İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Test

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Misafir

Gittim gördüm yendim.

Kısaca yorumum: Bildiğin Clio işte.

Fakaat, eğer ki arka koltuğuna oturduğumda içim daralmasaydı, bir tane alıp çıkabilirdim.

Tasarımını yapanlar harika bir iş çıkarmışlar. Kalitenin düşüklüğünü çok iyi ört bas ediyor tasarımı. Gerçi kaput açıkmış gibi duruyor, hatta gidip kontrol ettim açık mı diye.

İç mekandaki malzeme kaliteli olmasa da, fiyatına göre katlanılır seviyede. Donanım yeterli. Fiyatına göre iyi bile.

Ön koltuklar rahat. Arkada diz mesafesi yeterli.

Ama arka koltukları hiç koymasalar da olurmuş. İçim daraldı 10 sn. içinde. Eskisi kağıt üstünde dar ise bile bundan daha ferahtı.

Satıcıya arkası çok dar dediğimde, bu arabada zaten arka koltuk çok önemli değil zart zurt dedi.

Sonra da bagajın genişliğini anlatmaya başladı. Çelişkiye düşüyor farkında değil.

Arka koltuk önemli değilse bagaj niye önemli olsun ki?

Zaten orada da biraz zor duruma düşürdüm adamı. Bagaj hacmi sınıfının en genişi dedi. Kaç litre dedim, 300 küsur bir sayı söyledi. Yanlışın var, Jazz'ın ki daha geniş, yaklaşık 400 lt dedim, donuk donuk bakmaya başladı. :D

Heyecanlanacak bir tarafı yok, sonuçta clio...

Abi eskisi bundan iç hacim olarak daha genişti. Bu dıştan şişirilmiş içi daraltılmış bir araç 300LT bagaj var. Eskisinde 280LT'di ama arkası daha iyiydi. Kalite olarak değişen bişey olmamış ancak fiyat performansta alınabilir. Özellikle 0.9tce test ettim ideal performans ve tüketimi var. Ayağımı yerden kessin yeter fazla bişey beklemem diyeceksin geçeceksin. :D En azından ESP'yi standart hale getirdiler, naylon için B sınıfında bu da bir başarıdır. :)

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Bugün bir alışveriş merkezinde içine falan oturdum ,arka koltukta diz mesafesini koymayı unutmuşlar gibi geldi.Gerçi C max tan sonra ancak jip yada otobüste rahat edebiliyorum o ayrı :tongue:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bugün bende gittim test ettim en full modeli işin açığı focusdan inip bu araca binince sanki el arabasına binmiş gibi bir hisse kapıldım focusdan sonra resmen attan inip ... binmek deyimi gerçekleşti resimlerine aldanıp ne güzel felan filan diyordum şimdi bedavaya verseler binerim yoksa para vermem :)

ayfon testi gibi olmuş :rofl:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

ilk yorumum 4 kapı diye bu kasa çıkmamlıymış. Detaylar daha sonra :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Mustafa stepneyi gördün mü. 3 silindirli titriyor rahatsızlık verici

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

stepneyi çözmem biraz vakit aldı :p ama bi önceki kasada da öyleymiş onu gördüm. Rolantide o kadar sıkıntı farketmedim start stop rolantide kalmasına izin vermedi testte :D tüketim olarak benim tahmin ettiğlm değerde idi. Performans adına deviri seven bir araba ama tek kapı olmalıymış

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mustafa stepneyi gördün mü. 3 silindirli titriyor rahatsızlık verici

Stepne özürlüdür renault'lar...

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Tuketim icin 100km hizi gecmeden trafiksiz alanda 5km kullandık 10.4 idi. İddia ediyorum ayni yerde ayni sartlar ile st yi denesek daha az yakarım ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi ben araca biner binmez sıfırladım :) 6.6 idi. ama 5. vitesi çok az gördüm :p zaten 90 la radara girdim o derece :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

abi ben araca biner binmez sıfırladım :) 6.6 idi. ama 5. vitesi çok az gördüm :p zaten 90 la radara girdim o derece :D

Bende biner binmez sifirladim. 5. vitese hic atmadan 5 km kadar yaptik 10 litre dedi..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bugün bizim buraya bir tane geldi, siyah renk ve full donanım, neyse hemen sonuca gelelim, zaten diyecek tek şey var, her zamankinden daha beter, yani berbat, benim için konu kapanmıştır. :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bende biner binmez sifirladim. 5. vitese hic atmadan 5 km kadar yaptik 10 litre dedi..

müdür siz tapa gaz felan gittiniz galiba :D ben kendi arabam gibi kullandım. ışıklarda c3 öyle bakış atmasa radarada girmezdim ya neyse :p
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

B sınıfı bir araçtan ne bekleniyor acaba, hangi araçla kıyaslanıp bu yorumları yapıyorsunuz anlamış değilim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

B sınıfı bir araçtan ne bekleniyor acaba, hangi araçla kıyaslanıp bu yorumları yapıyorsunuz anlamış değilim.

Örnek olarak bu cümle kime veya kimlere ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Araba aşırı plastik kıyasa gerek yok, kıyaslayacak araba yok gibi birşey çünki, süsleme sonra gelen birşey, öncesi yok ne yazıkki. Hem neyse onu söylüyoruz, Ford un da bir sürü kötü yönü var, ama ölümüne Ford mu diyoruz? Umrumda bile değil, olay şu,bu araba için bu fiyat fazla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

güncel piyasa şartında belirlenen fiyat çok anormal değil. zaten hedef kitlesine göre fiyat normal.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

Araba aşırı plastik kıyasa gerek yok, kıyaslayacak araba yok gibi birşey çünki, süsleme sonra gelen birşey, öncesi yok ne yazıkki. Hem neyse onu söylüyoruz, Ford un da bir sürü kötü yönü var, ama ölümüne Ford mu diyoruz? Umrumda bile değil, olay şu,bu araba için bu fiyat fazla.

Abi plastik tamam da bende bu sınıfta plastik olmayan araba var mı onu soruyorum Aveo mu kaliteli polo mu fiestamı?Göğüs hariç kaliteli malzeme kullanan b sınıfı araç varmı?Fiyat olarak hepsi 50 bine dayandı b sınıfı araçların bunların sorumlusu biziz, 2006 yazında 52 bine 0 km ye 2.0 tdci ghia mondeo alacaktık ozamanlar şimdi kıytırık b sınıfı araçlar o paralara.

tarihinde Tuğrul Ersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ucuz araba kalmadi.

Bu Clio ya denk gelecek ibiza var fiyati biraz daha dusuk ama Clio'daki donanim yok. Ibiza'da paranla bile ESP alamazken Clio'da standart.

Sen sonradan para harcama diye herseyi koymuslar adamlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sen sonradan para harcama diye herseyi koymuslar adamlar.

arabayı unutmuşlar anlaşılan?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

arabayı unutmuşlar anlaşılan?

ahahah dogru diyorsun..

Florasan iyi etki birakmis sende abi..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Abi plastik tamam da bende bu sınıfta plastik olmayan araba var mı onu soruyorum Aveo mu kaliteli polo mu fiestamı?Göğüs hariç kaliteli malzeme kullanan b sınıfı araç varmı?Fiyat olarak hepsi 50 bine dayandı b sınıfı araçların bunların sorumlusu biziz, 2006 yazında 52 bine 0 km ye 2.0 tdci ghia mondeo alacaktık ozamanlar şimdi kıytırık b sınıfı araçlar o paralara.

Sende haklısın sendeee.... :) Kesinlikle bu işin sorumlusu biziz, haklısın, araba aldın uzun süre kullan be kardeşim, aha benim arabaya bak, 7 yaşına geldi, yenisi ile süsleme dışında ne farkı var? Hatta fazlası bile var, aldın arabayı hemen satma kullan uzun süre, ne yani artık hepsi olacağı kadar gelişti, uzun süre kullan alırkende acaip seçici ol, bu firmalarda hadlerini bilsin, dayanamayan batsın gitsin.

Biri plastik satar, diğeri aylarca bekletir boş araba verir, diğeri burnundan kıl aldırmaz ama arabası doğuştan elektronik özürlüdür, üstüne zaten 3. sınıf ülkeyiz bize tırtları yollarlar, buna ilave distiribütör firmalar özellikle boş araba getirir, avrupada standart olanı bizde titanyum highline vs. gibi süslemelerle sanki ek birşeymiş gibi satar ve bunun içinde standart olan şeyleri bile opsiyonlar, elbette bizde hata, hadlerini bildirmiyoruz, toplum genelde her alanda olduğu gibi bu iştede umursamaz bir tavır içinde, habire tüketiyoruz, umrumuzda değil vallahi, önüne tak amblemi alman arabası diye el arabasını bile aylarca sıra bekleyip alır bu millet :angry:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Insanlarin alim gucu gun gittikce artiyor, teknolojininde ilerlemesi ile degisimler hizlaniyor bu her ulke icin gecerli.

Bugun alman dedigimiz vw jettanin konsoluna kapi plastiklerine baktiniz mi eskisi kat ve kat daha iyiydi.

Goze batmayan buyuk seyler olmadikca degisimleri normal karsiliyorum..

Eskiden tahta maun kaplamalar vardi Mercolarda felan hatta tahtasi catlardi zamanla vernigi atardi. Simdi neden yok, cunku degisim var uretiminde hizli olmasi gerekiyor. Bunun sonucuda biz kullanicilara yansiyor tabiki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...