İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Lpg

Gökhan Bora Yıldız

Recommended Posts

Özay Uçar

8 aydır güvenal gazdan alıyorum en küçük bir sıkıntı dahi yaşamadım, üstelik tokattaki en ucuz gaz (2.00 TL). mecburiyetten aygazdan 50 tl yakıt aldım güvenal gaza göre gerçekten daha çabuk bitti. gerçekten aygazın menzili çok düşük. bir soru daha; bu lpg filtreleri tam olarak aracın neresinde arkadaşlar???? (sistem atiker)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

totalden 1.75 e ostim

güvenal 1.69 ostim

opet 1.83 konya yolu

en son bu 3 lüyü alıp menzilini denedim, lt olarak aynı aldım ancak en uzun menzil total çıktı. güvenal ile değerleri çok yakın. en düşük opet. ama opet de araba daha iyi gidiyor gibi. belkide bundan dolayı daha agresif kullandığım için daha çabuk bitti.

son 5 senedir lpg li araç kullanıyorum, şimdiye kadar en memnun kaldıklarım milangaz ve total.

Yorum bağlantısı
Özay Uçar

o zaman güvenal a devam.... ekonomi yapmak için bu eziyeti çekip motorun ömrünü bitiriyorsak en ucuzunu almak lazım... ama orda harbi ucuzmuş ya 2 tl ye gaz buldum mu bedava bulmuş gibi saldırıyorum burada.. diğer firmalar 2.10 tl civarı, hatta aygaz biraz daha tuzlu...

totalden 1.75 e ostim

güvenal 1.69 ostim

opet 1.83 konya yolu

en son bu 3 lüyü alıp menzilini denedim, lt olarak aynı aldım ancak en uzun menzil total çıktı. güvenal ile değerleri çok yakın. en düşük opet. ama opet de araba daha iyi gidiyor gibi. belkide bundan dolayı daha agresif kullandığım için daha çabuk bitti.

son 5 senedir lpg li araç kullanıyorum, şimdiye kadar en memnun kaldıklarım milangaz ve total.

erhan bey kaç litre gaz aldınız? hangi gaz ile ne kadar yol katettiniz? Gaz markalarını denerken aracın benzinle yaptığı km. yi de hesaba kattınız mı?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yavuz Ballı
1,90 shell

1,93 aygaz

1,82 alpet

3bin kmdir shell kullanıyorum,serivisin önerisi ile.aklım alpete kaymıyor değil.Sanırım exen gaz diye bir marka lpg satıyorlar.Bilen,kullanan varsa önerir mi?

bende senelerdir shel kullanıyorum.menzilde pek bişey farketmiyo ama performans deyince shel bence.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Ben de hep shell kullanırdım. Son zamanarda 1.78'e Milangaz alıyorum. Çok memnunum.. Shell'den sonra hiç bir eksiğini görmedim.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Ersayan
(düzenlendi)

Merhabalar, aynı soruyu başka bir konuda daha sordum, sanırsam asıl yeri burasıymış;

bahsettiğiniz ve tavsiye ettiğiniz gazların hiçbiri yok bulunduğum yerde. milangaz, ipragaz, totalgaz, shellgaz vs vs yok malesef.

burada; gapgaz, yamangaz, s-oil gaz(?) bizimgaz ve ismi duyulmadık bir kaç marka daha var. Bir de mogaz ve aygaz var ama onlar katkılı olduğu için pek tavsiye edilmiyor sanırsam. tavsiye alabilir miyim?

tarihinde Mustafa Ersayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Tunali otomotivin hemen yukarisindaki bir total bayii 1.57/lt ye Milangaz satiyor. Ben ucuz oldugu icin kacindim; ancak tunalinin muhendisi Gencay Bey aracina LPG taktirdigi gunden bu yana oradan LPG aldigini soyleyince ben de depoyu oradan doldurdum. Depo basi 15 tl fark var.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben aracı alınca sabit miktarlarda yakıt alıp performans, menzil gibi değerleri kaydettim. milangaz çekiş kötü, aygaz tüketim %15 fazla çıktı ve rölanti de dalgalanma oldu. Mogaz da hoşuma gitmedi. Bp ve total en iyi iki puanı almıştı. 8-10 bin km total aldıktan sonra bp almaya başladım. Şimdi total tekrar açıldı. Duruma göre ikisinden de alıyorum. Total kağıt mendil veriyor, bp bez veriyor ve beleş yıkama var. Sürekli bp aldığım dönemde 10 bin km'de lpg filtresine baktım tertemizdi. Usta da nerden alıyorsan almaya devam et demişti.

Kağıt mendil, bez ve yıkama ihtiyacına göre bp ve total almaya devam...

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
arkadaşlar herkse merhbalar yni kullanıcılardanım bende arcıma lpg taktırdım ama hangi marka gaz kullanacağımı tama olarak şuan bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum...

gaz ayarını yaptırırken usta ya aynı soruyu sordum ve şunu söyledi. opet ve diğerleri...Opetteki gaz diğerlerine göre daha yağlıyımış.Ya sürekli opetten al ya da hiç opetten alma diğerlerinden istediğin yerden gaz al dedi.Ama opeti tavsiye etti.Benden sürekli opetten alıyorum.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Bana Opeti hic tavsiye etmediler. Ilk 2 depomda Milangaz kullandim, herhangi bir sikayetim yok, bunun yani sira bir cok arkadasim milangaz kulaniyor, onlarin da yakittan bir sikayetini gormedim.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Kit montajı sonrası Aygaz kullanmam önerildi. 1-2 depo sonrası evime yakın ve sürekli benzin alarak zaten memnun olduğum Shell istasyonunu denemeye karar verdim. 70 bin km'dir Shell kullanıyorum. Menzil'i Aygaz'dan iyi ama çok fark var demem zor. Çünkü her gün 3-4 km'lik bir parkuru düşük vites gidip-dönmem gerekiyor. Fırsat bulursam Total'i denerim ama çok yaygın olmadığı için tercih etmem çok zor.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı

Eryaman-Sincan yolu üzerindeki Lukoil'den aldım bir kaç ay boyunca ,performansı benzini aratmadı(Benim araç için).

Ostimden Demete giden yolda,Total'deki Milangaz,1.57 TL.Çoğu zaman fiyatı için burayı tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç
Eryaman-Sincan yolu üzerindeki Lukoil'den aldım bir kaç ay boyunca ,performansı benzini aratmadı(Benim araç için).

Ostimden Demete giden yolda,Total'deki Milangaz,1.57 TL.Çoğu zaman fiyatı için burayı tercih ediyorum.

Sincan yolu üzerindeki Lukoilde arada bir arabamı yıkatırım ve pompacıya ne gazı olduğunu sorduğum da o da

Aygaz demişti.(değişik zamanlarda iki sefer sormuştum)

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
(düzenlendi)
Sincan yolu üzerindeki Lukoilde arada bir arabamı yıkatırım ve pompacıya ne gazı olduğunu sorduğum da o da

Aygaz demişti.(değişik zamanlarda iki sefer sormuştum)

AkpetGaz olmasın.Lukoil türkiyede AKpet'i satın almıştır.

Lukoil Türkiye sitesinde Akpet ile ilgili bilgi var.

tarihinde Vural Sar? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Aracım yıkanırken özellikle pompacının yanına gidip sordum.

aygaz olduğunu söyledi. Aygaz demeseydi gaz alacaktım.

Güzergahınız o tarafta ise birde siz sorbilirsiniz. Daha emin olabiliriz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aldığım hiç bir Milangaz ve Total'den şikayetim olmadı...

Aldığım hiç bir Alpet'ten memnun olmadım...

Katkılı Aygaz, Mogaz hiç kullanmadım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Menzili en iyi marka hangisi ?

Bu yücel le çok iyi gittim ben.60 liralık gazla full klima açık (sıkıysa açma) torosları 120 ile çıktığım halde( Mert burayı okumasa bari) 360 km gitti.

Burayı okuyacağını sanmıyorum... O, turbo fiesta konularını okuyordur :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Davut Çavdar
Son gazı Aygaz dan aldım.Bariz biçimde menzili fazla.

Ben Aygaz dan aldıgımda menzil bariz kısa cıkmıstı, niye boyle farklar oluyor ki acaba.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Sırf gaz almak için 12km gidiyorum :)

Menemen'e gelmeden önce sol tarafta PO(şimdi ismi değişti bilmiyorum ne oldu) güre petrol var.

1.76dan alıyorum(şehir içinde ortalama 1.97tl) 42litre alıyor ve 500km nin altına düşmüyorum. MOgaz galiba. Gayet memnunum gazcım tavsiye etti.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Burada dikkat ettim bir çok istasyon (aygaz ki opetin bünyesinde satan bir aygaz, ipragaz) shell gas a geçiyor. galiba bizim burada sorunuz az olan gaz o :D yada en çok kar ondan ediliyor. ama fiyatı piyasanın 1-2 kurş altında satıyorlar.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş
İnadına total...

Alpet ile 460 km gittim.. total ile 570

Mehmet abiye katılıyorum totalden şaşmamak gerek. Bende uzun yolda 550 km yapmıştım total ile şimdi genelde hep totalden alıyorum menzili fazla çekiş iyi.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Sehiricinde 1.60'dan Milangaz bulursam affetmem. Bunun haricinde her daim Total...

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

BP Gaz benden başka kullanan yok mu acep? Bütün gazları denedim ben de en fazla menzili BP gazla gördüm ve farklı illerden aldığım BP gazla hep aynı menzili gördüm. 28 L ile 400 km yol...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...