İçeriğe Yönlendir

Yeni Mercedes A180 Testi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Selçuk Keleş

76156918.jpg

İç hacmi dar ve boğuyor. 208'in bile arkası daha ferah.

Öndeki ekran emanet gibi kötü duruyor.

Klima kontrollerine ulaşım zor.

Şu havalandırma çıkışlarını tasarlayan ve onaylayan kişilere söyleyecek söz bulamıyorum. Gözümü cırmalayıp sinirimi bozdu :)

Daha fazla duramadım zaten kendimi dışarı attım :)

Yorum bağlantısı

test drive :f1:

Aynen abi, bilmem kaç milyon km testinini gerçekten yapıyor olabilirler. Üzerinde de kocaman siyah 301 yazıyordu. Yine de benim için çok tipsiz bir araç, ucuza verirlerse alırız. 35bin'e sıfır dizel olursa misal alınabilir. Yoksa bu aracın akıbeti'de 206 sedan gibi olacak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Erkan Aktaşgül

Benim A serisinde dikkatimi çeken Prime donanımda benzin ve dizel arasındaki fiyat farkı 2bin tl. Style donanımda ise iyice garip, sadece 600tl..

Ford, VW gibi markalar dizel/benzin makasını 10bin tl'ye kadar açmışken o tablo bana çok garip geldi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Biri mercedes benzinli motor. Diğeri renault dizel. Siz olsanız hangisini alırsınız?

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

A200 AMG paketlisini test etme fırsatım olmuştu, 3-4 hafta kadar önce. İçi de dışı da gayet güzel. 156'lık 1.6 turbo motor beni pek tatmin etmedi ama onun dışında her şey gayet güzel. Bundan sonra manuel araba almayı düşünmediğim için dizele yaklaşmadım bile, o yüzden bilemiyorum ne kadar boş.

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Ne bekliyordunuz formula 1 mi :)

Bugün 316 testini güncelledim ve tekrar söylüyorum bmw nin 136 bg lik motoru mersonun 156 sinden çok daha güçlü hissettiriyor hocam, merso sürüş zevki vermiyor olay bu aslında motor güçlü ama his yok, bu kadar düşük güçlü bir aracın (136 bg) arkası nasıl kontrol çıkar bugün bana gösterdi sport plus moda alıp arkayı sanki 320d gibi kaydırdım(esp asr kapalı) araç için söylenecek söz bu kadar, premiumun lideri bmw bu aracın birde 170 lik versiyonu olsaydı ne olurdu acaba.?.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Ne bekliyordunuz formula 1 mi :)

Formula 1 beklemiyordum ama motor bana yeterli gelmedi, biraz yukarıya A250'ye bakınca da fiyatı uygun değil, aynı paraya avantgarde donanım E200 cgi dağıtıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bugün 316 testini güncelledim ve tekrar söylüyorum bmw nin 136 bg lik motoru mersonun 156 sinden çok daha güçlü hissettiriyor hocam, merso sürüş zevki vermiyor olay bu aslında motor güçlü ama his yok, bu kadar düşük güçlü bir aracın (136 bg) arkası nasıl kontrol çıkar bugün bana gösterdi sport plus moda alıp arkayı sanki 320d gibi kaydırdım(esp asr kapalı) araç için söylenecek söz bu kadar, premiumun lideri bmw bu aracın birde 170 lik versiyonu olsaydı ne olurdu acaba.?.

Kaysın istemiyordur belki merso. Normalde zaten kaymaması lazım. Kayma işi genç işi. Her gün test yapar gibi kullanmıyoruz ki aracı? BMW yi arıyacağım bu adama araç vermeyin diyeceğim kaza yaparsın bak ha. Dikkat.

Ve fakat ben aşırı sevmedim mersedesi. basık. Biraz yaşı geçmiş boşanmış, bayan arkadaş arayıp akşamları bira içen, suşinin güzel bişey olduğunu hala düşünen, dar kazak giyen tiplerin aracı gibi sanki. Bayan versiyon kullanıcı profili de aşağı yukarı aynı.

Oyumu 316 ya kullanıyorum aynen.

sağlamlık problemleri mevcut olması ve servisin buna ters orantılı aşırı pahalı olması ise müşteri olarak uzaklaştırıyor beni 316 dan. 3 senelik 320i sahibi arkadaş garanti süresinin bitmesine 1 ay kala şanzıman değiştirdi. Sadece şanzıman fatura çıplak fiyatı 7 bin eyro mu ne dedi.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

<p></p>

<p> </p>

<p>Kaysın istemiyordur belki merso. Normalde zaten kaymaması lazım. Kayma işi genç işi. Her gün test yapar gibi kullanmıyoruz ki aracı? BMW yi arıyacağım bu adama araç vermeyin diyeceğim kaza yaparsın bak ha. Dikkat.</p>

<p> </p>

<p>Ve fakat ben aşırı sevmedim mersedesi. basık. Biraz yaşı geçmiş boşanmış, bayan arkadaş arayıp akşamları bira içen, suşinin güzel bişey olduğunu hala düşünen, dar kazak giyen tiplerin aracı gibi sanki. Bayan versiyon kullanıcı profili de aşağı yukarı aynı.</p>

<p> </p>

<p>Oyumu 316 ya kullanıyorum aynen.</p>

<p> </p>

<p>sağlamlık problemleri mevcut olması ve servisin buna ters orantılı aşırı pahalı olması ise müşteri olarak uzaklaştırıyor beni 316 dan. 3 senelik 320i sahibi arkadaş garanti süresinin bitmesine 1 ay kala şanzıman değiştirdi. Sadece şanzıman fatura çıplak fiyatı 7 bin eyro mu ne dedi.</p>

<div id="myEventWatcherDiv" style="display:none;"> </div>

Dayanıklılık ve servis kısmını bilmem ama kalite ve sürüş keyfi takdire şayan kaydırmakta ki amacım aktarmaya bakmaktı ayrıca test ortalamam 5.8 lt eco pro modda ekonomi odaklı bir sürüş yaptım, test yapmıyacaktm aslında ama fiyat alınca ısrar ettiler ee benimde hayır diyecek halim yok tabii hay hay dedim :)

tarihinde Tuğrul Ersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Pahalı kardeşim, sıralamaya aveo reno vs. falan girdi ama nasıl, ucuz öylesine araba almak isteyenler için, merso sınıfında bunların esamesi okunmaz, güç olarak bakarsak olay Bmw, rahatlık olarakta Merso, ancak üst modelleri güç olatak bmw zevkini veriyor.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Merso c180 sedan ile coupe arasında 15 bin tl fark var dün bu farkın nedenini anladım coupe de kullanılan malzeme sedandan çok kaliteli yani c180 nin türkiye için üretildiği apaçık ortada ve merso kalitesinden taviz vermiş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

1. röno 12 de de geri vites aynı yerdeydi galiba

2. 15bin bakımda 900 Tl alıp, ne veriyorlar müşteriye acaba? çeyrek altın mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

floresanda da var aynı kick down, malum sistem rönoğğ, hız sınırlayıcı da var mı? sabitleyici dışında?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dayımın 99 Golf'ü de yukarı kaldırarak geçiyor. İlk parkedişimde kendisi arabada yoktu deneyip deneyip kalktım sürekli ileri gitti, önümdeki gidebileceğim boşluk bitmişti artık geriye nasıl geçtiğini bulabilmek için son şansımdı ve buldum :)

satış danışmanı yardımcı olmadı mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Aveo ile karşılaştırmamışsın :shok:

pimi çek bomba niye patlamadı diye bak :p

yeni A c segmenti diye mi satılıyor. testlerde rakibi kim? O zaman B serisi cmax dengi mi?

c coupe yi nereye koyacaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yabancılar a3 ile felan adını anıyor. Demekki çok büyümüş

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

pimi çek bomba niye patlamadı diye bak :p

yeni A c segmenti diye mi satılıyor. testlerde rakibi kim? O zaman B serisi cmax dengi mi?

c coupe yi nereye koyacaz.

Segment ne farkeder ki? Insignia yı karşılaştırmış bir milletiz biz :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dizeli golfün ekmeğini yer. B serisi zaten tırtıklıyordu

burda yok a serisi

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

bugün 1.6 motorlusunu test ettim. kullanım süper. otomatik vites silecek kolunun orada. 3 konumlama var, ekonomik ve sport sürüş yapabiliyorsunuz. hızlanma hoşuma gitti. kullandığım araçta donanım yüksekti, otomatik park, geri kamera, yol çizgisi takip, öndeki araçla mesafe koruma gibi özelliklerden bahsetti araç sahibi. çok güzel araç yapmışlar, ama eksileri de var. arka koltuğa sığamadım, koltukları çok büyük yapmışlar (recaro gibi) bu sebeple arkada oturan yolu göremiyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...