İçeriğe Yönlendir

Vw Bora

Engin Ünal

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

binlerce 1.6SR motor lpg ile çalışıyor. yüzbinlerce km yapıyor. kronik sorunu yoktur. mevcut kronik sorunları bilinen basit sorunlardır. o dönemin göğüs soyulmasının nedeni klima çıkışına asılan kokudur. Başka bişey soyulmaz. Kronikler:

1- Boğaz kelebeği (dengeli çalışmaz)

2- sıcaklık müşürü (devir yükselir şaşırır vs jikle takılmış gibi olur)

3- karbon canister ses yapar (arıza yok derler belki de arıza değildir)

4- şöför camı düşer (tırnak plastik değişmelidir)

Bu aracın en kötü yönü önden alçak olmasıdır ama dikkatli olunca altını vurmaz arkadan yüksektir. yüksek devire gelir. Çok aşırı yakmaz. Zorlamaya gelir. 4500-6500 devirler arası acayip keyiflidir.

2000 model comfortline sıfır alıp 9 yıl aracı kullandım sattığım araç hala yürüyor anadoluda. Benim başıma gelen tek tatsız hadise direksiyon kilit göbeğinin dağılması ama başka kimsede duymadım.

ILAVE: tüketim malzemeleri, debriyaj balata, ön far, kapı, kaporta parçaları, fren diski gibi malzemeler pahalı değildir. tofaş kadar değildir ama nisbeten ucuz ve kolay bulun

Cevaplar için teşekkürler peki 1 ve 2. Problemler çözülecek problemler değilmi en azından ford ka ya bakandan daha çok usta bulunur

tabi tabi çözümü kolay. kendiniz bile yaparsınız internette yolları var.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Peki ayni model golf 4 nasıldır ikisi arasında kaldım yarın 2 bora 1 golf bakıcam nasipse

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ayni arac ayni platformlar civatasina kadar ayni. Bagaj lazim ise Golf size gelmez lakin. On gogus 2001 den sonra Borada degisiktir. Degisik olan kisim yolcu hava yastigi Borada gomulu Golfte kapaklidir. Golf dusunurseniz ondada Golf Pacific daha tutulur Comfortta dijital klima olmasina ragmen Pacificte koltuklar spor Recaro, jantlar ise 16" tir. Bundan dolayi daha cok tutulur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Peki ayni model golf 4 nasıldır ikisi arasında kaldım yarın 2 bora 1 golf bakıcam nasipse

bora öneririm.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir
(düzenlendi)

Bora nın birisi satılmış diğer ikisinide beğenmedim,ikinci el fiyatlar yüksek aklımda 1.2 tsi seat ibiza style plus paket var sıfır 47 bin tl uzun zamandır inceliyorum güzel araç fiyatı da muadillerine göre iyi ancak konsol kısmı çok hoşuma gitmedi onunda yinede bu aracı düşünüyorum kullanan varmıdır

tarihinde Kadir Özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bugun bir forumda boranın mk4 dizel otomatikten iyi olduğunu iddaa eden birini gördüm :D :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bugun bir forumda boranın mk4 dizel otomatikten iyi olduğunu iddaa eden birini gördüm :D :D

Nerede Ali.. ?

Bizim forumda mı ?

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Nerede Ali.. ?

Bizim forumda mı ?

Yok abi bizim forumda değil.  donanım haber de gördüm ciddi şekilde daha iyi olduğunu yazmış biride küfür etmiş altına :D

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

MK4 dizel derken mondeo galiba bunu diyen birisi zaten VW den başka bir araca binmemiş demektir ve bence boradan başka bir araca binmemiştir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok abi bizim forumda değil.  donanım haber de gördüm ciddi şekilde daha iyi olduğunu yazmış biride küfür etmiş altına :D

Sen buraya neden yazdın bu mesajı... Mk4 ile bir kıyaslama yok burada.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç bir görüşü küçümsemeyin, o adam için demekki en iyisi bora, bunun doğru veya yanlış olması bizi ilgilendirmez, o görüşle alay etmek de yanlıştır. hele ki başka bir forumda konuşulan sözü buraya taşımak daha da yanlış. Dedikodu gibi geldi bana.. 

Adam buna inanıyorsa, başarı, buna inandıran Bora'nın bence... Sürekli Vw veya başka marka kullanıcılarını küçümsemeyi, bunlarla alay etmeyi doğru bulmuyorum.. Bence sebep araştırın, 

Neden Vw kullanıcıları araçlarını çok seviyor.. Cevap bulmanız gereken soru bu... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

Benim söylediğim ibiza ile bora golf farklı segmentlerdeki araçlar ama leon a bütçem yetmiyo malesef 15 yaşında araca da 30 bin veresim pek gelmiyo 47bin tl ye b sınıfı sıfır ibiza yı alsam diyorum kullanan yada bilgisi tavsiyesi olan olursa teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Hiç bir görüşü küçümsemeyin, o adam için demekki en iyisi bora, bunun doğru veya yanlış olması bizi ilgilendirmez, o görüşle alay etmek de yanlıştır. hele ki başka bir forumda konuşulan sözü buraya taşımak daha da yanlış. Dedikodu gibi geldi bana..

Adam buna inanıyorsa, başarı, buna inandıran Bora'nın bence... Sürekli Vw veya başka marka kullanıcılarını küçümsemeyi, bunlarla alay etmeyi doğru bulmuyorum.. Bence sebep araştırın,

Neden Vw kullanıcıları araçlarını çok seviyor.. Cevap bulmanız gereken soru bu...

Ben kötü niyetle birşey yazmadım .

Bu forumdada yazıldı demedim nerde gördün diye sorduğunuz için gördüğüm yeri yazdım

Daha düne kadar hyundai eraya biniyordum bugun oda yok şimdi ben bora sahibini küçümseyecek bir durumdayım hayır. Sadece gördüm güldüm yazıyı yazının içeriğide komikti çünkü.

2. Dakika sonra burda görüncede yazdım sadece hayatta yaptığı kazandığı herşeyi tek başına kazanmış biri olaral kimseyi küçük gören aşağılayan bir söz yaklaşım düşünce yada paylaşımım bilerek asla olmaz.

Bence yanlış anlaşılmış yazdığım şey . eğer kastettiğiniz şey konu sahibi arkadaş saygısızlıksa asla öyle bişey yok varsa eğer ben özür dilerim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Benim söylediğim ibiza ile bora golf farklı segmentlerdeki araçlar ama leon a bütçem yetmiyo malesef 15 yaşında araca da 30 bin veresim pek gelmiyo 47bin tl ye b sınıfı sıfır ibiza yı alsam diyorum kullanan yada bilgisi tavsiyesi olan olursa teşekkür ederim.

aynı aracın polosunu kullanan var memnun. kırmızı.

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

içi biraz darmış ama boyum 178 ve bekarım bana yeterli geleceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ali Gök

İbiza güzel araba . iş yerinden arkadaşımda var arada biniyorum bende çok memnun kendisi

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

İbiza güzel araba . iş yerinden arkadaşımda var arada biniyorum bende çok memnun kendisi

Yeni kasa olanlardanmı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

2014 veya 2015 heralde alalı oldu biraz biniyor bayağıdır

Virajlara vs iyi giriyor araba yani benim eraya göre bayağı iyiydi

Yorum bağlantısı
Kadir Özdemir

İbiza güzel araba . iş yerinden arkadaşımda var arada biniyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...