İçeriğe Yönlendir

Yakıt Seçimi - Lpg

Gökhan Bora Yıldız

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Üretici onaylı ise tabi ki. Ama çok saçma ve rezil işlem yapılmış. Aracın altını kesip tesla stayla tank yapılabilirdi. Ve karoser daha sağlam ve güvenli olurdu 

Abi  şunu izle çok şaşıracan :) 80 km limit varmış. Tam hint fakiri modu . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
ibrahim Tiryaki

Bir kez lucoil ve turkiye petrol isminde bir yerden almıştım 30 liralık bir gaz. araba resmen teklemeye başlamıştı, zar zor o gazı bitirdim bir şekilde. ardından bp'den aldım arabada böyle bir sorun olmadı. artık ne koydularsa gazın içine.

Lucoil ucuz oluyor hep yolumun üstünde ama ordan asla almıyorum. Hatta lpg bitse bile benzinle devam edip yine lucoilden almam.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bayram Yıldız

Pompacı olarak araç 2002 altı ise Aytemiz kesinlik le yada bp üst ise Shell müşteri gozlemledigim kadarı ile po yüz müşteriden 80 i için arternatif tır şuan po dayım mesela

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aytemizi Türkiye rotasında doğudan batıya oradan gümrük kapısına kadar denedik benzin/diesel. motorlar canlandı

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Bayram Yıldız yazdı:

po dayım mesela

Hangi istasyon ?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Karabük’te tek shell istasyon mevcuttu. Tadilata almışlar bu sebepten dolayı PO dan devam mecburiyet.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

15bin km bp lpg kullanımı. Diğer metal filtre de yağlı kara değildi. Parlaklığını %50 koruyordu. Temizdi. 

F12CC1FA-FA67-43DE-B37E-FEF7F21E0662.jpg

67983BE2-FF8A-49FA-903F-56660FB76CFB.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

15bin km bp lpg kullanımı. Diğer metal filtre de yağlı kara değildi. Parlaklığını %50 koruyordu. Temizdi. 

Buda benden... 

30000 kmde değişen meşhur i10 filtresi.. 

i-0Yh_FwyB1zYAfjk1TBYzykZu01LV2aH329H20q

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ali Darbaz

Bu güne yaptığım en büyük hata, yaptığım uzun yolculuklarda benzin yerine Lpg kullanmamdı. Atmosferik benzinli bir otomobilin en ekonomik olduğu alan uzun yoldur. 

Keşke i10 arabamı lpgde kullanmasaydım. Maliyetleri düşürmek adına en büyük hatamdır. 

Benden size tavsiye uzun yolda bari motorunuza işkence yaptırmayın. 

Cruze ile yaptığım 6 uzun yolculukta yakıt maliyetleri hiç korkulacak seviyelere çıkmadı. Aksine süratler göz önüne alındığında düşük sayılabilecek tüketimler yakalandı. 

herkese iyi yolculuklar

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet Darendeli

2012 model Astra H kullanıyorum ,2014 senesinde Atiker Microfast lpg kiti taktirmistim o gunden buyana onume gelen istasyondan lpg alirim 9 sene oldu lpg filtrelerini bile degistirmedim hic ayni sekilde kullaniyorum birkere bile ariza isigi vs.yakmadı rolanti dalgalanması vs yasamadim rolanti ibresi cakılı masallah lpg istasyonu farketmiyor benim icin ,bazı arkadaslarin araclarinda degisik tepkiler oluyormus bende oyle seyler olmuyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...