İçeriğe Yönlendir

B-Max Bana Göre Güzel Olmuş

Serdal Soysal

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

B-max alınacaksa acele edilmeeeeez, klasik otokoç taktiği, şimdi bunu satarlar sonra dolusunu, yani denildiği gibi 1.6 dizeli gelecek, acele etmeyin 6 ay kadar bekleyin, hatta daha kısa sürede gelecek, hem ufak tefek güzelleştirmelerle beraber, o yüzden bence B-max alacaklar acele etmesin :)

Aslında Ford atasözünü unutmayın diyeceğim ama... nasılsa yeni modele dayanamayıp hemen alıyorsunuz, bknz. fiesta ya, makyajı yedi geliyor, eskisi bitti gözümde, c-max, oda süslendi, yani bu işler böyle, acele etmeyin, Ford alıncaksa yeni model minimum 6 ay beklenmeden alınmaz, makyaj yemez ama kesin değişir, bana kalsa makyaj yemeden asla alınmaz ya neyse :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

3km parkurum olacak benzinlisinden kocaman birşey alırdım :)

Mesela accord 2.4 felan.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

iş yeriyle ev arası gidiş geliş 6 km ama tabi gün içinde farklı yerler hafta sonu gezmeler falan oluyor işte o git gel 3 km lerde dizel çok yakıyor ısınmadığından benzınde bu sorunu yaşamam herhalde.

ali bey benimde görüşüm araç çıkar çıkmaz alınmaz ama aldığım fiyat güzel kaçırmak istemiyorm 44 bin 1.0 eco titanium x paket + plus paket .. katılıyorm dizel seçeneği gelecektir ama bence cmax satışını baltalamamak için 1.6 115 lik dizel gelmez 90 veya 100 lük gelebilir ayrıca şuanda donanım bence üst seviyede daha üstü ne olabilir diye düşünüyorm aklıma bişey gelmiyor belki ekranı biraz büyütebilirler tabi gelen her extra donanım için fiyatta artacaktır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

8-9 yakarsınız kesin. ilk 3 km passat 10 litre yakar.

3km. için ben yürürdüm, hemde sağlığa faydalı olurdu :)

Hele dikmende. (yani düzgün semt demek istedim çevre olarak).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

8-9 yakarsınız kesin. ilk 3 km passat 10 litre yakar.

Hele dikmende. (yani düzgün semt demek istedim çevre olarak).

O daha iyi, ben haritacıyım, dikmen bana salondan oturma odasına gidiyormuşum gibi gelir :D

Semt olarak iyidir evet :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

iş yeriyle ev arası gidiş geliş 6 km ama tabi gün içinde farklı yerler hafta sonu gezmeler falan oluyor işte o git gel 3 km lerde dizel çok yakıyor ısınmadığından benzınde bu sorunu yaşamam herhalde.

ali bey benimde görüşüm araç çıkar çıkmaz alınmaz ama aldığım fiyat güzel kaçırmak istemiyorm 44 bin 1.0 eco titanium x paket + plus paket .. katılıyorm dizel seçeneği gelecektir ama bence cmax satışını baltalamamak için 1.6 115 lik dizel gelmez 90 veya 100 lük gelebilir ayrıca şuanda donanım bence üst seviyede daha üstü ne olabilir diye düşünüyorm aklıma bişey gelmiyor belki ekranı biraz büyütebilirler tabi gelen her extra donanım için fiyatta artacaktır.

Vallahi bence acele etmeyin, 1.6 sıda çok pahalı olmayacaktır, kesin kampanya falan yine olur, zaten eski şatışları zor yaparlar, mecburlar uygun fiyata, siz bilirsiniz tabii ama durum bu, birde şu var, bu paralara mesela 1.2 tsi Yeti alırdım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Onur Bey,

Acilen avatar fotonuzu koyabilir misiniz?

Vallahi bence acele etmeyin, 1.6 sıda çok pahalı olmayacaktır, kesin kampanya falan yine olur, zaten eski şatışları zor yaparlar, mecburlar uygun fiyata, siz bilirsiniz tabii ama durum bu, birde şu var, bu paralara mesela 1.2 tsi Yeti alırdım :)

2.0 dizel cruze nasıl?

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl
(düzenlendi)

sağlığa faydalı evet hem 44 bin cepte kalır az para degil :) dikmen alt kısımlar düzgün fakat yukarıya doğru çıktıkca yürünmesi zor bir yer :)

bu bilgisayarda yok ama yarın avatar fotosu eklerim.

skoda malum ön yargıyla bakılan bir marka o yargılar yıkılmadan alma taraftarı degilim yoksa çok kaliteli araçlar gerçekten.

tarihinde Onur Akg&#246l tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2.0 dizel cruze nasıl?

Motor iyi, arabanın ön konsolu beni heyecanlandırmadı, arka diz mesafesi yetersiz, vergisi fazla, yinede vergi az olsa fena olmazdı, fena olmazdı derken sadece motoru gözönüne alıyorum tabii, yoksa listeme giremez...

sağlığa faydalı evet hem 44 bin cepte kalır az para degil :) dikmen alt kısımlar düzgün fakat yukarıya doğru çıktıkca yürünmesi zor bir yer :)

bu bilgisayarda yok ama yarın avatar fotosu eklerim.

skoda malum ön yargıyla bakılan bir marka o yargılar yıkılmadan alma taraftarı degilim yoksa çok kaliteli araçlar gerçekten.

Yargı kimin umrunda, arabayı aldığın an zarardır, araba ticaretle uğraşmıyorsan lükstür, bu durumda hoşuma giden ve iyi olanı alırım, Skoda büyük oranda vw sayılır, yargıya bakacak olsak hepimiz şahin-doğan almalıydık bence, halbuki araba bile değil benim gözümde :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Motor iyi, arabanın ön konsolu beni heyecanlandırmadı, arka diz mesafesi yetersiz, vergisi fazla, yinede vergi az olsa fena olmazdı, fena olmazdı derken sadece motoru gözönüne alıyorum tabii, yoksa listeme giremez...

Çağlar gelir diye bakıyoruz ama gelmiyor. Ben çok yakan bir zevk/gezme aracı alacak olsam benzinli birşey alırım. Büyük hacim ikinci el olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çağlar gelir diye bakıyoruz ama gelmiyor. Ben çok yakan bir zevk/gezme aracı alacak olsam benzinli birşey alırım. Büyük hacim ikinci el olabilir.

Aynen, bende gelir diye içimden geçiriyordum siz yazmışsınız :) hatta Murat anında gelirdi gecikti :D

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

Yargı kimin umrunda, arabayı aldığın an zarardır, araba ticaretle uğraşmıyorsan lükstür, bu durumda hoşuma giden ve iyi olanı alırım, Skoda büyük oranda vw sayılır, yargıya bakacak olsak hepimiz şahin-doğan almalıydık bence, halbuki araba bile değil benim gözümde :)

skoda cidden kaliteli bir araç ama Allah korusun sıkıştığın zaman sattınmı hem çok zarar ettirmeyecek hemde ölücülerin abi malum bu marka tutulmuyor ikinci eli anca bu kadar eder denilen bir marka almak istemiyorm hemde kısa sürede alınacak bir araç mantıklı geçen komşum 50 küsüre aldığı mazda 3 ü 40 mı 42 mi ne o fiyata anca sattı 2 yılı dolmadan skodada bu kadar zzarar belki olmaz ama bi ford toyota vw gibi min zararlada kapatamazsın .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

niye bmax peki? Aile mi var bebek felan? Değer kaybına bakma durumu varsa (kısa vadede satma planı/riski) o zaman sıfır ikinci el bakın. 1 yaş araç bakın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Evet, kısa vadede kısmen haklısın, ama 5 sene ve fazlası kullanacaksan iş değişir, mesela kendim için konuşayım, ben en az 10 sene kullanırım, arabam fiesta ve 7 yaşında, şimdi bakalım, şuanki fiesta dan farkları ne? Dış görünüş harici aynı, motor aynı, daha geniş, daha sorunsuz, kısaca yenilememi gerektirecek birşey yok ortada, tabii zevkler tartışılmaz, konuya gelirsek, ben zengin biri değilim ama uzun vadeli araç aldığımdan, 50 liralık araç 20 liraya insede umrumda olmaz, gider 5 liraya takasa bile veririm, zaten 10 sene dolu dolu kullanmışım, sorunsuz kullanım ömrü dolmuş, dizel ve karı zaten işi bitirmiş durumda.

Bu durumda 2. el değerine bakmam bile, sadece hoşuma giden sağlam araca bakarım, uzun süre kullanımda 2. el zaten önemsiz.

Sen kısa sürede araç değişeceğinden maliyet açsından haklısın, mazda skoda dan daha fazla zarar ettirir, ayrıca dediğin yargı hızla değişiyor, Skoda nın vw olduğu ve iyi olduğunu millet artık öğrendi, satarken zararın daha az olucaktır, zaten en tutulan aracı bile sıfır aldın, galeriden çıktın 4-5 kaat kafadan zarar yazabilirsin, bence bunları fazla düşünme, araba baştan zarardır, araba sürekli zarar ettirir, sürekli masraftır, çokta takmayacaksın yani :)

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

bmax 1 hafta öncesine kadar aklımda yoktu . aklımdaki modelleri yazayım c ellyse,301,rapid,clio 4 sport tourer . 301 ve c ellyse pek hoşuma gitmedi rapid ve clio 4 st ocak ta gelecekmiş .yazdığım modeller 40-45 aralıığında hepsi. ayrıca benim sw ve mpv tarzı araçlara karşı hep ilgim vardır hoşuma gider bu yüzden bmax tip itibariyle hoşuma gitti. evliyim bu oğlumun nicki var olduğu için açmakla uğraşmadım :)

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

ali bey belki yanlış düşünüyorm ama bende aracı max 3 yıl biner garanti kapsamı bitmeye yakın veya yeni bitmişken satar fazla zarar etmeden muadili başka bir araç alırım bu yüzden ikinci el piyasası iyi olan bir araç bakmak zorundayım tmm ilk anahtarı çevirmede 5 bin i unutuyorm ama o 5 bin 10-15 arası olmadan çıkarıyorm elimden dedigim gibi belkide yanlış bir düşünce ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ali bey belki yanlış düşünüyorm ama bende aracı max 3 yıl biner garanti kapsamı bitmeye yakın veya yeni bitmişken satar fazla zarar etmeden muadili başka bir araç alırım bu yüzden ikinci el piyasası iyi olan bir araç bakmak zorundayım tmm ilk anahtarı çevirmede 5 bin i unutuyorm ama o 5 bin 10-15 arası olmadan çıkarıyorm elimden dedigim gibi belkide yanlış bir düşünce ;)

Şu an biz kiminle konuşuyoruz? Oğlanla mı? :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sıfır araba baştan zarar, ama sende haklısın, kısa süre kullanımda zarar büyümeden değişmek daha iyi, karar senin elbet :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Arabayı Ocak ayında alırsanız 400 TL indirim var. Sanırım araçta 7-9 yıl arası kullanım optimal. Bunun altında zarar büyük olur. Üstünde olmak isterseniz sanayide iyi usta olması lazım. O zaman o da olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

İçimden geçeni söyliyeyim, madem alıcaksın, para dert değil, bence acil değilse alma, bekle 1.6 dizelini al, yada bekleme başka marka al :)

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

şuan arabasızım yılbasına kadar bişey almam gerekiyor rapid ide çok beğendim ocakta çıkacakmış peki sizce ne alınmalı bu fiyat aralığında etrafımdaki bi çok kişi hyundai i30 diyor ama niyeyse hyundai e ısınamadım :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...