İçeriğe Yönlendir

Led Televizyonumuzun İçine Su Kaçtı.

Hasan Tahsin Şipit

Recommended Posts

Emin Önal
(düzenlendi)

Klima borusu patladığında evi su basmaz, damla damla içine kaçacak cihaz arar, bulamazsa çin işkencesi yapar. Klima kapatıldığında da suyu kesilir.

Aslında sormak istediğim evi su basması değilde, klimanın su damlatması sonucu oluşacak hasarı ödeyip-ödemeyeceği idi.

Mesala yere damladı, parkeler kalktı gibi..

Emin, evdeki borunun patlayıp evi su basmasının poliçede yeri var, onun adı dahili sudur..

Bu hasarı sigortanın ödeyeceğini sanmıyorum... Tabi bu benim fikrimdir..

Evren ve Fatih beylerin de görüşünü almak lazım...

Dahili suyu biliyorum abi son iftar toplantısının olduğu akşam başıma geldi hatta :) Evdede kimse yoktu ama su alt komşunun tavanına sızınca onun sayesinde bizim evi tam olarak basmadan müdahale edebildik.

Klima olayı çetrefilli bir durum.Kabaca, klima evin demirbaşı sayılmaz mı ?

Bende sigortacı arkadaşların yorumunu merak ettim, kolayca başa gelebilecek bir durum çünkü..(Allah göstermesin)

düzenleme:imla

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Başlığı okuyunca içinde "Eşek, kaçmak,su vb." kelimelerinin bulunduğu özlü söz aklına gelen bir tek ben miyim? :seytan:

Asla yalnız yürümeyeceksin :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aslında sormak istediğim evi su basması değilde, klimanın su damlatması sonucu oluşacak hasarı ödeyip-ödemeyeceği idi.

Mesala yere damladı, parkeler kalktı gibi..

Dahili suyu biliyorum abi son iftar toplantısının olduğu akşam başıma geldi hatta :) Evdede kimse yoktu ama su alt komşunun tavanına sızınca onun sayesinde bizim evi tam olarak basmadan müdahale edebildik.

Klima olayı çetrefilli bir durum.Kabaca, klima evin demirbaşı sayılmaz mı ?

Bende sigortacı arkadaşların yorumunu merak ettim, kolayca başa gelebilecek bir durum çünkü..(Allah göstermesin)

Dahili suyun tanımı, eve sabit su tesisatının verdiği zararlardır..

Klima demirbaştır tv de demirbaştır, ancak; bunlar yangın hırsızlık dahili su, su basması gibi hasarlara karşı teminattadır.. buradaki sorun, klimadan damlayan suyun dahili su olmayışıdır..

Allianz poliçelerinde tv benzeri elektronik cihazların bir koruması var ama sadece: tesisattaki kısa devre, voltaj dalgalanması, endüksiyon akımı ve yıldırımın endirekt etkisi gibi risklere karşı teminat vardır...

Poliçede belirtilen limite kadar ve 200 lira muafiyet ile çalışır.. 5 yıldan eski elektronik cihazlar, 10 yıldan eski elektrikli cihazlar, saç kurutması mikser gibi küçük ev aletleri, kameralar oyun konsolları ve notebooklar teminata dahil değildir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Başlığı okuyunca içinde "Eşek, kaçmak,su vb." kelimelerinin bulunduğu özlü söz aklına gelen bir tek ben miyim? :seytan:

:hahahoho: :hahahoho: :hahahoho: Sayende benim de aklıma geldi, ilahi Alper bey ne deyim ki? Yok böyle bir forum.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kulağına su kaçan eşek garantiye girer mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

İhtimali arttırmak için ne yapabiliriz?

Tüketici mahkemesine de başvurmayı düşünüyoruz. Sizce faydası olur mu?

Öncelikle geçmiş olsun kardeş, Bende Media Markt'tan aldığım Plazma televizyonu probleminden dolayı 23 ay sonra ve Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne vererek davayı kazandım ve televizyonu geri iade edip paramı eksiksiz olarak aldım. Hakem heyeti % 90 tüketiciden yana sonuç veriyor ama senin televizyonu başka bir duvara istediğin halde klimanın altına monte ettiklerini Hakem heyetine vereceğin dilekçede güzelce belirtmen lazım, sonuç lehine olacaktır diye düşünüyorum. Süreç biraz uzun olabilir ama, şimdiden kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kulağına su kaçan eşek garantiye girer mi?

Bizim eskiden bi eşek vardı. Üstündeki saksıyı sulayınca...

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Öncelikle geçmiş olsun kardeş, Bende Media Markt'tan aldığım Plazma televizyonu probleminden dolayı 23 ay sonra ve Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne vererek davayı kazandım ve televizyonu geri iade edip paramı eksiksiz olarak aldım. Hakem heyeti % 90 tüketiciden yana sonuç veriyor ama senin televizyonu başka bir duvara istediğin halde klimanın altına monte ettiklerini Hakem heyetine vereceğin dilekçede güzelce belirtmen lazım, sonuç lehine olacaktır diye düşünüyorum. Süreç biraz uzun olabilir ama, şimdiden kolay gelsin.

Sİze de çok geçmiş olsun Abi. Bizde buradan ses çıkmazsa kesinlikle hakem heyetine başvuracağız.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hasan, sen desenki kardeşim klima altına tak, servis montajı yapıp, müşteri klima altına istedi sıvı temas riski var, müşteri bilgilendirildi..olarak servis formuna yazar ve imzalatır.. Ah ben olsam duvardan duvara çarpardım servisi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim eskiden bi eşek vardı. Üstündeki saksıyı sulayınca...

Nerde o eski eşekler :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Hasan, sen desenki kardeşim klima altına tak, servis montajı yapıp, müşteri klima altına istedi sıvı temas riski var, müşteri bilgilendirildi..olarak servis formuna yazar ve imzalatır.. Ah ben olsam duvardan duvara çarpardım servisi

Abi çok teşekkür ederim lg bize dönen yok. Pazartesi arayıp durumu sorariz. İlgim için çok çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aramalarını bekleme, tv nin yerini ve klimanın yerini net görülecek şekilde fotola, şikayetini el yazın ile yaz, hakem heyetinin kapısına dayan. en fazla1 ay sonra ya tv yada para iadesi olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aramalarını bekleme, tv nin yerini ve klimanın yerini net görülecek şekilde fotola, şikayetini el yazın ile yaz, hakem heyetinin kapısına dayan. en fazla1 ay sonra ya tv yada para iadesi olmalı.

Tamam Abi. Fotoğraf işi kolay. Yarın hallederim. Dilekçe de hazır zaten. Hadi hayırlısı. İlgin için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
(düzenlendi)

Gelelim sonuca.

Ben şehir dışında olduğum için konu ile Annem ilgilenmişti.

Tüketici hakem heyeti fatura bedeli 1160tl yi geçtiği için bakmıyormuş. Tüketici mahkemesine yönlendiriyor.

Tüketici mahkemesinde ki personel direk kazanamazsın deyip geri gönderiyor. Annem de başka bir tüketici mahkemesi odasına giriyor ve buradan da 120tl hemen para yatırmasını istiyorlar. Annem parayı yatırmadan önce sonrasında ne olacağını öğreniyor ve baro ya yönlendiriliyor. Buradan da mahkeme için avukat arıyor. Üzerinde ev olduğu için baro avukat vermiyor ve ayrı avukat tutmasını söylüyorlar.

Sonuç 0 yani. Ne olacak şimdi?

tarihinde Hasan Tahsin Şipit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Gelelim sonuca.

Ben şehir dışında olduğum için konu ile Annem ilgilenmişti.

Tüketici hakem heyeti fatura bedeli 1160tl yi geçtiği için bakmıyormuş. Tüketici mahkemesine yönlendiriyor.

Tüketici mahkemesinde ki personel direk kazanamazsın deyip geri gönderiyor. Annem de başka bir tüketici mahkemesi odasına giriyor ve buradan da 120tl hemen para yatırmasını istiyorlar. Annem parayı yatırmadan önce sonrasında ne olacağını öğreniyor ve baro ya yönlendiriliyor. Buradan da mahkeme için avukat arıyor. Üzerinde ev olduğu için baro avukat vermiyor ve ayrı avukat tutmasını söylüyorlar.

Sonuç 0 yani. Ne olacak şimdi?

Yok mu tanıdık avukat?

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Yok mu tanıdık avukat?

Abi var fakat böyle birşey için de kendisini rahatsız etmek istemem. Hem bunun avukat masrafını karşılaması var.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1100tl tamiri. 0 fiyatı 1300tl.

denize konup sal yapılacak, videosu paylaşılacak, belki ses getirir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi var fakat böyle birşey için de kendisini rahatsız etmek istemem. Hem bunun avukat masrafını karşılaması var.

Size kalemden kazanamazsınız dediler diye bırakmışsınız. Devam edebilirsiniz. Avukat var veya yok. Delillerini bildirecek, dilekçe yazacak, hakkını haklı olduğuna inandığın şekilde kendin savunabileceğine inanıyorsan kendin aç davayı.

Ha açmayacaksan da Çağlar abinin önerisini dikkate almalısın :D

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

denize konup sal yapılacak, videosu paylaşılacak, belki ses getirir

Bende üzerine tiner döküp lg nin önünde yakmayı düşünüyordum O da fena fikir değil.

Size kalemden kazanamazsınız dediler diye bırakmışsınız. Devam edebilirsiniz. Avukat var veya yok. Delillerini bildirecek, dilekçe yazacak, hakkını haklı olduğuna inandığın şekilde kendin savunabileceğine inanıyorsan kendin aç davayı.

Ha açmayacaksan da Çağlar abinin önerisini dikkate almalısın :D

Abi oradaki personel "kazanamazsın bu lg nin suçu değil." diye gönderiyor. Başka bir tüketici mahkemesi odasına girmiş ve buradan da 120 tl para yatırmasını söylemişler. Sonra baro ile görüşüp döndükten sonra "avukatsız kazanamazsın" diyerek göndermişler.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi oradaki personel "kazanamazsın bu lg nin suçu değil." diye gönderiyor. Başka bir tüketici mahkemesi odasına girmiş ve buradan da 120 tl para yatırmasını söylemişler. Sonra baro ile görüşüp döndükten sonra "avukatsız kazanamazsın" diyerek göndermişler.

120 TL'yi zaten vereceksin hTŞ. Bunun ne alakası var davayla kazanmayla. O masraf. Belki daha da çok alacaklar. Ama avukatsız kazanamazsın, sen tek yapamazsın, bu iş olmaz denmez. Ben diyemem mesela. Kazanırsın kaybedersin denir mi nereden biliyormuş?

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

120 TL'yi zaten vereceksin hTŞ. Bunun ne alakası var davayla kazanmayla. O masraf. Belki daha da çok alacaklar. Ama avukatsız kazanamazsın, sen tek yapamazsın, bu iş olmaz denmez. Ben diyemem mesela. Kazanırsın kaybedersin denir mi nereden biliyormuş?

Haklısın Abi. Bende Anneme öyle dedim. Yorum yapacağına gerekeni yapsaydı diye. Şimdi tekrar gidip dilekçe yazıp gerekeni yapalım mı Abi. Birde şikayet sitelerine de yorumlar yapsam mı?

her nevi çin malı tv yi getirip 1170 TL den satma fikri sardı beni :seytan:

Garanti de verecek misin Abi? :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...