İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Test

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Ibiza ile cok aklimi kurcaliyorsun ama guvenlik acisindan sence alt yapisi mi saglam ?

Yani ESP siz Ibiza mi iyi yol tutar ESP li Clio mu ?

Cipuranin nasil esp yaktiginida unutmadan cevap ver ama :)

ESP yol tutmaz yolda tutmaya çalışır, hatta Mustafa ya göre TCS yapıyor bu işlemi ;) Hafta sonu birde ibiza kullan sen ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

e yeni rapid toledo diyoruz :D herkese :D hb tarzım değil. vw in dezavantajı kaprisli servis saçma donanım ve fiyat listeleri. ama seat-skoda bu konuda vw tekniğini daha ucuza alınabilecek görece daha dolu arabalar. burdaki seat servisi de samimi geliyor bana :) 1-2 kere işim düştü.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

el arabası bile her türlü Rönonun tavanında patinaj çeker :fiuw:

Çağlar abi son noktayı koymuş daha üstüne ne diyeyim Sami'ciğim :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

ESP yol tutmaz yolda tutmaya çalışır, hatta Mustafa ya göre TCS yapıyor bu işlemi ;) Hafta sonu birde ibiza kullan sen ;)

Abi ya zaten ESP ye guvenen biri olmadigimi biliyorsun. Kac yildir ESP li araba kullaniyoruz ben bile bir iki kere ESP isiginin yandigini gordum bizim arabada, birindede gordum mu gormedim mi hatirlamiyorum kayarak saksilara vurdum :)

Sadece yol tutus acisindan sordum soruyu..

Test araci olan Seat bayisi bul evinden alayim birlikte gidelim :)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

e yeni rapid toledo diyoruz :D herkese :D hb tarzım değil. vw in dezavantajı kaprisli servis saçma donanım ve fiyat listeleri. ama seat-skoda bu konuda vw tekniğini daha ucuza alınabilecek görece daha dolu arabalar. burdaki seat servisi de samimi geliyor bana :) 1-2 kere işim düştü.

Sefa abi CC yi kaça bakım yaptırdı ? ;) Bırak şimdi pahalı ayaklarını. Bir de Yunus Fiesta'yı kaça yaptırdı ona bakmak lazım. :D

Sen yarın radara girmeden 1.2 tsi ibizayı test etsene ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Çağlar abi son noktayı koymuş daha üstüne ne diyeyim Sami'ciğim :D

O traktor bizim cilgin mondeo'nunda yanindan patiyle gecer.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi ya zaten ESP ye guvenen biri olmadigimi biliyorsun. Kac yildir ESP li araba kullaniyoruz ben bile bir iki kere ESP isiginin yandigini gordum bizim arabada, birindede gordum mu gormedim mi hatirlamiyorum kayarak saksilara vurdum :)

Sadece yol tutus acisindan sordum soruyu..

Test araci olan Seat bayisi bul evinden alayim birlikte gidelim :)

Yarın sorarız bir kankamız vardı ;)

O traktor bizim cilgin mondeo'nunda yanindan patiyle gecer.

Bak iyi izle ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Yarın sorarız bir kankamız vardı ;)

Bak iyi izle ;)

Senin deniyecegindeki gibi olmasinda :) Caglar abiden araba istemeyelim sonra ahaha

Bu arada Polo'nun TSI si Turkiye'de yok benim bildigim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

virajda gazlayan önden kopuyorsa tcs ilk devreye giren sistem. araba halen toplamıyorsa esp müdahale ediyor. arkası kopan arabada esp önce devreye giriyor. Misal alamanlarda ASR nin standart olması bu yüzden. hatta fordlarda esp daha yaygın değilken TCS vardı güvenlik ekipmanı olarak :D e zaten üstün yürüyen teknolojisi diğer yol tutuş zafiyetlerini önlüyordu. vw serisinde en tırt versiyonda bile ASR standart mesela :D

Sefa abi CC yi kaça bakım yaptırdı ? ;) Bırak şimdi pahalı ayaklarını. Bir de Yunus Fiesta'yı kaça yaptırdı ona bakmak lazım. :D

Sen yarın radara girmeden 1.2 tsi ibizayı test etsene ;)

servis fiyatı değil :D araç satış fiyatlarına bakmak lazım abi. seat-skoda da donanımlı arabalar daha ucuz vw göre. ha arada vw hayali araçları listede ucuza gösteriyor ama alacam diyene bu modeller yok 6 ay sonra inşallah diyor :p
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Senin deniyecegindeki gibi olmasinda :) Caglar abiden araba istemeyelim sonra ahaha

Bu arada Polo'nun TSI si Turkiye'de yok benim bildigim.

Evet burada yok, alamanyada var ;) İbiza ile aynı kg ama fark yok relax ol. Leon mu ağır olsun, hem leon güzel araba olsa çağlar abi leon cupra alırdı :D

virajda gazlayan önden kopuyorsa tcs ilk devreye giren sistem. araba halen toplamıyorsa esp müdahale ediyor. arkası kopan arabada esp önce devreye giriyor. Misal alamanlarda ASR nin standart olması bu yüzden. hatta fordlarda esp daha yaygın değilken TCS vardı güvenlik ekipmanı olarak :D e zaten üstün yürüyen teknolojisi diğer yol tutuş zafiyetlerini önlüyordu. vw serisinde en tırt versiyonda bile ASR standart mesela :D

servis fiyatı değil :D araç satış fiyatlarına bakmak lazım abi. seat-skoda da donanımlı arabalar daha ucuz vw göre. ha arada vw hayali araçları listede ucuza gösteriyor ama alacam diyene bu modeller yok 6 ay sonra inşallah diyor :p

TCS yi biz patinaj çekmemek için kullanıyorduk eskiden şimdi ESP yi her şekilde kullanıyoruz. İlgi alanım değil Ali abiye sormak lazım :D Lakin 2013 de beklediğim bazı projeler var gerçekleşir ise ibiza efsanesi geri dönecek ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ya viraja boşta girer gaza basmadan direksiyonu çat çut kırarım ne girer devreye :)

cevabı sen bul :p cevabı bildiğin soruları niye soruyon :p
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Evet burada yok, alamanyada var ;) İbiza ile aynı kg ama fark yok relax ol. Leon mu ağır olsun, hem leon güzel araba olsa çağlar abi leon cupra alırdı :D

TCS yi biz patinaj çekmemek için kullanıyorduk eskiden şimdi ESP yi her şekilde kullanıyoruz. İlgi alanım değil Ali abiye sormak lazım :D Lakin 2013 de beklediğim bazı projeler var gerçekleşir ise ibiza efsanesi geri dönecek ;)

esp çıktı mertlik bozuldu. mekanik tutunma toleransları gittikçe önemsizleşti :p ASR- TCS sistemi bi tık öteye gidince 4 tekeri kontrol eden ESP çıktı. frenle TCS yapabileceğini BTCS diye geçer fordda. görünce niye sadece ön frenleri kontrol edip yol tutuşu ile uğraşıyoruz 4 tekeri yapalım arabanın tümüne hükmedelim dediler :p ESP ordan çıktı.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ya viraja boşta girer gaza basmadan direksiyonu çat çut kırarım ne girer devreye :)

bak bakalım gölette de çalışıyor mu esp :fiuw:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Al sana esp testi işte 180 le giderken boşa at çat çut kır esp çalışormu çalışmıyor mu hhh :)

Hadi bildiğimiz alkol kullanmıyorsun da kimyasala mı başladın ? :D

Bu arada alkol dediğimde 2. ağva etkinliği yapabiliyor muyuz ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kötü şeyler girer :)

Abi bu hafta sınav var kar yağınca mı gitsek :)

Buz mu gölet yoksa su mu :)

en erken 2 hafta sonra olur zaten

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

salon döşemesini son gördüğümüzdenberi ne durumda? temele iner miyiz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o iş acemiliyimize gelmişti. Şimdi tam teşekküllü gideceğiz ;)

1 haftada ev yapıyorlar çelik konst. bunun gibi mi hazırlık ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yok abi o kadarda değil. En kötü ihtimal ile yere koli getiririm onlardan sereriz.

Bu sefer müzik getirmeyiz, aletin başında dj lik yapalım dedim ne yaptığımın ne içtiğimin farkına bile varamadım ama her şeye rağmen Rıfat gibi hulusi baba ile uyumaya kalkmadım :D Sağlamm bir masa kurarız bu sefer ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Yok abi o kadarda değil. En kötü ihtimal ile yere koli getiririm onlardan sereriz.

Bu sefer müzik getirmeyiz, aletin başında dj lik yapalım dedim ne yaptığımın ne içtiğimin farkına bile varamadım ama her şeye rağmen Rıfat gibi hulusi baba ile uyumaya kalkmadım :D Sağlamm bir masa kurarız bu sefer ;)

bilirim böyle muhabbetleri, çok zevkli olur. şehrin keşmekeşinden, hayatın koşturmacasından, 24 saat de kopsan, insanı resmen format atılmış gibi yapar. biz de senede bir iki kere sazlı sözlü (ud-bağlama-bendir) yaparız(yapardık). o 24 saat sanki bana 24 gün gibi gelir. :biggrin:

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...