikle golftende boradanda daha iyi daha sağlam bir araba ama bizdeki bu vw fanatikliğinin sebebi nedir bir türlü anlayamadım. . Ben olsam focusu verip bora almazdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Alacağınız motor 8V Hitler motor olsun gerisi hikaye

Benim anlamadığım şu: Genelde 16 valfler aranır ve tutulur. Neden 8v tercih etmeliyim?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Benim anlamadığım şu: Genelde 16 valfler aranır ve tutulur. Neden 8v tercih etmeliyim?

8V Hitler motor VW nin en sorunsuz ve Lpg ye tam uyumlu motorudur bu yüzden tercih etmelisin
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

8V Hitler motor VW nin en sorunsuz ve Lpg ye tam uyumlu motorudur bu yüzden tercih etmelisin

Yakıt olarak fazla olmaz mı? 16 valflerde neden sıkıntı çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt
(düzenlendi)

Yakıt olarak fazla olmaz mı? 16 valflerde neden sıkıntı çıkıyor?

16 valfler sorun makinesi diye birşey yok araştır bende bir sorunu varmıdır tam olarak bilmiyorum , yakıtını bilmiyorum malesef

Ama bir doğru vardır VW ne Lpg li bineceksen Hitler motora bineceksin

tarihinde emre öğüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

16 valfler sorun makinesi diye birşey yok araştır bende bir sorunu varmıdır tam olarak bilmiyorum , yakıtını bilmiyorum malesef

Ama bir doğru vardır VW ne Lpg li bineceksen Hitler motora bineceksin

Şuanki uçuk piyasada aracın gerçek ederini saptamak zor. Diyelim ki 200 bin civarı orta temizlikte bir araç... Ne kadar verilir sizce?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Şuanki uçuk piyasada aracın gerçek ederini saptamak zor. Diyelim ki 200 bin civarı orta temizlikte bir araç... Ne kadar verilir sizce?

23.000 lira civarı eder
Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

Yanlış anlamazsanız MK1 Bİlindik Bir Focusu satıp , Bora Almak.. Baya fantastik bir durum olur diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Yanlış anlamazsanız MK1 Bİlindik Bir Focusu satıp , Bora Almak.. Baya fantastik bir durum olur diye düşünüyorum..

Hepinizin düşuncesi benim için önemli ancak focus piyasası uçmuş durumda. Focus mk1'den sonra ne önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...