İçeriğe Yönlendir

Yeni Mercedes A180 Testi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Evet arkadaşlar,

Bugün merakımı yenemeyip tuzla orhanlı'da bulunan Gülaylar da yeni AMG serisi A180 testi yaptım. Aracı iyice inceledim.

Öncelikle çok gelen paketler Stype/Urban/AMG olarak görülüyor. AMG paketliyi test etmekle beraber Style paketi de showroom da inceledim.

Öncelikle araç dar değil.Arka koltuk ve ön koltuk diz mesafesinin BMW 116 ile uzaktan yakından ilgisi yok. bende buraktığı izlenim kabin VW Golf gibi. Arkada efendi efendi seyahat edilebilir.

Style versiyonundaki koltuklar deri kumaş ve çok güzel yapılmış çok dayanıklı ve hoş bir dokunuş var.

Tabi hemen aracın altına yattım, araç yere çok alçak değil Türkiye için yeterince yüksek. Alt takımlar düzgün korunmuş.

Yaklaşık 75 bin gibi paralara Stype 122HP benzinli otomatik ya da dizel Style manuel var. Otomatik vites ortadan değil cam sileceği gibi koldan. El freni eski mersedes yerinde ama dokunmatik.

Göstergeler net. Şu facebook bağlantılı panel biraz zevk meselesi. Keza hava çıkışları da janjanlı. Ama dokununca bir hyundai işi olmadığı anlaşılıyor.

Ses düzeni yeterli sanırım 8 hoparlör sistemi. CD MP3 vesaire var Bluetooth var. Geri görüş kamerası var. (style versiyonda yani bazın bir üstü zaten diğeri yok). Bluetooth var ful çalışıyor. Araçları çok yakın takip ederseniz sizi uyaran sistem var. Beni test sürüşünde bir kez uyardı.

Araç AMG paketi olmasına ragmen orhanlı'nın bozuk yollarında yeterli performansı verdi. Sarsıntı yok. Yola hükmediş biraz alçaktan ama ilk kez direksiyona geçmeme rağmen pek yadırgamadan kullanabildim. Roketleme sollama yaptım 7DCT vites çok güzel çalıştı. ECO-SPOR-MANuel modları var.

Benzinli 122HP 1250-4000 arası 200 tork veriyor. Arabaya oldukça yetmiş. 1300 kg araba. test sürüşü yakıt ortalamam soğuk motorla 8-9 litre gibiydi ama araç çok yakmıyor gibi duruyor. A200 alırsanız 1600 motora C180 156HP geliyor. O daha pahalı.

Bagajda stepne galiba yok. yeri boş. İsteyen donat lastik koyabilir o kadar yer var ara bölmede.

İç yer kaplamaları tavan kaplamaları iyi.

Arka diz ve baş mesafesi çoook yeterli ancak kapı giriş çıkışında arka koltukta basıklık var. Yani girince yüksek ama girerken dizayn olarak aşağıdan geçen yere başınız değebilir.

Dizel'in uzun yolda 3.3 gibi saçma sapan bir tüketimi var. Yeni GOlf ün 68 bin liraya lansmanı olan yine benzer şekilde f3 ün de o fiyatlarda gezdiğini düşünürseniz güzel araba. Önden çok hoş duruyor.

İç trimlerinde kalite sıkıntısı ben pek farketmedim. Bence yeterince kaliteli. Heryeri deri dikişli kaplama olacak diye zaten niye bekleyelim? Çıtırtı tıkırtı yok. Bildiğimiz arkadan çekişli virajlarda bozuk yolda içte güzelce zıp zıp yapıyor.

Resim çekmedim.

Ancak 116 ile karşılaştırmak abes olan bir araç. Satıcının dediğine göre arka koltuk diz mesafesi c180 den geniş imiş. Tipi arkadan felan güzel duruyor.

Yeni araç alacak olanlar ve kaşıntısı olanlar düşünebilir. ha bu arada bagaj küçük diyenlere port bagaj ön hazırlığı aksesuar olarak mevcut. Takılacak yerleri hazır. Raylar da zaten listede mevcut.

dizel ise 109 hp.

7615698.jpg

76156918.jpg

76156915.jpg

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Foto eklendi.
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tek kişi olduğumdan çekemedim internette pek çok var. Ancak koltuklar şu tazrda kırmızı siyahtı ve AMG paket olmayanda da öyle gayet şık.

Yorum bağlantısı
Yusuf Alper Gül
(düzenlendi)

Hocam 1.16'nın diz mesafesinde sıkıntı yok zaten :biggrin:  babamda c220 cdi amg var, arkada 2 kişi omuz omuzayız, önde de benim dizlerim ön gögüsün üstünde kalıyor.Pek umudum yok, merso işte altı üstü :biggrin:

tarihinde Yusuf Alper Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

edit: araç önden çekişli... ama yola yapışması kayması arkadan gibiydi. motoru ise renodan alınmış galiba.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bunu yollarda görüyorum, kullananlar genelde dedeler ve yanında anneanneler oluyor :D

Takla sorunluydu bunlar, en son esp ile kurtarmışlardı, bunda durum ne acaba?

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin
(düzenlendi)

Hocam eline sağlık hep merak ediyordum c180 a benziyor ici biraz bu aralar çok görür olduk c180 ı iyi tuttu.Bakalım bu tutacakmı.

tarihinde Hüseyin Yergin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

satışı başlamadı ali

Bende zaten eskisinden bahsediyorum, yenisi daha fiyakalı ve düzeltilmiş galiba :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tipi güzel, durumuda düzeltmişler, ufak merso sevmem ama bunun tipi güzel, çeken birşeyler var arabada, alacaksan A220 CDİ Blueefficiency alacaksınki tam olsun :)

Benzilide A250 sport AMG şart.

Donanım vs. güzel, webasto bile var, kumandayla 300m. den açabiliyorsun, kışın arabaya geldin, ohh ne güzel sobayı çoktan yakmışlar :D

A220 cdi nin fiyatta belli değil, 100 kaat vardır, çok vallahi...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunun varlığı özellikle a3 ve golf fiyatlarını aşağı zorlayacaktır.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

A sınıfı pazarda Mercedes hiç yoktu, demekki birilerinin ensesine tokat attılar ki adam gibi bir araba yaptılar zira eski A serisi, teyze, amca arabasıydı birde hanıma alınan ikinci merso niyetine...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bu aracı beğeniyorum,eski bir a 160 sahibi olarak sabırsızlıkla teste gidebilecek zaman arıyorum kendime.. ilk a serisinde ben de bir kez taklaya geliyordum az kaldı ama yabancı yorumlardan anladığım bu kasada yol tutuş anlamında hiç bir sorun kalmamış..

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

A 180 ve A3 fiyatları 60 binTL çizgisine yaklaşmalı ki piyasa kızışsın ..Burnundan kıl aldırmayan 4 alman(merso,audi,vw,bmw) kendileriyle yarışır ancak

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bu aleti sevdim, küçük araba faslını kapatmasammı acaba dedirtiyor vallahi, ama dizelide çok uçuk yahu :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Bu aleti sevdim, küçük araba faslını kapatmasammı acaba dedirtiyor vallahi, ama dizelide çok uçuk yahu :)

6 ay bekleyip Golf 7 almaktan iyidir.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Golf mü, bunun yanındamı :D bu gerçek alman sınıfında, almanın renosu değil :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bizim fabrikayada bugün geldi. Herkesin ilgi odağıydı.. Ben bu fiyata bu tasarımla, diesel motorlu ekonomik Mercedes'i hayal gibi görüyordum.. Gerçekten olmuş.. Bence bu fiyata bu tasarımla tam bir Parlayan YILDIZ... Aşağı yukarı Full paket Focus, Golf, fluence. Auris parasına denk geliyor. Artık bu markalar fiyatlarını düşürmesse işleri zor... Daha fazla dayanamıyacaklardr..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bizim fabrikayada bugün geldi. Herkesin ilgi odağıydı.. Ben bu fiyata bu tasarımla, diesel motorlu ekonomik Mercedes'i hayal gibi görüyordum.. Gerçekten olmuş.. Bence bu fiyata bu tasarımla tam bir Parlayan YILDIZ... Aşağı yukarı Full paket Focus, Golf, fluence. Auris parasına denk geliyor. Artık bu markalar fiyatlarını düşürmesse işleri zor... Daha fazla dayanamıyacaklardr..

Motoru 1.5 dizel mi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

amtosferik 1.5 lt benzinli motorlu kasaya 80 bin tL? Röno motorlu kaputunda parlayan yıldızlı araba almaya gidiyorum... Bu cümleleri 2 sene önce söyleyeni yaşatmazlardı herhalde :rofl: Muğlaya çok satar bunlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Merso belliki C serisi ve A serisi ile hor gördüğü daha makul fiyatlı araçların payına ortak olmak istiyor..Diğerleri hacim küçülterek,emisyon ve yakı tüketim değerlerini düşürerek piyasada rekabet şansını artırırken benim neyim eksik diyor artık merso..Elektrikli araçlar yaygınlaşana kadar bu böyle devam edecek gibi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

benzinlisi turbo. 1.6.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence çok iyi oldu, ford gibileri derhal kendine gelmeli, full f3 45-50 olmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...