İçeriğe Yönlendir

Focus Tdci 90Ps Ve 109Ps Deneme

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Süleyman Can Şahin

samsunu bilenler yorumlasın, çakallı rampasını sonuna kadar 150 ile çıkıyorum, gaz pedalının altındaki yumurta payınıda hesap edin bir de... :biggrin:

Hocam çok iyi valla helal olsun :bravo: Benim araba gitmiyor o kadar orada 90lık. ama bir keresinde kavaktan çıkşta samsun tarafına doğru rampada araç boşken 140a kadar çıktım 4 viteste araba boştu ama..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Yazdıklarınızın hepsini en ince ayrıntısına kadar okudum da işin aslı 90 ps alıp yazılımla yükseltirsek 109 ps ile aynı seviyede mi olur yoksa aradaki para farkı verip 109 ps mı almalı..Ayrıyetten donanım olarakta yarar sağlıyormu yani 90 ps ye göre + donanımı varmı orda biraz karıştırdım :blush:

90ps'i yazılımlayınca deli fişek oluyor Sercan, Stock 109'luk yanına dahi yaklaşamaz ;) aracım yazılımlı iken bunuda denemiştim lakin video'ya çekmemiştim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Hocam çok iyi valla helal olsun :bravo: Benim araba gitmiyor o kadar orada 90lık. ama bir keresinde kavaktan çıkşta samsun tarafına doğru rampada araç boşken 140a kadar çıktım 4 viteste araba boştu ama..

profil resmi medrese önündeki et-mangal mı yoksa?(gebeşoğlu dinlenme tesisleri)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

profil resmi medrese önündeki et-mangal mı yoksa?(gebeşoğlu dinlenme tesisleri)

Amasyada bir yer ama ismini hatırlamıyorum hocam

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Valla fotoşop değil, motor hacmi de galiba 1580 yazıyor...Ancak yazıların bir kısmı ruhsat kabında kalmış...Ruhsatın hali içler acısı, muayene zamanı dananın kuyruğu kopar...:D

Serkan abi o bu değilde senin araç tdci değilmiş bildiğimiz CRDI imiş :D o ne öyle ya hacim 1500 :D

90 beygirlik işte, 100 cc çalmışlar çaktırmadan...:p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

90ps'i yazılımlayınca deli fişek oluyor Sercan, Stock 109'luk yanına dahi yaklaşamaz ;) aracım yazılımlı iken bunuda denemiştim lakin video'ya çekmemiştim..

O zaman 90 ps al bi yazılım at sonra ver ayarı diyorsun yani.. Mantıklı :good1:

Peki donanım farkı varmı ??

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Sercan'ım şöyleki ;

90ps. Trend ve Collection seçeneklerinde ekstra 3200tl ve üzeri bedel verince aynı donanımla 109ps. motor seçeneğini alabiliyordun...

bizimde sorumuz bu farka bu bedel verilir mi ?

Eğer ki Titanium alacaksan zaten 109ps... başka motor seçeneği yok...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Donanım farkı var, titanyumlar 109 beygir, collection lar ikiye ayrılıyor..İlk çıkanlar 90 beygir sonra gelenler 109 beygir...Donanım farkı collection larda yok...Ayrıca 109 luk alıp aynı yazılımla daha yüksek güç elde etmekte seçenekler arasında tabi olarak... :good1:

Ben aldığımda 109 ps titanyum sedan için 42.500 lira fiyat vermişlerdi...Yani arada 6.500 lira vardı...Sedan için 2.500 lira çıkarsan 4.000 lira kalıyordu ki HB titanyum yoktu o an için...Bende hb beyaz 90 lık collection tercih ettim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Anladım titanyum alacaksak zaten paraya kıyıp donanımı bol olandan almış oluyoruz..

Collectionda ise donanım eşit.. Maddi imkanı yeterli olan 109 ps alıyor olmayanda 90 ps alıp yazılımla aynı gücü hissedebiliyor..

Collection alınacaksa o zaman 90 ps alınması mantıklı gibi gelldi bana.. Yanlış anlamamışımdır umarım..

Açıklamalarınız için teşekkür ederim İlteber ve Serkan abim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Donanım farkı var, titanyumlar 109 beygir, collection lar ikiye ayrılıyor..İlk çıkanlar 90 beygir sonra gelenler 109 beygir...Donanım farkı collection larda yok...Ayrıca 109 luk alıp aynı yazılımla daha yüksek güç elde etmekte seçenekler arasında tabi olarak... :good1:

Ben aldığımda 109 ps titanyum sedan için 42.500 lira fiyat vermişlerdi...Yani arada 6.500 lira vardı...Sedan için 2.500 lira çıkarsan 4.000 lira kalıyordu ki HB titanyum yoktu o an için...Bende hb beyaz 90 lık collection tercih ettim...

Bende diyorum ben bu adamı bu kadar neden seviyorum :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Titanyum düşmanıyım kardeş ben, hepsini çizmek geliyor içimden, yaşasın 90 beygir kardeşliği....Konforlu seyahat için 90 beygirlik Ford' u seçin...:D

Daha sessiz motor, düşük tüketim, salınarak hızlanma..Koltuğa yapıştırma gibi bir konforsuzluk yok...Daha ne olsun...:)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt

105 lik Golf e gelinnn . :D Denendi, onanlandı :good1: .Az yakar iyi kaçar :p 960-70 km gidecek depo sizin yüzünüzden 900 de bitti :( Canınız sağolsun tabi güzel akşamdı ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

105 lik Golf e gelinnn . :D Denendi, onanlandı :good1: .Az yakar iyi kaçar :p 960-70 km gidecek depo sizin yüzünüzden 900 de bitti :( Canınız sağolsun tabi güzel akşamdı ;)

Golf bluemotion 105ps. İle Tdci'ın motor gücü aynı, ama şanzuman beni hayretler içerisinde bıraktı, çok başarılı bir şanzumanı var, oradan çok şey kazanıyor, sanzumanın iyi olması kadar çokta ekonomik bir motor, ayrıca daha sessiz... Benden tam not aldı ama genede Orta Direğin Hayali Focus'tur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence arada ki fark bahsedilen gibi 3.200 tl civarı ise çok fazla. 1.5-2 bin lik bir fark olsa normal..Bana göre fazladan 19 beygirin ederi bu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Titanyum düşmanıyım kardeş ben, hepsini çizmek geliyor içimden, yaşasın 90 beygir kardeşliği....

:D

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
(düzenlendi)

Şunu birde benle deneyin yav :)

Ben denedim hepsini tokatladım. :D Haram beygir yoksa bizi tokatlamak hayalden öteye geçemez :D

3.viteste Golf'ten tokatı yedik ama , arabada Can Uzunefe vardı , yani 120-130 kg.dan bahsediyorum. :biggrin: Can Golf'e geçince durum değişti zaten. :D

Ama bir tavsiyem var , 3.viteste iken bir Golf BM'a denk gelirseniz , görmemiş gibi yapın , o vites bitmiyor. ;)

tarihinde Rıfat Çakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Gül

109 luk rampa da müthiş.Kocaeli dilovası gebze rampası sonuna kadar basıyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gündelik yaşamda, bu trafikte fark anlaşılmaz bile, ama olmuşken 109 luk olur derim. Tabii 2.0tdci dan dan başlar motor dediğin orası ayrı mevzuu :f1:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu sekilde deneme hareketlerine karşı olduğum için size katılmadım ;) lakin şu meşhur 3. Viteste denemek isterdim BM ile ;) kesinlikle yazılım şart diyorum hemde var ise en revosundan ;)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İhtiyaca göre alınır. 3200 lira az değil. Küçük sınıf bir arabada 1.2 ile 1.4 motor farkları genelde 1500 lira civarı. Buna göre fark epey fazla.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

3200 sadece 109luk için ise çok. ama titanyum da oluyorsa birşey değil.

109un avantajı klima açıkkenjsorun olmaması, büyük viteste de nispeten daha rahat toparlaması, yüklü kalkışta-yokuştaki rahatlık olsa gerek. Bir de diğerini bilmem ama çok istekli bir motor. hız sınırının 2 katına çok rahatlıkla ulaşıyor.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Emmi 109luk focus bul aksam vuralum Urgup rampalarına :D 3arabadan fazla boy atamazsa gozumde biter 109luk :)

109'luk 90'lığa 3 boy fark atsın, anahtarı bırakır, boğazdan aşağı atarım kendimi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...