İçeriğe Yönlendir

Focus Tdci 90Ps Ve 109Ps Deneme

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Çok konuşuldu, tartışıldı...Bunla ilgili internette bir video yoktu...

Stock 90ps ile 109ps arasındaki hızlanma farklılıklarının 2. vites (40km/h) 3.Vites (60km/h) 4.vites (90km/h) denemeleri bu gece yaptık.. Bunla ilgili internette bir video yoktu, Halk bilinçlensin istedik :)

90ps 68.000km.de 18" Jant

109ps 73.000km.de 17" Jant

Göreceğiniz üzere, ilk gaza yüklenildiğinde, araçlar beraber gidiyor, 160km/h hızdan sonra 109ps. farkını biraz hissettiriyor... Jant çapınıda hesaba katarsak, aradaki 19ps farkın çok bariz olmadığı test etmiş olduk...

Gelelim soruya aracı aldığımda 109ps farkı 3.200tl idi... sizce değer mi ?

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bence 109 Hp daha iyidir, yapmış olduğunuz karşılaştırma normal şartlarda pek bir şey ifade etmez diye düşnüyorum, ama yüklü ve rampalı bir ortamda farkı daha net anlayacaksınız diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Şahsi fikrim firmaların bizi motordan çok donanımla kandırmaları. 2010 ekimde focus aldığımda collection ile titanium arasında kalmıştım ve donanım farkı beni önce titaniuma sonra da x pakete yöneltmişti:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bence 109 Hp daha iyidir, yapmış olduğunuz karşılaştırma normal şartlarda pek bir şey ifade etmez diye düşnüyorum, ama yüklü ve rampalı bir ortamda farkı daha net anlayacaksınız diye düşünüyorum. Şimdiden kolay gelsin.

109ps. in daha iyi olduğu illaki tartışılmaz bir gerçek...

Aradaki fiyat farkı ve hız fark'ını görelim istedik Abi ;) yüklü ve rampalı bir bayırdada deneriz abi senin için :)

Şahsi fikrim firmaların bizi motordan çok donanımla kandırmaları. 2010 ekimde focus aldığımda collection ile titanium arasında kalmıştım ve donanım farkı beni önce titaniuma sonra da x pakete yöneltmişti:)

Katılıyorum...

sağdaki araba hep yarım boy önde ve erken gazlıyor :p

Araba hızlı, çocuk ne yapsın :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

4. vites 60-100 80-120 esnekliğini denemek lazım :p genel esneklik testleri o şekil oluyor :p 109 luğun olayı ölü devirdeki toplaması.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

4. vites 60-100 80-120 esnekliğini denemek lazım :p genel esneklik testleri o şekil oluyor :p 109 luğun olayı ölü devirdeki toplaması.

Senin için bunuda deneriz sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Düzde de beli ediyor ki rampada çok daha rahat anlaşılır Serhan abinin de dediği gibi.. Bana kalırsa verilen paraya değer diye düşünüyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent
(düzenlendi)

Çok konuşuldu, tartışıldı...Bunla ilgili internette bir video yoktu...

Stock 90ps ile 109ps arasındaki hızlanma farklılıklarının 2. vites (40km/h) 3.Vites (60km/h) 4.vites (90km/h) denemeleri bu gece yaptık.. Bunla ilgili internette bir video yoktu, Halk bilinçlensin istedik :)

90ps 68.000km.de 18" Jant

109ps 73.000km.de 17" Jant

Göreceğiniz üzere, ilk gaza yüklenildiğinde, araçlar beraber gidiyor, 160km/h hızdan sonra 109ps. farkını biraz hissettiriyor... Jant çapınıda hesaba katarsak, aradaki 19ps farkın çok bariz olmadığı test etmiş olduk...

Gelelim soruya aracı aldığımda 109ps farkı 3.200tl idi... sizce değer mi ?

konuştuğumuz üzere bendeki 17 jantlar st 18 jantlardan daha ağır onu belirtelim :) kaldı ki 160'a kadar gelmeden ben zaten 1 boy açıyorum arayı 160dan sonra mesafe daha çok artıyor dragdada aynı şey geçerli gerek kalkış olsun gerek fark olsun şöyle birşeyde var sonuçta 2side aynı araç kiloları bilmiyorum ama titanium biraz daha ağır olması lazım zaten olsa olsa 1-2 arabalık fark olur ne beklenti nedir burdaki ?? zaten motor donanım'la değişiyor fiyat farkı trend-titanium olması

tarihinde Cüneyt Işıkkent tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

O kadar para ver 90 lık gelsin tokatlasın

90'lık ancak yazılımla tokatlar, normal şartlarda hiçbir türlü şansı yok...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şahsi fikrim 90 beygirlik motor dpf koymamak için arada üretilmiş daha sessiz ve esnek bir model...Bana öyle geliyor...Hatta Göksel kardeşimden rica etsek bir sonraki testi motor sesi olarak yapsalar, olur mu acaba ? :D

Son hız olayını ben arabayı aldığım ilk zamanlar söylemiştim...200 den sonrası 90 beygirlik standart araba için hayaldir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

konuştuğumuz üzere bendeki 17 jantlar st 18 jantlardan daha ağır onu belirtelim :) kaldı ki 160'a kadar gelmeden ben zaten 1 boy açıyorum arayı 160dan sonra mesafe daha çok artıyor dragdada aynı şey geçerli gerek kalkış olsun gerek fark olsun şöyle birşeyde var sonuçta 2side aynı araç kiloları bilmiyorum ama titanium biraz daha ağır olması lazım zaten olsa olsa 1-2 arabalık fark olur ne beklenti nedir burdaki ?? zaten motor donanım'la değişiyor fiyat farkı trend-titanium olması

Cüneyt Ruhsata baksana kaç kg, bunuda öğrenelim..

Donanım olarak 5.500tl fark vardı..

ben motor seçeneği olarak farkı söyledim, 109ps Trend için ;)

i

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Emeğinize sağlık güzel olmuş.. Bu videoyu ford ikinci elcilere izletmek lazım.. --sizin araç 90lık yaa ondan fiyatı böyle deyişleri yokmu insanı çileden çıkarıyo..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

90'lık ancak yazılımla tokatlar, normal şartlarda hiçbir türlü şansı yok...

trendler arası için dediysen seninki çok daha mantıklı bir yaklaşım tabikide ilteber abi gidipte aynı araba 109ps olucak diye o fark verilmez..1385 kiloymuş

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Şahsi fikrim 90 beygirlik motor dpf koymamak için arada üretilmiş daha sessiz ve esnek bir model...Bana öyle geliyor...Hatta Göksel kardeşimden rica etsek bir sonraki testi motor sesi olarak yapsalar, olur mu acaba ? :D

Son hız olayını ben arabayı aldığım ilk zamanlar söylemiştim...200 den sonrası 90 beygirlik standart araba için hayaldir...

Buna katılıyorum.. Ama sessizlik konusuna katılmıyorum Serkan Abi, Titanium daha sessiz, en azından izalasyon farkı var diye düşünüyorum..

Yani genel olarak 109ps motor performansından bahsedelim istedik...

Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

şunuda söyliyeyim burda bari siz bizden ayrıldıktan sonra uğraş abi ile bayağı bi denedik dragda kalkışla birlikte 1-2-3 alıyorum 4'e attığmda yanımdan geçip gidiyor..3te bastığımızda burunla önde gidiyorum fakat 4'e ondan daha önce attığm için yine yanımdan geçip gidiyor 4'te bastığımızda ise kafa kafaya bi durum oluyor bi süre sonra gaz kestik zaten..

Buna katılıyorum.. Ama sessizlik konusuna katılmıyorum Serkan Abi, Titanium daha sessiz, en azından izalasyon farkı var diye düşünüyorum..

Yani genel olarak 109ps motor performansından bahsedelim istedik...

yalıtım farkı var abi..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hem dışarıdan hem içeriden benim araba 109 luk collectionlardan daha sessiz gibi geliyor bana, titaniumdan belki sadece dış ses olarak sessiz olabilir....Ses desibeli ölçen bir alet olsa da sıcak soğuk motor karşılaştırması yapabilsek keşke...

tüm yorumlara ortak tek bir kelime yazıyorum: RAMPA

Kamyon mu bu abi, ben daha rampa da kalmadım...:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

trendler arası için dediysen seninki çok daha mantıklı bir yaklaşım tabikide ilteber abi gidipte aynı araba 109ps olucak diye o fark verilmez..1385 kiloymuş

Tabikide Trend'ler için söyledim, Titanium ile Trend'i kıyaslama yapacak değiliz :) Titanium hem donanım olarak hemde motor seçeneği olarak çok çok çok daha iyi ;) sadece 109ps fark için 3200tl değer mi sorusu geldi aklıma ;)

1280kg benim ruhsatta yazan yani 105kg. fark var, oda donanım, izalasyon, DPF farkı olmalı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Kamyon mu bu abi, ben daha rampa da kalmadım... :D

Doğru ama abi bu beygir farkı kendini en güzel rampada hissettirir..

1.4 68 bg stok 206 ile benim chipli 1.4 yaklaşık 90 bg aracı test etmiştik..

Düzde sonuç İlteber'lerinki gibi olsa da rampada ben 1 küçük vites ile epey fark atmıştım, Ruhan hocamda bunu vurgulamak istedi sanırım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Tabikide Trend'ler için söyledim, Titanium ile Trend'i kıyaslama yapacak değiliz :) Titanium hem donanım olarak hemde motor seçeneği olarak çok çok çok daha iyi ;) sadece 109ps fark için 3200tl değer mi sorusu geldi aklıma ;)

1280kg benim ruhsatta yazan yani 105kg. fark var, oda donanım, izalasyon, DPF farkı olmalı...

yanlış anlamışım abi afedersin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bence değer, rampa da rahatlık, yükte rahatlık, düşük devirde toparlamada rahatlık, v.s.-v.s....e bununda bir bedeli olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Biliyorum Emincim, o kadar fark olacak tabi de, bizimki de rampa da tıkanıp kalmıyor bende onu söylemek istedim... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...