İçeriğe Yönlendir

Focus Tdci 90Ps Ve 109Ps Deneme

İ.Göksel Yaman

Recommended Posts

Servet Aydın

Tork ara hızlanmalarda etken, beygir gücü ise yüksek vites ve devirde etken. 90 ve 109 psi araçların tork değerleri varmı Göksel ?

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Biliyorum Emincim, o kadar fark olacak tabi de, bizimki de rampa da tıkanıp kalmıyor bende onu söylemek istedim... :good1:

Muhakkak..Verilecek farkın deyip deymeyceği kişiden kişiye değişir diyelim o zaman :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
yanlış anlamışım abi afedersin :)

Sıkıntı yok kardeşim olur böyle yanlış anlamalar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ben arabayı 36 bin liraya aldım, 109 luk Collection' a 42.500 lira veren biliyorum...Bugün bu kadar fark olsa hiç düşünmem yine 90 lık alırım...Bana yetiyor valla, aradaki farka kaç depo mazot alırım...Varsın rampayı 5 ile değil de 4 le çıksın...Bir debriyaj bir vitese bakar...:D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ayrıca bir link daha buldum, videosu yok ama şifaen denemelerini paylaşmış...

http://forum.donanim...39318730/tm.htm

90ps ile 109ps i geçtiğini söylüyor 160'a kadar, ama böyle birşey olması imkansız...

100 ps e benzinliyede geçildiğini söylüyordu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

samsunu bilenler yorumlasın, çakallı rampasını sonuna kadar 150 ile çıkıyorum, gaz pedalının altındaki yumurta payınıda hesap edin bir de... :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Tork ara hızlanmalarda etken, beygir gücü ise yüksek vites ve devirde etken. 90 ve 109 psi araçların tork değerleri varmı Göksel ?

215'e 240 abi

Ayrıca bir link daha buldum, videosu yok ama şifaen denemelerini paylaşmış...

http://forum.donanim...39318730/tm.htm

90ps ile 109ps i geçtiğini söylüyor 160'a kadar, ama böyle birşey olması imkansız...

orası uçmuş abi sonuna doğru olay trafik canavarlığına gidiyor :D :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Samsun' lu üyelerimize helal olsun o zaman 19 beygir daha güçlü motor...Bizim de Cinnah caddesi var ama o süratle çıkarsak Atakule' ye girme durumu olur diye basmıyoruz abi...:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Biliyorum Emincim, o kadar fark olacak tabi de, bizimki de rampa da tıkanıp kalmıyor bende onu söylemek istedim... :good1:

Rampada geçme beni düzlükte üzerim seni

Rampada yavaş, düzlükte savaş.

Rampaların ustasıyım Rambrant’ın hastasıyım.

Rampaların ustasıyım, gözlerinin hastasıyım.

:D

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cüneyt Işıkkent

Ben arabayı 36 bin liraya aldım, 109 luk Collection' a 42.500 lira veren biliyorum...Bugün bu kadar fark olsa hiç düşünmem yine 90 lık alırım...Bana yetiyor valla, aradaki farka kaç depo mazot alırım...Varsın rampayı 5 ile değil de 4 le çıksın...Bir debriyaj bir vitese bakar... :D

donanım istenmedikten sonra aynı arabaya 109 olucak diye o farkın verilmesi mantıksız :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Nevşehir' e giderken o kadar takip ettin beni, gerek var mı 3-5 bin lira verip beygirlisini almaya sayın Aydın ? :p

Rampada geçme beni düzlükte üzerim seni

Rampada yavaş, düzlükte savaş.

Rampaların ustasıyım Rambrant’ın hastasıyım.

Rampaların ustasıyım, gözlerinin hastasıyım.

:D

Al Ford' un dizelini, sev köyün güzelini...

90 lık dediler hor gördüler, rampada vites düşürürsün dediler..Olsun ben O' nu öyle de severim...:D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

90ps: 215

109ps : 240 Abi

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ruhsat bilgilerine takılmayın arkadaşlar kg olarak trend'de olsa titanium x de olsa aradaki fark büyük olmaz 5-10kg oynar bence. Çeyrek deponun yarısı ile benim araç 1320kg geldi ;)

109 ile 90 lık arasındaki en büyük fark 0 dan kalkışlarda oluyor. Sonuçta rakam az değil 0-100km de 1.7sn fark var ;) Tork farkı olarak arada benim nazarımda çok fark yok 25nm fark var ;)

Şehir içinde 90 lıkda 109luk kadar iş görür sahibini üzmez iş uzuna gelince işin şekli değişir tabi performans isteniyor ise ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Ben arabayı 36 bin liraya aldım, 109 luk Collection' a 42.500 lira veren biliyorum...Bugün bu kadar fark olsa hiç düşünmem yine 90 lık alırım...Bana yetiyor valla, aradaki farka kaç depo mazot alırım...Varsın rampayı 5 ile değil de 4 le çıksın...Bir debriyaj bir vitese bakar... :D

Sen böyle düşünüyorsun bir diğeride "Ulen 36bin TL verdim, araba rampada bayılıyor, 5. viteste çıkamıyorum" diye düşünüyor ;)

Farkta epey varmış :tongue:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o değilde o başlıkta amma yazmışım :D adam küstüm oynamıyoruma getirmiş :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Ben arabayı 36 bin liraya aldım, 109 luk Collection' a 42.500 lira veren biliyorum...Bugün bu kadar fark olsa hiç düşünmem yine 90 lık alırım...Bana yetiyor valla, aradaki farka kaç depo mazot alırım...Varsın rampayı 5 ile değil de 4 le çıksın...Bir debriyaj bir vitese bakar...:D

Adam King yaa :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sen böyle düşünüyorsun bir diğeride "Ulen 36bin TL verdim, araba rampada bayılıyor, 5. viteste çıkamıyorum" diye düşünüyor ;)

Farkta epey varmış :tongue:

Gel Ankara' dan İstanbul' a gidelim...Gişelerden 140 veya 150 km. hıza sabitleyeceğim...Eğer İstanbul Çamlıca gişelere kadar araba vites düşürmek isterse en yakın noterde vereyim gül gibi koleksiyonumu...:D İstanbul - Ankara' da olur ama en önemli rampa Cankurtaran...İniş olur adil olmaz...:D

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)
Ruhsat bilgilerine takılmayın arkadaşlar kg olarak trend'de olsa titanium x de olsa aradaki fark büyük olmaz 5-10kg oynar bence. Çeyrek deponun yarısı ile benim araç 1320kg geldi ;) 109 ile 90 lık arasındaki en büyük fark 0 dan

Kanka Ruhsat değerlerine aldanmamak konusunda haklısın ama 109ps'in 5-10kg.dan fazla olacağını düşünüyorum...

Donanım, izalasyon ve DPF farkı var, geçtik hayvan gibi Kol Dayama var o 5 kg'ı geçer :)

ama fabrika verilerine göre sen haklısın kanka 5kg. fark gözüküyor...

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Gel Ankara' dan İstanbul' a gidelim...Gişelerden 140 veya 150 km. hıza sabitleyeceğim...Eğer İstanbul Çamlıca gişelere kadar araba vites düşürmek isterse en yakın noterde vereyim gül gibi koleksiyonumu... :D İstanbul - Ankara' da olur ama en önemli rampa Cankurtaran...İniş olur adil olmaz... :D

Samsun'a gidelim :biggrin: Buldun düz yolu hemen noter diyorsun :tongue:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Samsun'a gidelim :biggrin: Buldun düz yolu hemen noter diyorsun :tongue:

O rampayı bilmiyorum ama arabada sen olmazsan 150 yi garantilerim...Jokey gibi adamım ben, araba ben varım yokum farketmiyor... :D

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Focuslar arçıkıasındaki farkı bilmem ama 1.4-1.6 dizel fiesta arasındaki fark tadından yenmiyor; gerek Elmadağ gerek Cankurtaran rampalarını soluksuz çıkıyor benim makina:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Gel Ankara' dan İstanbul' a gidelim...Gişelerden 140 veya 150 km. hıza sabitleyeceğim...Eğer İstanbul Çamlıca gişelere kadar araba vites düşürmek isterse en yakın noterde vereyim gül gibi koleksiyonumu... :D İstanbul - Ankara' da olur ama en önemli rampa Cankurtaran...İniş olur adil olmaz... :D

Ben daha en kral bayırda 90ps ile vites düşmedim...

Benim ruhsatta 1430 kg. yazıyor...Belgelerim isterseniz... :)

Ciddimisin Abi sen :shok:

Altına baksana Kamyonet olarak mı geçiyor :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...