İçeriğe Yönlendir

Led Televizyonumuzun İçine Su Kaçtı.

Hasan Tahsin Şipit

Recommended Posts

Mahmut Yıldız

Tv için servise ne hacet tak fişe çalıştır eskiden servis mi varmış? :)

Ama sonra garantisi olmuyor gerçi servis olsa da olmuyor baksanıza...

Lg öyle değil. Diğer firmalarda genelde müşteri açıp çalıştırabiliyor. Ben toshiba aldım, servisi aradım, ben kurabilir miyim diye sordum, sakıncası yok, açıp çalıştırabilirsiniz dediler. Ama Lg, eve gelen paket dahi açılmış olsa bile garantide sorun çıkarıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Arçelik veya Beko olsaydı TV niz tamir olur geri takılır birde servis hatası nedeni ile özür dilenip öpüşüp koklaşılırdı, teknoloji marketlerinin bu tip ürünleri neden Arçelik veya Vestel'den ucuza satabildiklerini anlayabildiniz mi?

Hasan geçmiş olsun, Bence yeni bir TV al fazla da umut bekleme LG servisini fason yaptırıyor birşey çıkmaz.

Beko para iadesi konusunda ayak sürütmeyi çok seviyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Beko para iadesi konusunda ayak sürütmeyi çok seviyor.

Para iadesi farklı bir durum ama ürün değişimi ve tamir konularında sıkıntı çıkarmazlar.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Arçelik veya Beko olsaydı TV niz tamir olur geri takılır birde servis hatası nedeni ile özür dilenip öpüşüp koklaşılırdı, teknoloji marketlerinin bu tip ürünleri neden Arçelik veya Vestel'den ucuza satabildiklerini anlayabildiniz mi?

Hasan geçmiş olsun, Bence yeni bir TV al fazla da umut bekleme LG servisini fason yaptırıyor birşey çıkmaz.

Abi Annem birşey aldığı zaman özellikle kendi bayisinden almayı tercih eder. Teknoloji marketleri veya birçok markayı satan yerlerden alışveriş yapmaz. Sırf bu garanti meselesi yüzünden. Tv yi de özellikkle sadece lg satan bir bayiden aldık.

Hasan geçmiş olsun :(

LG ege bölgesi genel müdürü tanıdığım görüşeyim neler yapabiliriz

Abi muhteşem olur. Şimdiden çok teşekkür ederim. Haber bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Peki mahkemeyi kazanırsak dava masraflarını yine biz mi ödüyoruz yoksa kaybeden taraf mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Peki mahkemeyi kazanırsak dava masraflarını yine biz mi ödüyoruz yoksa kaybeden taraf mı?

Davayı kazanmış da mahmeke masrafı düşünüyor gibisin.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Geçmiş olsun zor bir durum.

Klima da televizyon da servisler tarafından kullanıcının maksimum performans alabileceği şekilde montajı yapılır.

Klimanın montaj yeri ne kadar doğruysa televizyonun montaj yeri de o kadar doğru olabilir.

Klimanın su akıtması tahliye hortumunun tıkandığını yani bakımsız olduğunu gösteriyor, haksız çıkabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

HTŞ sonuç ne oldu dostum ?

:( Malesef mailler ve faxlardan ses yok.

Gürkan Abi arkadaşı ile görüşmüş. Birde biz arayıp konuşacaktık fakat numara verecekti onu bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Ersel Çevik

hasan bu konuyu kaçırmışım ama bu da mı seni buldu? :D

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bu olay nasıl sonuçlandı? Merak ediyorum.

Somuç 0. :(

İyi sonuçlansaydı mutlaka yazılırdı.Demek ki sonuç hüsran :(

Aynen öyle Abi. :(

hasan bu konuyu kaçırmışım ama bu da mı seni buldu? :D

Valla öyle oldu Abi. :):p

Aslında lg ile vs baya bir görüşme oldu. Sonuç olarak hatanın bir şekilde kullanıcıya bağlanacağından mahkemeye gitmedik. Kamera kaydı olsaymış kazanırmısız. :(

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Anlaşıldı evlerin dışından sonra içine de kamera koyalım bari.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Anlaşıldı evlerin dışından sonra içine de kamera koyalım bari.

Valla saçmalık Abi. :(

Yine de şansımızı denemek için mahkemeye versek geç mi kalmış oluruz acaba?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Zaman aşımı denen bir süreç var

Ama elektronikte bu süre ne kadardır bilemem.

Ayrıca montaj hatalı değil yer hatalı dolayısıyla ispatı zor servisin yer seçimi olduğuna dair.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Zaman aşımı denen bir süreç var

Ama elektronikte bu süre ne kadardır bilemem.

Ayrıca montaj hatalı değil yer hatalı dolayısıyla ispatı zor servisin yer seçimi olduğuna dair.

Aynen haklısın Abi. :(

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Geçmiş olsun, üzüldüm, can sıkar böyle şeyler. İşini iyi yapamayan insanlar hep bunun sorumlusu. Her yerde her meslekte bolca bulunuyorlar ne yazik ki :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit
Geçmiş olsun, üzüldüm, can sıkar böyle şeyler. İşini iyi yapamayan insanlar hep bunun sorumlusu. Her yerde her meslekte bolca bulunuyorlar ne yazik ki :(

Haklısın abi teşekkür ederim. Sence bu tv adam olur mu?

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Benim küçük bacanakta var bir tane arızalı samsung lcd. Servis sigorta atıksa güç kartını değiştiriyor, başka 1 yerde arıza varsa panel arızası diyor :) Sorunsuz servis anlayışı sanırım. Servis yabancı da değil, bari servis manuellerini ver ben bakayım dedim, 3 ay oldu hala bana aletin şemasını dahi veremedi. Distribütör firmada döküman yokmuş, merkezden gelecekmiş hala bekliyoruz. Servis klavuzu olmadan arızayı bulmak tamir etmek zor. Camı çerçevesi kırık aynı model bakıyoz şimdi internetten. Gerçi benim eleman başka bir tv'den transfer edilecek kartların yada panelin bile uyumsuz olabileceğini, hepsine ayrı yazılım yüklendiğini vs vs bir sürü ayrıntı saydı döktü.

Yani kısacası benim tamir edebilmem pek mümkün değil. Konuya hakim bir arkadaş bakıp cevap verebilir, olur olmaz diye. Senin tamir fiyatının yüksekliğine bakarak sanırım servis panel arızası teşhisini koymuş :) Anladığım kadarıyla bu tv'ler 2 ana parçadan meydana geliyor. Panel ve sigorta. :)

Ha bu arada yazmayı unutmuşum. Bacanak bile benden ümidi kesti yeni televizyon aldı :) O derece yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Aynen Abi bizimkinin de panel gitmiş. Tv servisi olan bir arkadaşa sorduk hatta İstanbul'a bile gönderdik. Panelin önemli bir bölgesine su girmiş ve toksitlenme yapmış. Panelin değişmesi şart yani. :(

İlgin için teşekkür ederim. :)

Bizde ümidi kesip yeni tv aldık. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...