İçeriğe Yönlendir

B-Max Bana Göre Güzel Olmuş

Serdal Soysal

Recommended Posts

Serdal Soysal

Tamam Hocam benimki sadece latife yapmaktı. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Tamam Hocam benimki sadece latife yapmaktı. :)

Anladım. Aslında yer yer kullanmak lazım. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Anlamayacak şimdi bunlar, biz türkçe yazalım. :)

أنا أفهم كل شيء.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

أنا أفهم كل شيء.

Guugıl olmasa da hepsini anlarmısın. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

3 yıl arapça gördüm öğrendiğim;

ehlen ve sehlen ,ene müslümün,ma sebebüzziyarah :(

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Olmamış :) Şu kolçağı otobüs koltuğunun kolçağı gibi yapmasalar ne güzel olacak :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Şuraya bak, sayfada b-max'ten başka herşey var. Önceki sayfalarda atışan mı dersin, çakma arapçasını döktüren mi dersin. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

ama kabul et hocam en iyi arapca bende :ohooh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sani Gerşon

1.4tdci listeden silinmiş. Fiyatlarda yok.

1.5tdci için x, plus ve cam tavan sadece 4bin tl farkına ki bence çok iyi.

54bin tl'ye tabiri caize full+full e yakın aracın oluyor. Donanım olarak sınıfının yine altında kalıyor gerçi...

Yorum bağlantısı
Misafir

1.4tdci listeden silinmiş. Fiyatlarda yok.

1.5tdci için x, plus ve cam tavan sadece 4bin tl farkına ki bence çok iyi.

54bin tl'ye tabiri caize full+full e yakın aracın oluyor. Donanım olarak sınıfının yine altında kalıyor gerçi...

Sani donanım olsa ne olacak ? 1.5 Tdci o ağırlıkta kamyon niyetine kullan sınıfının çok altında değerler ile o paraya B max alacağıma 1.6 titanium tdci fiesta alırım hiç değilse bastın mı gider. Tamam belki biraz donanımı az olur ama tüketim performansta donanımı çok aratmaz.

Özetle 1.5 75hp Dizel motor 0-100 16.5 sn heralde en kötü derece diyebilriiz. Son hız 157km/h bir de üstüne 1300KG kütle ile bu aracı alanlarda peygamber sabrı olması şart. :)

B-max alınacaksa ya ecoboost 1.0 ya da diğer dizel seçenekleri beklenmesi şart. Misal bu kütle için 115'lik 1.6 tdci ilaç gibi olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1.5tdci ı illaki 100hp falan yapacaklardır. Muhtemelen intercooler bile yoktur bu araçta şu anda....

Yorum bağlantısı
Misafir

1.5tdci ı illaki 100hp falan yapacaklardır. Muhtemelen intercooler bile yoktur bu araçta şu anda....

Sani iyi hoş da abicim 1300kg ağırlığa 100 hp bile az gelir tahminimce bu kg'nun hakkı en az 115 gerisi yalan olur. Ford işi bilmiyor, bu kadar motorla uğraşıcağına 1.5 dci 90'ı koysaydı renodan alıp başlangıç için ilaç gibi olurdu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sani iyi hoş da abicim 1300kg ağırlığa 100 hp bile az gelir tahminimce bu kg'nun hakkı en az 115 gerisi yalan olur. Ford işi bilmiyor, bu kadar motorla uğraşıcağına 1.5 dci 90'ı koysaydı renodan alıp başlangıç için ilaç gibi olurdu.

90 lık var listede bize yeni gelecek sadece. 75 HP olan değişik nedenlerle o şekilde üretiliyor demiştim. Bunlardan biri 75 hp ve altının farklı vergilendiirlmesidir. (bizdeki 1.6 gibi). Sanırım bize gelen 1.5 modeller başka ülke için üretilen parti.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Araç güzel ancak motor gamı gelişmesi yenilenmesi şart. Her ne nedenle olursa olsun o fiyatlara 75HP alınmaz. Daha çok yeni bu araç, biraz zaman verip beklemek görmek en mantıklısı gibi gözüküyor.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

75 hp bu arabaya yeter. Ekonomi yapılır mülayimce ailecek güzelce kulanılır.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Yetmez. Yıl 2012. 0-100 ü 16,5 sn.

45 bin lira verip mahalle arasında mı kullanacağız bu aracı? Bölünmüş yolu var, otobanı var, bölünmemiş yolu var. Bu hızlanma değerleriyle nasıl araç sollanır?

1979 model 131 Hacı murat bile bundan daha hızlı...

Ayıp denen bişey var...

75 hp bu arabaya yeter. Ekonomi yapılır mülayimce ailecek güzelce kulanılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Canlı canlı gördüm inceledim geçenlerde.

Hiç de tu kaka bir araç değil.

Motor seçeneklerini iyi ayarlarlarsa tutar.

Malzeme kalitesi gayet iyiydi. Kapılardaki kocaman fitillere şaşırdım.

kesinlikle katılıyorum abey ,motor sıkıntıları gitsin çok satacak bu araba ,seneye toparlanır birkaç sene sonra ben de alırım :rolleyes:

bu forumda çok sayıda bmax göreceğiz 2 sene içinde ahanda buraya yazıyorum :fiuw: :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Yetmez. Yıl 2012. 0-100 ü 16,5 sn.

45 bin lira verip mahalle arasında mı kullanacağız bu aracı? Bölünmüş yolu var, otobanı var, bölünmemiş yolu var. Bu hızlanma değerleriyle nasıl araç sollanır?

1979 model 131 Hacı murat bile bundan daha hızlı...

Ayıp denen bişey var...

Transit'te aynı değerlerde hatta daha yüsek değerlerde hızlanıyordu. Bölünmüş yolda veya otobanda hiç sıkıntı yaşatmadı. Arkamızdan sürekli Ferrari yada Bugatti gelmiyor ki.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Bölünmemiş yolda araç sollama nasıl olacak? Ya da kamyonlarla birlikte konvoy oluşturulacak...

Sağdan tıngır mıngır gitmek isteyenler için sorun yok... Ya da otobanda sol şeridi hiç kullanamayanlar için de sorun yok...

Hatırlatırım: Bizim otobanlarda sağ şerit 90 ve daha düşük hızlar, orta şerit 100-120 sol şerit 120-150 km hızlarda akar...

Sol şeritte trafik uygun olduğu sürece bu hızlarda araç kullanılıyor. Ve sol şeridi kullanan araçların belki ancak binde biri Ferraridir.

45-50 bin liralık başka bir sıfır araç var mı bu kadar kötü teknik verisi olan?

Transit'te aynı değerlerde hatta daha yüsek değerlerde hızlanıyordu. Bölünmüş yolda veya otobanda hiç sıkıntı yaşatmadı. Arkamızdan sürekli Ferrari yada Bugatti gelmiyor ki.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Elbette zayıf tarafını eleştireceğiz. Benzinli motorlara lafım yok...

Dizel (75 lik) bence başka ülkelerdeki vergi kısıtlamasından dolayı beygiri düşük tutulmuş. Oysa 1.5 motordan 110 bg almak hiç de zor olmasa gerek...

Transit ve de Starexlerin değerleri bu kadar kötü olamaz. İkisi de biraz fazla yakarlar ama keçi gibi tırmanırlar. Bi defa torkları var onların...

Dolayısıyla Bmaxi kıyaslayacağımız araçlar, ticari araçlar olmamalı...

Aynı durum yeni kasa opel astra j için de geçerli... Dizel seçeneği bildiğimiz 1.3 mj. 95 bg... Üstelik fiyatı 50 bin liranın üstünde ve 0-100 ü 14,7 sn...

Rakipleri focus(115), 308(112), bravo(120), megane3(110-130), c4(112), vb... Ortalama 0-100 leri 11 sn civarında...

Bu değer elbette herşey değildir ama, 50 bin lira para verince insan hem ekonomi hem de güç arar...

Dolayısıyla "Her kör satıcının bir kör alıcısı vardır." atasözüne inat ben bu 75 liği Türkiye de satın alacak körlerin (mecaz anlamda) olduğunu düşünmüyorum...

Bütün yorumlar dizel motora endeksli yapılıyor. Dizel'in performansı yeterli görünmeyebilir, doğrudur.

Ama bu araba ile birlikte 3 tane de benzinli motor var.

90, 105 ve 120 bg'lik motorlardan söz ediyoruz.

Bunların hiçbirisinin sollamada üzeceğini sanmam.

Bahse konu dizel motoru da kağıt üstünde değil, asfalt üstünde yorumlamak lazım bence.

Hüseyin doğru yazmış: Transit'in de, Starex'in de kağıt üstündeki değerleri bu şekildeydi.

Ama asfaltta sollamaya çıkınca hiç de sıkıntı yaşatmıyordu.

Belki bu da öyledir.

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Maalesef bizim insanımızda yanlış bir algı var ve bunu kendi aracımda da yaşıyorum. :angry: Fiesta nın 1.6 dizeli gereksiz ! Fiesta ekonomi arabası 1.6 fazla yakar! Satışta 1.4 dizel ile fiyat farkı yok.Alırken pahalı ama.(Bizzat Ford bayisinin sözüdür bu). Bu mantık galiba B-Max içinde geçerli :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...