İçeriğe Yönlendir

B-Max Bana Göre Güzel Olmuş

Serdal Soysal

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Eski kasa golf kaldıysa indirimden alın. Ya da fiesta alın.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Öyel bir soru sordunki, cevabı zor :D i30 fena değil, ama b-max te değil.

Eveet, Mehmet bey haklı, golf iyi gider :good1:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

i30 alıp "ama bu iyi araba, bak bir sürü özelliği var, hem de şekli güzel" diye etrafa (ve kendine de) sürekli açıklamak zorunda kalınabilir.

45 bin para varsa tercihim yeni çıkan bmax olmaz. Boş focus bakardım alternatif. (golf-fiesta ya ek) dizel 95 hp boşun boşu.

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

bugün yeni kasa golf sordum 1.2 tsi comforline 44.100 e bırakıyorm dedi ne zaman alabilirim diye sorduğumda ise mart diyince iyi gnler dedim ve çıktım anlamadım nokta ise vw deposunda müthiş derecede yok denilen arabalar var ki doğuş burda çok iyi satış planı ortaya çıkarmış var olan araca sıra yazılıyor çok ilginç. i30 u inceleyim bi şekli cidden hoş ama bu yazışmalardan sonra soğuk baktığım hyundai alırsam ilginç olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Var olan araca niye sıra yazılsın? Birçok bayii size başka araç satmak için istediğiniz yok diyebilir. Her bayiyi telefonla arayıp sorun. (Elinizde yeni ya da eski golf düşük donanım ne var diye sorun).

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

bence sırf satış politikası ve reklam için doğuş bunu yapıyor eskişehir yolundaki vw çalışan samimi sohbet sonunda satış sorumlusunun dedikleride bunları doğrular nitelikteydi. bu arada i30 u inceledim cidden yok yok şekli hoş iç görünüm pek güzel olmasada iyi yapmışlar . diğer bayileri aradım onlarda şubat dedi ama fiyat değişecek ve elimizde araç olmadığı için benzin satışımızı yılbaşından itibaren yapacaz dediler birde ülkede kriz var deniliyor her zman vw showroomları ana baba günü.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Showroom da inceledigim bmax i çok beğendim saçma dizel seçeneği olsada aklımı çelmeyi başardı özellikleriyle satış müdürüde arkadaşım olduğundan dolayı uygun fiyat verdi yalnız aklıma takılan nokta çağ dışı motor olan 1.5 dizel 75 beygir 180 tork bu motor araç full doluyken bu aracı kaldırırmı kaldırırsada ne kadar performanslı olur sesi bi kenara ittim çünkü biliyormki araç hafif yokuşlarda 3500 devire getirmeden 2. vitesi yemez . Ayrıca 1.0 ecoboost motorda varmış bunun performansı dizelden çok daha iyi olacaktır fakat bundada endişem çok yakarmı acaba dikmende oturuyorm ve yokuşları baya bi fazla şehir içi verisi 6 lt ben 8 i görürmüyüm acaba ?

aldığım fiyatlar :

1.5 dizel titanium-x paket-plus paket : 47 bin

1.0 ecoboost titanium-x paket-plus paket : 44 bin

yıllık max 10.000 km yaparım aradaki 3 bine ve performanssız bir dizel motora değermi sizce . Benzinin vergi servis masrafı ve konfor konusunda avantajları var benzinde beni çok yakar diye korkutuyor . Görüşlerinizi bekliyorum . Saygılar.

Resmi sitesinde 47bin yazıyor, almış olduğunuz fiyatlar pazarlık yapılmış hali mi?

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

Resmi sitesinde 47bin yazıyor, almış olduğunuz fiyatlar pazarlık yapılmış hali mi?

evet pazarlık yapılmış hali ama dikkat edin aldığım fiyatta x paket ve plus paket var

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

evet pazarlık yapılmış hali ama dikkat edin aldığım fiyatta x paket ve plus paket var

Evet onları da eklersem fiyat dahada yükseliyor, almış olduğunuz fiyat geyet güzel görünüyor, Koç grup indirimi de eklersek 41k gelir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

vw geni 1-2 sene hiç düşünmemek lazım ki akıllansınlar, ama millet dayanamıyor, neyseki saçma fiyatlarını biraz düşürdüler, hiç değilse bu durum birazcık düzeldi :)

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
Merhaba, ben de bugün Titanium TDCI 75 bg ile test sürüşü yaptım. Motor performansı yetersiz diyemem ama motor çok isteksiz gibi geldi bana.

Bu araçlarda 1. ve hatta 2. vitesten fazla birşey beklememek lazım belki ama özellikle 1. vites çok cansız.

Mevcut aracım 1.4 TDCI Fiesta hem 1. viteste hem de genel olarak ara hızlanmalarda çok daha atik bence.

Satış görevlisi motorun daha yeni olduğunu bunun bir etken olabileceğini söyledi.

Yurtdışında 1.6 dizel var ama muhtemelen C-max'tan pahalı olur düşüncesiyle getirmezler.

Aracı genel olarak beğenmeme rağmen sürüş deneyimi, genelde sakin kullanmayı sevmeme rağmen beni memnun etmedi.

Şahsen gönlüm C-Max 1.6 Trend TDCI'ya daha çok kaymış durumda.

B max almaya gittim, C max aldım, 75 beygir ve 185 tork icime sinmedi, kapilarda direk olmamasi kapi acikken iyi ama surguler kapaninca bisey farketmedi benim icin

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Trend TDCİ aldığınızı sanıyorum fiyata bakarak. Bence her ne almış olursanız olun C-Max çok iyi tercih.

B-Max'i de C-Max'i de uzun uzun detaylı olarak inceledim showroomlarda. B-Max'in neye hizmet ettiğini pek çözemedim :)

Aile arabası deseniz, dar ve bagajı küçük.

Spor araç deseniz görüntü MPV araçları andırıyor. Diyemezsiniz.. Zaten motor seçenekleri de çok atak değiller.

Neticede B-Max benim gözümde sürgülü Fiesta olarak kaldı.

Ama C-Max güzel araba. Trend'indeki donanım bile kabul edilebilir düzeyde. Başka markalarda baz donanımı alınca neredeyse şaseyi verip "üstünü sen tamamla" diyecekler :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Çark
Trend TDCİ aldığınızı sanıyorum fiyata bakarak. Bence her ne almış olursanız olun C-Max çok iyi tercih.

B-Max'i de C-Max'i de uzun uzun detaylı olarak inceledim showroomlarda. B-Max'in neye hizmet ettiğini pek çözemedim :)

Aile arabası deseniz, dar ve bagajı küçük.

Spor araç deseniz görüntü MPV araçları andırıyor. Diyemezsiniz.. Zaten motor seçenekleri de çok atak değiller.

Neticede B-Max benim gözümde sürgülü Fiesta olarak kaldı.

Ama C-Max güzel araba. Trend'indeki donanım bile kabul edilebilir düzeyde. Başka markalarda baz donanımı alınca neredeyse şaseyi verip "üstünü sen tamamla" diyecekler :D

B-Max de sürgülü kapıyı açınca alttan bir hortum çıkıyor.Sanırım içerisi kablolarla dolu.Ufak çocuklar araca binmek için o hortuma basıp zamanla deforme edebilir.

Bir de yokuş yukarı veya aşağı parklarda kapıyı kullanma sorun olur diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

arka kapı açılınca kilit olmamasında şikayetçiydi ama ben bu kilit olayına açıkcası pek takmıyorm 3 yıl caddy kullandım hiç yokuşlarda durduğumda otomatikmen kayar kapının kapanmasına şahit olmadım ancak elimle ittirirsem kapanıyordu . i30 ve ceed sw ları inceledim bmaxin iç kalitesini vermesede kaliteli iç mekanları var özellikle ceed in ama ikinci el piyasasını düşündüğüm zaman vazgeçtim sanırım b-max alacam 44 bin eco titanium xpaket+plus paket . bmax modeli tutmasada -ki ben öyle çok az satacağını sanmıyorm- ikinci elleri i30 ve ceed kadar değer kaybetmez düşüncesi içindeyim alırsam fotoları ve detaylı bir inceleme yapıp forumda paylaşacam

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

2014

Gözüm suzuki jimny ye kayıyor ama alet çok yakıyor. 1.3 multijet takılsa başka araç almaz çoğu kişi.

35 bine sıfırı var. Şeytan diyor al kenara koy, teknoloji değiştikçe atraksiyon olarak hayatın devam ettikçe bin nostalji yap.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Duster alın koyun hocam madem öyle bir düşünce var

Aynı hava yok. Aynı felsefe de yok.

Yorum bağlantısı
Edip Aydın

B max'de yazılım problemi vardı. Bence giderildiğini teyit etmeden almamakta yarar var. Bundan 1 ay önce bizim okulda 1 adet B max denk geldi. Üzerinde T plakayla bir aşağı bir yukarı dolaşıp duruyordu. En sonunda durduğu bir yerde yakaladım. Biraz sohbet ettik, arkadaş otosan mühendisiymiş.Benim araçtaki sıkıntıları ve 1,5 senedir gelmeyen yeni versiyon yazılımı anlatınca Bmax'de de yazılım sorunu olduğunu ve aracın motorunda ki yazılım sorununu gidermek için uğraştığını söyledi.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

B max'de yazılım problemi vardı. Bence giderildiğini teyit etmeden almamakta yarar var. Bundan 1 ay önce bizim okulda 1 adet B max denk geldi. Üzerinde T plakayla bir aşağı bir yukarı dolaşıp duruyordu. En sonunda durduğu bir yerde yakaladım. Biraz sohbet ettik, arkadaş otosan mühendisiymiş.Benim araçtaki sıkıntıları ve 1,5 senedir gelmeyen yeni versiyon yazılımı anlatınca Bmax'de de yazılım sorunu olduğunu ve aracın motorunda ki yazılım sorununu gidermek için uğraştığını söyledi.

:shok:

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

beyler sizce 308 bmax e tercih edilirmi? 47.900 active dizel otomatik seçenegi var veya 50.000 e yeni astra sedan var biliyorm sınıfları farklı fakat bmax özellikleri ve tipi aklımı çeldi . Aslında skoda rapid olsa direk alacam fakat oda gelmedi . Bmax in 2013 fiyatları açıklanmış 3 bin zam gelmiş kararsız kaldım :s

Yorum bağlantısı
Onur Akgöl

Bmax gerek iç gereksede dış kalite hissi bence üst seviyede donanımlarıda gayet güzel diğer araçlar C sınıfı şansa bugün test sürüşü yapamadım yol performansı ve yakıtı ölçecem 1.0 ın ona göre karar verecem ama aklımın bir köşesindede hep bi rapid var bmax aldıktan sonra 45 e kadar rapid çıkarsa pişman olurum kararsızım :)

Yorum bağlantısı
Hakan Çark
beyler sizce 308 bmax e tercih edilirmi? 47.900 active dizel otomatik seçenegi var veya 50.000 e yeni astra sedan var biliyorm sınıfları farklı fakat bmax özellikleri ve tipi aklımı çeldi . Aslında skoda rapid olsa direk alacam fakat oda gelmedi . Bmax in 2013 fiyatları açıklanmış 3 bin zam gelmiş kararsız kaldım :s

Bunları da bir değerlendirin:

B-max'ın sürgülü kapılarını açınca alttan bir boru çıkıyor, ben hiç beğenmedim bunu.

Dizel modeli 1.5 TDCİ 75 beygir, 0-100 km hızlanma 17 saniye ( yokuşta kalır bu araç, 1300 küsür kilo )

Direk olmaması kapılar açıkken ferah geliyor ama arkaya oturup kapıyı kapatınca dar kalıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...