İçeriğe Yönlendir

Focus Tdci 90Ps Ve 109Ps Deneme

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Her iki aracı da uzun süreli olarak kullandım. Biz 90'lık Collectionu alırken 109'luk Collection yoktu. 109'luk Titanium için de 43.500 TL fiyat isteniyordu. Arada 6-7 bin TL fark olunca 90'lığı tercih ettik tabiki. Bu aracı büyük bir önyargı ile satın aldık. Her zaman bir performans eksikliği olacağı düşüncesindeydim ancak durum korktuğum gibi olmadı. Araç beklentilerimin de üstünde çıktı. En azından 90'lık dizel Corolla'dan daha atak ve seri bir araç. 90'lık ile 109'luk arasında illaki bir fark var ama öyle kağıt üstünde belirtilen 19 bg kadar fark yok. Bu işte en mantıklısı 109'luğa imkan yetmiyor ise 90'lık alınıp güzel bir yazılımla kullanılır. İmkan varsa 109'lık + yazılım işin bittiği noktadır :)

tarihinde Mert Can Üzger tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hasarcı başı Mertcan, Askerlik bitti mi ? Öncelikle gözün aydın, ikinci el F2 alacağım için 109luk düşünüyorum. Hala merak ediyorum, 90lık vers. fiyat hariç tüketim de vs. avantajı varmı ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

şişşt, 90 lık ve 109 luk'lar, duydunuz Servet'in dediğini değil mi :tongue::fiuw:

Duyduk ve şaşırdık abi, Psi basınç birimidir...Senin araba havayla mı çalışıyor yoksa ? :p:D:)

Hasarcı başı Mertcan, Askerlik bitti mi ? Öncelikle gözün aydın, ikinci el F2 alacağım için 109luk düşünüyorum. Hala merak ediyorum, 90lık vers. fiyat hariç tüketim de vs. avantajı varmı ?

Bana sorarsan tüketim daha az 90 beygirlik motor ile...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Duyduk ve şaşırdık abi, Psi basınç birimidir...Senin araba havayla mı çalışıyor yoksa ? :p:D:)

psi ne laa :D

şu arabayı toparlamak için harcadığın paraya satıp daha hızlı birşey çoktan almıştın abi ya :D

Oem hızlı araçlardan haz almıyorum. Benim eserim olmalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

şişşt, 90 lık ve 109 luk'lar, duydunuz Servet'in dediğini değil mi :tongue::fiuw:

millet 19 beygiri takmıyo, senin 6 beygire yem veren çıkmaz burda :D

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Burak Merhaba, askerliğim daha bitmedi ancak az kaldı. Kısa bir süre sonra özgür olacağız kısmetse.

Fabrika verilerinde de belirtildiği gibi 90'lık motorlar 109'luk motorlara göre daha az yakıt tüketimine sahip ancak bariz bir fark bulunmuyor. Bir de biz şu tespitte bulunduk. 2010-2011 model 90 Bg'lik Focus ile 2007-2008 model Focus 109 bg'lik motorlar arasında euro normunda farklılıklar mevcut. Bu sebeple 90 bg'lik motorlar daha verimli bir kapasite ile çalışıyor. Ancak 2011 model 109 bg'lik DPF'li Focus her zaman daha atak ve güçlüdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Burak Merhaba, askerliğim daha bitmedi ancak az kaldı. Kısa bir süre sonra özgür olacağız kısmetse.

Şafağıda yazsaydın mert ? :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

bitti mi? bir ziyaret edemeden ha, yazıklar olsun bana...

Yok Abi 41 Gün daha var diyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

bitti mi? bir ziyaret edemeden ha, yazıklar olsun bana...

Ruhan Abi daha 41 gün var, gidemedik bir yere :)

Hadi bakalım hayırlı olsun şimdiden :good1:

Sağol Uğraş Abi :)

Adam 100'den düşmüşse o askerlik bitmiştir. Helal olsun can bir an önce gelmeni bekliyoruz. :)

Burak bu saatten sonra ben de bitmiş gözüyle bakıyorum. :)

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan Abi daha 41 gün var, gidemedik bir yere :)

Sağol Uğraş Abi :)

Burak bu saatten sonra ben de bitmiş gözüyle bakıyorum. :)

iftardan sonra ziyaret oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ruhan abi iftardan sonra ziyaret isi biraz sikintili. Zaten sali gunu yagan yagmur sebebiyle alayi su basti. Bu aralar bayagi bir problem var. Sana ozel mesaj olarak cep telefonumu yazayim, haberleselim abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ruhan abi iftardan sonra ziyaret isi biraz sikintili. Zaten sali gunu yagan yagmur sebebiyle alayi su basti. Bu aralar bayagi bir problem var. Sana ozel mesaj olarak cep telefonumu yazayim, haberleselim abi.

Sen denizci idin demi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yok be abi, bildiğin bitli piyade :)

Yatakhaneleri bile suda yüzen piyade mi olurmuş,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...