İçeriğe Yönlendir

hTC OneX Detaylı İnceleme (Kullanım Tecrübeleri)

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

o ne olaki ?

Root erişim hakkı diyeyim abi. Telefonun stock halinde kurcalayamadığın yerlerini de kurcalayabilmek için yazılımsal bir müdahale.

Mesela, telefonda yüklü gelen çoğu uygulamayı kaldıramazsın, kullanmasan bile kaldırmaz. Root hakkı aldığın zaman bunu yapabilirsin. Bunun gibi onlarca irili-ufaklı yeteneğe sahip olursun.

Örneğin bu romla gelen, çok sevdiğim ve kullandığım bi özellik; ekranın altındaki GERİ, EV ve MENÜ tuşlarının üzerinde parmağımı sola gezdirince ekran kilitleniyor, sağa gezdirdiğimde kilit açılıyor. Yine telefon ekran kilidindeyken, VOLUME+ tuşu ile ekran kilidi açılıyor. Boyutu nedeniyle, ONEX'teki POWER tuşunun yerine ulaşmak çoğu zaman zor olduğu için, bu da çok mühim bir özellik bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

bana yemek yapma, yapmayı öğret uleynn. Yarın arayacağım, çip tunink yapalım süperötesi telefonuma :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Zafer şu çektiğim fotoğraf vardı ya onu HTC ye yolladım hediyem olsun diye, ilgili yere yolladıklarını yazmışlar.

20130402192506.jpg

20130402192524.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

abim inan aklıma gelmedi, htc bana telefon hediye edecekmiş. :D

S3'le çekmemiş miydin sen bu fotoğrafı? :D Bunu söyleme e mi? :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

hTC One X için örnek fotoğraflar;

tag: hTC One X ile çekilmiş fotoğraflar

1048828_10151681265773979_415369635_o.jp

981801_10151526045298375_586548537_o.jpg

964217_10151526047698375_1111835073_o.jp

Son fotoğraf için bir arkadaşımızın yorumu: "Siding'in Atası" :D

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Ah bir fotoğraf çekebilsem.. :(

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Zafer Ayvacı

One X cihazlara Android 4.2.2, sense 5 güncellemesi geldi. Türkiye cihazı olan CID_M27 kodlu cihazlar da güncellemeye kavuştu.

Özellikle sense arayüzü 4.x 'ten 5'e geçişte çok ciddi farklılıklar var. BlinkFeed ile kullanımda yepyeni bir telefon kullanıyormuş hissine kapılıyor insan. Daha modern çizgilere sahip bir arayüz olmuş. Ayrıca daha da hızlı ve akıcı bir yapısı var.

Android sürümü ve sense 'in optimizasyonu ile telefon çok daha hızlı. Göreceli bir durum da değil bu. Önceki sürümle 150 MB boş ram ile çalışan telefon, güncelleme sonrası ve aynı uygulamalarla (yedekten geri yükleme ile) 230-240 MB boş ram ile çalışıyor.

"Task killer" programları ile bu boş ram miktarı 420 MB'ları görebiliyor. Önceki sürümde ne yaparsanız yapın, bu rakamları görmek imkansız gibiydi. Şahsen 320-330 MB gördüğümde şaşıyordum.

Güncelleme sonrası canımı sıkan tek şey, her sözü geçtiğinde övdüğüm arayıcı (dialer) ekranı ile ilgilii. Önceki sense sürümünde arama kaydı, rehber ve numara takımının tek ekranda göründüğü akıllı arama özelliği bu sense sürümünde kaldırılmış. Yine aynı işi yapan fakat kullanım hızını düşüren bir arayıcı ekranı getirilmiş. Yakın zamanda çıkacak bir mod ile eski arama ekranına ulaşılabileceğini umuyorum. İnternette çok araştırdım ama benim gibi bu konuda rahatsız olan neredeyse kimseyi görmedim. Belki de ben çok dert ediyorumdur :) Bilemedim.

Aradaki fark şu;

mO5d8DO.png

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Aha bende aynı şekilde bu arama ekranından çok memnun kalmadım.Daha opsiyonel olmasını beklerdim ki eski sürümde varmış sanırım bu.Belki de alışmadığım için bana öyle geliyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bana pek zorlayıcı gelmedi açıkcası, böyle daha sade olmuş, ekranı sağa çek alsana liste :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı

İşte SwipeToWake ve DoubleTapToWake. 

Alex-V Kernel ile harika...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...